Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2
Autor Wiadomość
PeseiK
Post : 04 wrz 2006 13:21
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 126
  • Dołączył: 11.06.2006
  • Skąd: Zewsząd


Rafadan_PL pisze:
moim zdaniem na pewno mieli jakiś WAŻNY powód by tak postąpić. Nie możemy od razu tak ulegać emocjom i wieszać na SF psy.


Właśnie. Ja też jestem zawiedziony, ale jeśli ta gra będzie dobra... To i tak będę w nią grać.

Czyżby seria Jagged Alliance miała utknąć na 2? No wiadomo, masa modów wyjzdie do tej gry, ale co z tego, skoro sequela nie będzie? ;P


*
 
lukasamd
Post : 04 wrz 2006 13:24
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Len pisze:
*** ci w **** Strategy First!


WHOW... pierwszy raz widze jak Len się naprawdę wkurzył... no ale trzeba przyznać że powód jest.

[ Dodano: Pon 04 Wrz, 2006 ]
Rafadan_PL pisze:
Fakt - to bardzo kontrowersyjna decyzja SF, ja również żałuję ... ale moim zdaniem na pewno mieli jakiś WAŻNY powód by tak postąpić. Nie możemy od razu tak ulegać emocjom i wieszać na SF psy.


Albo mieli WAŻNE i SPORE problemy finansowe (nie chce mi się w to jednak wierzyć). Mimo to mogli zostawić JA3D - jeżeli mają problemy finansowe to ta gra na pewno część by załatwiła...


*
  WWW
Len
Post : 04 wrz 2006 13:39
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


lukasamd pisze:
WHOW... pierwszy raz widze jak Len się naprawdę wkurzył... no ale trzeba przyznać że powód jest.

A tam zaraz wkurzył :) Zresztą skąd możecie wiedzieć co ja tu gadam przed monitorem :diabel:

SF już od dawna kłócił się z GFI Russia i to publicznie. Ale chyba nie podjęli tej decyzji pod wpływem emocji. SF zaszkodziło tylko sobie, to bardzo zła i pochopna decyzja.


*
  WWW
Maxwell
Post : 04 wrz 2006 16:39
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 90
  • Dołączył: 31.08.2006


To fajnie że już wszystko wiecie - zadzwońcie do SF i powiedzcie im co mają zrobić, przedstawcie im kosztorys, odpowiednie aneksy do umowy itp, bo widać nie skonsultowali się z wami przed podjęciem decyzji i temu tak wyszło ;) :P Pewnie nie znają umowy - w kwestiach finansowych oraz założeń programu - tak dobrze jak wy... ;)

Nikt nie rezygnuje z "pewnego zarobku" więc wychodzi na to że SF uważało wycofanie się za mniej kosztowne - dlaczego? ...i to tak blisko premiery... To się może okaże za jakiś czas... albo nigdy - różnie to bywa.

Może coś jest nie tak z grą? Może GFI wcale nie słuchało się SF.

Jeżeli założyć że rosjanie nie kłamią i w październiku pojawi się gra ale z inną nazwą to znaczy że tylko SF traci na tym - gracze mają to co chcieli, tyle że bez głupiej nazwy (IMHO nazwy z "3D" to były dobre dekadę temu :P ).

Mnie wcale nie ciągnie do JA3D ... po pierwsze mam sentyment do izometrycznej grafiki - Fallout 3 też chciałbym by wyglądał jak Fo2, a nie jakieś 3D (nie żebym miał coś przeciw 3D, ale w pewnych grach spisuje się lepiej, a w innych jest zbędny - to jest gra taktyczna, więc bardziej się liczy realne odwzorowanie pewnych elementów jak broń, niż "wodotryski"), więc engine z secondhand'u który ma sie pojawić w tej grze wcale mnie nie zachwyca. Z przesłanek wynika że gra nie dośc że prawie nic nie wnosi to jeszcze nie gwarantuje lepszego supportu niż poprzednie części, a ucieczka SF na miesiąc przed premiera też wcale nie jest optymistyczną przesłanką.

Z większą niecierpliwością czekam na kolejne mody JA2 niż wątpliwe sequele...


*
 
Rafadan_PL
Post : 04 wrz 2006 17:36
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 278
  • Dołączył: 11.07.2006
  • Skąd: Łódź


Masz rację Maxwell :)

A tak na marginesie mówiąc - Len, to pierwsze wyiksowane słowo to się przez "ch" pisze :P :P :P

Cytuj:
SF zaszkodziło tylko sobie, to bardzo zła i pochopna decyzja.

Byłbym ostrożny w takich sądach nie znając dokładnie całej sprawy. Może SF postąpiło słusznie i podjęło właściwą decyzję? :)


*
 
Len
Post : 05 wrz 2006 15:55
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Cytuj:
...zadzwońcie do SF i powiedzcie im co mają zrobić, przedstawcie im kosztorys, odpowiednie aneksy do umowy itp, bo widać nie skonsultowali się z wami przed podjęciem decyzji i temu tak wyszło ;) :P Pewnie nie znają umowy - w kwestiach finansowych oraz założeń programu - tak dobrze jak wy...

Akurat nikt tu nie sądził, że wie lepiej od SF. Po prostu trudno uznać tą decyzję za słuszną zaraz przed premierą. A jakoś nie chce mi się wierzyć aby SF tak bardzo przejmował się niepowodzeniem gry, że wolał się wycofać z umowy i nie ryzykować. Akurat to dość słaby wydawca nie przykładający się specjalnie do swoich produktów.
Zresztą decyzję o powstaniu JA3 i JA3D nie mógł podjąć nikt inny jak sam SF, możliwe że swego czasu Mist Land to zaproponował, ale fakt faktem że oni się na to zgodzili. I wcale nie zdziwie się jeśli za 2 lata będziemy mieli okazję oglądać screeny z nowego JA3D.


*
  WWW
Maxwell
Post : 05 wrz 2006 17:22
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 90
  • Dołączył: 31.08.2006


Niektóre firmy zawsze mają pod wiatr z 'fanami' - wycofa się z umowy to źle, nie wycofa i doprowadzi np. do przedłużania się daty premiery jak i wypuszczenia bubla to też źle... jak nie spojrzysz d*** z tyłu. ;)

Ja poczekam z oceną do listopada. Wówczas będzie wiadomo czy mówiono prawdę i gra w ogóle istnieje :P czy jest grywalna, oraz w stylu JA - nie ufam zapewnieniom producentów aż sam nie zobaczę. Powinne się ukazać recenzje fanów którzy lepiej od magazynów komputerowych potrafią ocenić czy gra to jest "to" czy zrobiono ich w konia. Jeśli gra będzie, do tego z pochlebnymi recenzjami, to nie będę miał dobrego zdania o SF... ale póki co nie posiadam absolutnie żadnych przesłanek by ich besztać za cokolwiek.

Zastanawiam się czy ta gra mogła/może w ogóle liczyć na klientów poza fanatykami JA2... Tacy niemal na pewno sięgną po kontynuację, ale czy ktoś świeży też to zrobi? Jeśli nie posiadała by funkcji zbliżonych do v1.13 to uznałbym ją za wybrakowaną... skupienie się tylko na poprawie grafiki (i to dyskusyjnej) to za mało.


*
 
Len
Post : 05 wrz 2006 20:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Ja sądzę, że gra okaże się gorsza niż gdyby to był JA3D. Teraz muszę tą grę nieco zmienić, wywalić wszystkie elementy charakterystyczne dla gier z serii JA. A oni nie chcą przedłużać daty premiery co oznacza, że nie będzie czasu na poprawki nowych elementów i potem się zacznie "dobrze, że wycofali JA3D bo by była lipa", a tymczasem lipa bo nie jest już jA3D.


*
  WWW
Maxwell
Post : 05 wrz 2006 21:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 90
  • Dołączył: 31.08.2006


Jeżeli bez wycofania byłby to mniejszy bubel to nie zmienia faktu że to ciągle bubel ;)
Problem jest taki że nikt nic nie wie o tej grze poza GFI i SF więc szczerze to nie wiadomo na kim wieszać psy :P Równie dobrze za tydzień możemy usłyszeć że się pogodzili bo nawet nie wiemy o co poszło... nie ma to jak solidne PR :D

Jeżeli gra jest dobra to zmiana AIM na MIA nic nie zmieni, a ewentualne bugi to już osobna kwestia raczej nie związana z sytuacją - wystapiły by tak czy siak, ale nie wiadomo jak GFI na nie reaguje... zaś testowanie... nie powinne już ruszyć solidne beta testy? Coś mało czasu im zostało i nic nowego poza bugfixami raczej nie powinni dodawać (choć przyznam że nigdy jeszcze nie wydawałem gry i nie wiem ile czasu potrzeba na takie rzeczy, ale nawet głupie zlecenie dla drukarni pudełek, okładek i instrukcji wymaga pewnego czasu na przygotowanie projektów graficznych, treści, jak i samo wykonanie zlecenia, a drukarnie potrafią być wkurzające i oznajmić że mają na kilka tygodni zajęty grafik bo np. Hasbro im coś zleciło - przykład z życia wzięty).

Podejście rosjan do daty premiery jest równie dziwne co zerwanie umowy przez SF. Wychodzi że albo mieli rezerwę czasową na poprawki i dzieki temu się wyrobią, albo od dawna wiedzieli że się sypie współpraca i byli gotowi na zmiany - może nawet od pewnego czasu robili własny tytuł a nie JA3D (nie ma to jak teorie spiskowe ;) ), albo lecą w kulki i zamiast powiedzieć że premiera przesunie sie o X miesięcy co było by zrozumiałe, puszczają w eter ściemę (czy to dla wywarcia presji na SF czy innego efektu).

Cała ta sytuacja jest ciekawsza niż JA3D i dotychczasowe informacje o tej grze :D Nie ma to jak dobra zagadka ;)


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2


cron