Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 249 ]  Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna
Autor Wiadomość
lukasamd
Post : 15 maja 2010 19:26
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5313
  • Dołączył: 31.05.2006


Puchar dla Najlepszego Najemnika
Edycja IV


Zgodnie z ostatnimi ustaleniami, oficjalnie otwieram czwartą już edycję mistrzostw o Puchar dla Najlepszego Najemnika!
Podobnie jak miało to miejsce w trzeciej odsłonie Pucharu, na początku udział biorą wszyscy najemnicy organizacji A.I.M z oryginalnego Jagged Alliance 2.

ZASADY PLEBISCYTU
W Plebiscycie bierze udział 40 najemników z A.I.M z Jagged Alliance 2.
Zostają oni przydzieleni do 8 grup, każda licząca 5 najemników.
Zasady przydziału są proste: najemnikom uszeregowanych wg ceny (malejąco) przydzielone zostają numery 1-40 (np. Gus to 1, a Blood - 29) i pierwsza piątka to Grupa A, druga to Grupa B, a ósma to Grupa H.
Dzięki takiemu podziałowi "najlepsi" będą walczyć z "najlepszymi" i nie zdarzy się sytuacja, w której dwóch dobrych najemników dyskwalifikuje trzech słabych.
W Fazie Eliminacji odbędzie się 5 kolejek podwójnych spotkań-pojedynków, wg następującego schematu:

Kod:
GRUPA A
Najemnik 1
Najemnik 2
Najemnik 3
Najemnik 4
Najemnik 5

I Kolejka
1-2
3-4
II Kolejka
2-3
4-5
III Kolejka
1-5
2-4
IV Kolejka
3-1
5-2
V Kolejka
1-4
5-3


Jak widać dzięki takiemu układowi pojedynków "każdy zagra z każdym". W każdej kolejce Użytkownicy jawnie podadzą swój typ zwycięzcy danego pojedynku np:

Kod:
III Kolejka
Najemnik 5
Najemnik 2


Głosy oddane przez wszystkich użytkowników zostaną zliczone, zaś poszczególne pojedynki wygrywa najemnik, który zdobędzie ich więcej.
Punktacja wygląda następująco:
  • Wygrana - 3 pkt
  • Remis - 1 pkt
  • Przegraną - 0 pkt

Następnie punkty te zostaną zsumowane i trzech najlepszych najemników z każdej grupy (w razie konieczności pod uwagę będą brane tzw. "małe punkty") przejdzie do Fazy Grupowej.
Zostaną oni poprzez losowanie rozdzieleni na sześć grup liczących po czterech najemników każda.
Zasady Fazy Grupowej są zbliżone do tych z Eliminacji, z tą różnicą, że odbędą się tylko 3 kolejki spotkań:

Kod:
GRUPA A
Najemnik 1
Najemnik 2
Najemnik 3
Najemnik 4

I Kolejka
1 vs 2
3 vs 4
II Kolejka
1 vs 3
2 vs 4
III Kolejka
1 vs 4
2 vs 3


Zasady pojedynków i przydzielania punktów wyglądają tak samo jak w wypadku Eliminacji.
Do dalszego etapu przechodzi dwóch najlepszych z każdej grupy oraz 4 najlepsze trzecie miejsca (w razie konieczności pod uwagę brane będą tzw. "małe punkty")

W Fazie Pucharowej toczone będą pojedynki w 1/8, 1/4, 1/2 finału, finale oraz pojedynku o trzecie miejsce.
W 1/8 finałów nie mogą się spotkać ze sobą najemnicy z pierwszych miejsc oraz najemnicy z miejsc drugich (czyli zawsze miejsce pierwsze vs miejsce drugie).
Zasady tych spotkań są zbliżone do tych z poprzednich faz - tutaj zwycięzca przechodzi dalej, przegrany odpada z rozgrywek, a w razie remisu urządzona zostanie dogrywka, w której decydować będą trzy pierwsze głosy użytkowników.


Starsze edycje Pucharu:
Edycja I - Zobacz temat
  1. Raven
  2. Shadow
  3. Reaper

Edycja II - Zobacz temat
  1. Raven
  2. Reaper
  3. Len

Edycja III - Zobacz temat
Brak finalistów - edycja została przerwana.


*
  WWW
mtl
Post : 15 maja 2010 19:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 954
  • Dołączył: 12.06.2006


Zasady są jasne. Niech wygra najlepszy :-D Zobaczymy czy powtórzą się zwycięzcy z poprzednich edycji.

_________________
"There are two kinds of people in the world, my friend.
Those who have a loaded gun and those who dig. You dig!"


*
 
lukasamd
Post : 15 maja 2010 19:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5313
  • Dołączył: 31.05.2006


Oby nie, Reaven już za wiele razy sięgała po złoto ;)
A więc do dzieła.
Podobnie jak poprzednio, dwie pierwsze kolejki eliminacji rozgrywamy równocześnie.
Proszę o wybranie swoich "typów" :)

I KOLEJKA ELIMINACJI

GRUPA A
Gus vs Magic
Scully vs Reaper


GRUPA B
Ivan vs Scope
Lynx vs Trevor


GRUPA C
Len vs Vicky
Sidney vs Buzz

GRUPA D
Raven vs Cliff
Stephen vs Thor


GRUPA E
Fidel vs Ice
Danny vs Wolf

GRUPA F
Malice vs Hitman
Red vs Blood


GRUPA G
Steroid vs Meltdown
Buns vs Fox


GRUPA H
Grizzly vs Barry
Igor vs MD


II KOLEJKA ELIMINACJI

GRUPA A
Magic vs Scully
Reaper vs Shadow

GRUPA B
Scope vs Lynx
Trevor vs Static


GRUPA C
Vicky vs Sidney
Buzz vs Raider


GRUPA D
Cliff vs Stephen
Thor vs Nails


GRUPA E
Ice vs Danny
Wolf vs Dr. Q


GRUPA F
Hitman vs Red
Blood vs Spider


GRUPA G
Meltdown vs Buns
Fox vs Grunty


GRUPA H
Barry vs Igor
MD vs Bull


*
  WWW
Aver
Post : 15 maja 2010 19:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 259
  • Dołączył: 07.04.2010


Pewnie moje wybory będą się mało pokrywały z innymi - lubię dość nietypowych najemników ;).

lukasamd pisze:
I KOLEJKA ELIMINACJI[/center]

GRUPA A
Gus vs Magic
Scully vs Reaper


GRUPA B
Ivan vs Scope
Lynx vs Trevor


GRUPA C
Len vs Vicky
Sidney vs Buzz

GRUPA D
Raven vs Cliff
Stephen vs Thor


GRUPA E
Fidel vs Ice
Danny vs Wolf

GRUPA F
Malice vs Hitman
Red vs Blood


GRUPA G
Steroid vs Meltdown
Buns vs Fox


GRUPA H
Grizzly vs Barry
Igor vs MD


II KOLEJKA ELIMINACJI

GRUPA A
Magic vs Scully
Reaper vs Shadow

GRUPA B
Scope vs Lynx
Trevor vs Static


GRUPA C
Vicky vs Sidney
Buzz vs Raider


GRUPA D
Cliff vs Stephen
Thor vs Nails


GRUPA E
Ice vs Danny
Wolf vs Dr. Q


GRUPA F
Hitman vs Red
Blood vs Spider


GRUPA G
Meltdown vs Buns
Fox vs Grunty


GRUPA H
Barry vs Igor
MD vs Bull


*
 
Olinka
Post : 15 maja 2010 20:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


I KOLEJKA EKIMINACJI

GRUPA A
Gus vs Magic
Scully vs Reaper


GRUPA B
Ivan vs Scope
Lynx vs Trevor


GRUPA C
Len vs Vicky
Sidney vs Buzz

GRUPA D
Raven vs Cliff
Stephen vs Thor


GRUPA E
Fidel vs Ice
Danny vs Wolf

GRUPA F
Malice vs Hitman
Red vs Blood


GRUPA G
Steroid vs Meltdown
Buns vs Fox


GRUPA H
Grizzly vs Barry
Igor vs MD


II KOLEJKA ELIMINACJI

GRUPA A
Magic vs Scully
Reaper vs Shadow

GRUPA B
Scope vs Lynx
Trevor vs Static


GRUPA C
Vicky vs Sidney
Buzz vs Raider


GRUPA D
Cliff vs Stephen
Thor vs Nails


GRUPA E
Ice vs Danny
Wolf vs Dr. Q


GRUPA F
Hitman vs Red
Blood vs Spider


GRUPA G
Meltdown vs Buns
Fox vs Grunty


GRUPA H
Barry vs Igor
MD vs Bull

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
momo78
Post : 15 maja 2010 20:49
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1415
  • Dołączył: 05.11.2007
  • Skąd: Sromowce Wyżne - tak i jestem dumny


I KOLEJKA ELIMINACJI

GRUPA A
Gus vs Magic
Scully vs Reaper


GRUPA B
Ivan vs Scope
Lynx vs Trevor


GRUPA C
Len vs Vicky
Sidney vs Buzz

GRUPA D
Raven vs Cliff
Stephen vs Thor


GRUPA E
Fidel vs Ice
Danny vs Wolf

GRUPA F
Malice vs Hitman
Red vs Blood


GRUPA G
Steroid vs Meltdown
Buns vs Fox


GRUPA H
Grizzly vs Barry
Igor vs MD


II KOLEJKA ELIMINACJI

GRUPA A
Magic vs Scully
Reaper vs Shadow

GRUPA B
Scope vs Lynx
Trevor vs Static


GRUPA C
Vicky vs Sidney
Buzz vs Raider


GRUPA D
Cliff vs Stephen
Thor vs Nails


GRUPA E
Ice vs Danny
Wolf vs Dr. Q


GRUPA F
Hitman vs Red
Blood vs Spider


GRUPA G
Meltdown vs Buns
Fox vs Grunty


GRUPA H
Barry vs Igor
MD vs Bull

_________________
I'm afraid.
I'm afraid, Dave.
Dave, my mind is going. I can feel it.
I can feel it. My mind is going. There is no question about it.
I can feel it. I can feel it. I can feel it.
I'm a... fraid.


*
 
fabiannlb
Post : 15 maja 2010 21:49
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Kapral
Kapral
  • Posty: 41
  • Dołączył: 20.05.2007
  • Skąd: Gniezno


I KOLEJKA ELIMINACJI

GRUPA A
Gus vs Magic
Scully vs Reaper


GRUPA B
Ivan vs Scope
Lynx vs Trevor


GRUPA C
Len vs Vicky
Sidney vs Buzz

GRUPA D
Raven vs Cliff
Stephen vs Thor


GRUPA E
Fidel vs Ice
Danny vs Wolf

GRUPA F
Malice vs Hitman
Red vs Blood


GRUPA G
Steroid vs Meltdown
Buns vs Fox


GRUPA H
Grizzly vs Barry
Igor vs MD


II KOLEJKA ELIMINACJI

GRUPA A
Magic vs Scully
Reaper vs Shadow

GRUPA B
Scope vs Lynx
Trevor vs Static


GRUPA C
Vicky vs Sidney
Buzz vs Raider


GRUPA D
Cliff vs Stephen
Thor vs Nails


GRUPA E
Ice vs Danny
Wolf vs Dr. Q


GRUPA F
Hitman vs Red
Blood vs Spider


GRUPA G
Meltdown vs Buns
Fox vs Grunty


GRUPA H
Barry vs Igor
MD vs Bull

To są moje typy.. te zakłady nie oznaczone pogrubieniem to remisy tak... Czekam na kolejna runde.. pozdro


*
 
wht
Post : 15 maja 2010 23:27
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 13
  • Dołączył: 28.12.2009
  • Skąd: Pruszków


I KOLEJKA ELIMINACJI

GRUPA A
Gus vs Magic
Scully vs Reaper


GRUPA B
Ivan vs Scope
Lynx vs Trevor


GRUPA C
Len vs Vicky
Sidney vs Buzz

GRUPA D
Raven vs Cliff
Stephen vs Thor

GRUPA E
Fidel vs Ice
Danny vs Wolf

GRUPA F
Malice vs Hitman
Red vs Blood


GRUPA G
Steroid vs Meltdown
Buns vs Fox


GRUPA H
Grizzly vs Barry
Igor vs MD


II KOLEJKA ELIMINACJI

GRUPA A
Magic vs Scully
Reaper vs Shadow

GRUPA B
Scope vs Lynx
Trevor vs Static


GRUPA C
Vicky vs Sidney
Buzz vs Raider


GRUPA D
Cliff vs Stephen
Thor vs Nails


GRUPA E
Ice vs Danny
Wolf vs Dr. Q


GRUPA F
Hitman vs Red
Blood vs Spider


GRUPA G
Meltdown vs Buns
Fox vs Grunty


GRUPA H
Barry vs Igor
MD vs Bull



a u mnie z kolei sporo remisów. doczytałem o tej możliwości z opóźnieniem.

_________________
aquila non captat muscas


*
 
Klepczar
Post : 15 maja 2010 23:30
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 150
  • Dołączył: 25.12.2007
  • Skąd: Pruszków


I KOLEJKA ELIMINACJI

GRUPA A
Gus vs Magic
Scully vs Reaper


GRUPA B
Ivan vs Scope
Lynx vs Trevor


GRUPA C
Len vs Vicky
Sidney vs Buzz

GRUPA D
Raven vs Cliff
Stephen vs Thor


GRUPA E
Fidel vs Ice
Danny vs Wolf

GRUPA F
Malice vs Hitman
Red vs Blood


GRUPA G
Steroid vs Meltdown
Buns vs Fox


GRUPA H
Grizzly vs Barry
Igor vs MD


II KOLEJKA ELIMINACJI

GRUPA A
Magic vs Scully
Reaper vs Shadow

GRUPA B
Scope vs Lynx
Trevor vs Static


GRUPA C
Vicky vs Sidney
Buzz vs Raider


GRUPA D
Cliff vs Stephen
Thor vs Nails


GRUPA E
Ice vs Danny
Wolf vs Dr. Q


GRUPA F
Hitman vs Red
Blood vs Spider


GRUPA G
Meltdown vs Buns
Fox vs Grunty


GRUPA H
Barry vs Igor
MD vs Bull


*
 
Popuś
Post : 15 maja 2010 23:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 382
  • Dołączył: 01.06.2006
  • Skąd: I tak tu nie trafisz


I KOLEJKA ELIMINACJI

GRUPA A
Gus
Reaper


GRUPA B
Ivan
Trevor


GRUPA C
Vicky
Buzz

GRUPA D
Raven
Stephen


GRUPA E
Ice
Wolf

GRUPA F
Hitman
Blood


GRUPA G
Steroid
Buns


GRUPA H
Grizzly
Igor


II KOLEJKA ELIMINACJI

GRUPA A
Magic
Shadow

GRUPA B
Lynx
Trevor


GRUPA C
Vicky
Raider


GRUPA D
Stephen
Thor


GRUPA E
Ice
Wolf


GRUPA F
Hitman
Blood


GRUPA G
Buns
Grunty


GRUPA H
Igor
MD

_________________
Obrazek


*
  WWW
marinus
Post : 16 maja 2010 00:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Szeregowy
  • Posty: 6
  • Dołączył: 15.01.2010


I KOLEJKA ELIMINACJI


GRUPA A
Gus vs Magic
Scully vs Reaper


GRUPA B
Ivan vs Scope
Lynx vs Trevor


GRUPA C
Len vs Vicky
Sidney vs Buzz

GRUPA D
Raven vs Cliff
Stephen vs Thor


GRUPA E
Fidel vs Ice
Danny vs Wolf

GRUPA F
Malice vs Hitman
Red vs Blood


GRUPA G
Steroid vs Meltdown
Buns vs Fox


GRUPA H
Grizzly vs Barry
Igor vs MD


II KOLEJKA ELIMINACJI


GRUPA A
Magic vs Scully
Reaper vs Shadow

GRUPA B
Scope vs Lynx
Trevor vs Static


GRUPA C
Vicky vs Sidney
Buzz vs Raider


GRUPA D
Cliff vs Stephen
Thor vs Nails


GRUPA E
Ice vs Danny
Wolf vs Dr. Q


GRUPA F
Hitman vs Red
Blood vs Spider


GRUPA G
Meltdown vs Buns
Fox vs Grunty


GRUPA H
Barry vs Igor
MD vs Bull


*
 
M'cin
Post : 16 maja 2010 13:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 753
  • Dołączył: 18.11.2009


I KOLEJKA ELIMINACJI

GRUPA A
Gus vs Magic
Scully vs Reaper


GRUPA B
Ivan vs Scope
Lynx vs Trevor


GRUPA C
Len vs Vicky
Sidney vs Buzz

GRUPA D
Raven vs Cliff
Stephen vs Thor


GRUPA E
Fidel vs Ice
Danny vs Wolf

GRUPA F
Malice vs Hitman
Red vs Blood


GRUPA G
Steroid vs Meltdown
Buns vs Fox


GRUPA H
Grizzly vs Barry
Igor vs MD


II KOLEJKA ELIMINACJI

GRUPA A
Magic vs Scully
Reaper vs Shadow

GRUPA B
Scope vs Lynx
Trevor vs Static


GRUPA C
Vicky vs Sidney
Buzz vs Raider


GRUPA D
Cliff vs Stephen
Thor vs Nails


GRUPA E
Ice vs Danny
Wolf vs Dr. Q


GRUPA F
Hitman vs Red
Blood vs Spider


GRUPA G
Meltdown vs Buns
Fox vs Grunty


GRUPA H
Barry vs Igor
MD vs Bull


*
 
Beowulf
Post : 16 maja 2010 14:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 128
  • Dołączył: 20.12.2008
  • Skąd: Kozienice/Kraków


Tytułem wstępu i gwoli wyjaśnienia - rozumiem, że taki sugerowany sposób oddawania głosów:
lukasamd pisze:

Jak widać dzięki takiemu układowi pojedynków "każdy zagra z każdym". W każdej kolejce Użytkownicy jawnie podadzą swój typ zwycięzcy danego pojedynku np:


III Kolejka
Najemnik 5
Najemnik 2

poprzez społeczny konsensus został zamieniony na:

III Kolejka
Najemnik 5 vs Najemnik 4
Najemnik vs 2 Najemnik 3


I KOLEJKA ELIMINACJI

GRUPA A
Gus vs Magic
Scully vs Reaper


GRUPA B
Ivan vs Scope
Lynx vs Trevor


GRUPA C
Len vs Vicky
Sidney vs Buzz

GRUPA D
Raven vs Cliff
Stephen vs Thor


GRUPA E
Fidel vs Ice
Danny vs Wolf

GRUPA F
Malicevs Hitman
Red vs Blood


GRUPA G
Steroid vs Meltdown
Buns vs Fox


GRUPA H
Grizzly vs Barry
Igor vs MD


II KOLEJKA ELIMINACJI

GRUPA A
Magic vs Scully
Reaper vs Shadow

GRUPA B
Scope vs Lynx
Trevor vs Static


GRUPA C
Vicky vs Sidney
Buzz vs Raider


GRUPA D
Cliff vs Stephen
Thor vs Nails


GRUPA E
Ice vs Danny
Wolf vs Dr. Q


GRUPA F
Hitman vs Red
Blood vs Spider


GRUPA G
Meltdown vs Buns
Fox vs Grunty


GRUPA H
Barry vs Igor
MD vs Bull


No i pora trochę off-topu.

Wiadomo, jest ryzyko, jest zabawa, co powiecie na odrobinę hazardu i jakieś zakłady dot. wygranej? ;) Może w formie np. ankiety? Tylko nie mam sensownego pomysłu na ew. nagrody (oprócz sławy związanej z trafnym odgadnięciem zwycięzcy "Mercs' Cup 2010" i związanego z tym uwielbienia gawiedzi rzecz jasna).

No i kwestia druga - co Wami kieruje przy rozstrzyganiu pojedynków poszczególnych najemników? Przypisujecie poszczególnym parametrom wagi i z pomocą ściśle określonych kryteriów i analizy porównawczej wyłaniacie zwycięzcę? Czy też może bardziej kierujecie się odczuciami, sympatiami (i antypatiami) dla poszczególnych najemników i "performance'm" w ostatniej rozgrywce?


*
 
bartman
Post : 16 maja 2010 15:45
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Awatar użytkownika
Szeregowy
  • Posty: 4
  • Dołączył: 30.08.2008


I KOLEJKA ELIMINACJI

GRUPA A
Gus vs Magic
Scully vs Reaper


GRUPA B
Ivan vs Scope
Lynx vs Trevor


GRUPA C
Len vs Vicky
Sidney vs Buzz

GRUPA D
Raven vs Cliff
Stephen vs Thor


GRUPA E
Fidel vs Ice
Danny vs Wolf

GRUPA F
Malice vs Hitman
Red vs Blood


GRUPA G
Steroid vs Meltdown
Buns vs Fox


GRUPA H
Grizzly vs Barry
Igor vs MD


II KOLEJKA ELIMINACJI

GRUPA A
Magic vs Scully
Reaper vs Shadow

GRUPA B
Scope vs Lynx
Trevor vs Static


GRUPA C
Vicky vs Sidney
Buzz vs Raider


GRUPA D
Cliff vs Stephen
Thor vs Nails


GRUPA E
Ice vs Danny
Wolf vs Dr. Q


GRUPA F
Hitman vs Red
Blood vs Spider


GRUPA G
Meltdown vs Buns
Fox vs Grunty


GRUPA H
Barry vs Igor
MD vs Bull


*
 
havok
Post : 16 maja 2010 17:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 17
  • Dołączył: 11.08.2008


I KOLEJKA ELIMINACJI

GRUPA A
Gus vs Magic
Scully vs Reaper


GRUPA B
Ivan vs Scope
Lynx vs Trevor


GRUPA C
Len vs Vicky
Sidney vs Buzz

GRUPA D
Raven vs Cliff
Stephen vs Thor


GRUPA E
Fidel vs Ice
Danny vs Wolf

GRUPA F
Malice vs Hitman
Red vs Blood


GRUPA G
Steroid vs Meltdown
Buns vs Fox


GRUPA H
Grizzly vs Barry
Igor vs MD


II KOLEJKA ELIMINACJI

GRUPA A
Magic vs Scully
Reaper vs Shadow

GRUPA B
Scope vs Lynx
Trevor vs Static


GRUPA C
Vicky vs Sidney
Buzz vs Raider


GRUPA D
Cliff vs Stephen
Thor vs Nails


GRUPA E
Ice vs Danny
Wolf vs Dr. Q


GRUPA F
Hitman vs Red
Blood vs Spider


GRUPA G
Meltdown vs Buns
Fox vs Grunty


GRUPA H
Barry vs Igor
MD vs Bull


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna


cron