Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę   1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Shogun
Post : 05 kwie 2009 21:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 108
  • Dołączył: 26.08.2006


Wiele osób narzeka na postacie jakie początkowo można rekrutować w MERC, osobiście nie wiem czemu. Osobiście prawie zawsze biorę całą dostępną szóstkę, można ich podszkolić i dzięki czemu dość dobrze spisują się w czasie obrony. Statystyki pochodzą z porzuconej w początkowym stadium gry: JA2 1.13, Insane, dzień 31.

Taki Razor dla przykładu chyba nigdy się nie męczy.
Haywire to psychol, do tego lubi broń automatyczną, dobra postać do strzelania z jakiegoś lkmu.
Gasket dość sprawne naprawia przedmioty
Flo i Biff z kolei nadają się do szkolenia samoobrony.
Obrazek


*
 
emanuel
Post : 05 kwie 2009 21:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 209
  • Dołączył: 29.04.2007
  • Skąd: Warszawa/Zabrze


Ja czasem biorę Haywire, nie jest zły, szybko poprawia celność, poza tym łatwo łapie siłę i zręczność jeśli go potrenujemy na krówkach ;) owszem zdarzają mu się odpały związane z strzelaniem seriami, ale kilka razy dzięki temu zdjął mi wroga, którego stojący w podobnej odległości Gus nie dał rady snajperką. Polubiłem typa.

Poza tym zawsze można wyedytować sobie te postacie edytorem haha

_________________
interiesno o czem dumajet kamandir... ;)
Obrazek
Obrazek


*
  WWW
longbowek
Post : 06 kwie 2009 10:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 11
  • Dołączył: 19.11.2008
  • Skąd: Kalisz


Ja czasami biorę Gupyego na sapera jak na początek jest niezły i do tego tani


*
 
spiryt
Post : 06 kwie 2009 13:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 446
  • Dołączył: 27.03.2008


Ja biore Razora jest jednym z najlepszych i robi u mnie za snajpera reszta Bif,Flo,Gumy,Gasket i Haywire szkolą samobrone pamiętam jak obronili 1 raz alme staty mieli takie jak na początku a wyposażenie z 2 wś jakoś dali rade oni nadają klimat tej grze.
A oto staty Razora przed samym zabiciem tej Suki Deidrany czy jak jej tam
Obrazek

_________________
"Szczęście okazało się dziwką, a ja klientem bez portfela"
Max Payne

Tak. Da się zauważyć, że ten świat od jakiegoś dłuższego czasu działa w systemie Pay-to-win.


Ostatnio zmieniony 07 kwie 2009 03:19 przez spiryt, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
lukasamd
Post : 06 kwie 2009 13:45
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


A ja prawie nigdy ich nie biorę :P

1. MERC jest dopiero od 3 dnia, a wtedy mam już dopasowany skład (IMP + Trevor + RPC)
2. Nie mają ze sobą żadnego konkretnego wyposażenia
3. Są słabiutcy... a trenować to ja lubię, a nie robić z dzieci komandosów
4. Ich wstawki są dla mnie żenujące

Dlaczego napisałem prawie? Bo np. w JA2 1.13 mamy w MERC Texa. Tego kolesia biorę zawsze i to nie tylko za niesamowity klimacik jaki wprowadza - naprawdę szybko da się z niego zrobić dobrego żołnierza.


*
  WWW
Stridingshadow
Post : 06 kwie 2009 18:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Osobiście nie gardzę szkoleniem tanich najemników, w każdej części serii wynajmuję od początku Grizzly'ego (wiem że to A.I.M.). To co niespecjalnie podoba mi się w ludziach z M.E.R.C. to kiepskie zdrowie i umiejętności strzeleckie. NIGDY nie gram ciężko rannymi najemnikami, nie planuję pozwalać im na to żeby żarli ołów i nie pozwalam, ale jeżeli już coś szlag trafi i ktoś oberwie to wolałbym żeby umiał jeszcze walczyć pomimo straty np 25 Hit Pointsów (średnie i ciężkie rany tymczasowo negatywnie wpływają na umiejętności bojowe zatem strata 25/95 to nie to samo co strata 25/75). Jeżeli chodzi o tę żenującą celność, TAK, ich da się podszkolić ale po co? Dimitri i Ira wcale nie są gorsi, a do tego są za darmo. Dimitri może nie jest mózgiem oddziału ale uczy się wystarczająco szybko a umiejętności podstawowe ma całkiem satysfakcjonujące, nie wpada w szał, nie wymaga kasy, nie ma głupich odzywek (są raczej bardzo fajne) i nadaje grze klimat. Późniejsi najemnicy z M.E.R.C. (od Numb'a wzwyż) są całkiem spoko i nie ma na co narzekać (a ceny jak w A.I.M.).

_________________
Obrazek


*
 
Adrian
Post : 09 kwie 2009 01:37
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 41
  • Dołączył: 25.04.2007


lukasamd pisze:
A ja prawie nigdy ich nie biorę :P

1. MERC jest dopiero od 3 dnia, a wtedy mam już dopasowany skład (IMP + Trevor + RPC)
2. Nie mają ze sobą żadnego konkretnego wyposażenia
3. Są słabiutcy... a trenować to ja lubię, a nie robić z dzieci komandosów
4. Ich wstawki są dla mnie żenujące

Dlaczego napisałem prawie? Bo np. w JA2 1.13 mamy w MERC Texa. Tego kolesia biorę zawsze i to nie tylko za niesamowity klimacik jaki wprowadza - naprawdę szybko da się z niego zrobić dobrego żołnierza.


Gdzie mamy Texa? Chyba, że się później jakoś pojawia bo na początku go nie mam.


*
 
spiryt
Post : 09 kwie 2009 02:21
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 446
  • Dołączył: 27.03.2008


Ale możesz ustawić sobie że 1 dnia merc będzie i ze wszystkimi najemnikami.

_________________
"Szczęście okazało się dziwką, a ja klientem bez portfela"
Max Payne

Tak. Da się zauważyć, że ten świat od jakiegoś dłuższego czasu działa w systemie Pay-to-win.


*
 
Adrian
Post : 09 kwie 2009 10:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 41
  • Dołączył: 25.04.2007


spiryt pisze:
Ale możesz ustawić sobie że 1 dnia merc będzie i ze wszystkimi najemnikami.


No tak, można, a jacy jeszcze najemnicy są tam oprócz Texa i tych pierwszych? Czy już żadnego?


*
 
lukasamd
Post : 09 kwie 2009 11:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Wszyscy którzy są w MERC w późniejszym etapie + wspomniany Tex + Biggins. Nie jestem pewien czy ktoś jeszcze.


*
  WWW
spiryt
Post : 09 kwie 2009 13:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 446
  • Dołączył: 27.03.2008


Gaston Cavalier
Lt. "Stogie" Horge

_________________
"Szczęście okazało się dziwką, a ja klientem bez portfela"
Max Payne

Tak. Da się zauważyć, że ten świat od jakiegoś dłuższego czasu działa w systemie Pay-to-win.


*
 
Samir
Post : 04 lis 2009 21:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 26
  • Dołączył: 02.11.2009
  • Skąd: podkarpacie


A ja biorę zawsze tych najsłabszych. Do taniej obstawy miast, szkolenia samoobrony, czasem po prostu dla klimatu lubie oglądać walki między samoobrona i napastnikami oraz mieć w tych działaniach choć mały udział jakiejś lebiody która trafia 1 raz na 20 strzałów. Chodzi o zabawę i rozrywkę a nie tworzenie z każdego najemnika chodzącej apokalipsy.


*
 
Zhenia
Post : 05 lis 2009 00:19
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 175
  • Dołączył: 09.05.2009


Lubię oglądać walki w miastach wrogich żołnierzy z samoobroną. Więc w każdym mieście które może być zaatakowane siedzi jakiś Haywire lub Razor. Poza tym że ta dwójka ma genialne teksty. Gasket może służyć jako mechanik za grosze. A na koniec gry ci słabsi zazwyczaj służą jako garnizon Tixy. Wtedy większą rolę od umiejętności zaczyna pełnić wyposażenie, więc się nadają do obrony obiektu, który poza tym jest oczywiście odpowiednio zaminowany i przygotowany do obrony (jest kilka sposobów)


*
 
Loucipher
Post : 05 lis 2009 09:19
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 148
  • Dołączył: 16.08.2007


Ja osobiście wynajmuję "rzadziaków" z MERC. wtedy, gdy:
- potrzebuję dodatkowej pary rąk i nie musi być bardzo kompetentna (szkolenie/naprawa/pilnowanie sektora)
- kasy nie ma za wiele (czyt. nie mam szmalu na wynajęcie specjalisty z AIM.)
- mam ochotę się pośmiać z głupkowatych tekstów
- potrzebuję mięsa armatniego do poprowadzenia samobójczego ataku na jakiś umocniony punkt, aby odciągnąć przeciwników od mojego głównego zespołu, który w tym czasie wykonuje inna misję (tak, tak, czasem stosuję takie taktyki!)
Poza tym ich wynajęcie pozwala dostać się do późniejszych najemników MERC - Gaston, Stogie i Tex to już dobrzy żołnierze z odrobiną szarej materii pod hełmem, w sam raz na wzmocnienie którejś z bojowych drużyn.

_________________
Loucipher

"Fight for freedom, kill for cash, play for fun."


*
 
Ormus n2o
Post : 03 kwie 2010 13:59
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 163
  • Dołączył: 10.10.2009


Gasket jest ZAWSZE u mnie w drużynie jako mechanik. Flo czasami najmuję do chitzeny do trenienia. A flo wcale taka zła nie jest. Raz wysłałem ją do omerty tak w środku gry do rekrutacji Carlosa ale nie miałem wolnej Omerty :P. A jako, że na insane nawet taki skład z omerty ma 50% elity to nie było byle co. Pojechała wszyskich 12 (w nocy) bez ani jednego loada :P. Jak widać nawet taki ch***wy najemnik jak flo może z odpowiednim sprzętem robić masakrę.


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2  Następna


cron