Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Araldis
Post : 19 mar 2015 20:36
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 3
  • Dołączył: 19.03.2015


Witam!
Przedwczoraj zakupiłem Jagged Alliance 2:Wildfire i teraz pytanie?: jak się w to gra? ;-) Napiszcie mi jakich najemników polecacie,w jakiej kolejności zaczynać wyzwalać Arulco i przede wszystkim ekran bitewny, chodzi o sterowanie, jakieś taktyki.
Z góry dziękuje!


*
 
M'cin
Post : 19 mar 2015 22:59
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Polecaną kolejność masz mniej-więcej opisaną w plikach (RIS raport). Co do najemników to taktyk i wariantów jest tyle, ilu użytkowników. Polecam samemu się pouczyć w to grać i często robić sejwy, a pisać jak wyskoczy konkretny problem. Wlakthrough zabija zabawę :P I nie załam się, jak przy pierwszym podejściu na Easy dostaniesz wciry i wpakujesz się w sytuację nie do opanowania, to taka gra :>


*
 
Araldis
Post : 20 mar 2015 15:22
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 3
  • Dołączył: 19.03.2015


Nie chodzi mi o taką solucję jak poradnik przejścia tylko takie naprawdę podstawowe rzeczy jak np. jak działa system tych tur? :| Sytuacja:Moi najemnicy wyskakują z helikoptera i jest moja tura, zrobiłem pierwszy krok po czym nagle pojawiło się 5 (na normalu) gości i zaczęło w mojej turze strzelać jeden z trzech zginął a reszta nie dała rady :crazy: To błąd gry czy naprawdę nie rozumiem tej gry?


*
 
micand1989
Post : 20 mar 2015 16:22
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Araldis pisze:
Sytuacja:Moi najemnicy wyskakują z helikoptera i jest moja tura, zrobiłem pierwszy krok po czym nagle pojawiło się 5 (na normalu) gości i zaczęło w mojej turze strzelać jeden z trzech zginął a reszta nie dała rady :crazy: To błąd gry czy naprawdę nie rozumiem tej gry?

Nie, po prostu wybrałeś dla siebie za trudny poziom.

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Mr.Jagged
Post : 20 mar 2015 17:56
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 145
  • Dołączył: 24.08.2012
  • Skąd: z Wielunia


Spróboj na Easy . Wildfire to juz nie przelewki nawet na easy jest trudno , bronie zadaja o wiele wieksze obrażenia

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Starchris
Post : 20 mar 2015 18:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Albo spróbuj na jeszcze łatwiejszym poziomie, czyli zagraj najpierw w JA2, tam przynajmniej nie umrzesz od razu, tylko będą musieli w ciebie trochę postrzelać zanim padniesz. W Wildfire jest faktycznie tak, że jeden strzał i praktycznie Twój najemnik jest niezdolny do walki.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Ripper
Post : 20 mar 2015 19:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 324
  • Dołączył: 24.09.2010


Araldis pisze:
Nie chodzi mi o taką solucję jak poradnik przejścia tylko takie naprawdę podstawowe rzeczy jak np. jak działa system tych tur? :| Sytuacja:Moi najemnicy wyskakują z helikoptera i jest moja tura, zrobiłem pierwszy krok po czym nagle pojawiło się 5 (na normalu) gości i zaczęło w mojej turze strzelać jeden z trzech zginął a reszta nie dała rady :crazy: To błąd gry czy naprawdę nie rozumiem tej gry?


To nie błąd gry, tutaj system turowy działa tak że od WIELU czynników zależy kogo będzie tura kiedy twoi ludzie spotkają wroga, od poziomu doświadczenia, od tego czy twoi ludzie są w ukryciu w krzakach czy są ranni tak dalej.

Poprostu nie możesz stać jak słup soli na odkrytym terenie bo wtedy na 90% to przeciwnik będzi9e pierwszy do ciebie strzelał, tu trzeba tak jak w rzeczywistości kryć się, bo zapamiętaj w tej grze mimo że tak nie wygląda mogą być zajebiste rykoszety, jeśli będzie za drzewem to kula trafi w drzewo przejdzie przez nie i trafi ciebie za -1, z wrogiem może być podobnie bo przeciwnicy lubią się chować za różnymi rzeczami.

I tak jak powiedzieli to panowie wyżej zacznij od podstawki JA2 bo wildfire jest dość trudny nawet dla starego wyjadacza, bo tu zabija się praktycznie jednym strzałem w głowe.


*
 
Araldis
Post : 20 mar 2015 19:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 3
  • Dołączył: 19.03.2015


Bardzo wszystkim dziękuje za pomoc i rzeczywiście zacznę najpierw od JA:2


*
 
Ruttwen
Post : 20 mar 2015 21:08
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 122
  • Dołączył: 08.06.2013
  • Skąd: Tychy


I nie przejmuj się początkowymi niepowodzeniami. Kiedyś mnie też też ta gra przytłaczała możliwościami, ale z instrukcją w ręku (miałem pudełkową wersję) przebrnąłem jakoś i 15 lat później jest jedyną grą, w którą gram :)

Instrukcje, manuale etc. powinieneś znaleźć na Steamie lub w tym serwisie.
https://jagged-alliance.pl/artykuly10/p ... lliance-2/


*
 
hutnik
Post : 03 gru 2015 18:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 25
  • Dołączył: 29.09.2008


Podpinam się pod temat.

Grałem lata temu w JA2 i postanowiłem sobie ostatnio pyknąć w zmodowaną wersję. Z tymże grałem zawsze w czyste JA2, nie znam w ogóle Wildfire stąd mam nie lada kłopoty grając wg starych nawyków.

Gram na JA 2 ENG Wildfire + JA2 Modifications on JA2 Wildfire v1.23 + 1.13 Mod 7435.
Gra jest w miarę stabilna.

Poziom trudności Experienced. Zdobyłem Drassen i Chitzene. Mam Irę, Dimitriego. Załatwiłem dostawy jedzenie u księdza. Mam 100% loyal w obu miastach. Kopalnia w Drassen wydobywa. Obroniłem 2 duże ataki na oba miasta (Chitzena masakra, bo na dach nie można było wejść).

I oto parę problemów:
1. Nie mogę uzyskać wydobycia w Chitzenie, Oswald ciągle mnie spławia mimo, że mam 100% loyal, próbowałem z nim gadać różnymi postaciami. Co mam zrobić? Potrzebuję bardzo tych pieniędzy.
2. Nie mam ciągle Bobby Raya, kiedy będzie dostępny, gadałem z Pablo, zapuścił swoją gadkę i tyle, a ciągle nie mam maila od Bobba, muszę chodzić ciągle ze zdobyczną graciarnią i jest mi ciężko, szczególnie z ammo. Strzelam z takiego badziewia, że głowa mała. Ciężko walczyć z elitami z zacinającymi się rzęchami (Type-85 rządzi).
EDIT: Nieaktualne, zapomniałem że trzeba na stronie AIM kliknąć w links, naprawdę dawno w to nie grałem...
3. Zatrudniłem jednego Merca na 1 dzień, żeby tylko Irę zrekrutować w Omercie bo ekipę miałem daleko. Dissmisowałem ją szybko, a na stronie Merca mam na jej portrecie: Unsettled Bills. Czemu?
4. Carlos i Miguel nie chcą do mnie dołączyć, mimo że mają żarcie i mam 2 miasta. Co mam zrobić?
EDIT: Załatwione, dołączyli się.

Z góry dziękuję za pomoc!

EDIT: Wszedłem na Bobbiego i oślepłem, wybór broni zwala z nóg, jest tego tyle że aż ciężko coś wybrać. Poradźcie proszę jakiś porządny Assault Rifle. W podstawowym JA2 najlepszy był FN FAL, teraz to już nie wiem. Jest jakaś kosmiczny AS Rifle Baretta, ale na dziwną ammo, której nie ma chyba w sklepie (albo się ta ammo inaczej nazywa niż na broni). Może warto kupić raczej coś na ammo, która będzie wypadać z przeciwników? Sam nie wiem, poradźcie coś, nie ogarniam tak dużo statystyk na raz a porównywanie przez Bobbiego jest b.niewygodne. Chciałbym duży zasięg (ponad 40), duże skupienie (min. 5), duży dmg, dostępne ammo, cena nie gra roli :).


*
 
Ripper
Post : 04 gru 2015 12:50
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 324
  • Dołączył: 24.09.2010


hutnik pisze:
Podpinam się pod temat.

Grałem lata temu w JA2 i postanowiłem sobie ostatnio pyknąć w zmodowaną wersję. Z tymże grałem zawsze w czyste JA2, nie znam w ogóle Wildfire stąd mam nie lada kłopoty grając wg starych nawyków.

Gram na JA 2 ENG Wildfire + JA2 Modifications on JA2 Wildfire v1.23 + 1.13 Mod 7435.
Gra jest w miarę stabilna.

Poziom trudności Experienced. Zdobyłem Drassen i Chitzene. Mam Irę, Dimitriego. Załatwiłem dostawy jedzenie u księdza. Mam 100% loyal w obu miastach. Kopalnia w Drassen wydobywa. Obroniłem 2 duże ataki na oba miasta (Chitzena masakra, bo na dach nie można było wejść).

I oto parę problemów:
1. Nie mogę uzyskać wydobycia w Chitzenie, Oswald ciągle mnie spławia mimo, że mam 100% loyal, próbowałem z nim gadać różnymi postaciami. Co mam zrobić? Potrzebuję bardzo tych pieniędzy.
2. Nie mam ciągle Bobby Raya, kiedy będzie dostępny, gadałem z Pablo, zapuścił swoją gadkę i tyle, a ciągle nie mam maila od Bobba, muszę chodzić ciągle ze zdobyczną graciarnią i jest mi ciężko, szczególnie z ammo. Strzelam z takiego badziewia, że głowa mała. Ciężko walczyć z elitami z zacinającymi się rzęchami (Type-85 rządzi).
EDIT: Nieaktualne, zapomniałem że trzeba na stronie AIM kliknąć w links, naprawdę dawno w to nie grałem...
3. Zatrudniłem jednego Merca na 1 dzień, żeby tylko Irę zrekrutować w Omercie bo ekipę miałem daleko. Dissmisowałem ją szybko, a na stronie Merca mam na jej portrecie: Unsettled Bills. Czemu?
4. Carlos i Miguel nie chcą do mnie dołączyć, mimo że mają żarcie i mam 2 miasta. Co mam zrobić?
EDIT: Załatwione, dołączyli się.

Z góry dziękuję za pomoc!

EDIT: Wszedłem na Bobbiego i oślepłem, wybór broni zwala z nóg, jest tego tyle że aż ciężko coś wybrać. Poradźcie proszę jakiś porządny Assault Rifle. W podstawowym JA2 najlepszy był FN FAL, teraz to już nie wiem. Jest jakaś kosmiczny AS Rifle Baretta, ale na dziwną ammo, której nie ma chyba w sklepie (albo się ta ammo inaczej nazywa niż na broni). Może warto kupić raczej coś na ammo, która będzie wypadać z przeciwników? Sam nie wiem, poradźcie coś, nie ogarniam tak dużo statystyk na raz a porównywanie przez Bobbiego jest b.niewygodne. Chciałbym duży zasięg (ponad 40), duże skupienie (min. 5), duży dmg, dostępne ammo, cena nie gra roli :).


W wildfire Chitzena aby działała, to trzeba bodajże mieć resztę kopalni, o ile dobrze pamiętam.
Miguel i carlos dołączą jak odbijesz 5 miast.
A z broni, to najlepiej kupić jakąs broń na pospolitą amunicje, czyli na te samą co w podstawowe JA2 na które było FN FAL, iwsumie dalej FN FAL jest spoko, ja jeszcze polecam PSG1 i SR-25 Knight.


*
 
misiek5872
Post : 04 gru 2015 16:45
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 66
  • Dołączył: 03.06.2015


W podstawowej wersji ja2 to Miguel i Carlos dołączą po objęciu 5 miast
W wildfire to po przyniesieniu jedzenia od ojca od razu dochodzą do ekipy.
Od razu powinna być Ira i Dymitr.


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie