Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
krutek1000
Post : 27 paź 2011 19:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 17
  • Dołączył: 02.06.2011


Wiem że na każdym następnym poziomie najemnik otrzymuje jakieś bonusy...
może ktoś napisać mi wszystkie ?

_________________
...


*
 
momo78
Post : 27 paź 2011 20:58
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1415
  • Dołączył: 05.11.2007


Jedyny bonus jaki najemnik dostaje to większa szansa na przerwanie wrogiego ruchu podczas jego tury.
Wyższe doświadczenie pomaga też przy zauważaniu i rozbrajaniu min.
Z tego co wiem, nie ma żadnych innych bonusów.

_________________
I'm afraid.
I'm afraid, Dave.
Dave, my mind is going. I can feel it.
I can feel it. My mind is going. There is no question about it.
I can feel it. I can feel it. I can feel it.
I'm a... fraid.


*
 
micand1989
Post : 27 paź 2011 21:24
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


krutek1000 pisze:
może ktoś napisać mi wszystkie ?

a są jakieś o których ja nie wiem? :\
znam tylko to co momo78...
i chyba nic więcej nie ma :|

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Starchris
Post : 27 paź 2011 21:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Jak ktoś ma operacje nocne (ekspert) to każdy punkt doświadczenia dodaje jedną kratkę więcej do widoczności w nocy. Tak jest w zwykłym JA2. Czy pozostawili to w Wildfire to nie wiem.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
micand1989
Post : 27 paź 2011 22:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Starchris pisze:
Jak ktoś ma operacje nocne (ekspert) to każdy punkt doświadczenia dodaje jedną kratkę więcej do widoczności w nocy. Tak jest w zwykłym JA2. Czy pozostawili to w Wildfire to nie wiem.


@Starchris
Gdzieś ty to wyczytał. Przecież to bzdura.
Nocne operacje dają taki sam zasięg wzroku jak człowiek z goglami UV. Tak jest w zwykłym JA2.
Doświadczenie nigdy nie miało znaczenia za wzrok.
Częstsze przerwania były i tyle. Nic więcej...

Przykładowo:
GUS (wiem że nie ma nocnych expert) bez gogli z 10 lv doświadczenia miałby widzieć 7 kratek więcej niż Bull z goglami UV :wall:

_________________
Obrazek
Obrazek


Ostatnio zmieniony 27 paź 2011 22:52 przez micand1989, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Starchris
Post : 27 paź 2011 23:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


micand1989 pisze:
Gdzieś ty to wyczytał. Przecież to bzdura.

Wyczytałem to w jednym z poradników na Bear's Pit forum. Nigdy tego nie sprawdzałem dokładnie ale zawsze w miarę podnoszenia doświadczenia moim najemnikiem, który miał nocne operacje to zawsze widział w nocy coraz dalej.

micand1989 pisze:
Nocne operacje dają taki sam zasięg wzroku jak człowiek z goglami UV. Tak jest w zwykłym JA2.

No tak. A teraz jak ten człowiek z goglami UV będzie miał nocne operacje to będzie widział jeszcze dalej, a gdy będzie miał poziom doświadczenia to będzie widział jeszcze dalej.

micand1989 pisze:
Doświadczenie nigdy nie miało znaczenia za wzrok.

Właśnie moim zdanie miało i to duży. Jak będę miał możliwość to sprawdzę to dokładnie.

micand1989 pisze:
Przykładowo:
GUS (wiem że nie ma nocnych expert) bez gogli z 10 lv doświadczenia miałby widzieć 7 kratek więcej niż Bull z goglami UV

Nie o to mi chodziło. Standardowo każdy najemnik z nocnymi operacjami widzi na jakąś odległość w nocy. Powiedzmy 8 kratek. Więc dopiero po uzyskaniu dziewiątego poziomu będzie miał jedną kratkę bonusu do widoczności w nocy. Gdy założy gogle UV to będzie widział w nocy jeszcze dalej.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Perry
Post : 28 paź 2011 00:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 571
  • Dołączył: 09.09.2008
  • Skąd: Old York


Starchris pisze:
Nie o to mi chodziło. Standardowo każdy najemnik z nocnymi operacjami widzi na jakąś odległość w nocy. Powiedzmy 8 kratek. Więc dopiero po uzyskaniu dziewiątego poziomu będzie miał jedną kratkę bonusu do widoczności w nocy. Gdy założy gogle UV to będzie widział w nocy jeszcze dalej.


Powiem tak, jako fan nocnych operacji, w zwykłym JA2, ktoś kto ma umiejętność op. nocne (expert), w goglach UV, nie ma zasięgu, do rzutu nożem (w prostej linii i bez przeszkód oczywiście), wiec widzi dość daleko.. I wzrasta ilość przerwań wraz z poziomem doświadczenia..
W JA2 1.13, to co mnie najbardziej denerwuje, jeśli sie wejdzie w tryb walki, a mamy dobrą optykę, to widzimy wroga przy oświetlonym terenie (np. stojącego pod lampą) już z połowy sektora...

_________________
Obrazek
"Na jednego zwycięzcę przypada jeden przegrany"


Ostatnio zmieniony 28 paź 2011 00:06 przez Perry, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
micand1989
Post : 28 paź 2011 15:43
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Perry pisze:
Powiem tak, jako fan nocnych operacji, w zwykłym JA2, ktoś kto ma umiejętność op. nocne (expert), w goglach UV, nie ma zasięgu, do rzutu nożem (w prostej linii i bez przeszkód oczywiście), wiec widzi dość daleko.. I wzrasta ilość przerwań wraz z poziomem doświadczenia..
W JA2 1.13, to co mnie najbardziej denerwuje, jeśli sie wejdzie w tryb walki, a mamy dobrą optykę, to widzimy wroga przy oświetlonym terenie (np. stojącego pod lampą) już z połowy sektora...

Tak jak piszesz tylko przerwania są częstsze.
Przez pół sektora...z optyką 10x i jak przeciwnik nie ma na sobie kamuflażu...TAK. Chyba że zmieniałeś zasięg wzroku w INI edytorze (bo da się).

Starchris pisze:
Nigdy tego nie sprawdzałem dokładnie ale zawsze w miarę podnoszenia doświadczenia moim najemnikiem, który miał nocne operacje to zawsze widział w nocy coraz dalej.

Sam sobie zaprzeczasz

Starchris pisze:
Właśnie moim zdanie miało i to duży. Jak będę miał możliwość to sprawdzę to dokładnie.
Sprawdź dokładnie. Ustaw się obok jakiegoś budynku i naciśnij END.

Starchris pisze:
Standardowo każdy najemnik z nocnymi operacjami widzi na jakąś odległość w nocy. Powiedzmy 8 kratek. Więc dopiero po uzyskaniu dziewiątego poziomu będzie miał jedną kratkę bonusu do widoczności w nocy. Gdy założy gogle UV to będzie widział w nocy jeszcze dalej.

Nocne operacje dają taki sam zasięg wzroku w nocy jak zwykły noktowizor. A Gogle UV dają tyle co "nocne expert".

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Perry
Post : 28 paź 2011 15:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 571
  • Dołączył: 09.09.2008
  • Skąd: Old York


micand1989 pisze:
Przez pół sektora...z optyką 10x i jak przeciwnik nie ma na sobie kamuflażu...TAK. Chyba że zmieniałeś zasięg wzroku w INI edytorze (bo da się).


Kiedyś zmieniłem z 13 kratek na 15 ale, potem wróciłem z powrotem do 13, natomiast fakt mam optykę 10x i to w FN Falu, :P

_________________
Obrazek
"Na jednego zwycięzcę przypada jeden przegrany"


*
 
micand1989
Post : 28 paź 2011 15:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Cytuj:
Kiedyś zmieniłem z 13 kratek na 15 ale, potem wróciłem z powrotem do 13, natomiast fakt mam optykę 10x i to w FN Falu, :P

Mnie wkurzało że widziałem dalej niż luneta 10x i lornetka :|

FN-FAL i 10x ...Nice :-D Ale cięższy niż snajperki :\ i siła chyba trochę mniejsza (o 1-2?) A serią przez pół sektora strzelałeś? Coś trafiłeś?

_________________
Obrazek
Obrazek


Ostatnio zmieniony 28 paź 2011 15:58 przez micand1989, łącznie zmieniany 3 razy

*
 
Perry
Post : 28 paź 2011 16:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 571
  • Dołączył: 09.09.2008
  • Skąd: Old York


micand1989 pisze:
FN-FAL i 10x ...Nice Ale cięższy niż snajperki i siła chyba trochę mniejsza (o 1-2?) A serią przez pół sektora strzelałeś? Coś trafiłeś?



Fakt cięższy ale za to serią można przerysować im czapki, siłę mu podwyższyłem (nie było wyjścia :diabel2: ), zmniejszyłem punkty akcji do 4 "ready AP", ale ponadto dałem jeszcze granatnikowi "talon" redukcję punktów akcji, (czyli ma praktycznie tę samą redukcję, co pręt+sprężyna).. Oszczędza miejsce na granatnik M79 i każdy może strzelać w oddziale.. Natomiast czy strzelałem serią przez pół sektora? W nocy tak, bo mniejszy dystans i większa celność, natomiast w dzień też próbowałem ale z mniejszą skutecznością, staram sie w dzień elimonwać wroga po cichu, unikam raczej komend "go loud" ;) . A w FIN Falku oprócz, optyki 10x, Combo rifle LAM (zmienione atrybuty), talon (zmienione atrybuty) i tłumik (zmienione atrybuty, [efekt wyciszenia 95%]) :one:

_________________
Obrazek
"Na jednego zwycięzcę przypada jeden przegrany"


*
 
micand1989
Post : 28 paź 2011 16:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Ja też wolę "po cichu". W mojej modyfikacji też zrobiłem bardziej ciche bronie (ale nie aż tak hardkorowe :P ).

A jak zmieniasz atrybuty granatników i tłumików? ITEMS.xml?

_________________
Obrazek
Obrazek


Ostatnio zmieniony 28 paź 2011 16:34 przez micand1989, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Perry
Post : 28 paź 2011 16:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 571
  • Dołączył: 09.09.2008
  • Skąd: Old York


micand1989 pisze:
A jak zmieniasz atrybuty granatników i tłumików? ITEMS.xml?


Za pomocą xml edytora, mam JA 1.13 Wildfire + N.A.S. + S.T.O.M.P., dosyc fajna...Grać w zwykłe JA2 1.13 nie przynosiłoby takiej fajnej zabawy..Jak JA2 to tylko 1.12.. ;) Dlatego muszę ogarnąć to p*^%$#@!ne Visual Studio :wall: .

_________________
Obrazek
"Na jednego zwycięzcę przypada jeden przegrany"


Ostatnio zmieniony 28 paź 2011 16:39 przez Perry, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron