Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
swietlik94
Post : 11 lip 2008 21:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 17
  • Dołączył: 06.05.2008
  • Skąd: Lublin


Ten temat jest o jednym z najlepszych pistoletów półautomatycznych w historii. Występował w wielu w filmach grach itp. Zamieszczajcie o nim tu swoje opinie.
Poniżej Beretta 92FS.
Obrazek

_________________
http://ja.gram.pl/Firefly94
Obrazek


*
  WWW
Popers
Post : 11 lip 2008 21:30
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 596
  • Dołączył: 31.01.2007


swietlik94 pisze:
Zamieszczajcie o nim tu swoje opinie.

nie miałem okazji użytkować. Słyszałem ,że dobra, ale od tej samej osoby która zachwalała P-64, więc dopóki sam nie sprawdzę, nie uwierzę.


*
 
Ormus n2o
Post : 26 lut 2010 02:56
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 163
  • Dołączył: 10.10.2009


Nie wierze że temat o tej broni ma tylko 2 posty i nikt nic nie napisał o niej od ponad 2 lat. Osobiście jest to mój ulubiony pistolet 9mm. Beretta 92 jest podstawowym pistoletem w amerykańskiej armii znany tam jako M9. Chociaż w przetargu na broń dla armii USA brało udział kilka amerykańskich firm jak Colt czy Smith & Wesson to przetarg wygrała Włoska Beretta. Ma 15 naboi w magazynku co jak na pistolet jest raczej dużo. Nie wiem jak tam z niezawodnością ale nie słyszałem żeby bardzo często się zacinał. Jest dość mały i bardzo podoba mi się to że jest mało kanciasty co zapewne pomaga w szybkim wyciągnięciu z kabury.
Może pomyślicie że jestem pusty i patrze tylko na wygląd ale naprawdę ta broń pięknie wygląda. Chyba jedyna broń jaka bardziej mi sie podoba to rewolwery na kaliber .357 i .44. Po prostu uwielbiam ten styl i piękno. 6-7 strzałów i koniec ale jak trafi to tam nie ma co zbierać.


*
 
Stridingshadow
Post : 16 mar 2010 21:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Ormus n2o pisze:
Nie wierze że temat o tej broni ma tylko 2 posty i nikt nic nie napisał o niej od ponad 2 lat.

Wiesz Ormus, pistolet to tylko pistolet, tym się nie wygrywa wojen.

Pierwsze pistolety opracowano dla kawalerii (karabinek odprzodowy ciężko było przeładować z konia).
Przez długie lata broń krótka stanowiła uzbrojenie jazdy, marynarki, oraz broń do samoobrony i noszenia w ukryciu.
W XVII-XIX wieku, kiedy oficerowie nie zajmowali się na dobre walką (a właściwie dowodzeniem), i potrzebowali broni jedynie do samoobrony (zabicie oficera przez pospolitego żołnierza było wtedy czymś niepomyślanym), którą stanowiła jakaś broń biała plus pistolet.

W XX wieku, podczas IWŚ, przed erą pm'ów, pistolety miały swoje 5min, jako broń do walki w okopach (karabin był za długi do walki w zygzakowatym okopie, był też zbyt mało szybkostrzelny).
Właściwie już na początku XX wieku pistolet stracił znaczenie jako broń podstawowa.
Amerykanie uzbrajali w pistolety żołnierzy piechoty, na wypadek awarii broni podstawowej.
Rosjanie polegali głównie na niezawodności broni głównej, a pistoletów i pm'ów nie używali nawet oficerowie.

Ormus n2o pisze:
Nie wiem jak tam z niezawodnością ale nie słyszałem żeby bardzo często się zacinał.

Różnie bywa, M9 uchodzi za całkiem niezawodną broń, choć w amerykańskiej policji występowały problemy z suwadłem wykonanym ze stali niskiej jakości.

Ormus n2o pisze:
Jest dość mały

Raczej dość duży, tylko ma taką smukłą sylwetkę.
Pięciocalowa lufa robi swoje (:

Ormus n2o pisze:
Ma 15 naboi w magazynku co jak na pistolet jest raczej dużo.

Obecnie standard, większość modeli bojowych nie schodzi poniżej 15 nabojów 9*19mm w magazynku do broni pełnowymiarowej czy nawet kompaktu.

Ormus n2o pisze:
Chociaż w przetargu na broń dla armii USA brało udział kilka amerykańskich firm jak Colt czy Smith & Wesson to przetarg wygrała Włoska Beretta.

Przetarg był bardzo ostry, było wiele kryteriów, z czego niektóre wykluczały się nawzajem.
Colt i S&W odpadli bodajże na samym początku (w sumie, to z czym do ludzi :P ), pod koniec odpadł m.in H&K, a do finału przeszły 2 pistolety: Beretta 92 i Sig Sauer P226.
Oba wypadły równie dobrze, P226 nawet był tańszy, ale Beretta oferowała tańszy serwis, co zaowocowało wygraną kontraktu.

_________________
Obrazek


*
 
Zbychu
Post : 09 sie 2010 08:36
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 103
  • Dołączył: 07.11.2007
  • Skąd: Bytom


Ja mam pytanie , m9 to tylko nazwa używana przez amerykańską armię , czy ten model różni się jakoś od wersji cywilnych ?


*
 
Stridingshadow
Post : 09 sie 2010 09:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Zbychu pisze:
Ja mam pytanie , m9 to tylko nazwa używana przez amerykańską armię , czy ten model różni się jakoś od wersji cywilnych ?

Mechanicznie M9 jest identyczny z Berettą 92FS.
Jednakże można dość łatwo rozróżnić oba pistolety, choćby po tym, że jeden będzie miał napisane na suwadle 'US M9 P.Beretta' a drugi 'Pietro Beretta Gardone Made in Italy' .
Ponadto jest różnica wykończenia (pistolety wojskowe nie występują w wersji ze stali nierdzewnej) a magazynki są fosforowane.
Ostatecznie wersja M9A1 posiada dolną szynę Picatinny, nieco głębsze bruzdowanie chwytu, oraz poszerzony wlot gniazda magazynka (dla sprawniejszego przeładowania).

_________________
Obrazek


*
 
Dziki_Koziol
Post : 04 gru 2010 12:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 18
  • Dołączył: 04.12.2010


Strzelałem trochę z Beretty 92 FS w wersji "czarnej" i "śrebrnej" :) Śrebrna jest śliczna, ale do rzeczy. Pistolet bardzo fajny na strzelnicę, koledzy z "10" na 25 metrów nie wychodzą. Moim zdaniem do codziennego noszenia trochę za duży i za ciężki, ale to moje subiektywne zdanie.


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie