Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Len
Post : 28 kwie 2007 18:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Nasza opinia...
Jagged Alliance 2.5 Unfinished Business


Czyli krótkomówiąc - co sądzisz o JA2UB. Grze wydanej w 2001r. która miała wyciągnąć Sir-tech z kłopotów finansowych, lecz jak później się okazało, była to ostatnia gra z serii Jagged Alliance wydana przez tą firmę.

Przypomnijcie sobie czego się spodziewaliście gdy po raz pierwszy o niej usłyszeliście i gdy ją instalowaliście, a jakie myśli was naszły gdy już zaczęliście grać. Co według was jest najlepsze a co najgorsze w tej grze? Jak oceniacie jej poszczególne elementy? Zapraszam do dyskusji.


Moim zdaniem...
O Unfinished Business usłyszałem stosunkowo późno bo w 2003r. ledwie parę dni po tym jak ukończyłem JA2. Dał mi je kolega, ten sam, który wcześniej dał mi JA2, był to oryginał, okładka wyglądała świetnie więc się skusiłem.
Gdy zainstalowałem grę wrażenie na mnie robiły wszelkie nowości choćby takie jak nowe menu, ale od początku niepodobały mi się polskie głosy postaci. Gdy zobaczyłem po raz pierwszy mapę byłem zdziwiony, że są tam same lasy. Wtedy myślałem, że jest ona zapełniona sektorami ale wkrótce po rozpoczęciu gry odkryłem, że tak nie jest. Wtedy pomyślałem, że... mapa będzie się przesuwać :D Do takiego myślenia skłonił mnie biały pasek po prawej stronie mapy, którego nie było po jej innych stronach :)
Jednak gdy po niedługim czasie gry brat powiedział, że ją przeszedł byłem zdziwiony i zawiedziony. Taki krótki jagged? Niemożliwe, pomyślałem. Ja sam jej nie przeszedłem, gdyż grałem w nią zaraz po tym jak ukończyłem JA2 w któego grałem 2 miesiące i po prostu mi się znudziła... pod sam koniec gry :]

Za to sektory bardzo mi się w grze podobały, te zimowe klimaty których wcześniej nie było i zupełnie nowe bronie. Wszystko było super zrobione. Ja uważam, że JA2UB to bardzo dobra gra, która wcale nie jest wiele gorsza od JA2. A to dlatego, że cały urok UB tkwi w jej długości, a raczej "krótkości" ;) Może kiedyś znowu ją przejdę :)


*
  WWW
vai1987
Post : 28 kwie 2007 19:59
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 109
  • Dołączył: 13.10.2006
  • Skąd: Sucha Beskidzka


A wiec, ja2ub dostałem od kumpla (*pirata - przed premierą) oznaczony wersją 0.91 w wersji angielskiej. Jako wieli fan JA2 miałem wielkie oczekiwania co do 2.5.
Minusy:
- Gra jest za krótka... mozna przejsc w 2-3 godziny.
- Mało nowych broni.
- Polskie głosy są fatalne
Plusy:
- Nowe bronie ( w szczególnosci Barret M82A2 i TAR 21)
- Genialne sektory ( chociarz ich mało )
- Nowe Titlesy
- Zimowe krajobrazy

Ogólnie rzecz biorąc dla fana serii pozycja obowiązkowa. Dla przecietnego gracza gra moze byc za krótka lub za ciezka. Poniewaz walki w otwartym terenie i pod ziemią są trudniejsze od tych z JA 2 które głównie były rozgrywane w miastach.

*3 tygodnie później zaopatrzyłem sie w oryginał.

_________________
You never know


*
 
Bartek0511
Post : 30 kwie 2007 20:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Porucznik
Porucznik
  • Posty: 1043
  • Dołączył: 11.07.2006


Wymienię tak samo jak Kai:

+
- ciekawa fabuła,
- nowe obiekty,
- śnieg,
- nałatwiej się ją moduje,

-
- krótka,
- polskie głosy,
- tunele pod koniec gry.


*
 
emanuel
Post : 01 maja 2007 08:55
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 209
  • Dołączył: 29.04.2007
  • Skąd: Warszawa/Zabrze


no panie, te tunele, o ile myślimy o tym samym, to przy pierwszym przejściu miałem save na save, zanim zakumałem że tu w końcu należy nie żałować granatów, gazów i dymu musiałem zaliczyć kilkanaście razy glebę :D samo ich przejście (zwłaszcza ta sala gdzie wszystko wybucha) w końcu pobudziło moje zgnuśniałe ego.

Wiecie że ja nigdy nie skończyłem 2.5? Zawsze mnie ta gra zdążyła poważnie znudzić. Bez startu do 2.0 gdzie i więcej się dzialo, i więcej postaci było komunikatywnych, tu nas nikt nie lubi, a zdobycie większej gotówki wymaga bawienia się w oddział złomiarzy zbierających co się da sprzedać.... No nie trzeba oczywiście - ale z braku towarzystwa i po odbugowaniu gry (przy więcej niż jednym oddziale wywalało mnie do windowsa) to cała przyjemność iść sobie w 16-18 ludzi i niszczyć wroga :one: Tym bardziej, że postanowiłem skończyć tę gierkę w końcu, która nie jest zbyt długa i rozbudowana więc to obciach, że JA 2.0 przeszedłem kilkanaście razy a tegoż nie :one: Zwłaszcza że to był prezent :diabel:

Jedyne co mnie zaskoczyło to poziom nielubienia się najemników - nie pamiętam żeby w 2.0 tak po prostu ktoś mi powiedział "że ma dość Biffa i odchodzi", może nieświadomie lepiej dobierałem sobie ludzi, w sumie to tylko raz wcześniej nająłem Biffa. No i nie miałem pojęcia że ktoś może nie lubić Igora - a tu się okazuje że go wielu nie toleruje bo to komuch :diabel2:

_________________
interiesno o czem dumajet kamandir... ;)
Obrazek
Obrazek


*
  WWW
lukasamd
Post : 01 maja 2007 15:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


No to ja oceniam nie patrząc sięna inne posty za bardzo ale oceniając w sposób nieco podobny:

ZALETY:
- następny Jagged :sylwester: !!!
- nowe sektorki
- nowe titlesety (zimowe)
- TAR i kilka innych fajnych nowych broni
- miłe uzupełnienie fabuły
- w końcu walka na serio w podziemiach (w JA2 było prawie tylko z robalami)
- rozbudowa i zwiększenie jakości MERC (choć nadal słabe w porównaniu do AIM :P)
- edytor razem z grą
- cena


WADY:
- za krótka
- polskie głosy - no comments (ew. tragedia ^ n)
- za mało nowych broni
- za krótka
- fabuła jednak nieco przesadzona
- cena (biorąc pod uwagę punkt 1 i ten niżej)
- czy mówiłem już że za krótka?


*
  WWW
Halucyn
Post : 07 lut 2008 22:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 95
  • Dołączył: 06.12.2007
  • Skąd: Włodawa


Grę uważam za średnią.
Plusy:
- trudnośc,
- nowe bronie,
- nowi najemnicy.

Minusy:
- polskie głosy,
- króciutka :(.


*
 
suicidegirl
Post : 09 lip 2008 10:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 90
  • Dołączył: 08.11.2006
  • Skąd: Warschau


Uważam, że gra w anglojęzycznej wersji jest bardzo przyjemna i dla mnie było miło zająć nią sobie czas, gdy byłam chora :D zabawy jest jednak tylko kilka godzin, bo gra jest bardzo krótka i nie byłam zaangażowana w rozgrywkę tak, jak to było z JA2. Zdecydowanie na plus wychodzi jej wprowadzenie nowych broni i nowych postaci, poziom trudności jest również "na poziomie". Fajna zabawa, ale jednak chyba tylko dla fanów (edytor).

_________________
http://nathalie.zan.pl/blog


*
  WWW
Cell
Post : 10 lis 2008 13:50
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 500
  • Dołączył: 25.03.2008
  • Skąd: Świdnik


+ Fabuła ciekawa, nowe "malowanki" :P (czyt. titlesety), nowi i fajni M.E.R.C.'owcy, dużo walk "na powietrzu", oraz w podziemiach, też oczywiście wielki plus. :}

- krótka, momentami może wkurzyć.

To tyle. :)


*
 
leveler
Post : 12 lis 2008 12:31
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 66
  • Dołączył: 07.10.2008
  • Skąd: Warszawa


Jak dla mnie jest to prosty mod, fabuła prosta bez zwrotów akcji.
Najciekawszym elementem jest oczywiscie edytor.

Pozdrawiam


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie