Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę   1, 2  Następna
Autor Wiadomość
marcinl0
Post : 26 lut 2023 13:19
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 162
  • Dołączył: 03.03.2012


Gram w JAUB już po raz XXX przez XXX lat i nadal ten sam problem z lampą rentgenowską niezbędną do budowy detektora wrogów. Pojawia się w JAUB DOPIERO w podziemnym przedostatnim sektorze K15 z tymi pancernymi drzwiami (otwieranymi tylko z powierzchni). Specjalnie wielokrotnie sprawdzałem oferty w obu sklepach dostępnych w JAUB w trakcie rozgrywki i szukałem w magazynach w skrzyniach - ani razu lampa rtg nie pojawiła się ani w ofercie ani w skrzyni skrytce itd. Wszystkie inne komponenty poza lrtg - do budowy detektora szybko w JAUB - łatwo są.

Chyba że nie wiem gdzie szukać (jak moździerza) bo w kodzie gry lampa rtg gdzieś jednak na początku już jest?

Czy naprawdę w JAUB (w odróżnieniu od podstawowego JA2 gdzie lampa rtg jest już w szpitalu w Cambrii nawet w 1 dniu gry jak się pospieszymy ze zdobyciem tego miasta szpitala) nie ma żadnego sposobu aby tę nieszczęsną lampę rtg zdobyć znacznie szybciej w pierwszych dniach grze - wtedy specjalnie zbudowany detektor byłby sensownie przydatny - a nie tylko "na ostatni etap" w JAUB.


*
 
marcinl0
Post : 12 mar 2023 17:30
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 162
  • Dołączył: 03.03.2012


I jak to wygląda - może już coś wiadomo - może w kodzie gry JAUB lampa rtg gdzieś jednak na początku już jest...


*
 
Starchris
Post : 12 mar 2023 21:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Sprawdzałem w kodzie źródłowym i widocznie kiedyś była dostępna ta lampa u Betty, ale aktualnie została usunięta z jej asortymentu (zielony kolor tekstu oznacza nieaktywny kod).

Załącznik:
Bulb.png
Bulb.png [ 72.38 KiB | Przeglądany 305 razy ]


Sprawdzałem w edytorze map czy są gdzieś w schowkach na mapach pododawane i te lampy są w dwóch lokalizacjach.

1. W biurze handlarza bronią Raula są dwie, ale obydwie są ustawione na 80% szansy na wystąpienie, więc jest duża szansa że chociaż jedna się pojawi, ale może akurat cały czas trafiałeś na to, że obydwie nie uaktywniły się.

Załącznik:
Bulb1.png
Bulb1.png [ 472.36 KiB | Przeglądany 305 razy ]


2. W podziemiu z pancernymi drzwiami na rogu taśmociągu. Ta z kolei ma ustawione na 90% szansy na wystąpienie.

Załącznik:
bulb2.png
bulb2.png [ 256.42 KiB | Przeglądany 305 razy ]

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
marcinl0
Post : 12 mar 2023 22:06
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 162
  • Dołączył: 03.03.2012


Tak, o tym piszę, wymieniona 2. lampa rtg jest jedyną realnie dostępną w JAUB lampą rtg - niestety dopiero na samym końcu całej gry JAUB...

Szkoda ze zdezaktywowana została lampa u Betty, stąd cały problem - czy nie ma jakiegoś patcha podmiana pliku etc.

A co do 1. "1. W biurze handlarza bronią Raula są dwie, ale obydwie są ustawione na 80% szansy na wystąpienie, więc jest duża szansa że chociaż jedna się pojawi, ale może akurat cały czas trafiałeś na to, że obydwie nie uaktywniły się." -jak pisałem grałem w JAUB przynajmniej z dwadzieścia XX razy i NIGDY w tym sklepie Raula nie było lampy RTG (czy u kogokolwiek kiedykolwiek była bo może jednak nie zauważyłem ?) tylko sama broń i akcesoria do broni - czyżby dezaktywacja w pierwszym sklepie u Betty to także "załatwiła" - i tylko patch / podmiana pliku może pomóc.


*
 
Starchris
Post : 12 mar 2023 22:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Najprościej będzie dołożyć lampę w jakiejś mapie i dać jej 100% szans na wystąpienie i wtedy musi się pojawić. Dołożyłem w poniższych miejscach na 100% wystąpienia.

Załącznik:
bulb3.png
bulb3.png [ 379.99 KiB | Przeglądany 299 razy ]


Załącznik:
bulb4.png
bulb4.png [ 488.66 KiB | Przeglądany 299 razy ]


Załącznik:
Data.7z [82.41 KiB]
Pobrany 24 razy

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
marcinl0
Post : 12 mar 2023 22:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 162
  • Dołączył: 03.03.2012


Thx ale następny problem: w wersji JAUB kupionej w GoG jest tylko cały plik MAPS.SLF a nie poszczególne mapy - jak poprawnie wstawić podmieniony plik H9.dat

Ewentualnie, jeśli po prostu dodać zmodyfikowany H9.dat do katalogu obok MAPS.SLF - czy modyfikacja będzie wtedy działała i lampa rtg w grze w H9 już będzie.

A może trzeba by w wersji GoG podmienić cały plik MAPS.SLF (nie można tego pliku prosto rozpakować) - jak możesz to też zmodyfikuj i załącz...


*
 
Starchris
Post : 12 mar 2023 23:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


To tu masz cały plik maps.slf rozpakowany. Możesz usunąć oryginalny maps.slf i wdrożyć tam rozpakowane poszczególne mapy i powinno działać tak samo.

Załącznik:
Data.7z [701.24 KiB]
Pobrany 23 razy

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
marcinl0
Post : 15 mar 2023 11:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 162
  • Dołączył: 03.03.2012


Thx, z lampą=detektorem to zupełnie inna gra - jestem w trakcie nowej rozgrywki JAUB i jest o wiele ciekawsza.

Czy jest szansa również na dodanie mapy z G11 i garści amunicji np. 8 magazynków 4.7mm - G11 też pojawia się na końcu gry i nie można się nim "nacieszyć" - i G11 nie jest dostępny w sklepie Raula (jest tylko czasem sama amunicja).


*
 
Starchris
Post : 15 mar 2023 20:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Problem jest tylko taki, że to dodawanie nowych przedmiotów nie działa w sektorze, do którego już wszedłeś. Musisz podać numer sektora, którego jeszcze nie odkryłeś lub nie wszedłeś ani razu.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
marcinl0
Post : 16 mar 2023 01:08
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 162
  • Dołączył: 03.03.2012


I tak zagram jeszcze wielokrotnie w JAUB - proponuję dla ułatwienia proszę dodaj w tych samych początkowych sektorach z lampami rtg co w/w dodałeś- najlepiej w sektorze H9 Guard - proponuję poza G11 i 8x 4.7mm od razu dodaj też "w pakiecie marzeń" oto jego 1. trzon:
1.- 8 x Aluminum Rod (bo ich na początku bardzo brakuje do budowy modyfikacji broni RS + dla pewności 6 Spring)
- 8 x Laser Scope + 6 Sniper Scope + 6 Bipod + 6 UV Googles + 6 Extended Ear
- 6 x Wire Cutters + 4 Locksmith + 4 Crowbar + 8 Camouflage Kit + 8 Compound18 + 4 Ceramic + 8 Regen Boost + 4 Energy Boost + 4 Toolkit (i jak się uda + 2 FirstAid + 2 MedKit + 2 Spectra Vest + 2 Spectra Pants@Helm)

2. - i jak się uda jeszcze trochę z przydatnej broni - ale miejsca w H9 może nie wystarczyć: HK G21 + 8 x amunicja NATO 7.62mm + RPK-74 + 8 x amunicja 5.45mm + M79 + 8 amunicja 40mm reg + 8 x granat regularny + 4 x granat mustard + 4 x LAW + Mortar + 8 Mortar Shell
Ewentualnie: drugi w/w oddzielny pakiet z samą przydatną bronią w drugim sektorze I11 z drugą lampą rtg- wtedy się pewnie zmieści.

Zdaję sobie sprawę że taki pakiet zaburzy balans rozgrywki - ale zasadniczo doda "miodności" i pozwoli zagrać w JAUB na najwyższym poziomie trudności - zatem jak możesz bardzo proszę dodaj w/w pakiet marzeń- przynajmniej początkowy 1. trzon w sektorze H9 Guard.

(Aha zauważyłem iż w najnowszej wersji mod Straciatella JA2 Autorzy firmowo dodali aż dwa małe mody dodające przydatne "pakiety startowe" - zarówno w Omercie jak i w Rebel Base - dla miodności całej gry JA2 - zatem ma to sens)


*
 
Starchris
Post : 16 mar 2023 20:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


To w pierwszym sektorze są skrzynie, w których jest wszystko.

Załącznik:
bulb5.png
bulb5.png [ 389.72 KiB | Przeglądany 188 razy ]


Załącznik:
H7.7z [35.07 KiB]
Pobrany 24 razy

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
marcinl0
Post : 17 mar 2023 05:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 162
  • Dołączył: 03.03.2012


Oczywiście thx, z tym że jest jak widzę tu naprawdę przegięte WSZYSTKO wszystkie bronie w ogromnych ilościach w aż sześciu skrzyniach - że aż odechciewa się dalej grać... (Swoją drogą zawsze od początku wyświetla komunikat "incompatible map failed to load" także tak komunikuje pozostałe rozpakowane mapy sektorów - ale ważne ze działa OK - zatem nie trzeba poprawiać)

Czy nie udałoby się przygotować zasadniczo zmniejszonej wersji mały startowy pakiecik tylko w jednej skrzynce:
4 x Rod&Spring
4 x Laser Scope + 2 Sniper Scope
4 x UV Googles + 2 Extended Ear
4 x Wire Cutters + 4 Camouflage Kit

i jakby się zmieścił jeszcze z broni (jak się nie da to nie - najwyżej G11 jakoś zdobędzie się dalej w grze skoro nie ma go Raul)
G11 + 4x 4.7mm

Tylko tyle i aż tyle - startowy mały pakiecik w skrzyneczce może być w następnym sektorze H8 jak się nie da w H7 (bo tam koniecznie musi być przegięte wszystko jako jedyna możliwość) - zasadniczo doda miodności i nie zniechęci do dalszej gry.


*
 
marcinl0
Post : 17 mar 2023 05:31
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 162
  • Dołączył: 03.03.2012


Oczywiście thx, z tym że jak widzę tu jest naprawdę przegięte WSZYSTKO wszystkie bronie w ogromnych ilościach w aż sześciu skrzyniach - że aż odechciewa się dalej grać... (Swoją drogą zawsze od początku wyświetla komunikat "incompatible map failed to load" także tak komunikuje pozostałe rozpakowane niezmodyfikowane mapy sektorów - ale ważne ze działa OK zatem nie trzeba poprawiać).

Czy nie udałoby się przygotować zasadniczo zmniejszonej wersji mały startowy przydatny pakiecik tylko w jednej skrzynce (max w dwóch):
4 x Rod&Spring + 2 Extender
4 x Laser Scope + 2 Sniper Scope
4 x UV Googles + 2 Extended Ear
4 x Wire Cutters + 4 Camouflage Kit (albo tylko 2 Wire i 2 Camo jak się nie zmieści do jednej skrzynki max dwóch- bo nie wiem jak to działa)

i jakby się zmieścił do jednej skrzynki jeszcze z broni (jak się nie da to nie - najwyżej G11 jakoś zdobędzie się dalej w grze skoro nie ma go Raul):
G11 + 4x 4.7mm (albo nawet sam G11 bo czasem amunicja 4.7mm bywa u Raula).

Tylko tyle i aż tyle - startowy mały pakiecik trzon w skrzyneczce może być nawet w następnym sektorze H8 jak się nie da w H7 (bo tam koniecznie musi być tylko przegięte wszystko jako jedyna dostępna możliwość) - zasadniczo doda miodności i nie zniechęci do dalszej gry.


*
 
amber-coffeeCat
Post : 17 mar 2023 16:54
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 36
  • Dołączył: 04.09.2020


Zawsze możesz po prostu nie brać wszystkiego. ALBO samemu uruchomić edytor zawarty w grze (osobny .exe) i sobie pousuwać.


*
 
marcinl0
Post : 17 mar 2023 21:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 162
  • Dołączył: 03.03.2012


Bardziej chodzi o psychologię - po prostu nie chce się grać jak jest od razu WSZYSTKO i to w ogromnych ilościach szczególnie broni - dlatego proszę o ten startowy pakiecik najlepiej w jednej skrzyneczce - tak jak proponują w Straciatella w fabrycznych wewnętrznych modach na początek:
4 x Rod&Spring + 2 Extender + 4 x Laser Scope + 2 Sniper Scope + 4 x UV Googles + 2 Extended Ear
i ewentualnie 2 x Wire Cutters + 2 Camouflage Kit + G11 - i jak trzeba to mniej sztuk aby w jednej skrzyneczce.

(A samemu nie umiem tego zrobić i chyba nie da się na moim systemie).


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2  Następna