Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4

Co sądzisz o polskiej wersji głosów w Ja 2
Śmieszne 14%  14%  [ 6 ]
Gorzej tego nie mozna było zrąbac 31%  31%  [ 13 ]
Może byc 14%  14%  [ 6 ]
Fajne 12%  12%  [ 5 ]
Nie mam zdania 2%  2%  [ 1 ]
Denerwujące 26%  26%  [ 11 ]
Liczba głosów : 42
Autor Wiadomość
M'cin
Post : 20 lip 2011 12:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Kupiłeś anglojęzyczną grę ze spolszczeniem, a nie chińskojęzyczną z tłumaczeniem na polski i angielskim tłumaczeniem firmy "Dziubasek z Londynu". Dlatego granie na wersji tłumaczonej przez CDP bez zapłacenia CDP to piractwo, rozumiem, ale czemu mam grać w grę Sirtechu i nie móc korzystać z rzeczy, które oni w grze zamontowali - już nie. Na logikę nie widze w tym nic złego.


*
 
Jaahquubel
Post : 20 lip 2011 13:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


pewnie należałoby spytać właściciela wszelkich praw do serii. Czy bitComposer jest właścicielem, czy tylko wykonawcą, bo się zgubiłem?


*
  WWW
M'cin
Post : 20 lip 2011 16:22
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


No to skoro muszę pytać to coś nie tak, bo jeśli ktoś legalnie zdobył UB to zdobył UB, a nie UB bez angielskich głosów.


*
 
hasan_talib
Post : 20 lip 2011 17:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 328
  • Dołączył: 25.08.2010


chyba jednak po zastanowieniu zdobył po prostu polską wersję UB, która różni się od angielskiej. wszak głosy w wersji polskiej są nadpisane, nie ma tam angielskich głosów już w plikach.


Ostatnio zmieniony 20 lip 2011 17:05 przez hasan_talib, łącznie zmieniany 2 razy

*
 
Len
Post : 20 lip 2011 20:49
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Jeśli masz angielską wersję UB to wystarczy, że weźmiesz pliki NPCSpeech.slf oraz Speech.slf i przekopiujesz w to samo miejsce w polskiej wersji. Jednak udostępnianie części gry nie jest legalne. Niby to samo robią modyfikacje i spolszczenia (które są tolerowane), ale i tak mam wątpliwości.


*
  WWW
hasan_talib
Post : 20 lip 2011 20:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 328
  • Dołączył: 25.08.2010


No to skoro mody robią to samo, to sklecę tę łatkę z plików różnych modów (jeśli mi się uda) i nazwę ją modyfikacją :-D


*
 
M'cin
Post : 21 lip 2011 11:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Moderzy często korzystają nielegalnie z różnych grafik z gier, muzyczek, odgłosów wystrzałów i mówią o tym oficjalnie.

Wracając do tematu - czyli, jak ktoś chce mieć wersję en, to musi kupić drugi raz tę samą grę? "Ej, kupilem nowy samochód, bo tamten był żółty, a ja chcę niebieski". Jeszcze raz, rozumiem, gdy ktoś kupuje za granicą i ściąga polonizację zrobioną przez polskiego dystrybutora, to okrada jego z jego pracy. Ale gdy już zapłaciłem Sirtechowi za robotę, kupując grę, to czemu mam nie korzystać z efektów ich pracy?

Prawo jest dla ludzi, nie na odwrót. To prawo ma chronić poszkodowanych, a nie utrudniać życie nabywcom. W tym wypadku prawo nie nadąża za realiami i zakazuje czegoś, co nikomu nie szkodzi.

BTW - ponoć kiedyś uniewinniony został koleś, który zdjął blokadę regionalną z odtwarzacza DVD i oglądał filmy kupione za granicą. Cała jego linia obrony polegała na tym, że chce korzystać z czegoś, za co zapłacił. Ponoć piszę, bo historię znam z opowieści.


*
 
Len
Post : 21 lip 2011 16:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Tak, tylko że jaką masz pewność, że będą to pobierały wyłącznie osoby, które mają oryginała?


*
  WWW
Van
Post : 21 lip 2011 21:21
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 159
  • Dołączył: 05.04.2011


Len pisze:
Tak, tylko że jaką masz pewność, że będą to pobierały wyłącznie osoby, które mają oryginała?

To trochę mi się kojarzy z oskarżaniem torrentów lub kiedyś, magnetowidów. Technologia nigdy sama w sobie nie jest zła. Złe, a bardziej właściwie: niezgodne z prawem mogą być jedynie wykorzystania.


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4


cron