Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Hyzio
Post : 28 sie 2008 14:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 20
  • Dołączył: 28.08.2008


Otórz zrobiłem mapę podziemną. udało mi się zorganizować sektro z którego się do niej wchodzi, ale niemoge z podziemii wyjść. Najemnicy albo znikają, albo pokazuje sie okno z napisem że niemoże znaleźć mapy, albo najemnicy wskakują do sektora A1 .Jeżeli ktoś wie o co chodzi, byłbym wdzięczny za pomoc


Ostatnio zmieniony 10 kwie 2009 13:01 przez Hyzio, łącznie zmieniany 2 razy

*
 
snick
Post : 28 sie 2008 15:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 686
  • Dołączył: 17.07.2006
  • Skąd: Zabrze


Przypuszczam, że gdzieś w edytorze jest opcja umożliwiająca wprowadzanie położenia sektora, do którego prowadzi wyjście z podziemi...


*
  WWW
mtl
Post : 28 sie 2008 16:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 954
  • Dołączył: 12.06.2006


Dokładnie, tak jak powiedział snick, w edytorze należy ustawić do jakiego sektora prowadzą punkty wyjścia - poniżej screen, miejsce w którym ustawia się sektor ("Destination Sector") wskazane jest kursorem. Pamiętaj, aby ustawić odpowiedni sektor przed dodaniem punktów wyjścia.

Obrazek

_________________
"There are two kinds of people in the world, my friend.
Those who have a loaded gun and those who dig. You dig!"


*
 
Hyzio
Post : 28 sie 2008 18:18
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 20
  • Dołączył: 28.08.2008


lol ja tylko ustawiam punkty wejścia na krawędziach a w podziemiach kratki wyjścia i podaje adres sektora ale tylko raz... niepisze za każdym punktem innych danych...musze ustawiać punkty wyjścia bo inaczej map mi niedodaje

snick pisze:
Przypuszczam, że gdzieś w edytorze jest opcja umożliwiająca wprowadzanie położenia sektora, do którego prowadzi wyjście z podziemi...
a jeżeli chce mieć 2 wejścia w podziemiu?? jedno na powierzchnie a drugie w głąb


*
 
Hyzio
Post : 28 sie 2008 18:36
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 20
  • Dołączył: 28.08.2008


!!!!!!!!Dzięki!!!!!! macie po punkcie pomocy odemnie :-D
Sorry ale nikt mi niemówił że trzeba podawać adres wejść i wyjść a w poradniku tego niebyło :-D :D :-D

Teraz to ja się moge zabrać za kampanię :diabel2: :kosci:


*
 
snick
Post : 28 sie 2008 18:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 686
  • Dołączył: 17.07.2006
  • Skąd: Zabrze


Da się umieścić np. wejście na niższy poziom i wyjście na górę - w samym JA2 było coś takiego, z tego co pamiętam. Chyba żeby zabić królową trzeba było schodzić coraz niżej. Ustaw jedno wyjście (na górę) na jednym krańcu mapy, a zejście w dół na drugim. ; >


*
  WWW
Hyzio
Post : 30 sie 2008 11:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 20
  • Dołączył: 28.08.2008


Inny problem

Mianowicie gdy wchodzę w niektóre elementy podziemi, dach nieznika. Pomaga tylko Sav and load ale jak wchodze do innego sektora podziemii to mimo podanej kratki wejścia i dokładnych wspułżędnych( do któryuch oddział ma wejść) oddział pojawia sie gdzieś obok wymaganego celu a dach nieznika. :(


*
 
Popuś
Post : 07 wrz 2008 11:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 382
  • Dołączył: 01.06.2006
  • Skąd: I tak tu nie trafisz


Pojawiać się może ciut obok z tej prostej przyczyny, że jak najemników jest więcej, a jest ciasno to się nie mieszczę i potem cyrki wychodzą w edytorze do UB. Co do dachów to pamiętaj, że podziemia robi się ciut inaczej jak powierzchnię(masz w instrukcji), może tutaj jest problem. Ewentualnie można poustawiać te cyferki ;) od odsłaniania dachów... Nie wiem czy pomoże, nie próbowałem.


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie