Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Mahone44
Post : 23 mar 2023 19:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 15
  • Dołączył: 04.08.2016


Witam,

nie znalazłem podobnego tematu więc zakładam nowy.

Dziś zacząłem rozgrywkę w JA 2,5 UB. Niestety, zapisywane save'y z gry co chwilę nie chcą się wczytywać. Przykładowo - mam dziesięć zapisów z walki w tym samym sektorze. Dziesiąty jest najświeższy. Nie można go wczytać, podobnie jak i 9, 8, 7 i szóstego. Dopiero piąty jest grywalny. Wszystko jednak jest losowe. Za 15 minut odpalam Jaggeda na nowo i save wczytują się normalnie. Po dwóch-trzech turach problem powraca.

Co może być przyczyną? Mam wersję PL z wgranym patchem z tutejszego działu download.

https://zapodaj.net/68bf418c8f7f7.jpg.html


*
 
Starchris
Post : 23 mar 2023 20:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


To jest komunikat, że save został uszkodzony i nie można go już użyć. Dzieje się tak z reguły, gdy w danym savie gra rozpozna coś, co stało się nagle niekompatybilne z kodem źródłowym. Natomiast nie ma możliwości zweryfikowania co jest powodem. Można jedynie przeinstalować grę lub spróbować grę bez patcha.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Mahone44
Post : 26 mar 2023 01:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 15
  • Dołączył: 04.08.2016


^^ up
zrobiłem i jedno i drugie, zainstalowałem grę na partycji systemowej (wcześniej miałem ją na dysku E:\) i nadal losowo wyskakuje komunikat o uszkodzonym save. Z patchem i bez. Odpalam grę za godzinę i save już jest ok, minie 15 minut i sytuacja znów się powtarza. Nie da się w ten sposób grać...


*
 
marcinl0
Post : 26 mar 2023 12:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 162
  • Dołączył: 03.03.2012


To może poradzę tak jak sobie: po prostu kup oryginalną płatną wersję JAUB GoG - jest już z patchem - zainstaluj koniecznie v ENG (RU GoG nie działa na stronie AIM) koniecznie z forumową z nakładką JA na Win10 i z poradami tam wskazanymi kompatybilność intro - JAUB GoG ENG finalnie u mnie jakoś działa na Win 10 - czasem wychodzi do pulpitu. Ale jakoś kilka razy ukończyłem w/w JAUB - więc ciężko ale jakoś działa.
https://jagged-alliance.pl/plik573/


*
 
marcinl0
Post : 26 mar 2023 12:39
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 162
  • Dołączył: 03.03.2012


Nota bene jak dla mnie to jest właśnie coś unikatowego że gram w specjalną ponadczasową grę JA JAUB JA2 z czasów DOS/Win95 ale TERAZ i to na Win10 - ale trzeba się naprawdę postarać aby mieć taką unikatową przyjemność.


*
 
Mahone44
Post : 26 mar 2023 22:30
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 15
  • Dołączył: 04.08.2016


Dobra, częściowo udało mi się pozbyć problemu. Opiszę - może komuś w przyszłości się przyda.

Otóz gra nie zapisywała mi save w głównym folderze gry, tylko gdzieś w innej ścieżce (musiałem skorzystać z Windowsowej wyszukiwarki by w ogóle je znaleźć). Dopiero uruchomienie JA2UB.exe jako administrator spowodowało utworzenie folderu SavedGames tam gdzie mam zainstalowanego Jaggeda. Skopiowałem wcześniejsze zapisy, wkleiłem do ww folderu i voila - DZIAŁA!

Ale uwaga - skopiowałem te zapisy, nie skasowałem ich z pierwotnej ścieżki. Gdy tak próbuję zrobić - gra w ogóle nie chce się zapisać, wywala błąd i wyrzuca do WIN.

Nadal czasem pojawi się komunikat o uszkodzonym save, ale duuuużo rzadziej. Da się grać, może uda się ukończyć całą rozgrywkę ;)


*
 
marcinl0
Post : 27 mar 2023 07:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 162
  • Dołączył: 03.03.2012


Zgadza się trzeba naprawdę się postarać aby z przyjemnością pograć w JAUB z savami - i w inne części też szczególnie dosowe JA1 wtedy jest dopiero porządna zabawa z savami (jest specjalny dosowy system zapisu w JA1) - w 2023 roku na nowym sprzęcie pod Win 10 -nie mówiąc o 11.

Jeszcze większy problem miałem z grafiką i w ogóle poprawnym uruchomieniem JAUB GoG Win10 - o ile pamiętam pomogła zmiana nazwy pliku intro - bez tego nie ruszy.
Nadal co jakiś czas co ok miesiąc JAUB JA2 nie da się uruchomić - pierwszy ekran graficzny z wersją "nie zaskakuje" i nie przechodzi dalej do ekranu gry - nie wiem co jest przyczyną (jakaś przeszkadzająca aktualizacja itd)- i muszę co miesiąc po prostu przywracać cały system Win10 do poprzedniego punku przywracania aby sobie pograć w JA2 JAUB - może Starchris będzie wiedział bo może jest to proste.


*
 
amber-coffeeCat
Post : 27 mar 2023 08:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 36
  • Dołączył: 04.09.2020


Ja jestem co prawda jeszcze na Win8, ale używam DXWnd - prostego narzędzia, które za kilkoma kliknięciami dostosowuje stare aplikacje do nowych systemów. Spróbujcie, może na 10 też pomoże. Link:
https://sourceforge.net/projects/dxwnd/


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie