Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
lukasamd
Post : 22 mar 2007 16:36
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


No jeżeli będę miał czas grac a jeżeli jest ich sporo to będę zgłaszał :] Co do nazwy umiejętności - moim zdaniem lepiej dać skradanie się ;)


*
  WWW
lukasamd
Post : 25 mar 2007 15:47
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


No mało to ich jednak nie jest - naliczyłem kolejne 16 (w tym 2 takie niepewne):


Błędny opis zalet w karabinie Chattellerault:
Obrazek

Błędna wypowiedź samoobrony:
Obrazek

Błędna wypowiedź samoobrony:
Obrazek

Nóż K Bar to tylko ozdoba? Nie można go używać inie ma o nim danych (obrażenia itp.):
Obrazek

Niewłaściwe obrazki kijów golfowych i drutów (chyba zły kolor tła):
Obrazek

Błędna wypowiedź samoobrony:
Obrazek

Zły opis łomu w inwentarzu sektora:
Obrazek

Błędna wypowiedź samoobrony:
Obrazek

WAŻNE! Niespolszczone wypowiedzi Sarge'a (jak go rekrutowałem i dałem aby gadał było już ok ale cała rozmowa jako z RPC było po angielsku):
Obrazek

Błąd w wypowiedzi Spooky'ego:
Obrazek

Błąd w wypowiedzi Spooky'ego:
Obrazek

Błąd w opisie przedmiotu:
Obrazek

Błąd w wypowiedzi Tranga:
Obrazek

Błąd w wypowiedzi Płk.Innisa
Obrazek

Błędna wypowiedź samoobrony:
Obrazek

Błędna wypowiedź samoobrony:
Obrazek




AKTUALIZACJA 28. marca 1969 roku:

Błędna wypowiedź samoobrony:
Obrazek

Innym problemem jest to że u mnie nie da się używać granatów 40mm do podczepianego granatnika, jako dowód załączam screen gdzie podniosłem granat a broń z granatnikiem uniemożliwia jego dodanie (mam tak w każdej do której wchodzi granatnik):
Obrazek

Błąd czy easter egg? :D :
Obrazek

Za dużo liter "A" w napisie samoobronna:
Obrazek

Błędna wypowiedź wroga:
Obrazek

A tu tylko taka dygresja - rzadko są dwa wykrzykniki... warto dać albo 1 albo 3:
Obrazek


Ostatnio zmieniony 28 mar 2007 18:02 przez lukasamd, łącznie zmieniany 2 razy

*
  WWW
Kelly
Post : 25 mar 2007 17:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 269
  • Dołączył: 25.03.2007
  • Skąd: Warszawa


Nie wiem czu to błąd ale nie moge włożyć do granatnika m203 granata 40mm HE a inne mogę. :


*
  WWW
Len
Post : 25 mar 2007 17:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Kelly: Całkiem możliwe. Dużo problemów było z przepisywaniem statystyk broni i przedmiotów, robiłem to całe 3 godziny więc ze znużenia mogłem coś źle przepisać, wiele też tego typu błędów jest już w oryginalnym Vietnamie ale i tak postaramy się to naprawić więc zajmę się tym.

Lukas: Trochę ich znalazłeś ;) Postaraj się kolejne błędy dodawać do tego samego posta aby nie robić bałaganu, oczywiście nie zapomnił o zaznaczeniu gdzie dodawałeś nowe.


*
  WWW
Khotar
Post : 29 mar 2007 18:24
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Szeregowy
  • Posty: 6
  • Dołączył: 26.11.2006


Następna, tym razem spora, porcja błędów ode mnie:
  1. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/406e3c31f2a52c45.html
    Nazwę przedmiotu zamieniłbym z "Nagranie z bazy George" na "Raport z bazy George", a opis na "Oficjalne zapiski z tej przeklętej bazy George. Te informacje nic ci nie pomogą w znalezieniu COSVN, ale dowódca bazy Tay Ninh ucieszy się, jeśli je dostanie."
  2. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2acb32a66bd76a8b.html
    Zamiast "broni do kupienia" - "broni dostępnych na rynku".
  3. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bb47d480606396db.html
    Opis wychodzi poza dostępne miejsce na mapie taktycznej.
  4. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f3bfce903453f21b.html
    "Antyczołgowa" - to akurat spowodowało u mnie salwę śmiechu ;). Rakieta przeciwczołgowa lub przeciwpancerna.
  5. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bdf9b64aa0f6441e.html
    Broń strzela amunicją 7.62, ma w opisie amunicję 7.62, natomiast w nagłówku 4.7mm.
  6. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/eb4d00ec8d516f89.html
    Jest "Ogłuszający 40mm", a powinno być "Granat ogłuszający 40mm". Niekonsekwencja w nazewnictwie. Ponadto, bodajże granat ogłuszający w "wersji ręcznej" nazywa się już granatem oszałamiającym. Zmienić na jedną z tych nazw wszystkie tego typu przedmioty.
  7. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fb7301f61f2514bb.html
    Mosin Nagent. A nie, bo Mosin Nagant. Sprawdźcie na wikipedii.
  8. Nazwy przedmiotów. "Mini Granat" zamiast "Mini granat" i parę innych przypadków - oba człony nazwy niepotrzebnie z wielkiej litery, mimo tego, że nie są nazwami własnymi (np. Kaczy Dziób, Butelka Alkoholu).
  9. http://img235.imageshack.us/my.php?image=ironsquadnv9.jpg
    Strzela 7.5mm, a w nagłówku ma kaliber 5.45mm. A może odwrotnie?
  10. Nazwy lokacji. Nie "Tay Ninh baza" tylko "Baza Tay Ninh". To samo odnosi się do innych lokacji, szyk angielski zamieńcie na polski.
  11. Nazwa broni - Heckler &Koch HK 4 - wyrzućcie HK, to przecież skrót właśnie od Heckler & Koch.
  12. Ochraniacz na krocze - niekonsekwencja w nazewnictwie, raz jest "ochraniacz na krocze", a raz "ochraniacz krocza" (w różnych wariacjach, tzn. z ulepszeniami etc.). "Ochraniacz krocza" wydaje się brzmieć lepiej i taką nazwę proponuję przyjąć.

Myślę, że to by było na tyle i mam nadzieję, że w następnej wersji będą już wszystkie polskie znaki, a także poprawione nazwy wszystkich przedmiotów, tzn. odpowiednio zastosowane wielkie/małe litery.

Dołączam pytanie - grzebiąc w plikach doszukałem się haseł do plików w rodzaju doc1(lub 2, 3, 4 etc.) - czy to tylko żart twórcy, czy może te pliki można skądś ściągnąć?


Ostatnio zmieniony 01 sty 1970 01:00 przez Khotar, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Len
Post : 29 mar 2007 19:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Nowa wersja spolszczenia do JA2: Vietnam SOG '69 - 1.2!

Lista zmian:
- Questy (misje)
- Plik pomocy
- Opisy przedmiotów: Film reklamowy..., M3A1 Grease Gun
- Teksty postaci: Taylor, Sarge, Spooky, Vince, Ruiz, Trang i Płk. Innis

Za zgłoszone błędy dziękujemy użytkownikom forum JA Center i czekamy na kolejne ;)
Uwaga! Błędy z działaniem niektórych przedmiotów nie zostały poprawione, spolszczenie skupia się na wyeliminowaniu problemu z brakiem polskich znaków. Nie poprawiono także błędów zgłoszonych przez Khotara post wyżej - za późno napisał.

JA2: Vietnam SOG '69 (wer.1.2) - POBIERZ
JA2: Vietnam SOG '69 PL w nowej wersji - News na IS Site


*
  WWW
Kelly
Post : 30 mar 2007 14:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 269
  • Dołączył: 25.03.2007
  • Skąd: Warszawa


Czas na błędy broni FRF-1 I MAS49
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/66a ... b482b.html
Mas49 błędny opis ;>

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dae ... 9acac.html
FRF-1 Zalety-strzelanie seriami??

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/718 ... dfffe.html
A wady tej broni? Brak ognia seryjnego.


Mam też błąd z wyświetlaniem wartości osłony, screena potem wrzuce.
Jak nakładam powlekany hełm M-1 i osłaniacz na krocze też powlekany pokazuje około 100% ochrony. Ale jak nałoże powlekane getry saperskie lub włożę płytki ceramiczne to mi pokazuje na minusie osłone. :mikolaj:


*
  WWW
gonzo_68
Post : 30 mar 2007 14:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 114
  • Dołączył: 17.08.2006


Wartość minusowa osłony nie jest wadą tylko wersji PL. Była już wcześniej, na mieszanej instalce - JA2,5UB PL i SOG'69. Występuje przy pancerzu, który mocno przekracza 100%. Można mieć -118%, -123% itp. Nie pamiętam już dokładnie, jak osłania taki "ujemny" pancerz, ale raz oberwałem zaskakująco mocno (jak na posiadane opancerzenie) i zauważyłem, że moja osłona ma około -120%. Później unikałem takiego przekręcania zegara.


*
 
lukasamd
Post : 30 mar 2007 15:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Ja zauważyłem jeszcze jeden bład ale jest on w samym SOGu i raczej nie da się go wyeliminować:

Chodiz mi o karabin M1 Garand - jak wiadomo ma on magazynek na 8 naboi ale w rzeczywistości nie da się go doładować, kiedy wszystko wystrzelamy odpada specjalna blaszka i dopiero możemy załadować nowy. W SOGu możemy to pominąć i doładować bezproblemowo broń.


*
  WWW
Kelly
Post : 31 mar 2007 06:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 269
  • Dołączył: 25.03.2007
  • Skąd: Warszawa


lukasamd pisze:
Chodiz mi o karabin M1 Garand - jak wiadomo ma on magazynek na 8 naboi ale w rzeczywistości nie da się go doładować, kiedy wszystko wystrzelamy odpada specjalna blaszka i dopiero możemy załadować nowy. W SOGu możemy to pominąć i doładować bezproblemowo broń.


moim zdaniem to z powodu możliwości samej gry (wtedy nie myślano,że można takie coś zrobić)
graj bez reloada :p


*
  WWW
lukasamd
Post : 31 mar 2007 09:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


No właśnie dlatego napisałem że raczej nie da się go wyeliminować. A granie bez przeładowywania (a raczej doładowywania) nie jest mi potrzebne bo nie używam tego karabinu - wolę automaty ;)

Sorki za oftopa


*
  WWW
lukasamd
Post : 26 kwie 2007 18:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Znalazłem jeszcze 3 błędy:

- Pistoletu MAT 49 i informacje o nim - zdecyduje się w końcu jaka amunicja ;) :

Obrazek


- Dziwna informacja o doświadczeniu:

Obrazek


- Opis Mosina jest zbyt długi i się nie mieści:

Obrazek


*
  WWW
emanuel
Post : 04 maja 2007 21:39
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 209
  • Dołączył: 29.04.2007
  • Skąd: Warszawa/Zabrze


Ja mam nadal błąd polegający na tym że przy próbie przejścia kilkoma oddziałami do sektora gdzie jest wróg wywala mnie do systemu. W niektórych przypadkach mogę wejść dwoma oddziałami, ale to rzadkość. Tak więc mam nadzieję, że nie będę musiał przejść całej gry 6 najemnikami którzy super znają się na minach i mają wysoką celność, a resztę tragarzy trzymać w sektorze sąsiednim :-(

_________________
interiesno o czem dumajet kamandir... ;)
Obrazek
Obrazek


*
  WWW
Len
Post : 04 maja 2007 22:37
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


To już raczej wina UB. Nie wiem czemu tak się dzieje bo plik EXE z SOGa to ten plik z patcha (tylko lekko edytowany), który podobno zapobiega takim sytuacjom.


*
  WWW
lukasamd
Post : 05 maja 2007 09:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Ja zauważyłem że nadal niewłaściwie wyświetla się obrazek kijów golfowych oraz drutu kiedy jestem u Fung.

Opis M-16 wychodzi poza miejsce (nie jest cały widoczny) - nie mam teraz screena.


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna


cron