Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Bromba
Post : 17 wrz 2006 16:10
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 2
  • Dołączył: 17.09.2006


Może mi ktoś wytłumaczyć jak mam zainstalować patche do SOG'69 żeby wszystko było nareszcie poprawnie i tak jak trzeba ?? :/ mam problemy z pilotem i amunicja nie pasuje do broni i muszę kombinować...Niby jest zabawa ale troche to denerwujące... :-<

_________________
Leave me alone,I'm busy.


*
 
Len
Post : 17 wrz 2006 16:30
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Patche po prostu instalujesz w katalogu w którym jest gra. Ale problem nie pasującej amunicji nie rozwiążesz patchami, to wina polskiej wersji JA2, normalnie da się grać tylko na angielskiej.


*
  WWW
gonzo_68
Post : 17 wrz 2006 17:56
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 114
  • Dołączył: 17.08.2006


Da się grać na wersji polskiej, ale trzeba zachować odpowiednią kolejność instalowania, sam grałem i gram na PL. Niektórzy podobno dalej mieli sieczkę w zamianie sprzętu, ale przy trzech instalacjach zawsze miałem OK. Niektóre rzeczy zmieniły się mocno - dwa przykłady: bag of rice czyli torba ryżu zawiera sfermentowany ryż - można się uchlać, lucky charm to amulet na szczęście - mając go nie wleziemy na miny.
Prawidłowa instalacja idzie tak:
1. JA2,5UB PL
2. Patch do wersji polskiej.
3. Patch do wersji angielskiej.
4. Vietnam SOG'69.
5. Patch poprawiający błędy w SOG'69 - zwie się on sog69patch1.
Giercujesz, ale jest jeszcze coś:
jest jeszcze patch, a właściwie dodatek sog_addon_jona (spakowany 1,27 mb, ale jest też do zassania Vietnam z tymi zmianami - jakieś 38mb). Powoduje on znaczne ułatwienie gry przez dołożenie paru RPC (głównie starych znajomych), handlarza z UB, kasy tu i ówdzie, sprzętu. Sam twórca patcha radzi, aby najpierw zagrać sobie w pierwszą wersję. Przy tym patchu podmieniasz pliki, ale trzeba zrobić jeszcze parę rzeczy żeby było OK.
Właśnie gram z tym dodatkiem, dorzucam readme z niego abyś miał jasność sytuacji.
Hello there!
This is an Add-On for the fantastic SOG-Campaign!
It should only be used AFTER you played the Original Campaign at least once
or it will spoil some of the Fun.
This Add-On does NO Fixes. Use the fix from BecomingX instead!

To install simply put ALL files of the data-folder in the data folder of
your installation of UB - replacing existing files!

Changes so far:

- crate in n11_b1 now accessible
- other crate openable - but still tough!
- Tay Ninh and Am_LOc are bow real Towns (short Travel)
- added BC quest (only in easy mode!)
- added some money
- way back from Am_Loc to Tay Ninh
(No, I wont tell you where....)
- new start sector H7 - now looks like the rest
- 3 new MyweaponsUB.txt files for use with wedit!
rename and use "save data to UB bat" file.
you should make a backup of your JA2UB.exe first.
- new RPCs:
- Manuel
- Biggins
- John
- Hamous
- Eve (activated)
- Vince (activated) and recruitable!
(but cannot be used for healing beforehand)
CAUTION: Hamous has to be paid per day - not only once!
- the full roster of AIM and Merc as well as the "old" RPCs have been updated

Thats all for the changes so far.

I must tell you, that there are NO soundfiles available (because of size)!
If you want to use all of the new features you NEED to add the following:

all Files for
- battlesnds
- npc-speech
- speech

for the following characters from JA2:

- 69 Vince
- 63 Hamous - all 063_* must be renamed to 071_*
- 72 Maddog (replaced by Eve)

If all thats done, you can start the game!

Have a lot of fun!

Greetings
Jona


*
 
Bromba
Post : 17 wrz 2006 23:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 2
  • Dołączył: 17.09.2006


Dobra a z questami też wtedy wszystko cacy będzie ?W sensie pilot będzie zostawał w an loc?A co z tym questem z jedzeniem dla wioski?Nie kumam jak mam go wykonać...

_________________
Leave me alone,I'm busy.


*
 
gonzo_68
Post : 18 wrz 2006 05:59
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 114
  • Dołączył: 17.08.2006


1. Bullock, zestrzelony pilot w D-15. Da ci mapę (Aerial Recon Data) z kodem do otwarcia sektora D-9 (rbout). Eskortuj go do Bazy An Loc. Ponderowi w An Loc Base oddaj mapę, a da Ci kaem Browning M1919 A6.
Bullock (Skyrider) przypomni w An Loc Base o konieczności oddania mapy Ponderowi. Powie też o obozie jeńców wojennych w A1. Aby Bullocka "uwolnić" od swej eskorty,
trzeba podejść prawie do północnego skraju sektora,w środku i minimalnie w prawo, tak jak w JA2 stał helikopter w Drassen.
2. Jakim jedzeniem, chyba dla lekomanów?!
Trang chce LEKARSTWA dla wioski. Są one w podziemiach dawnej misji - P7-Ben Suc - VC tunnel. Za lekarstwa obiecuje ważne informacje. W tunelu VietCongu znajdziesz zaminowaną skrzynię, a w niej MEDICARE PACK. Oddasz to Trangowi i dostaniesz An Loc Info Pack. Będzie tam hasło (keller) do otwarcia pliku dossier1.zip. Guzik Ci z tego przyjdzie, bo tego pliku nie ma w grze, ale w osobnej instrukcji MANUAL. Możesz zajrzeć na Bear's Pit Forum, tam rok temu ktoś wyciągnął ten plik od kogoś, spróbuj zagadać. Podobno nie ma nic ważnego w tym info. Jedno Ci powiem o An Loc (jeśli go jeszcze nie zdobyłeś) - trzy sektory miasta są podminowane, a żołnierze odpalą ładunki jak Cię zauważą. Wyłączniki są w budynkach w centrum sektorów. Czyścisz cicho nocą albo będzie kilka BUM, które oznaczają śmierć niektórych cywili. Możesz zostać szlachetnym wojownikiem :> .
Jeszcze jedno, o ile tego już sam nie załatwiłeś.
Pewnie zauważyłeś, że pani Fung biadoli iż dzikie koty nie zostały wybite. Jednak kotów brak. Wpisz sobie kociaki edytorem, a po ich ubiciu asortyment w sklepie zaraz się poszerzy. To ważne na początku walk, poźniej i tak sprzęt się pojawi, ale chyba za 2 tygodnie.


*
 
Len
Post : 18 wrz 2006 09:43
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


gonzo_68 pisze:
1. JA2,5UB PL
2. Patch do wersji polskiej.
3. Patch do wersji angielskiej.
4. Vietnam SOG'69.
5. Patch poprawiający błędy w SOG'69 - zwie się on sog69patch1.

Nie ma większego sensu instalowanie polskiego patcha gdy później instaluje się angielski. Ponieważ ten angielski podmienia ten sam plik więc w grze i tak nie ma polskiego patcha. A patch angielski zmienia wersję gry na angielską więc to rozwiązuje problem i jednak nie trzeba załatwiać angielskiej wersji gry :]


*
  WWW
gonzo_68
Post : 18 wrz 2006 13:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 114
  • Dołączył: 17.08.2006


Oczywiście najważniejszy jest angielski patch, inaczej sieczka ze sprzętu.
Polski patch usuwa rzadki (ale bywa) błąd wylotki do "Windy" gdy wchodzisz do sektora więcej niż jednym oddziałem. Nie wiem czy angielski patch to też poprawi (czy był taki błąd w ich wersji), a więc na wszelki wypadek, gdyby miało się okazać, że został "polski" błąd.Wśród poprawek patcha (eng.) jest usunięcie błędnych komunikatów - "oddział napotkał kogoś w sektorze...". Były takie w kampaniach, choćby Tracona Unlimited (trochę się naszukałem tych ktosiów :D ). W Vietnamie jest jeszcze jeden taki komunikat w sektorze z helikopterem do An Loc, ale ta mapka jest spakowana. Może gdyby ją rozpakować przed patchowaniem..., ale to drobiazg.


Ostatnio zmieniony 18 wrz 2006 13:42 przez gonzo_68, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Len
Post : 18 wrz 2006 13:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


gonzo_68 pisze:
Polski patch usuwa rzadki (ale bywa) błąd wylotki do "Windy" gdy wchodzisz do sektora więcej niż jednym oddziałem. Nie wiem czy angielski patch to też poprawi (czy był taki błąd w ich wersji), a więc na wszelki wypadek...

No tak ale oba patche podmieniają jeden i ten sam plik. Więc wgrywając patcha angielskiego i tak zastępujesz patcha, którego przed chwilą wgrałeś.


*
  WWW
gonzo_68
Post : 18 wrz 2006 13:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 114
  • Dołączył: 17.08.2006


OK, najlepiej sprawdzi to ten, którego faktycznie wywalało do windowsa. Ja nie miałem nigdy tego problemu w podstawie JA2,5UB. Patcha wrzucałem bo wylotki trapiły mnie w kampaniach, ale jakoś mnie nie uratował. Poznałem tylko jedną prawidłowość wylotki w Tracona Unlimited - przeciążenie najemnika= windows przy przejściu do następnego sektora.


*
 
lukasamd
Post : 18 wrz 2006 14:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Ja tam instalowałem Vientama na polską wersję JA2,5UB i nie było problemów ;) inna sprawa to, to że nie zgrałem zbyt długo ;)


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron