Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 695 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 47  Następna

Czy mod 1.13 uważasz za dobry?
Tak 94%  94%  [ 136 ]
Nie 6%  6%  [ 8 ]
Liczba głosów : 144
Autor Wiadomość
Piotr_1987
Post : 05 wrz 2014 12:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 73
  • Dołączył: 03.06.2013


co do neurotoxyny również zauważyłem problem - jak znajdę trochę czasu to poszukam gdzie są jej parametry

czy tylko ja mam problem z odwodnieniem i niemożliwością napełnienia manierek ?

_________________
Obrazek


*
 
Luk - Astek
Post : 05 wrz 2014 13:31
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 21
  • Dołączył: 12.01.2014


Jeśli pisząc o "manierkach" masz na myśli te zielone to niestety ale są jednorazowe. Menażka Che Guevara jest wielokrotnego użytku (możne ją łączyć).

Mnie się bardzo spodobała opcja wynajęcia Mike. Jeśli dobrze pamiętam to we wcześniejszej wersji 1.13 też było to możliwe ale nigdy jakoś się nie skusiłem. Tym razem zagadałem opcją rekrutacji i jest :)

Sześć tysięcy $ bez dalszych płatności i od razu ze sprzętem. Jedyna jego wada to taka że jest przegięty i sam roznosi w pył wielo osobowe oddziały elity hehe

Problem z wynajęciem najemników niestety jest. Jeśli się przebywa w a9 Omerta podczas przylotu nowych najemników to nie ma animacji helikoptera mimo ze go słychać a nowi są niewidzialni jak pisałem w pierwszym moim poście parę dni temu. Nie wiem czy to jakiś problem u mnie czy bug samej 7435... Dziwne to trochę.

Kolejną kwestią jest Humus i jego lodziarka...
W sektorze jest i zagadać można ale jego fury nie ma za to jest jakiś ludek obok.
Co ciekawe jak się Humusem do niego zagada (pojawiające się "usta" to on "wchodzi w tego ludka". Na ekranie taktycznym w spisie jest dziwny brak "nicka" i puste okno z portretem i statystykami.
Na mapie obrazek kursora niby jest w kształcie lodziarki ale gra się wysypuje jeśli się spróbuje przemieszczać.

Wyskakuje błąd animacji i finito.

Zawiesza się gra w przypadku gdy jednocześnie wyświetli się okienko "czy uleczyć członków składu po bitwie" oraz "panel" rozmowy z npc'em. U mnie tak się stało przy gadce z Humusem. Jedyna opcja to Ecs pozamykać i anulować okienko leczenia, a potem odblokowuje się działanie myszki i można dalej klikać co potrzeba.

Wszystkie "rozmowne" npc są podpisane ??? ale tylko do pierwszej rozmowy. Więc pewnie jest to swiadomy zabieg "poznawania" się z ludźmi.

Co do systemu celowania to po długich godzinach gry moim zdaniem jest on zbyt dokładny. Działa dobrze ale ułamek milimetra i zły "kąt" postaci wroga a już zalicza się pudło.
Nie pamiętam aby ilość energii jaka pozostała najemnikowi miała wpływ na celowanie. Tutaj jednak wyraźnie widzę różnicę między "jakością" celowania najemnika z wysoką energią,a takiego który jest już po biegu na tysiąc metrów z pełnym plecakiem...

Naprawianie chyba się zmieniło od tego co było wcześniej. Taki Unger albo na przykład Spam nie są w stanie naprawić P90 czy HK G11 na 100%. To samo z nakolannikami czy maska gazową i paroma innymi itemkami.
Mimo że obaj maja mechanikę na 100 u mnie. Co do nakolanników to jestem na 100% pewny że wcześniej nawet Ira była w stanie naprawić nakolanniki i to mając coś koło 60-70 mechaniki...

Miało być realistycznie i chyba tak właśnie jest. Tylko jakoś bardziej to jest upierdliwe niż grywalne :/


*
 
Ripper
Post : 06 wrz 2014 00:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 324
  • Dołączył: 24.09.2010


To Mike da się wynająć ? Nieźle :D to go biorę !

Ale jak to jest, on ma wogóle jakieś teksty? on coś gada kiedy jest w naszym oddziale? czy dograli mu jakieś teksty ?

A jeśli dograli to czy teksty i głos są dobre czy posysają ?


*
 
Luk - Astek
Post : 06 wrz 2014 08:49
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 21
  • Dołączył: 12.01.2014


Tak Mike da się wynająć.

Ja miałem farta bo trafiłem na niego w środkowej wyrzutni SAM. Jak zagaduje to od razu kliknąłem na opcję rekrutacji. Powiedział że jest mocno ranny czy umierający, a potem że chodzi o kaskę.
Trzeba mu zapłacić 10k $ za najęcie i nie ma żadnych opcji kontraktowych w panelu taktycznym (jedynie zwolnij i anuluj). Sęk w tym że w ogóle nie był ranny gdy dołączył. Trzeba mieć wysokie dowodzenie jeśli się nie mylę aby chciał dojść do nas. Ja miałem Raider'a i Miguel'a oraz Irę, a poza tym wszyscy u mnie w ekipie mają dowodzenie powyżej 90 :p

Głos ma spokojny, opanowany. Coś w stylu Reapera. Widać że to zawodowiec. Tekstry zwięzłe i rzeczowe, raczej bez wstawek w stylu Gus'a czy na przykład Megic'a. Nie wiem ile ma banterków dokładnie ale ma sporo i niemy nie jest na 100%

Na starcie ma spectre składnik 18 hełm i kamizelkę oraz spodnie. Broń to HK G11 z celownikiem 2x gaz musztardowy oraz granat. Amunicja 4.7 do G11 oraz ten pistolecik typu "kasztan" od HK też na tę samą amunicję co G11 (tyle ze mniejszy mag). Do tego 4k $ i maska gazowa.

Mike ma u mnie średnio po 115-120 AP na turę. Porusza się bardzo szybko i sprawnie. Bierze na klatę sporo trafień przy minimalnych stratach HP . Ze swojej G11 znakomicie strzela (porównywalnie do Reaper'a czy Raven czy Scope). Wykrywa pułapki jak leci i naprawia bardzo skutecznie masę rzeczy.
Uczy się szybko przy szkoleniu jak i w walce. Jest bardzo skuteczny z moździerzem czy granatnikiem lub RPG. Idealnie radzi sobie z czołgami w Medunie.

Scully się z nim lubi z tego co już wiem. Sam Mike nie ma żadnych uprzedzeń co do personelu, a w składzie była ira, Migel, Mouse, Raven i mąż jej, Spam, Thor, Dimitri, Carlos, Maddog, Scully i Gus. Ten ostatni nie bardzo lub Mike'a

życie 97
zwinność 95
zręczność 94
siła 90
dowodzenie 78
inteligencja 96
doświadczenie 8
strzelanie 99
mechanika 98
ładunki wybuchowe 97
medycyna 67

charakter - normalny
niepełnosprawności - brak

umiejętności - paker , strzelec wyborowy, broń automatyczna.
background - merc


*
 
Ronnie
Post : 07 wrz 2014 00:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 115
  • Dołączył: 05.03.2012
  • Skąd: Radom


Piotr_1987 pisze:
czy tylko ja mam problem z odwodnieniem i niemożliwością napełnienia manierek ?


Zwykłych zielonych manierek nie da się łączyć, ale można je uzupełniać puszkami z coca-colą.

_________________
Obrazek


*
 
DanielS
Post : 07 wrz 2014 07:56
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 48
  • Dołączył: 07.09.2014


Wciśnij ctrl+. (ctrl+kropka). Wyświetla się menu z którego możesz wybrać opcję uzupełniania manierek. Nie musi to działać we wszystkich sektorach.


*
 
Piotr_1987
Post : 07 wrz 2014 08:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 73
  • Dołączył: 03.06.2013


tak wiem ... no niestety u mnie nie chce działać żadna opcja z tego menu ... menu sie pojawia -> wybieram opcje a tu nic :/

_________________
Obrazek


*
 
SkaVen
Post : 07 wrz 2014 21:59
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 6
  • Dołączył: 29.01.2012


Mam to samo co Piotr, manierki dalej puste. Lecę nad jakieś jezioro przetestować :P
Z czyszczeniem broni podobnie (mam jeden zestaw do czyszczenia), po cym poznać, że coś się dzieje? Broń ma tyle samo % uszkodzenia, manierki mają taki sam poziom napełnienia więc chyba nie działa.


*
 
Ripper
Post : 09 wrz 2014 21:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 324
  • Dołączył: 24.09.2010


Chłopaki da się jakoś przywrócić normalną twarz Shadowowi ?

Te pofarbowaną, bo ta nowa jest żałosna.


*
 
M'cin
Post : 09 wrz 2014 22:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


To już wiesz czemu się malował ;)


*
 
Ripper
Post : 10 wrz 2014 10:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 324
  • Dołączył: 24.09.2010


Faktycznie wygląda jakby przeszedł 10 operacji plastycznych ;D. ale poradziłem sobie, nas zczęście to było łatwe, ale nie kumam teraz innej rzeczy.

Dałem że chce korzystać ze starych skillów najemników czyli Shadow na kamuflaż, ALE on nadal niema tego kamuflażu na sobie, mimo iż ma go w skillach, i ma tylko 5%, WTF ? kolejny bug ? ;D


*
 
Jazz
Post : 10 wrz 2014 11:14
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 325
  • Dołączył: 09.12.2006


Ripper pisze:
Faktycznie wygląda jakby przeszedł 10 operacji plastycznych ;D. ale poradziłem sobie, nas zczęście to było łatwe, ale nie kumam teraz innej rzeczy.

Dałem że chce korzystać ze starych skillów najemników czyli Shadow na kamuflaż, ALE on nadal niema tego kamuflażu na sobie, mimo iż ma go w skillach, i ma tylko 5%, WTF ? kolejny bug ? ;D


Użyj na nim kamuflażu. Jak na każdym innym najemniku użyjesz kamuflażu, to im też twarze się zmienią.

_________________
Archiwum : Jagged Allians 2 : Deadly Games


*
 
Ripper
Post : 10 wrz 2014 13:50
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 324
  • Dołączył: 24.09.2010


Nie chodzi mi o zestaw kamuflażu :P
Tylko w opcjach rozpoczęcia gry można ustawić na stare klasyczne umiejętności najemników, czyli np: Shadow powinien mieć zawsze 100% Camo i jego "model" powinien być nim pokryty, ale nie jest, poprostu jego skin jest bez kamuflażu pomimo iż dałem na stare umiejętności i dają one tylko 5%, nawet jak dałem mu eksperta w tej dziedzinie, ja wiem ze to mega pierdoła mało istotna ,ale troche dziwne.


*
 
kwachu
Post : 12 wrz 2014 18:14
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 33
  • Dołączył: 05.04.2012
  • Skąd: Rybnik


Siemka,
Mam pytanie co do ilości najemników w oddziale. W ostatnim news'ie dotyczącym powiększonych składów, map z przeciwnikami jest wzmianka że można nająć wszystkich najemników. Jest to możliwe w tej aktualnej wersji? Grzebałem w plikach ini ale tam nadal jest ograniczenie do 32 najemników. Będę wdzięczny za odpowiedź.
Pozdro.


*
 
Piotr_1987
Post : 13 wrz 2014 16:02
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 73
  • Dołączył: 03.06.2013


Problem z funkcjonalnością menu ctrl + . udało mi się rozwiązać -> a mianowicie okazało się, że nowa odsłona nie działa tak pięknie z naszym starym wydaniem z CDA. Na wydaniu Gold chodzi jak złoto ;). Udało mi się również zainstalować IOV (929 z patchem) -> co prawda przestał ini editor wykrywać exe'ka ale sam w sobie działa i zapisuje i exe również działa tyle że domyślnie z IOV ;) dla mnie gicior. Jak będę miał wolną chwilę to przejrzę co się pojawiło w kolejnej odsłonie IOV i czego brakuje :)

_________________
Obrazek


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 47  Następna


cron