Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Assur-ad-mu
Post : 18 sty 2012 15:05
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 294
  • Dołączył: 30.06.2010


Witam

Czy ktoś próbował zwiększyć pole widzenia u najemników? Jak to wyszło i czy się opłaca.

Czy da się zmienić aby jedna jednostka w grze odpowiadała nie 10 m a np. 2 czy 3?

Pozdrawiam

_________________
Obrazek


*
 
micand1989
Post : 18 sty 2012 15:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Pole widzenia czy zasięg widzenia?

Zasięg da się w INI edytorze. Jak zwiększysz tą wartość, będziesz musiał zmienić dużo więcej - zasięgi broni, zasięgi lunet, zasięg rzutu granatami, itp. Pole widzenia masz i tak duże (tylko pleców nie widzisz).

Jednostki nie da się zmienić. Kratka to kratka.

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Assur-ad-mu
Post : 18 sty 2012 17:22
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 294
  • Dołączył: 30.06.2010


Wiem gdzie zmienić pytam tylko czy ktoś z tego korzysta. U siebie przestawiłem tę wartość ale jeszcze za mało grałem żeby stwierdzić czy jest lepiej czy gorzej.

_________________
Obrazek


*
 
micand1989
Post : 19 sty 2012 08:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Ja się kiedyś tym bawiłem.

Efekt był taki:
* gdy wchodziłem do sektora w którymś rogu mapy - widziałem wszystkich wrogów od razu i oni mnie też. Brak zabawy i brak użycia jakiejkolwiek taktyki (tylko położyć się i strzelać przez całą mapę).

* widziałem dalej niż przez lunete 10x, a gdy próbowałem przycelować - cel mi ginął spod celownika (bo luneta nie miała takiego zasięgu).

* w dzień miałem problemy ze snajperami na dachach. Jeśli byli takowi to obrywałem w łeb zaraz po wejściu do sektora.

* strzelanie z karabinów poza zasięgiem broni

Ogólnie to można tą wartość minimalnie zwiększyć/zmniejszyć (+/- 3 pkt tej wartości).

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Assur-ad-mu
Post : 19 sty 2012 14:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 294
  • Dołączył: 30.06.2010


też to właśnie zauważyłem nie da się nic zrobić. A co do drugiego pytania to ta wartość nie powinna być w pliku .exe? Musi to gdzieś być.

_________________
Obrazek


*
 
micand1989
Post : 19 sty 2012 15:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Assur-ad-mu pisze:
A co do drugiego pytania to ta wartość nie powinna być w pliku .exe? Musi to gdzieś być.

Pewnie tak, ale najlepiej jakby w tej kwestii wypowiedział się Starchris - "mistrz kodu źródłowego" :ok:

Tylko po co to zmieniać. Szybciej i prościej (bez konsekwencji w kodzie źródłowym) byłoby edytować pliki .xml :> nieprawdaż?

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Assur-ad-mu
Post : 20 sty 2012 16:27
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 294
  • Dołączył: 30.06.2010


Może i łatwiej i prościej ale lepiej by to wyglądało jakby broń która jest odwzorowana do prawdziwych zasięgów, odpowiednich magazynków, itp.

_________________
Obrazek


*
 
micand1989
Post : 20 sty 2012 19:36
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Assur-ad-mu pisze:
Może i łatwiej i prościej ale lepiej by to wyglądało jakby broń która jest odwzorowana do prawdziwych zasięgów, odpowiednich magazynków, itp.

Pewnie, że byłoby ładniej - tylko, że kratek po przekątnej sektora jest ok.256? (znaczy kiedyś widziałem w 1.13 jak wcisnąłem 'F' w przeciwnym rogu mapy, a one nie są w jednej linii?). Czyli co - najemnik jest bardzo długi? (jakby karabin miał zasięg przez całą mapę - to kratka w której stoi najemnik miałaby ok. 5m długości?)

Trochę to naciągane :/

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Assur-ad-mu
Post : 22 sty 2012 18:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 294
  • Dołączył: 30.06.2010


No może i masz rację. Niech zostanie te 10 m jedna kratka. Jakbym zmniejszył tę wartość to karabiny miałyby zasięg przez całą mapę. Nie miałoby to wtedy sensu.

_________________
Obrazek


*
 
Stridingshadow
Post : 22 sty 2012 19:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Assur-ad-mu pisze:
No może i masz rację. Niech zostanie te 10 m jedna kratka. Jakbym zmniejszył tę wartość to karabiny miałyby zasięg przez całą mapę. Nie miałoby to wtedy sensu.

Jak dla mnie owszem.
W typowej wymianie ognia ograniczeniem nie jest typ broni, tylko sytuacja i um. strzeleckie.
"Jeżeli udaje Ci się przyjąć odpowiednią postawę strzelecką, to znaczy że nie poruszasz się dostatecznie szybko, ani nie kryjesz dostatecznie dobrze" -doktryna walki ogniowej USMC.

Powinny być dodawane duże kary za strzelanie do celu w ruchu poprzecznym/skośnym względem strzelca, bo w nieruchomego żołnierza łatwo trafić każdemu z czegokolwiek.

Ogólnie system obliczania szans trafienia w JA2 promuje stacjonarną walkę (także na otwartym terenie), co jest oczywistą bzdurą.

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 22 sty 2012 19:42 przez Stridingshadow, łącznie zmieniany 2 razy

*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron