Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
mtl
Post : 27 cze 2009 22:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 954
  • Dołączył: 12.06.2006


VFS - Virtual File System
Ostatnio w 1.13 zaimplementowany został "wirtualny system plików", który ma na celu umożliwienie instalacji wielu modyfikacji na jednej kopii 1.13 (np. na samym 1.13 instalujemy Renegade Republic, a na to dokładamy DBB-MOD'a, a to wszystko bez nadpisania ani jednego pliku, dzięki czemu szybko możemy wyłączyć poszczególne modyfikacje!). Kluczowym plikiem VFS jest plik *.ini (standardowo "vfs_config.JA2113.ini"), w którym to ustalamy ścieżki do plików, oraz kolejność katalogów, z których to gra ma ładować pliki. Z jakiego pliku *.ini od VFS gra ma korzystać ustalamy w pliku "Ja2.ini" (parametr "VFS_CONFIG_INI").



Krótkie omówienie pliku "vfs_config.JA2113.ini" lub innego, dowolnie nazwanego pliku *.ini od VFS:

1. Sekcja "[vfs_config]":

PROFILES - lista wszystkich profili, jakie chcemy aby były odczytywane przez grę. Gra wczytuje pliki z profili od prawej do lewej (czyli gra np. najpierw wczytuje pliki z folderu "Data-1.13", jeżeli szukanego pliku gra tam nie znalazła, szuka go dalej w "Data", jeżeli tam go też nie ma, wczytuje go z plików *.SLF). Standardowe profile to:
- SlfLibs (odpowiedzialny za oryginalne pliki *.SLF)
- Vanilla (katalog "Data", czyli reszta plików ze "zwykłego" JA2)
- v113 (to chyba jasne, katalog "Data-1.13", odpowiada za pliki 1.13)
- UserProf (odpowiada za katalog, w którym zapisywane są wszystkie pliki tymczasowe, nasze zrzuty z ekranu czy zapisane stany gry)


2. Po sekcji "[vfs_config]" następują "mini-sekcje" z konfiguracją profili. Za przykład weźmy profil "v113":

[PROFILE_v113] (linijka rozpoczynająca profil, po "PROFILE_" musi zawierać nazwę określoną w sekcji "[vfs_config]")
NAME = v1.13 (dowolna nazwa modyfikacji)
LOCATIONS = datav113_dir (nazwa "mini-sekcji" z ścieżkami do plików z profilu, patrz następna sekcja)
PROFILE_ROOT = (parametr dla zwykłego "zjadacza" Jaggeda na razie nie istotny)
Występuje tu jeszcze jedna wartość, mianowicie:
WRITE = true (nie ma go w "v113", jest w "UserProf", pozwala na zapis plików przez grę)


3. Po "mini-sekcjach" z opisami profili, dochodzimy do sekcji "DATA PATHs" ze ścieżkami do plików. Omówimy ją równeż na przykładzie "v113":

[LOC_datav113_dir] (nazwa, po "LOC_" musi zawierać nazwę określoną w "LOCATIONS" z poprzedniej sekcji)
TYPE = DIRECTORY (typ ścieżki, dla zwykłego "zjadacza" Jaggeda na razie parametr nie istotny)
PATH = Data-1.13 (nazwa folderu, z którego to gra ma odczytywać pliki)
MOUNT_POINT = (parametr dla zwykłego "zjadacza" Jaggeda na razie nie istotny, szczerze to sam nie wiem z czym to jeść :P)

4. Niżej występuje jeszcze sekcja "LIBRARIEs", dotyczy ona plików .SLF i nie warto w niej grzebać ;)




Na koniec mini-instrukcja instalacji modyfikacji na 1.13 z użyciem VFS na przykładzie DBB-MODa:

1. Tworzymy w katalogu głównym JA2 podkatalog, załóżmy że "Data-DBBMOD".

2. Rozpakowujemy zawartość paczki z modyfikacją do stworzonego przez nas folderu.

3. Kopiujemy plik "vfs_config.JA2113.ini" i zmieniamy jego nazwę na np. "vfs_config.DBBMOD.ini"

4. Otwieramy plik "vfs_config.DBBMOD.ini" w np. notatniku, następnie:
- w sekcji "[vfs_config]", do "PROFILES" dodajemy nowy, załóżmy że "DBBMOD"

przed modyfikacją:
Cytuj:
PROFILES = SlfLibs, Vanilla, v113, UserProf
po:
Cytuj:
PROFILES = SlfLibs, Vanilla, v113, DBBMOD, UserProf

- w "mini-sekcjach" z profilami dodajemy nowy profil (najlepiej dodać go poniżej innych profili):
Cytuj:
[PROFILE_DBBMOD]
NAME = DBB-MOD
LOCATIONS = dbbmod_dir
PROFILE_ROOT =

- w sekcji "DATA PATHs" dodajemy nową ścieżkę (również najlepiej dodać ją po innych ścieżkach):
Cytuj:
[LOC_dbbmod_dir]
TYPE = DIRECTORY
PATH = Data-DBBMOD
MOUNT_POINT =


5. W pliku Ja2.ini zmieniamy parametr "VFS_CONFIG_INI" na nasz wcześniej utworzony plik *.ini od VFS:

przed modyfikacją:
Cytuj:
VFS_CONFIG_INI = vfs_config.JA2113.ini
po:
Cytuj:
VFS_CONFIG_INI = vfs_config.DBBMOD.ini


6. To wszystko - gra powinna teraz w pierwszej kolejności wczytać pliki z folderu "Data-DBBMOD"! Aby zainstalować kolejne modyfikacje, należy postępować tak samo (z wyjątkiem nazw profili/ścieżek do plików ;) ). Pamiętaj, że w sekcji "[vfs_config]" ustalamy w jakiej kolejności gra ma wczytywać pliki - jeżeli np. chcesz na Renegade Republic zainstalować DBB-MOD'a, profil z DBB-MOD'em powinien wystąpić po profilu z RR (PROFILES = SlfLibs, Vanilla, v113, RenegadeRepubic, DBBMOD, UserProf), dzięki czemu uzyskamy bronie z DBB-MOD'a wraz z fabułą, postaciami i zadaniami z Renegade Repubic :) .



Powyższy tekst jest naprawdę krótkim i szybko napisanym omówieniem możliwości systemu VFS i ma na celu ułatwienie instalacji modyfikacji. Po więcej informacji warto zajrzeć do pliku "VirtualFileSystem_Setup.txt", który znajduje się w katalogu "Docs" (w głównym katalogu JA2) oraz na Bear's Pit Forum.

_________________
"There are two kinds of people in the world, my friend.
Those who have a loaded gun and those who dig. You dig!"


*
 
Premislaus
Post : 24 lip 2009 18:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 291
  • Dołączył: 14.02.2008
  • Skąd: zachodnia Małopolska


W ten sam sposób można sobie spolszczyć grę. Co prawda nie będzie napisów z exe w grze i polskich znaków. Co do błędów to zauważyłem tylko, że w RIS zdjęcie nachodzi na tekst. Nie grałem w 1.13 na takim spolszczeniu, tylko sobie sprawdziłem, czy tak się da zrobić.

_________________
„Myśl, że państwo jest potrzebne do tworzenia prawa, jest tak samo mitem jak to, że jest potrzebne do dostarczania usług pocztowych lub policyjnych.”

prof. Murray Newton Rothbard


*
  WWW
Paker111
Post : 31 sty 2010 14:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 79
  • Dołączył: 07.07.2008
  • Skąd: Kraków/Słupsk


Mam problem z RR (uzupełniony o pacz doń) i najnowszym 1.13 z svn.

Co do vsf to zrobiłem tak:

Folder z RR nazywa się tak "Data-renegade", w nim nadpisałem również najnowszy plik Ja2_Options.INI (ten z RR nie miał wielu opcji najnowszego 1.13)

W pliku Ja2.ini zmieniłem wiadomy fragment na
Kod:
; JA2 1.13
VFS_CONFIG_INI = vfs_config.RenegadeRepubic.ini


plik vfs_config.RenegadeRepubic.ini
Kod:
[vfs_config]
PROFILES = SlfLibs, Vanilla, v113, RRMOD, UserProf


dalej jako ostatnie w minisekcjach
Kod:
[PROFILE_RRMOD]
NAME = RegegadeRepublic
LOCATIONS = rrmod_dir
PROFILE_ROOT =


DATA PATHs (również na samym końcu wstawiłem)
Kod:
[LOC_rrmod_dir]
TYPE = DIRECTORY
PATH = Data-renegade
MOUNT_POINT =


Grę uruchamiam normalnym exe JA2 (ja2.exe) gdyż te z RR nie wczytują mi RR. Ładnie wchodzę w menu, ale tam po kliknięciu na dowolny przycisk wyboru (quit, credits, new game etc) komp się zawiesza i żadne manewry nie pomagają (pozostaje jedynie restart).

Proszę o pomoc. Co zrobiłem źle? Z tego co pisałeś wcześniej jest możliwa gra na 1.13 RR i DBB jednocześnie.

edit:
Problem był w tym, że nadpisałem plik Ja2_Options.INI rr taki, który już wcześniej zmieniałem. Na czystym Ja2_Options.INI wgranym do rr gra działa. Zobaczymy jak będzie gdy zacznę zmieniać opcje w tym pliku.

edit2:
niestety z tego co widzę to taka kompilacja gryzie się- błąd z strategic movement.cpp gdy zabiję wroga (albo umrze on na skutek odniesionych ran). Wygląda na to, że RR tylko na 2085 podziała.

_________________
Polska nie ma przyjaciół, Polska ma interesy.


*
  WWW
mtl
Post : 02 lut 2010 20:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 954
  • Dołączył: 12.06.2006


Hmm... dziwna sprawa. Przy pisaniu tego poradnika RR działało bez najmniejszych problemów. Zaraz obadam sprawę.

EDIT:

Faktycznie, wywala podany przez ciebie błąd przy zabiciu wroga. Nie wiem czemu, najwidoczniej zaszły w 1.13 jakieś poważniejsze zmiany. Wcześniejsza wersja, na której testowałem VFS nie sprawiał problemów.

_________________
"There are two kinds of people in the world, my friend.
Those who have a loaded gun and those who dig. You dig!"


*
 
Paker111
Post : 02 lut 2010 21:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 79
  • Dołączył: 07.07.2008
  • Skąd: Kraków/Słupsk


a możesz powiedzieć jaka to była wersja? Być może dam radę ją zassać.

_________________
Polska nie ma przyjaciół, Polska ma interesy.


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie