Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę   1, 2  Następna
Autor Wiadomość
doman18
Post : 22 lut 2011 22:31
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 43
  • Dołączył: 02.02.2011


Chciałbym żeby w tym topiku ludzie dzielili się różnymi pomysłami na zastosowanie mat.wyb. w różnych sytuacjach czy w konkretnych obszarach. Jak wiadomo w grze nie można za bardzo nimi poszaleć więc może ten topik pomoże.

Ja zacznę.
1. Alma (H14). Zamiast otwierać wszystkie bramki lub drzwi przełącznikami tym samym uwalniając całą zgraję żołnierzy wysadzam ścianę północnej części wshodniego budynku (przy wraku samochodu) i w ten sposób zdobywam budynek kawałek po kawałku.
2. W sektorze wyrzutni rakiet w Cambrii, w większym budynku zawsze zaszywa się 3 żołnierzy i ciężko jest wejść bez utraty zdrowia. Wystarczy podłożyć ładunek lub minę(jest ich pełno naokoło budynku) i rzucić na nią granat żeby wysadzić ścianę. Trzeba wysadzić ją albo przy wschodnim albo zachodnim rogu. Oczywiście wcześniej należy obstawić miejsce wybuchu tak żeby z każdej strony mieć dobry widok na środek.
3. Przy walce z robalami, gdy widzę że zebrały się w kupę rzucam na ziemię (tak jak się wyrzuca niepotrzebny przedmiot) między nich kryształy HMX i uciekam daną postacią a drugą rzucam w to miejsce granat. Jak stwory są wcześniej zmiękczone seriami to podczas wybuchu są fajne fajerwerki :D


*
 
micand1989
Post : 22 lut 2011 23:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


twoje metody się nie opylają

1. noc + tłumiki = zwycięztwo
2. granat dymny pod drzwi, czekasz aż się rozszerzy, otwierasz drzwi, kolejny dymny do środka zaraz za drzwi, pakujesz do środka oddział Delta albo pluton Rangers-ów i masz zwycięztwo
3. robale polecam gazami łzawiącymi i musztardowymi

materiały wybuchowe ja osobiście oszczędzam dopóki nie znajdę zdalnych detonatorów. Ja najczęściej używam do obrony sektorów...rozstawiam przy końcach sektora i w "ciasnych gardłach" i używam ich jako claymore-ów (przechodzą przez nie a ja je detonuje) :diabelek:

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Stridingshadow
Post : 22 lut 2011 23:36
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


micand1989 pisze:
1. noc + tłumiki = zwycięztwo

Primo: jak grasz na sejwach, i nie boisz się, że przez chwilę nieuwagi zwali się na Ciebie cały garnizon, którego przecież swoimi wytłumionymi peemami nie rozniesiesz.
Secundo: 'zwycięztwo' pisze się chyba trochę inaczej ;)

micand1989 pisze:
materiały wybuchowe ja osobiście oszczędzam dopóki nie znajdę zdalnych detonatorów.

Najbardziej się przydają do robienia 'efektownego' wejścia.
Do rozwalania wrogów są pociski moździerzowe i granaty.

_________________
Obrazek


*
 
micand1989
Post : 22 lut 2011 23:47
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Stridingshadow pisze:
Secundo: 'zwycięztwo' pisze się chyba trochę inaczej ;)

ja pierdykam mam Opere 11 i włączyłem sprawdzanie pisowni i mi nie podkreśliło. Ale też z twojej strony przeginka że wytykasz mi jedną literkę.
Aby nie pozostać biernym wobec regulaminowego języka, w temacie (link poniżej) użyłeś wyrazu "Inglisz". Co to jest że sam jako moderator (który sam powinien świecić przykładem) robisz wypominki innym jak sam nie trzymasz się regulaminu.
operacje-nocne-t2376.html#unread

Przestrzegaj reguł sam, a nie tylko wytykasz innym błędy.
Przepraszam za offtop

_________________
Obrazek
Obrazek


Ostatnio zmieniony 22 lut 2011 23:47 przez micand1989, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
doman18
Post : 23 lut 2011 00:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 43
  • Dołączył: 02.02.2011


Cytuj:
1. noc + tłumiki = zwycięztwo

Tak jak pisał Shadow ta kombinacja jest przydatna w wielu sytuacjach ale nie wszystkich. Ja zazwyczaj swoim skrytobójcą wyłapuję pojedyncze ofiary w cieniach za pomocą noży do rzucania a tłumika używam tylko w ostateczności gdy jakiś gość staje twarzą w twarz. Bieganie z MPkami po sektorach jakoś u mnie się nie sprawdzało. Ale w sumie nie o tym mowa.

2,3 są fajne. W sumie "2" jak najbardziej logiczna i znana a jakoś nie wpadłem na to :okulary2:

Ja jeszcze używam materiałów do niszczenia czołgów w Medunie co by zaoszczędzić na moździerzach. Oczywiście wybieram tylko te na których da się taki motyw zrobić.


*
 
wierzba
Post : 23 lut 2011 12:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 209
  • Dołączył: 06.02.2010
  • Skąd: Legnica


Wyrzutnia rakiet na wschód od Drassen. Dwóch cepów siedzi w sterowni komputerowej. Jak tradycyjnie otwieram drzwi to kulka w łeb i kiszka, a tak ładuneczek pod drzwi, najemnik za rogiem i kulka w łeb, ale w przeciwnym kierunku.

A pojedyncze błędy w pisowni można wybaczyć nie wypominając ich :wall:


*
 
Assur-ad-mu
Post : 23 lut 2011 12:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 294
  • Dołączył: 30.06.2010


Jeśli chodzi o materiały wybuchowe to ja ich używam głównie w obronie. Zawsze noszę 2-3 M18 (claymore) i 2 TNT/C4 z detonatorami (2 zdane i 2 zwykłe). Nigdy nie wiem co kiedy będzie mi potrzebne. Wracając do tematu to w obronie miasta zawsze mam uszkodzone granaty takie co się nie nadają do rzutu bo albo nie wybuchną albo to zrobią w ręku. Wiec Taki sprzęt zbieram i przygotowuje go do obrany se strony której przeciwnik przyjdzie. Tzn. Kładę na ziemi w linii i czekam jak kilku się zgromadzi obok tej pułapki i rzucam tam dobry granat lub odpalam zdalny detonator. Następuje reakcja łańcuchowa w której wszystkie granaty wybuchają. Czasami się zdarzy że tam znajdują się inne ładunki takie jak rakiety do RPG-7 czy materiały wybuchowe. Praktykuje to też w innych miejscach nadających się do obronyl. M18 po bitwie rozbrajam tak jak inne nie użyte materiały, ale granaty zostawiam dla "następnych pokoleń". Co prawda po czymś takim sprzęt nie jest dobrego stanu lecz nie używam broni którą daje przeciwnik (oprócz wyrzutni i granatów) . Resztę kupuje z Bobby najczęściej całe zestawy dla żołnierzy pakunków i uzbrojenia. Wykosztuje się ale później nie przezbrajam się niepotrzebnie. Kupuje zawsze na zapas dla rekrutów.

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 23 lut 2011 12:59 przez Assur-ad-mu, łącznie zmieniany 2 razy

*
 
doman18
Post : 23 lut 2011 13:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 43
  • Dołączył: 02.02.2011


Hmm wspominacie często o Claymorach. Gdzie załatwiacie do nich detonatory? Kupujecie zapas u Bobbyego czy macie jakieś dobre miejsce na znalezienie?


*
 
Assur-ad-mu
Post : 23 lut 2011 14:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 294
  • Dołączył: 30.06.2010


Miny jak wszystkie rzeczy o których piszę są Bobbyego. Detonatory osobiście kupuje na zapas. "Na akcję" idzie tylko jak wyżej napisałem po 2.

To jest normalna mina z możliwością podłączenia do niej detonatora (tylko zdalnego). Jak chcesz poczytać to tu masz trochę danych, ale jeśli znasz angielski to ustaw sobie po angielsku.
http://pl.wikipedia.org/wiki/M18A1_Claymore
Bez detonatora odpalasz ją poprzez wdepnięcie na nią, a ze zdalnym detonatorem odpalasz ją ręcznie przez zdalny detonator. Miłe urządzenie. Podłączenie zdalnego detonatora odkryłem przez przypadek.

W rzeczywistości ta mina działa na ruch, i początkowo myślałem że po położeniu jej, będzie wybuchać jak ktoś się zbliży, ale trzeba na nią nadepnąć. - szkoda byłoby ciekawiej :)

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 23 lut 2011 14:53 przez Assur-ad-mu, łącznie zmieniany 3 razy

*
 
wierzba
Post : 23 lut 2011 14:55
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 209
  • Dołączył: 06.02.2010
  • Skąd: Legnica


Tego jeszcze nie próbowałem. Dzięki


*
 
Stridingshadow
Post : 23 lut 2011 15:13
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


micand1989 pisze:
ja pierdykam mam Opere 11 i włączyłem sprawdzanie pisowni i mi nie podkreśliło

Obrażasz się, jakbym Ci nie wiadomo co zarzucił.
Wyluzuj.

Nie wiem o co Wam chodzi z tą ortografią.
Chyba mnie lekko demonizujecie.
Ostatnio pokłóciłem się jednym użytkownikiem, ponieważ grzecznie (IMHO) zwróciłem mu uwagę nt. pewnego powtarzanego przez niego błędu ortograficznego, za co zostałem (dość pośrednio porównany do faszysty).

Kiedy zwracam komuś uwagę, że pisze się tak, a nie inaczej, to nie robię tego, żeby ostrzec przed łamaniem regulaminu, a po to, żeby ktoś miał na przyszłość szansę pisać normalnie.

micand1989 pisze:
użyłeś wyrazu "Inglisz"

Co więcej, zrobiłem to specjalnie.
Zdarza mi się zawierać w moich wypowiedziach wyrazy w alternatywnym wariancie ortograficznym.
Jeżeli tak Was to boli, to mogę je zamykać w cudzysłowy.

_________________
Obrazek


*
 
micand1989
Post : 23 lut 2011 16:30
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Assur-ad-mu pisze:
Bez detonatora odpalasz ją poprzez wdepnięcie na nią, a ze zdalnym detonatorem odpalasz ją ręcznie przez zdalny detonator. Miłe urządzenie. Podłączenie zdalnego detonatora odkryłem przez przypadek.

W rzeczywistości ta mina działa na ruch, i początkowo myślałem że po położeniu jej, będzie wybuchać jak ktoś się zbliży, ale trzeba na nią nadepnąć. - szkoda byłoby ciekawiej :)

nie wiedziałem o tym. Muszę spróbować tego sposobu. Dzięki :ok:
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
szkoda że na Urban Chaos 1.05 to nie działa. Wyskakuje znak zapytania zamiast bombki. (edytowałem o 19:30)

_________________
Obrazek
Obrazek


Ostatnio zmieniony 23 lut 2011 19:29 przez micand1989, łącznie zmieniany 2 razy

*
 
Jaahquubel
Post : 23 lut 2011 22:49
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Ja chyba nigdy nie skorzystałem z materiałów wybuchowych w trakcie walki. Przynajmniej w JA2,5UB, bo z samego JA2 niewiele pamiętam.

micand1989 pisze:
mam Opere 11 i włączyłem sprawdzanie pisowni i mi nie podkreśliło

No to dziwne, bo mi podkreśla.


*
  WWW
wierzba
Post : 24 lut 2011 21:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 209
  • Dołączył: 06.02.2010
  • Skąd: Legnica


Nie kłóćcie się już o tą ortografię bo wam bomby do chat powrzucam i wtedy wszystko będziecie mieli w ...

W Medunie podkładam jak podbiję kilka sektorów i wyszkolę samoobronę.
Lubię się trochę pobawić z NPC zanim zlikwiduję naszą ukochaną królową.


*
 
micand1989
Post : 25 lut 2011 00:02
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


wierzba pisze:
...bo wam bomby do chat powrzucam i wtedy wszystko będziecie mieli w ...

oj bo się zdenerwuje i zrobie ci z domu Nangar-Khel :-D żart
Koniec offtop-a


Ładunki mnie również służą do odwracania uwagi przeciwników (ze zdalnymi detonatorami) po to żeby...hehe

można też zwrócić uwagę, jeśli się chce "nogonić ich pod lufę" (ze zwykłymi detonatorami). Jak wybucha ładunej to kilku zawsze przyjdzie w miejsce eksplozji.

oraz na zasadzie pola minowego. Ja najczęściej uzywam tej metody nocą. Zostawiam sprzęt ciężki, biore ładunki i zakradam się moim IMP w miejsca pułapek (nie polecam w miastach, bo można uszkodzić cywili), ustawia się je na prawdopodobnych ścieżkach przeciwników i detonuje wyzwalaczem gdy są blisko.

_________________
Obrazek
Obrazek


Ostatnio zmieniony 25 lut 2011 00:06 przez micand1989, łącznie zmieniany 2 razy

*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2  Następna


cron