Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
komixe
Post : 03 wrz 2023 21:37
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 14
  • Dołączył: 18.09.2017
  • Skąd: Wrocław


Chciałbym prosić o pomoc w edytowaniu przedmiotu jakim jest manierka na wodę. Gram na wersji 2 1.13 z modem Arulco revistited, manierki w mojej grze mogą zostać użyte tylko 1 raz a nie jak w wersji vanilla aż 5 razy. Niestety w pliku items.xml nie ma tej informacji i tak naprawdę nie wiem jak to naprawić. Tak wiem że można je napełniać używając do tego kombinacji klawiszy ctrl + . ale nie o to mi chodzi. Chcę przywrócić ustawienia oryginalne.

Napotkałem też problem po dodaniu nowego pomieszczenia w podziemiach OMERTY. Chodzi dokładnie o sektor A10.b1.dat. Gdy zastosuję przycisk segregujący przedmioty w tym sektorze w celu umieszczenia ich w jednym miejscu czyli tam gdzie stoi wybrany najemnik w tym dodanym prze ze mnie pomieszczeniu przedmioty przestają być dostępne nie można ich już podnieść są zaciemnione na liście tego sektora.

Proszę o pomoc doświadczonych moderów. Wiele rzeczy udało mi się już poprawić, tj. dodać kieszonkę która była w przedmiocie Flack Jacket (była ona dostępna w wersji vanilla oraz wczesnym demo gry) oraz dźwięk picia z manierki) niestety Mod 2 1.13 zawiera wiele nieudanych modyfikacji które stary wyjadacz JA2 nie jest w stanie zaakceptować.


*
 
Starchris
Post : 04 wrz 2023 17:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2055
  • Dołączył: 25.06.2010


W klasycznym JA2, za ilość użyć z jednej manierki, odpowiadał bezpośrednio kod źródłowy, czyli plik exe. W kodzie jest, że jedno użycie powoduje utratę 20% pojemności manierki, czyli można było ją użyć 5 razy.

Raczej w przypadku 1.13 również jest podobnie, że jest to zakodowane bezpośrednio w pliku exe.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
komixe
Post : 04 wrz 2023 19:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 14
  • Dołączył: 18.09.2017
  • Skąd: Wrocław


Czy można to edytować jakimś programem. Z dostępnych materiałów do edycji JA2 działa mi tylko STIviev, pozostałe edytory nie rozpoznają wersji gry, którą posiadam. Swoją drogą na Steam jest obniżka ceny o 80% na Jagged Alliance 2 GOLD może ktoś z forumowiczów skorzysta sobie z tej promocji.


*
 
Starchris
Post : 05 wrz 2023 08:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2055
  • Dołączył: 25.06.2010


Nie, to zupełnie inny poziom modowania, musiałbyś skompilować własny plik exe z kodu źródłowego wedle poniższego poradnika.

https://jagged-alliance.pl/news862/samo ... -plik-exe/

Tylko tam już niestety kilka kwestii jest już nieaktualnych. Najpierw trzeba by było potwierdzić lub znaleźć, czy faktycznie działanie manierki jest zakodowane bezpośrednio w pliku exe.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
komixe
Post : 05 wrz 2023 12:43
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 14
  • Dołączył: 18.09.2017
  • Skąd: Wrocław


Dziękuję za objaśnienie z grubsza jak to wygląda. Temat cały czas jest aktualny, ponieważ regularnie wracam do tej gry nawet po bardzo długich przerwach. Na pewno będę jeszcze próbować wprowadzić te zmiany i uczyć się niuansów budowy gry.


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron