Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę   1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Starchris
Post : 12 mar 2013 15:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z nowym narzędziem, ułatwiającym pracę nad tworzeniem modyfikacji.



GENERATOR TWARZY

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
M'cin
Post : 12 mar 2013 16:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Bardziej wygląda jak konwersja generatora z OW do JA2, ale i tak się może przydać. Szczególnie, jak ludzie zaczną dodawać własne "elementy" Do istniejącej bazy.


*
 
micand1989
Post : 12 mar 2013 17:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Kolejne narzędzie moderskie które możemy wykorzystać przy pracy nad nowymi modyfikacjami. Skąd ty takie rzeczy wygrzebujesz?

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Winter
Post : 12 mar 2013 18:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 29
  • Dołączył: 15.12.2012


Fajne narzędzie. Udało mnie się stworzyć tak na szybko jedną twarz bez animacji i chyba mam avka na forum. :P

Co do użycia tego przy tworzeniu dodatków.. Stworzone portrety będą kontrastowały z tymi z gry, styl OW nieco różni się od JA2. Ale patrząc na niektóre mody, jakoś dawało radę granie z NPC nieco niepasującymi do tych z JA2, a jestem osobą mocno wyłapującą różne kwestie estetyczne.

Co do samego programu, niekiedy w dużym powiększeniu pewne elementy sprawiają wrażenie jakby były nieładnie wycięte i nałożone na warstwę pod spodem, ale w męskich postaciach powinno to być mniej widoczne, jak i w pomniejszeniu.


*
 
micand1989
Post : 12 mar 2013 18:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Winter pisze:
Fajne narzędzie. Udało mnie się stworzyć tak na szybko jedną twarz bez animacji i chyba mam avka na forum. :P

Coś Ci się nie udało :/ Jest tylko kwadrat jasnozielony :/ no chyba że to tylko w mojej przeglądarce :|

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
M'cin
Post : 12 mar 2013 18:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Nie tylko...


*
 
Winter
Post : 12 mar 2013 18:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 29
  • Dołączył: 15.12.2012


Okej, powinno być już dobrze, chyba, że błąd jest z odświerzaniem... U mnie jest okej.

Wkleję jeszcze screen z różnymi rozmiarami dla porównania. Avek został nieco edytowany przeze mnie, pomiędzy oczodołem, a brwią jest irytująca przerwa, co widać na powiększeniu , jak i nieco prawe oko sprawia wrażenie zbyt podniesionego do góry. Maksymalny rozmiar uwidacznia wszelkie defekty, a im mniejszy jest, tym mniej rzucają się w oczy, albo wogóle nie ich widać. Poza tym koszmarnie wygląda twarz przy lustrzanym odbiciu...

To po prawej jest tym poprawianym lekko programem graficznym.
http://img33.imageshack.us/img33/667/avek1bo.png


*
 
Starchris
Post : 12 mar 2013 20:06
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


M'cin pisze:
Bardziej wygląda jak konwersja generatora z OW do JA2, ale i tak się może przydać.

Bo to właśnie to jest. Na początku podobno w ogóle nie był przystosowany do JA2 i nie było z niego dużego pożytku, lecz moderzy uzyskali chyba kod źródłowy programu i przystosowali go do JA2 i teraz jest rzeczywiście bardzo przydatny w naszej branży.


Winter pisze:
To po prawej jest tym poprawianym lekko programem graficznym.
Obrazek

Mnie się bardzo podoba. Naprawdę świetne dobranie wszelkich szczegółów i faktycznie, im mniejsze zdjęcie, tym lepiej wygląda, ale te białe kropki na brodzie musisz skasować, bo fatalnie to wygląda, jak jakaś wielka wystająca krosta.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
micand1989
Post : 12 mar 2013 20:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Starchris pisze:
ale te białe kropki na brodzie musisz skasować, bo fatalnie to wygląda, jak jakaś wielka wystająca krosta.

hahahahahaahahahahaha...Ale się uśmiałem...
@Starchris dzięki ogromne za tą dawkę śmiechu xD

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Winter
Post : 12 mar 2013 21:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 29
  • Dołączył: 15.12.2012


Starchris pisze:
ale te białe kropki na brodzie musisz skasować, bo fatalnie to wygląda, jak jakaś wielka wystająca krosta.

Co do 'krosty', to wiem, też mocno raziła mnie w oczy. Poprawię całość, ale już nie dzisiaj. Nie była przeze mnie usuwana, bo nie rzucała się tak w oczy na avku, może jedynie lekko. ;)

Teraz jak patrzę, koszulka mogłaby być innego koloru, to wszystko ma zbyt jednolity odcień. Ale tak to jest jak się coś tworzy na szybko...
Edytor ma wiele takich kwiatków, które mogą wymagać poprawienia.

Mogę spróbować też stworzyć jakąś postać do moda za pomocą tego programu, tylko musiałby mi ktoś opisać jej charakter, usposobienie, styl. Więc jak co, mogę zadeklarować swoją pomoc.


*
 
JollY_BeAsT
Post : 13 mar 2013 00:10
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 42
  • Dołączył: 09.11.2011
  • Skąd: Warszawa teraz Olsztyn potem może Tokyo


Witam !

Czyli ktoś musi opisać ci styl ubierania , krótką biografię , umiejętności , ewentualne słabości , miejsce pochodzenia , odzywki , itp. ( Oraz ewentualnie nagrać głosy tylko z żeńskimi głosami byłby problem ... ) W porządku , mnie się idea generatora bardzo podoba . :) OK napiszcie jak mogę wam pomóc ?

_________________
Moje nogi są jak SKS tactical , próba zrobienia z antyka AR LKM . Ciągle się zacina i wymaga ciągłej uwagi . Ale walczę dalej aby żyć ...


*
 
mac402
Post : 13 mar 2013 19:19
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 15
  • Dołączył: 29.12.2012


Zacnie, zacnie. Chłopaki z Bear's Pit działają błyskawicznie widzę. Jeszcze niedawno nie można było zrobić z tym edytorem nic innego jak wyeksportowac do pliku xgl.

Chociaż jakoś dziwnie się zachowują te pliki - są białe przerwy w animowanych fragmentach twarzy, a niektóre obrazki nie zawierają niczego tylko czarne tło. Też tak macie?


*
 
Perry
Post : 14 mar 2013 10:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 571
  • Dołączył: 09.09.2008
  • Skąd: Old York


Podoba mi sie pomysl na tego typu rozwiazanie czyli - generator twarzy..
Natomiast jedynym minusem tego jest odbiegajaca grafika od oryginalu, roznice za bardzo rzucaja sie w oczy...
Jesli mialbym z niego korzystac, musialbym zmienic wszystkie twarze w AIM i MERC na te z generatora, za bardzo draznilaby mnie roznica...

_________________
Obrazek
"Na jednego zwycięzcę przypada jeden przegrany"


*
 
lost
Post : 14 mar 2013 12:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 48
  • Dołączył: 21.11.2011



_________________
Obrazek


*
 
mac402
Post : 14 mar 2013 13:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 15
  • Dołączył: 29.12.2012


Jest o tyle łatwiej, że jest gotowy portret plus animacje mówienia/mrugania. Nadal trzeba to zmniejszyć do odpowiedniego rozmiaru a potem spakować do pliku sti. (program eksportuje grafikę jako pliki png w rozmiarach 320x400).


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2  Następna