Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Assur-ad-mu
Post : 24 sie 2010 21:54
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 294
  • Dołączył: 30.06.2010


Witam
Czy do się zmodyfikować sztuczną inteligencje komputera tak aby zachowywał się on jak na Insane przystało? Jest ich 20 i więcej a i tak 6 ludzi mi wystarczy aby ich pokonać bez ich wystrzału nie ważne czy w dzień czy w nocy. Wystarczy że mam celownik x7 + laserowy i jestem nie do powstrzymania przez ich hordy żołnierzy. Nie używam już broni ciężkiej bo to nie ma sensu...
Pozdrawiam

_________________
Obrazek


*
 
mtl
Post : 24 sie 2010 22:43
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 954
  • Dołączył: 12.06.2006


Z tego co wiem to w AI nie ma podziału na poziomy trudności. Od poziomu trudności zależy np. liczba żołnierzy, a nie ich zachowanie. Natomiast jeżeli chodzi o samo poprawienie AI, to jest to IMO grubsza sprawa i bez grzebania w kodzie źródłowym się nie obejdzie.

_________________
"There are two kinds of people in the world, my friend.
Those who have a loaded gun and those who dig. You dig!"


*
 
Assur-ad-mu
Post : 24 sie 2010 22:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 294
  • Dołączył: 30.06.2010


dzięki a wiesz w którym to pliku siedzi bo jak na razie grzebałem tylko w sti i XML

_________________
Obrazek


*
 
lukasamd
Post : 24 sie 2010 23:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Wątpię, aby to dało się w ogóle ruszyć - AI to nie są jakieś podstawowe ustawienia definiowane przez kilka / kilkanaście wartości, ale znacznie poważniejsza sprawa, bo przecież odpowiadająca za coś, co ma niejako imitować inteligencję. Fakt faktem, w JA2 nie jest ona zbyt rozgarnięta - widząc naszą przewagę, enemiaki i tak się pchają pod lufy, nawet pojedynczo. Brak tu skoordynowanych działań - wyobrażacie sobie taką sytuację, że walczymy z 4-5 elitarnymi, a zza raku zachodzi nas 2-3 i obrzuca granatami?! - brak umiejętności wykorzystania przewagi liczebnej. Jedyne co jest względnie ok, to chyba komunikacja dzięki tym radyjkom :D


*
  WWW
mtl
Post : 24 sie 2010 23:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 954
  • Dołączył: 12.06.2006


Assur-ad-mu pisze:
dzięki a wiesz w którym to pliku siedzi bo jak na razie grzebałem tylko w sti i XML


To nie siedzi w żadnym pliku, AI można zmienić tylko w kodzie źródłowym przed jego skompilowaniem.

_________________
"There are two kinds of people in the world, my friend.
Those who have a loaded gun and those who dig. You dig!"


*
 
Assur-ad-mu
Post : 25 sie 2010 07:58
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 294
  • Dołączył: 30.06.2010


OK dzięki

_________________
Obrazek


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron