Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
Bartek0511
Post : 22 wrz 2006 21:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Porucznik
Porucznik
  • Posty: 1043
  • Dołączył: 11.07.2006


Maxwell pisze:
Wyglada jak wydłużona wersja HK MP53 (składana kolba)


Mi raczej przypomina HK53A3.


*
 
Bartek0511
Post : 22 wrz 2006 22:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Porucznik
Porucznik
  • Posty: 1043
  • Dołączył: 11.07.2006


Kolejne moje dwie prace teraz następna broń firmy niemicekiej HK33KA2

Obrazek

bez celownika i z celownikiem.
Korzystałem z tego wzoru.


*
 
Maxwell
Post : 23 wrz 2006 00:19
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 90
  • Dołączył: 31.08.2006


No to moja kolej.

Echa rozmowy o toolbag'u już dawno przeminęły... zgadzam się z opinią kogoś kto stwierdził że wygodniej nosić torbę z narzędziami niż kanciastą skrzynkę. Nie natrafiłem na post który informował by że pomysł przyjęto i wykonano - ostatni jaki widziałem to bodaj że przecież większy sens ma znajdowanie takich skrzynek w kopalniach niż toreb.... więc sam musiałem się zatroszczyć o własną. ;)

Obrazek

Zdjęcie jest kwadratowe, więc torba (jej grafika) ma małe wymiary (mam obie grafiki gotowe) - zmieściła by się do tzw małej kieszeni.

Jak widać, do testów grafiki podmieniłem dla skrzynki zdjęcie, ale właściwie nie jest to konieczne - można wykonać drugi zestaw po prostu (więc ciągle znajdowano by skrzynki w kopalniach ;) ). ID nowej skrzynki dodać do IMPItemChoices by nasze alter-ego nosiło wygodną torbę a nie skrzynię, jak również dodać do EnemyItemChoices by zostawiali po sobie torby, a nie skrzynki (albo obie wersje). Najemnicy którzy mieli skrzynkę na wyposażeniu ciągle by ją mieli, ale u bobbiego byłby zawsze większy wybór ;)

Dodatkowo torba może mieć inne parametry - nie jest metalowa więc lżejsza (powiedzmy o kilogram) - była by trochę droższa ale nie obciążała tak bardzo.
Jako że obrazek jest węższy można ustawić by mieściła się w mały slot (a w duży slot 2 torby), wówczas trzeba by obniżyć jeszcze bardziej wagę (powiedzmy do 2 kilo), oraz zwiększyć szybkośc zużywania się (bo to mniejszy zestaw). Można trochę pokombinować ;)


Teraz myśle nad torbą lekarską :D Nie wiecie przypadkiem czy w v1.13 nie ma już takiej grafiki? (nie wszystkie są używane), albo czy w innych modach nie ma już gotowej?


*
 
Bartek0511
Post : 23 wrz 2006 08:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Porucznik
Porucznik
  • Posty: 1043
  • Dołączył: 11.07.2006


@Maxwell

Bardzo fajnie Ci to wyszło.

Maxwell pisze:
Teraz myśle nad torbą lekarską Nie wiecie przypadkiem czy w v1.13 nie ma już takiej grafiki? (nie wszystkie są używane), albo czy w innych modach nie ma już gotowej?


Raczej takiego czegoś nie ma.


*
 
Bartek0511
Post : 23 wrz 2006 10:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Porucznik
Porucznik
  • Posty: 1043
  • Dołączył: 11.07.2006




*
 
Bartek0511
Post : 23 wrz 2006 21:58
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Porucznik
Porucznik
  • Posty: 1043
  • Dołączył: 11.07.2006


Następna praca G3A3

Obrazek


*
 
Maxwell
Post : 23 wrz 2006 22:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 90
  • Dołączył: 31.08.2006


A ja rozglądam się za innym edytorem - miałem dzisiaj kilka nieudanych prób... program nie radzi sobie z odcieniami czerwonego oraz żółtym. :zly: Próba zrobienia żółtej torby na narzędzia zakończyła się fiaskiem bo zmienia kolor na jakiś bliżej nieokreślony.

Zrobiłem trobę lekarską w odcieniach czerwonego, ale po przepuszczeniu przez paletę intensywny kolor zmienił sie w FF0000, a te choć trochę ciemniejsze odrazu w brązowy... zupełnie to nie wygląda. Może bym zrozumiał gdyby w ogóle nie dało się robić czerwonych przedmitów, ale skrzynka na narzędzia jest czerwona i ma duża gamę odcieni tej barwy. :|

Jedyne co udało mi się zrobić to snajperkę na bazie SL8:
Obrazek
Na górze plik jaki posłużył za bazę - na dole obecna wersja... tłumik i optyka pożyczone od innej broni (jeszcze nad nimi popracuje bo nie do końca mi odpowiadają), reszta zmian to ręczne malowanie pixel po pixlu...


*
 
Bartek0511
Post : 23 wrz 2006 22:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Porucznik
Porucznik
  • Posty: 1043
  • Dołączył: 11.07.2006


No Maxwell świetna robota z tym SL8 mi jak najbardziej odpowiada ta wersja jaka jest.


*
 
Maxwell
Post : 24 wrz 2006 05:39
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 90
  • Dołączył: 31.08.2006


Thnx.

Prawie rozwiązałem problem ograniczonej palety. Plik mdp2Items zawiera przedmioty o czerwonych barwach (wspomniana skrzynka jak i pancerze, dynamit itp). Używa trochę innej palety i dlatego odradzają umieszczania tu własnych plików. Umieściłem w nim małaą grafikę torby używając jako palety skrzynki. Wszystko wygląda dobrze. Gorzej z dużym obrazkiem. Pliki w tej kategorii mają czarne tło (ich paleta prawie nie zawiera niebieskiego) - dla nich to działa i czarny jest przezroczysty, ale jak ja dam tam czarne tło to takie pozostaje. Gdy dam niebieskie to ... pozostaje niebieskie... nie mogę zrobić przezroczystości - czy ktoś ma pomysł jak to obejść? Może obrazki tutaj mają inne wymiary i daje za duży albo coś?


*
 
Kijek
Post : 24 wrz 2006 09:59
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 106
  • Dołączył: 07.08.2006
  • Skąd: Siedlce


No to przyszła pora na mnie :) Moja praca:

Obrazek

Jest to HK53a3. Dodałem celownik i tłumik.

Robiłem na podstawie tej broni (ostatnie zdjęcie).

Mam zamiar powiększyć magazynek. Czekam na ocene mojej pracy. Pamiętajcie, że jeszcze nie dawno miałem nie małe problemy z tworzeniem obrazków, a to jest pierwszy z którego jestem zadowolony. A co Wy na to? :) Mi się podoba :D


*
  WWW
Bartek0511
Post : 24 wrz 2006 10:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Porucznik
Porucznik
  • Posty: 1043
  • Dołączył: 11.07.2006


@Kijek

Ładnie, ładnie tylko czemu takie rozciągnięte spróbuj pokombinować z rozmiarami obrazu.

@Maxwell

Maxwell pisze:
Prawie rozwiązałem problem ograniczonej palety. Plik mdp2Items zawiera przedmioty o czerwonych barwach (wspomniana skrzynka jak i pancerze, dynamit itp).


Czy mi się wydaje czy ty używasz oryginalnej palety do broni itp. jeżeli tak to np. czerwony przedmiot nie będzie dobrze wyglądał w w palecie gdzie nie ma czerwieni.
No ale jest inny sposób jak skończysz broń to jej nie zapisujesz tylko dajesz IMAGE/MODE/INDEXED COLOR... po pojawieniu się okienka dajesz OK potem wchodzisz do IMAGE/MODE/COLOR TABLE i zapisujesz tabele aktualnego przedmiotu, potem tylko odpalasz STIEdit dajesz wczytujesz tabele tą co wcześcniej zapisałeś potem broń w formacie BMP i masz wszystkie kolory sprawne.


*
 
Fireox
Post : 24 wrz 2006 15:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 201
  • Dołączył: 04.06.2006
  • Skąd: Zamość


A mi sie podobają wasze prace z wygladu bo nie znam sie na tych oznaczeniach broni typu:
Cytuj:
Wyglada jak wydłużona wersja HK MP53 (składana kolba)


Obrazek
ta praca mi nie przypadła do gustu eyglada tak jakos sztucznie(jakby ja ktos recznie malowal:P)


*
 
Maxwell
Post : 24 wrz 2006 17:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 90
  • Dołączył: 31.08.2006


Bartek0511 pisze:
dajesz IMAGE/MODE/INDEXED COLOR... po pojawieniu się okienka dajesz OK potem wchodzisz do IMAGE/MODE/COLOR TABLE i zapisujesz tabele aktualnego przedmiotu, potem tylko odpalasz STIEdit dajesz wczytujesz tabele tą co wcześcniej zapisałeś potem broń w formacie BMP i masz wszystkie kolory sprawne.

Stokrotne dzięki - bardzo przydatne.
Torba w końcu się wyświetla odpowiednio.

Obrazek
Wersja z Star of Life zamiast czerwonego krzyża.


*
 
Bartek0511
Post : 24 wrz 2006 17:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Porucznik
Porucznik
  • Posty: 1043
  • Dołączył: 11.07.2006


Maxwell pisze:
Stokrotne dzięki - bardzo przydatne.
Torba w końcu się wyświetla odpowiednio.


Możesz podziękować także motelowi bo on mi kiedyś to powiedział.


*
 
Kijek
Post : 24 wrz 2006 21:21
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 106
  • Dołączył: 07.08.2006
  • Skąd: Siedlce


To teraz poprawione HK53 (tylko rozmiar). Jak teraz wygląda ?

Obrazek

Przez tłumik zrobiła się trochę dłuższa.

@Maxwell mógłbyś zapodać obrazek tej torby abym mógł ją do JA dodać :?: Fajnie Ci wyszła i bym sobie wrzucił :)


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna


cron