Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę   1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Ajzol
Post : 27 maja 2010 23:55
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 25
  • Dołączył: 27.05.2010


Mam następujący problem z edycja sektorów, mianowicie, gdy dodaje do sektora budynek (oczywiście uwzględniając nr pomieszczeń) dachy odsłaniają się prawidłowo, moi najemnicy widzą wnętrze natomiast nie są w stanie dostrzec przeciwnika znajdującego się wewnątrz pomieszczenia. Dopiero wchodząc do budynku (lub moim ulubionym sposobem wywalając ścianę:P) mogę podjąć z nimi walkę. Jak mogę temu zaradzić??? Jaki moduł jest odpowiedzialny za to co widzi najemnik??? Z góry serdecznie dziękuję za pomoc. Pozdrawiam wszystkich Najemników!!! :ok: !!


*
 
Perry
Post : 28 maja 2010 01:05
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 571
  • Dołączył: 09.09.2008
  • Skąd: Old York


Jeśli jest to 1.13 musisz być dokładnie odwrócony w kierunku wroga żeby go zobaczyć.
A jeśli jest to starsza wersja lub 2,5, albo możesz posiadać za mało doświadczenia i wróg wyczai cię pierwszy (i ma przerwanie), albo wróg jest tak dobrze skampowany (np. za skrzynią, meblem itd), że można go dostrzec tylko z pewnej perspektywy. Jeżeli wróg będzie ustawiony w edytorze jako stacjonarny lub na straży (on guard) przyjmie postawe defensywną i raczej nie pokaże sie pierwszy tylko na ciebie zaczeka (chyba że go poważnie zranisz). Ja sam zazwyczaj ustawiam tak wroga gdy robie swoja mapę. Jest to spore utrudnienie dla gracza. Jezeli chcesz żeby na ciebie wybiegali zmień atrybut na agressive lub szukaj wroga (seek enemy). W ten sposób zakończysz ciuciubabkę i wystrzelasz ich jak kaczki, ale jest to mniej ciekawe...

_________________
Obrazek
"Na jednego zwycięzcę przypada jeden przegrany"


*
 
Ajzol
Post : 28 maja 2010 01:45
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 25
  • Dołączył: 27.05.2010


Dżinks za odp Perry późną porą :> Jednak nie zrozumieliśmy się :043: Chodzi mi o JA2,5UB (realise 1.01v bodajże), edytuje teraz mapy i jest taka sytuacja, że w budynku przeze mnie zrobionym z zewnątrz nie widać wroga, czy to biega, czy skacze, czy fruwa:) Przez okno ni ciula nie mogę go dostrzec. Fakt jest taki, że mój najemnik (Ajzol) jest moim wytworem, ale w atrybutach ma specjalizacje w skradaniu i 85% zwinności, tak więc powinien wroga zauważyć, chodź by po trafieniu w łeb:P A tu.. Ani on nie widzi przeciwnika, ani przeciwnik jego.. :no: I o co kaman???? Pozdro!


Ostatnio zmieniony 28 maja 2010 01:48 przez Ajzol, łącznie zmieniany 2 razy

*
 
Jaahquubel
Post : 28 maja 2010 09:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1155
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Bo to jest nieraz tak, jak pisze Perry, że widać danego gościa tylko pod pewnym kątem. Możesz rzecz przetestować tak:
Wprowadź do sektora dwóch najemników. Jednego podprowadź koło budynku. Drugim wleź do budynku, tak, aby widział wrogiego żołnierza. Gdzy Ten w środku będzie widział wroga, zaznacz tego na zewnątrz i naciśnij Delete - pokaże Ci się w jakich miejscach jesteś bezpieczny względem widzianych wrogów. Jak będziesz miał gdzieś czerwone pole, to na nie wejdź - przekonasz się, czy widzisz wroga najemnikiem na zewnątrz. Jeśli nie, lub nie ma czerwonego pola, to pewnie jest jakiś babol. Może pomoże zrobienie budynku i/lub wroga od nowa. Jeśli zobaczy - to jest OK.
Możesz nam wrzucić jakiegoś screenshota.


*
  WWW
lukasamd
Post : 28 maja 2010 09:59
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Ale to raczej wygląda tak, jakby u niego w ogóle okna nie istniały i robiły tylko za ozdobę - niczym ściana, przez którą nic nie widać.
Przynajmniej ja tak to zrozumiałem.

Daj screena z edytora z budynkiem, może to ułatwi sprawę.


*
  WWW
Perry
Post : 28 maja 2010 10:49
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 571
  • Dołączył: 09.09.2008
  • Skąd: Old York


Ajzol pisze:
Chodzi mi o JA2,5UB (realise 1.01v bodajże), edytuje teraz mapy i jest taka sytuacja, że w budynku przeze mnie zrobionym z zewnątrz nie widać wroga, czy to biega, czy skacze, czy fruwa:) Przez okno ni ciula nie mogę go dostrzec.

Hmm, powiem tak: edytor do UBeka znam dość dobrze ale nigdy nie spotkałem sie z taka sytuacją żeby nie dostrzec wroga. Zazwyczaj gdy ja robię mapę stsouję opcję szybkiego stawiania budynków gdzie okna dopasowuja sie automatycznie do ścian. Natomiast faktem jest, że niektóre rodzaje budynków maja takie okna, że dopiero po ich rozbiciu widać wroga wewnątrz budynku (tak np. dzieje się w sektorze posterunek w UB, lub w Orcie w JA2). Zazwyczaj drewniane budynki maja takie okna. Spróbuj może więc rozbić szybę strzelając w nią i wtedy sprawdź czy widać wroga czy nie. ;)

_________________
Obrazek
"Na jednego zwycięzcę przypada jeden przegrany"


*
 
mtl
Post : 28 maja 2010 11:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 954
  • Dołączył: 12.06.2006


Na pewno nie jest to jakiś błąd gry ani edytora, bo były by też w JA2.5. Może po prostu wróg przykucnął przy oknie za jakimś meblem jak to pisał ktoś wyżej i po prostu układ obiektów w grze jest taki, że go zasłaniają.

Pamiętam, że w sektorze z posterunkiem w JA2.5 miałem podobny problem - w pomieszczeniu "kuchni" wróg był tak schowany za stołem, że dopiero gdy podszedłem na 2 kratki do niego mogłem go zobaczyć, ale od razu dostawałem serię w klatę. Pomógł granat ;)

Nie ma tego za bardzo jak sprawdzić, bo JA2.5 nie ma kodów. W zwykłym JA2 czy 1.13 można było by wpisać kod i zobaczyć pozycję wszystkich wrogów na mapie oraz to czy siedzą spokojnie w jednym miejscu czy latają jak głupi po całej mapie. Jeżeli ten problematyczny wróg siedział by w jednym miejscu, to potwierdza się teoria, że schował się tak, że jakiś obiekt go zasłania. Jeżeli natomiast latał by jak głupi po całym pomieszczeniu, a najemnik stał wy w oknie i go dalej nie widział, to faktycznie, to jest błąd gry (ale w to osobiście wątpię). Niestety, jak mówiłem w JA2.5 kodów nie ma i sprawdzić w ten sposób się tego nie da.

_________________
"There are two kinds of people in the world, my friend.
Those who have a loaded gun and those who dig. You dig!"


*
 
Ajzol
Post : 28 maja 2010 18:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 25
  • Dołączył: 27.05.2010


Dzięki za przeniesienie tematu (na żadnych forach się wcześniej nie udzielałem więc jestem w tych sprawach jeszcze zielony jak kolor pola na którym piszę:P) i przepraszam za nieumyślną niesubordynacje, która najemnikowi nie przystoi :-D . Biorę pod rozwagę wasze wskazówki i postaram się sprawdzić wszystkie opcje. Najbardziej przychylam się do opinii lukasaamd. Również mam wrażenie, że okna odgrywają tylko funkcję ozdobną, natomiast nie mają w tym wypadku wpływu na przebieg rozgrywki. Postaram się wrzucić screena, mam nadzieje, że mi się uda:P Czółko Towarzysze Broni!!!

Ujęcie pierwsze - Jak widać najemnik znajduje się dokładnie przy oknie i słyszy szmery z wnętrza pomieszczenia, co sygnalizuje komunikat na żółto.
Ujęcie drugie - Otwieram drzwi i przerwanie dla przeciwnika który stoi psia mać wprost na przeciwko mnie:\ Powinienem go widzieć!!!!
PS: To nie jest mój sektor tylko bartka0511 gwoli ścisłości:P


Załączniki:
01.jpg
01.jpg [ 48.97 KiB | Przeglądany 1359 razy ]
02.jpg
02.jpg [ 52.55 KiB | Przeglądany 1359 razy ]


Ostatnio zmieniony 28 maja 2010 18:44 przez Ajzol, łącznie zmieniany 2 razy
*
 
Perry
Post : 28 maja 2010 18:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 571
  • Dołączył: 09.09.2008
  • Skąd: Old York


Ajzol pisze:
Ujęcie pierwsze - Jak widać najemnik znajduje się dokładnie przy oknie i słyszy szmery z wnętrza pomieszczenia, co sygnalizuje komunikat na żółto.

No ale jak widzisz okno jest całe gdybys w nie strzelił jak radziłem wyzej, to pewnie bys go zobaczył
mtl pisze:
Ujęcie drugie - Otwieram drzwi i przerwanie dla przeciwnika który stoi psia mać wprost na przeciwko mnie:\ Powinienem go widzieć!!!!

Przeciwnik ma przerwanie bo najwyraźniej ma więcej doświadczenia od ciebie..również może ma ustawione trudne dla gracza atrybuty jak np. Sprytny solo i na straży, a może po prostu też cie usłyszał..
W każdym razie problem widzenia przeciwnika w budynkach mamy już chyba za sobą... :lol:

_________________
Obrazek
"Na jednego zwycięzcę przypada jeden przegrany"


*
 
Ajzol
Post : 28 maja 2010 18:36
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 25
  • Dołączył: 27.05.2010


Fakt wybicie okna dało rezultat, nawet na moją korzyść:p Ale to nie jest normalne, że nie widać go przez szybę:P


Ostatnio zmieniony 28 maja 2010 18:45 przez Ajzol, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Perry
Post : 28 maja 2010 18:49
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 571
  • Dołączył: 09.09.2008
  • Skąd: Old York


Ajzol pisze:
Ale to nie jest normalne, że nie widać go przez szybę:P

Jak powiedziałem niektóre szyby są przyciemniane w wiekszości właśnie w drewnianych budynkach. Tak było zawsze w 2,5. Trzeba poprostu o tym pamietać ;)

_________________
Obrazek
"Na jednego zwycięzcę przypada jeden przegrany"


*
 
Ajzol
Post : 28 maja 2010 19:14
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 25
  • Dołączył: 27.05.2010


Morał jest taki, że nie myją okien łachmyci :P Dżainks za pomoc. Wg mnie i tak to jest nie halo, że nie widać przez szybę:P


*
 
mtl
Post : 28 maja 2010 19:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 954
  • Dołączył: 12.06.2006


A ja muszę przyznać, że pierwszy raz słyszę, aby to przez okno w Jaggedzie nie było widać (nie wliczając zaciemnionych okiem w Orcie).

_________________
"There are two kinds of people in the world, my friend.
Those who have a loaded gun and those who dig. You dig!"


*
 
lukasamd
Post : 28 maja 2010 19:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


@Ajzol:
A weź sprawdź, co się stanie jak przestrzelisz tą szybę. To naprawdę dziwne - jeżeli wtedy Twój najemnik nie zobaczy przeciwnika, to już na 100% jakiś bug.


*
  WWW
Perry
Post : 28 maja 2010 19:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 571
  • Dołączył: 09.09.2008
  • Skąd: Old York


mtl pisze:
A ja muszę przyznać, że pierwszy raz słyszę, aby to przez okno w Jaggedzie nie było widać (nie wliczając zaciemnionych okiem w Orcie).


Perry pisze:
Jak powiedziałem niektóre szyby są przyciemniane w wiekszości właśnie w drewnianych budynkach. Tak było zawsze w 2,5. Trzeba poprostu o tym pamietać

_________________
Obrazek
"Na jednego zwycięzcę przypada jeden przegrany"


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2, 3  Następna


cron