Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Bartek0511
Post : 12 sie 2006 16:59
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Porucznik
Porucznik
  • Posty: 1043
  • Dołączył: 11.07.2006


@nemrod
no jak zacząć? to zależy do tego co chciałbyś mieć w modyfikacji.

Ja zawsze zaczynam od przygotowania sobie planu, a później pokolei po punktach dochodze do celu.


*
 
nemrod
Post : 12 sie 2006 21:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


W modyfikacji do UB chcialbym:
-zrobic kilkadziesiat nowych sektorow (jakbym zrobil 50, to bylbym z siebie dumny), -poprzerabiac stare,
-pozmieniac parametry broni i zrobic nowe,
-wstawic swoja muzyke zamiast starej :diabel2: ,
-zmienic, badz zrobic nowych najemnikow do wynajecia,
-dodac z kilkanascie postaci NPC i RPC, np. sprzedawcow, najemnikow, jakichs wrogich -dowodcow,
-zmienic troche menu glowne, ekran laptopa, ekran mapy,
-zmienic nazwy poziomow trudnosci (mam nadzieje ze to nie problem, bo chce zrobic tak, ze dosw. to najnizszy, exp to dosw. i jakis trzeci, bo marzy mi sie ultratrudny mod :kosci: )
-zmienic zakonczenie
-jezeli by byla taka mozliwosc, to dodac jakies drobne questy
-wywalic intra i outra i wstawic wlasne zakonczenie
-zdobyc jakies pliki graficzne, jezeli jest taka mozliwosc, jakies dodatkowe el. grafiki potrzebne do zrobienia sektorow, aby nie skladal sie z tych samych starych czesci

Wiem ze checi mam duze, a mozliwosci male, ale wiem ze edycja UB nie wymaga bycia jakims specjalista w zakresie programowania, czy tworzenia gier i marzy mi sie takie cos juz od lat. Teraz znalazlem was, ktorzy sie na tym znacie :diabel: i prosze o rady od was bo wiem ze sie przydadza. Chce przeznaczyc na to duzo czasu, najlepiej z rok, bo i tak nie bedzie to najwazniejsze zadanie jakie sobie postawilem na kolejne 12 m-cy, ale chce to zrobic dobrze i czetnie wyslucham wszytkich instrukcji.

Pozdro dla wszystkich :)

_________________
.


*
 
Bartek0511
Post : 12 sie 2006 21:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Porucznik
Porucznik
  • Posty: 1043
  • Dołączył: 11.07.2006


nemrod pisze:
-zrobic kilkadziesiat nowych sektorow (jakbym zrobil 50, to bylbym z siebie dumny), -poprzerabiac stare


Proponuje edytor dodany do Jagged Alliance 2,5 UB albo albo JA2 0.95 Editor ale potem trzeba konvertować mapy na UB.

nemrod pisze:
-pozmieniac parametry broni i zrobic nowe,


Pozmieniać parametry to możesz JA2IE albo JA2Deskopt (tylko ja się nie znam na tym programie)
Zrobić nowe bronie to przyda Ci się photoshop.

nemrod pisze:
-wstawic swoja muzyke zamiast starej ,


to akurat jest proste rozpakowywujesz "Music.slf" programem "unslf" albo SLF Explore, przekonwertujesz ulubioną muzyczke na wav i tylko podmieniasz nazwy plików.

nemrod pisze:
-zmienic, badz zrobic nowych najemnikow do wynajecia,


Moim zdaniem można tylko zamienić ale nie jestem pewien.

nemrod pisze:
-zmienic troche menu glowne, ekran laptopa, ekran mapy,


Laptop: wszystkie pliki masz w Laptop.slf,
Menu: Obrazek z menu znajdziesz w Interface.slf
Ekran mapy: także znajdziesz w Interface.slf

nemrod pisze:
zmienic nazwy poziomow trudnosci (mam nadzieje ze to nie problem, bo chce zrobic tak, ze dosw. to najnizszy, exp to dosw. i jakis trzeci, bo marzy mi sie ultratrudny mod )


ojoj tego to ja nie umiem.

nemrod pisze:
-zmienic zakonczenie


Da się.

nemrod pisze:
-jezeli by byla taka mozliwosc, to dodac jakies drobne questy


moim zdanie da się tylko edytować.

nemrod pisze:
zdobyc jakies pliki graficzne, jezeli jest taka mozliwosc, jakies dodatkowe el. grafiki potrzebne do zrobienia sektorow, aby nie skladal sie z tych samych starych czesci


w sumie możesz sam zrobić w photoshopie albo innym programie graficznym.

Wniosek:
Jeżeli chcesz robić modyfikacje to musisz mieć zapał i chęci i sporo czasu ja go miałem i zrobiłem moda w 1 misiąc (może 1 i dwa dni), ale jak już skończysz i zobaczysz chociaż że raz był ściągnięty to radość jest niezemska.


*
 
nemrod
Post : 12 sie 2006 22:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


Bartek0511 pisze:
Jeżeli chcesz robić modyfikacje to musisz mieć zapał i chęci i sporo czasu ja go miałem i zrobiłem moda w 1 misiąc (może 1 i dwa dni), ale jak już skończysz i zobaczysz chociaż że raz był ściągnięty to radość jest niezemska.


Z pewnoscia, ale ja go nie bede robil miesiac, tylko duuzo dluzej, bo za wiele czasu nie bede mial i chce aby byl dobrze zrobiony. Dzieki za rady, czekam na info od innych :)

_________________
.


*
 
Bartek0511
Post : 13 sie 2006 01:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Porucznik
Porucznik
  • Posty: 1043
  • Dołączył: 11.07.2006


nemrod pisze:
Dzieki za rady


nie ma za co.


*
 
Grizzli
Post : 13 sie 2006 10:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 267
  • Dołączył: 02.08.2006
  • Skąd: że :)


Najlepiej jak masz zamiar robic modyfikacje to zrób ją na wersji JA 2 1.13 a nie na UB. Jest bardzo łatwa do modyfikowania i ma mniej bugów niż inne wersje takie jest przynajmiej moje zdanie.

_________________
"Losing my sight Losing my mind Wish somebody would tell me I'm fine"


*
  WWW
Bartek0511
Post : 13 sie 2006 10:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Porucznik
Porucznik
  • Posty: 1043
  • Dołączył: 11.07.2006


@Grizzli na samum początku najlepszy jest UB ponieważ nie jest tak rozbudowany i jest łatwo zrobić. A w V1.13 żeby dodać nowe bonie trzeba grzebać w plikach xml.


*
 
Len
Post : 13 sie 2006 11:18
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Cytuj:
-wywalic intra i outra i wstawic wlasne zakonczenie

Każdy twórca modyfikacji marzy sobie o takim czymś, ale do tej pory tylko w UC było nowe intro i outro. Trzeba je zrobić, a to jest bardzo trudne. Bo kradnięcie od innych gier nie wypada.

Cytuj:
Najlepiej jak masz zamiar robic modyfikacje to zrób ją na wersji JA 2 1.13 a nie na UB.

Wtedy będzie miał polska-angielską modyfikację :->


*
  WWW
Bartek0511
Post : 13 sie 2006 11:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Porucznik
Porucznik
  • Posty: 1043
  • Dołączył: 11.07.2006


Len pisze:
w UC było nowe intro i outro


O ile dobrze pamiętam to w B2B było intro nawet fajne.


*
 
Len
Post : 13 sie 2006 11:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Bartek0511 pisze:
O ile dobrze pamiętam to w B2B było intro nawet fajne.
A no tak, zapomniałem. Było ono rysunkowe ale nie spodobało mi się za bardzo. Głównie ze względu na styl rysowania, widać że twórca ogląda anime. No i też dlatego, że to intro zupełnie nic nie mówiło.


*
  WWW
Bartek0511
Post : 13 sie 2006 11:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Porucznik
Porucznik
  • Posty: 1043
  • Dołączył: 11.07.2006


@Len
a mi się podobało tylko rozwiązanie jakie zastosowali w intrze ale ogólni można było go przyjąść.


*
 
nemrod
Post : 13 sie 2006 17:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


Len pisze:
Każdy twórca modyfikacji marzy sobie o takim czymś, ale do tej pory tylko w UC było nowe intro i outro. Trzeba je zrobić, a to jest bardzo trudne. Bo kradnięcie od innych gier nie wypada.


Myslalem raczej o zrobieniu filmiku z jakichs starych zdjec, badz nowszych, ale przedstawiajacych dzialenia wojenne, akurat zrobic taki filmik nie jest trudno, byle znalezc cos lepszego od WMM :P

Len pisze:
Wtedy będzie miał polska-angielską modyfikację :->


Chce zrobic tylko i wylacznie polska, takze jezeli wyskoczyl by mi mod dwujezyczny, to zadowolony bym nie byl.

_________________
.


*
 
Bartek0511
Post : 13 sie 2006 17:55
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Porucznik
Porucznik
  • Posty: 1043
  • Dołączył: 11.07.2006


nemrod pisze:
Myslalem raczej o zrobieniu filmiku z jakichs starych zdjec, badz nowszych, ale przedstawiajacych dzialenia wojenne, akurat zrobic taki filmik nie jest trudno, byle znalezc cos lepszego od WMM


Filmik możesz robić w postaci slajdów w formacie avi a potem przekonwertować w format .bik


*
 
Grizzli
Post : 14 sie 2006 18:55
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 267
  • Dołączył: 02.08.2006
  • Skąd: że :)


Filmik jeszcze można zrobic z połączenia scen rózncyh filmów wojennych np. Wielka Ucieczka lub chciażby intra drużyny A :diabel:

_________________
"Losing my sight Losing my mind Wish somebody would tell me I'm fine"


*
  WWW
nemrod
Post : 14 sie 2006 19:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


Grizzli pisze:
Filmik jeszcze można zrobic z połączenia scen rózncyh filmów wojennych np. Wielka Ucieczka lub chciażby intra drużyny A


Myslalem o czyms niecharakterystycznym, zeby nie bylo to kojarzone z niczym innym niz ja, ale beda na bank foty, czy grafiki w necie. Mam duzo czasu :)

_________________
.


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5  Następna