Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2

Modyfikacje najlepiej tworzyć na
JA2/ JA2UB 33%  33%  [ 4 ]
1.13 67%  67%  [ 8 ]
Liczba głosów : 12
Autor Wiadomość
snick
Post : 28 sty 2007 20:36
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 686
  • Dołączył: 17.07.2006
  • Skąd: Zabrze


Cytuj:
Niby większość za tworzeniem modyfikacji na 1.13 a jednak opcja JA2 / JA2UB wygrywa, podejrzana sprawa


Zapomniałem zagłosować w ankiecie... :P Już mamy remis :P


*
  WWW
lukasamd
Post : 28 sty 2007 20:50
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


No to zobaczymy jak to dalej pójdzie, bardzo jestem ciekaw co w końcu osiągnie przewagę ;)


*
  WWW
Len
Post : 03 lut 2007 19:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Jak tak się zastanawiam, skoro wszyscy wolą 1.13 i wszyscy moderzy niby tlyko na 1.13 teraz robią to czemu na wszystkich polskich stronach o modowaniu poradniki do 1.13 są tak mało czytane? Te do JA2 / AJ2UB mają o wiele większą oglądalność.


*
  WWW
snick
Post : 04 lut 2007 12:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 686
  • Dołączył: 17.07.2006
  • Skąd: Zabrze


Cytuj:
skoro wszyscy wolą 1.13


Pewnie dlatego, że NIE wszyscy wolą... To, że 8 osób równomiernie rozłożyło swoje głosy jeszcze o niczym nie świadczy. :P Lepiej przyjrzeć się powstającym modyfikacjom (RR, UC na 1,13, Nowa Kaledonia), żeby dowiedzeić się, czy JA2, czy 1,13 ma większe "branie" wśród moderów...


*
  WWW
Hanti
Post : 04 lut 2007 14:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 95
  • Dołączył: 28.01.2007


113 wygra. Może nie w tej ankiecie, ale ilością modów jakie będą powstawać (JEŚLI będą powstawać).
Decyduje rozdzielczość plus poprawiony (O WIELE) silnik gry. Teoretycznie można popracować nad silnikiem UB, ale po co? Od momentu powstania 113 istotne było tylko czy stanie się ona standardem. Teraz praktycznie jest. Jeśli Urban Chaos pojawi się jako mod na 113, to UB umrze naturalną śmiercią.
Liczą się standardy, a społeczność JA przetrwała do dziś dzięki najpierw Deidranna Lives, potem UC, a teraz 113.
UB to był miły przerywnik. Jest tam mnóstwo ciekawych kampanii, ale rzadko trafia się na perełki (jak SOG69 - kompletnie zmienione UB). Jeśli na 113 będą UC i Renegade Republic to sprawa będzie oczywista.

Pozdrawiam


*
 
lukasamd
Post : 05 lut 2007 09:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Hanti pisze:
Jest tam mnóstwo ciekawych kampanii, ale rzadko trafia się na perełki (jak SOG69 - kompletnie zmienione UB)


No nie powiedziałbym bo jest ich jednak kilka - Back 2 Bussines, Legion (a tak! ładnie zmieniony), ShadyJob, Wielka Wojna (sporo zmian choć fabuła ta sama), nie wiem jak przypadku Cold Comfort i Sierra Gordo ale chyba też nieco zmieniają ;)


*
  WWW
Len
Post : 05 lut 2007 11:18
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Tylko, że 1.13 ma pewną poważną wadę bardzo przeszkadzającą moderom. A mianowicie ciągle się rozwija i wciąż nie widać końca. Gracze powiedzą 'i bardzo dobrze' ale jak moder ma ciągle aktualizować swojego moda do nowej wersji to szkoda gadać.


*
  WWW
lukasamd
Post : 05 lut 2007 11:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


No tak... ja moderem nie jestem ale coś wiem o czymś takim i mogę stwierdzić że to bardzo przeszkadza w jakichkolwiek pracach.

No ale dobrze że się rozwija bo są szanse że coś dołożą - ja tylko czekam na budynki wielopiętrowe ;)


*
  WWW
Bartek0511
Post : 05 lut 2007 15:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Porucznik
Porucznik
  • Posty: 1043
  • Dołączył: 11.07.2006


Len powiedział bardzo słuszną rzecz, to strasznie przeszkadza, dlatego najlepszym sposobem jest najpierw zrobić inne rzeczy a potem ruszać xml-e.


*
 
lukasamd
Post : 05 lut 2007 17:31
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Widzę że wynik się zmienił na korzyść 1.13 - wydaje mi się że ta tendencja mimo trudności będzie się utrzymywać ponieważ więcej jest graczy niż moderow ;) (to zdanie nie oznacza wcale że moderzy wolą JA2/JA2UB)


*
  WWW
Bartek0511
Post : 05 lut 2007 17:37
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Porucznik
Porucznik
  • Posty: 1043
  • Dołączył: 11.07.2006


W sumie postawiłem na v1.13 ale mi to nawet obojętne na czym robię na JA2/UB i v1.13 mi się bardzo dobrze pracuje, choć na v1.13 jest troche więcej roboty ;)


*
 
Hanti
Post : 07 lut 2007 13:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 95
  • Dołączył: 28.01.2007


Cytuj:
(...) jest ich jednak kilka - Back 2 Bussines, Legion (a tak! ładnie zmieniony), ShadyJob, Wielka Wojna (sporo zmian choć fabuła ta sama), nie wiem jak przypadku Cold Comfort i Sierra Gordo ale chyba też nieco zmieniają ;)


No więc jest kilka :) Sprawdzę je ... kiedyś. Jak będę miał większy monitor, albo co. Próbowałem ostatnio załączyć UB, żeby zobaczyć w jakie kampanie grałem. Wyszło mi na to, że w Tracona Unlimited, XCOM i SOG69. Ale nie mogę się obecnie do tego przekonać (głównie sprawa grafiki, ale też mam wrażenie, że gra jest bardziej chaotyczna, więcej w niej losowości). Wolę 113, bo tam ja do mnie strzelają, to wiem dlaczego i jak do tego doszło ;) (przeważnie moje błędy).

Swoją drogą prace nad konwersją Urban Chaos do 113 są na ukończeniu, więc UB będzie musiało dość długo poczekać (no, może poza Legionem - ściągnąłem i zainstalowałem).

Słyszałem też, że w UB jest mniejsza mapa i że nie jest kompatybilne z JA2. Jeśli tak jest, to podtrzymuję moje zdanie, że UB (chociaż zasłużone) odejdzie do lamusa, bo zakończeniu fazy beta moda 113. Wiem, że 113 jest trudnym przypadkiem do modowania, bo się ciągle zmienia, ale ta sytuacja nie będzie trwać wiecznie.

Poza tym za niedługo będzie JA3 dostępne w różnych wersjach (ładnych). Przyjdą nowi ludzie, kompletnie zieloni co do serii, sięgną po JA2 z ciekawości ale 640x480 nie zdzierżą!
Natomiast 113 się obroni - grafika nie jest olśniewająca, ale da się porównać z nowymi produkcjami.

PS: Swoją drogą Wiki pisze, że 640x480 to był standard od 1990 do 1997. Czyli jakby trochę dawno ;)


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2


cron