Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Len
Post : 03 lis 2007 13:45
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Film kręcony jest na podstawie pierwszej części serii, zatem akcja będzie rozgrywała się na wyspie Metavira :)


*
  WWW
Wigen
Post : 03 lis 2007 15:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1324
  • Dołączył: 30.01.2007
  • Skąd: Warszawa


Przecież wiadomo że będzie to nie wypał. Po co robić fil na podstawie turówek. Bez sensu.
Już z Halo zrezygnowali, a co dopiero mówić o Jagged Alliance. Dla mnie to chybiony pomysł.


*
 
Len
Post : 03 lis 2007 15:24
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Typ gry akurat nie ma tu wiele do rzeczy, gdyby był to zwykły RTS - niczego by to nie zmieniło. Dla twórców filmu liczy się jedynie fabuła gry i sposób realizowania celów.


*
  WWW
lukasamd
Post : 03 lis 2007 17:59
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Są szanse że dobrze zrealizują. Pomimo że film ma bazować na JA1 śmiem twierdzić iż akcja wcale nie musi toczyć się na Metavirze tylko... no gdzieś indziej ;)


*
  WWW
Rain
Post : 04 lis 2007 17:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 39
  • Dołączył: 19.09.2007
  • Skąd: Poland - Lodz


Wigen pisze:
Przecież wiadomo że będzie to nie wypał. Po co robić fil na podstawie turówek. Bez sensu.

A co ma rodzaj gry do filmu? Liczy sie fabula.
Cytuj:
Już z Halo zrezygnowali,

Ze co zrobili?? hahahaha troche nie teges z informacjami jestes :)


*
  WWW
snick
Post : 04 lis 2007 17:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 686
  • Dołączył: 17.07.2006
  • Skąd: Zabrze


Osobiście obstawiam, że film będzie cieniutki. Było już tyle ekranizacji gier, a żadna nie zrobiła na mnie pozytywnego wrażenia. Ostatnio oglądałem bodaj Dooma... Jeny, cieszę się, że nie kazano mi oglądać tego jeszcze raz.


*
  WWW
Sid
Post : 05 lis 2007 18:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 72
  • Dołączył: 14.12.2006
  • Skąd: Ostrowiec Św.


Jeśli jesteś fanem horrorów - obejrzyj Silent Hill. Bodajże jedyna udana ekranizacja. Co do samego filmu o JA, to myślę, że będzie to po prostu bezmyślna strzelanka z kuzynem Arnolda w roli głównej.

_________________
There's a time to live and a time to die
When it's time to meet the maker
There's time to live but isn't it strange
That as soon as you're born you're dying...


*
 
Yury
Post : 05 lis 2007 18:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 222
  • Dołączył: 06.06.2007
  • Skąd: Suwałki


Czy tylko ja mam nadzieje ze z tego filmu jednak cos wyjdzie ? :D

_________________
Czesc wiesz moze gdzie moge znalezc jakiegos G.E.C.K'a ?


*
 
snick
Post : 05 lis 2007 19:22
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 686
  • Dołączył: 17.07.2006
  • Skąd: Zabrze


Aa, faktycznie. Na Silencie byłem w kinie, całkiem niezły film. Nie wspominałem o nim, bo nie grałem w wersję pc-tową - nie mam porównania.


*
  WWW
nemrod
Post : 08 lis 2007 05:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


Co do filmu, to jakies 5-6 lat temu, kiedy w glowie nie mialem doslownie nic oprocz Jagged Alliance :> , sam myslalem jak fajnie by bylo wyrezyserowac film na podstawie JA 2. Oczywiscie wyobrazalem sobie tez jak zbieram za to oscary :D .

Imo jesli chodzi o film, to zeby nie byl szmira, to musi mowic o czyms waznym. Pomyslcie o czym cala seria tak naprawde mowi. Przeciez w grach chodzi o rozrywke i o tematyke, a nie o glebsze przeslania (chociaz dzisiaj jest juz nieco inaczej, ale Ja jest staaara jak swiat). Jako film akcji, jesli bedzie dobrze nakrecony, to nie musi byc wcale taki zly, bo niezbyt dobrze tu dobrac jakis motyw czy moral. Zreszta filmow wojenno-bitewnych z motywami ratowania ludzkosci/ludnosci byl co najmniej gugol.
Tak zreszta tu nie chodzi o zadna ekranizacje, czy kolejny film na bazie gry tylko i tylko i wylocznie o kasekasekasekasekaseitpitddopiszsesamreszte. Pa.

_________________
.


*
 
Popuś
Post : 05 lut 2008 11:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 382
  • Dołączył: 01.06.2006
  • Skąd: I tak tu nie trafisz


Sid pisze:
Jeśli jesteś fanem horrorów - obejrzyj Silent Hill. Bodajże jedyna udana ekranizacja.

Jezuuuuuuu... "Silent Hill" to był film meganudny, dla mnie totalne dno+pół metra mułu... Jeśli to jest dobra ekranizacja gry to naprawdę nie mam zamiaru nawet oglądać pudełka od niej...

Co prawda ostatnia wypowiedź w tym temacie padła już jakiś czas temu, ale i tak ponecropostuję :P
Osobiście są dwie ekranizacje, które chciałbym zobaczyć - i obie równie trudne do zrealizowania w formie filmu, w formie serialu byłob łatwiej, ale wiemy, że seriale sie rozwlekają i robią denne z czasem... Pierwsza to ekranizacja cyklu powieści "Nekroskop" Briana Lumley'a, a druga "Jagged Alliance".
Szczerze mówiąc moje pragnienie obejrzenia tych filmów jest równie wielkie co obawy, że twórcy najzwyczajniej spierdolą sprawę i tylko gorzko się zawiodę. Moim zdaniem film na podstawie Jagged Alliance nie może odnosić się do dwójki, bo jest to totalnie nierealne - grupa 6 ludzi pokonuje całą armię, łącznie z wojskami pancernymi? eee.... Metavira - prędzej. Zrzucają kiluosobowy oddział na wyspę, gdzie wojska nie są regularne, stanowią raczej większą osobistą ochronę Lukasa Santino. 2,5 też byłoby do zrealizowania... Co w filmie musiałoby być? Oczywiście "Raven" :-D A tak serio, film nawet gdyby był zwykłym kinem akcji w stylu "Rambo" czy "Szklanej Pulapki", ale byłoby to kino dobrze zrealizowane to zapewne zadowoliłby fanów i nie tylko. Oczywiście nie może zabraknąć znanego z gry humoru oraz wstawek typowo z gry np. nie wyobrażam sobie, żeby Gus nie mowił do wszystkich "kołku" ;)
Moim zdaniem pomysł stworzenia filmu opowiadającego o losach najemników jest pomysłem trafionym. Teraz potrzeba tylko odpowiednich ludzi, żeby nie wyszła z tego kolejna tania, telewizyjna produkcja...


*
  WWW
Len
Post : 05 lut 2008 12:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Jagged Alliance jest grą bardzo trudną do sfilmowania. Odnoszę wrażenie, że fabuła w grach z serii JA jest zbyt ogólna, brakuje w niej szczegółów. A to oczywiście pozwala na dużą ingerencję twórców filmu przez co może się okazać, że nie wiele ma wspólnego z grą.

Jednak najbardziej martwi mnie fakt, iż za film wzięła się, co prawda hollywodzkie studio, ale mało znane i niezbyt duże. Reżyser też nie jest jakiś wybitny, jednak ma poczucie humoru. Moim zdaniem wyjdzie z tego film nie ukazujący nic czego do tej pory by nie było i który mało kto oglądnie. Mam nadzieję, że będzie można chociaż tworzyć modyfikację, to by przedłużyło jego żywotność :D

Popuś pisze:
A tak serio, film nawet gdyby był zwykłym kinem akcji w stylu "Rambo" czy "Szklanej Pulapki"

Masz coś do Rambo? :P To bardzo dobry film, jednak z lat 80. Dziś takie coś nie przeszłoby.


*
  WWW
Premislaus
Post : 05 sie 2008 21:58
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 291
  • Dołączył: 14.02.2008
  • Skąd: zachodnia Małopolska


Na taki film nie potrzeba zbyt dużo kasy, nie musi też opowiadać fabuły z którejkolwiek z gier. Wystarczy jak będzie się dział w uniwersum Jagged Alliance. To znaczy Ci sami bohaterowie, kraj trzeciego świata i wszystko w konwencji lat 70. Jak brakuje im inspiracji to niech pooglądają sobie kilka filmów o Wietnamie. Jak by wyszło arcydzieło w stylu "Pluton", "Full Metal Jacket", czy "Czas apokalipsy" to byłbym w szoku i pełen podziwu, dla tak biednego i mało znanego studia. Ale wystarczy mi coś w stylu pierwszej części "Rambo" ;-) .

A tak w ogóle to słychać coś ostatnio o produkcji tego filmu?

_________________
„Myśl, że państwo jest potrzebne do tworzenia prawa, jest tak samo mitem jak to, że jest potrzebne do dostarczania usług pocztowych lub policyjnych.”

prof. Murray Newton Rothbard


*
  WWW
zadra666
Post : 05 sie 2008 22:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 796
  • Dołączył: 23.11.2007
  • Skąd: Rozpoznanie


Premislaus pisze:
"Full Metal Jacket"
Tak ten film zmieni niektóre wasze wyobrażenia ...HUAA!

_________________
...


*
 
lukasamd
Post : 06 sie 2008 10:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Nom.. film wydaje się z początku nudny ale jest świetny. Gdyby film oparty na Jaggedach miałby z nim wiele spólnego w tej kwestii nie byłbym wcale zły, wręcz przeciwnie ;)

Szkoda że tam mało o tym filmie słychać, to nie wróży za wiele dobrego (przynajmniej mi się tak wydaje, choć można zrobić i sławną kaszanę).


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3  Następna


cron