Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Metafen
Post : 06 wrz 2018 10:14
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 2
  • Dołączył: 05.09.2018


Witajcie
Będąc młodszy w drugą część JA zagrywałem się całymi dniami. Jednak z braku czasu i kiepskich opinii o kolejnych częściach, przestałem się "interesować" tematem. Po czasie spróbowałem zagrać w JA 2.5, jednak nie grałem w to za długo, nawet nie ukończyłem tytułu. Miałem też kilka come back-ów do serii które zakończyły się podobnie.
Dlatego chciałem więc zapytać Was o różnice jakie są w tych trzech tytułach. Szczególnie interesuje mnie 2 vs Wildfire gdyż doczytałem, że dodano kilka broni, najemników i innych rzeczy, ale czy fabuła jest taka sama? W screenach do Wildfire, zauważyłem te same lokacje, tą samą mapę.
Dzięki za odpowiedzi


*
 
alvin5
Post : 07 wrz 2018 14:31
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 11
  • Dołączył: 09.09.2007
  • Skąd: Legnica


Przyłączam się do pytania kolegi, bo póki co to wiem tylko że WF jest podobno trudniejszy.

_________________
mam dla Ciebie bilet do pociągu z bólem


*
 
M'cin
Post : 07 wrz 2018 21:37
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


JA2 jest chyba jasne.
JA 2,5 UB to taka krótka, dodatkowa kampania do JA2. dodatek.
JA2 - Wildfire to mod, który został wydany komercyjnie. Trochę poprawione wydanie dwójki, z lepsza grafika, większym realizmem, przebudowaną mapą i wyższym poziomem trudności.

Więcej nie ma sensu pisać na razie, odsyłam na główną portalu i tam w pasku po lewej stronie jest kompendium informacji o wszystkich częściach. Dopiero jak tam coś będzie niejasne polecam pytać tutaj, inaczej musiałbym tworzyć to, co już jest napisane.


*
 
Starchris
Post : 07 wrz 2018 21:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


JA2 UB to nowa kampania z nową fabułą, misjami, postaciami, broniami itd., ale tej gry jest dosłownie kilkanaście sektorów i ta ważniejsza akcja dzieje się w podziemiach, w tunelach i schodzi się na sam dół aż do głównego bossa. Nie powinna Wam ona zając więcej niż parę godzin grania.

JA2 Wildfire jak dla mnie to jest dokładnie to samo co JA2, tylko mapa strategiczna i wszystkie sektory zostały wykonane na nowo, w mojej ocenie o wiele lepiej niż w JA2, bo przynajmniej Arulco nie wygląda teraz jak jakaś wiocha zabita dechami. Do tego mamy nowe bronie z nowymi statystykami, dodatkowe postacie. Misja i fabuła jest taka sama. Zdecydowanie odczuwalny jest wzrost realizmu, ponieważ obrażenia od broni poszły bardzo do góry, przez to bronie są naprawdę skuteczne w przeciwieństwie do JA2, gdzie czasami trzeba było parę serii wywalić, aby zneutralizować przeciwnika.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Ripper
Post : 08 wrz 2018 12:10
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 324
  • Dołączył: 24.09.2010


To mam też jedno pytanie co do wildfire ( nie interesuje mnie 1.13 :P )

Która wersja wildfire jest najlepsza?


*
 
Starchris
Post : 09 wrz 2018 11:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Im wyższa wersja tym mniej zbugowana. Na Steamie jest v6.04, ale chyba też jest gdzieś v6.06.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Ripper
Post : 12 wrz 2018 16:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 324
  • Dołączył: 24.09.2010


Właśnie 6.06 ale czy jest ona po angielsku?

Bo tragicznie się gra gdy nie da się naprawiać spectry a zestaw narzędzi waży więcej niż worek kartofli, a kazdy head shoot to przynajmniej -50.


*
 
Ripper
Post : 12 wrz 2018 16:54
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 324
  • Dołączył: 24.09.2010


Ripper pisze:
Właśnie 6.06 ale czy jest ona gdzies po angielsku?

Bo tragicznie się gra gdy nie da się naprawiać spectry a zestaw narzędzi waży więcej niż worek kartofli, a kazdy head shoot to przynajmniej -50.


*
 
lukasamd
Post : 12 wrz 2018 22:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Chyba nie, o ile dobrze pamiętam to tylko do niemieckiej i rosyjskiej wersji się to ukazało.
A co do błędów które wymieniasz to nieco dziwne. Spectrę raczej dało się naprawiać. Zestaw narzędzi jest makabrycznie ciężki bo.. taki być powinien (to cała skrzynka!) no a trafienie w głowę jest też jak najbardziej na miejscu - Wildfire dużo realistyczniej podchodzi do obrażeń. Nawet nowoczesne hełmy nie chronią przed np. karabinami wykorzystywanymi w II WŚ.


*
  WWW
M'cin
Post : 13 wrz 2018 09:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


lukasamd pisze:
Nawet nowoczesne hełmy nie chronią przed np. karabinami wykorzystywanymi w II WŚ.



Powiedziałbym wręcz, że taki Mauser czy Mosin przenosiły większą energię podczas strzału niż popularne obecnie automaty na amunicję 5,56 czy nawet kałasz walący 7,62x39 :) Mogło być ograniczenie odnośnie naprawy kamizelek, nie pamiętam. Jeśli chodzi o wagi przedmiotów czy obrażenia, to nie błąd, a założenie projektowe Wildfire.


*
 
Starchris
Post : 13 wrz 2018 18:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010



_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron