Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Ruttwen
Post : 08 sie 2014 16:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 122
  • Dołączył: 08.06.2013
  • Skąd: Tychy


... czyli kolejna głupia gra forumowa :P

Puśćmy wodze fantazji i przydzielmy sobie punkty w poszczególnych kategoriach, w jakich są oceniane postacie w JA2. Najemnicy w AIM są poddawani różnym testom, na podstawie których są oceniani. My przypisujemy sobie sami (uczciwie, ale niekoniecznie skromnie ;) ) punkty w skali 0-100 (za wyjątkiem doświadczenia) i możemy krótko uargumentować, dlaczego akurat tyle. Myślę, że jak kogoś najdzie ochota, to można komentować wybór innych.

Ja zacznę:

Zdrowie: 70 - niestety nie jestem okazem zdrowia. Mam co prawda wojskową kat. A, ale kilka chorób przewlekłych bywa upierdliwych + dochodzą częste migreny.
Zwinność: 80 - mam spory refleks, ponadto kiedy chcę, potrafię się zachowywać naprawdę cicho.
Zręczność: 85 - świetny wzrok i precyzja pozwoliłyby mi być chirurgiem lub zegarmistrzem. W to drugie się nawet kiedyś bawiłem.
Siła: 60 - moja pięta achillesowa. Nie mam masy mięśniowej, ponadto od wysiłku fizycznego kręci mi się w głowie.
Um. dowodzenia: 37 - potrafię zapanować nad małą grupą osób, w której potrafię mieć 'przebicie'.
Inteligencja: 80 - bo prawie inż. :> Ponadto uczę się szybko. Choć bywa tak, że czuję się zmęczony i wyczerpany intelektualnie.
Doświadczenie: 01 - na polu walki nie mam żadnego.
Um. strzeleckie: 88 - moja najmocniejsza cecha. Strzelałem pod okiem instruktorów 2 lata (i strzelam nadal) z broni palnej z 3 pozycji. Co prawda najczęściej był to kaliber .22lr, ale była to broń znormalizowana do szkoleń wojskowych o masie ok. 6kg. Do tego jakieś tam doświadczenie w 'obsłudze' różnych celowników (w tym kolimatorowych, optycznych etc) + broń krótka. Gaszenie świeczki z 25 metrów pozwoliło mi na taką notę :P Do tego jakieś tam medale i puchary za konkursy wewnętrzne. Jednak nigdy nie strzelałem z broni automatycznej ani do celów ruchomych.
Zn. mechaniki: 50 - studiuję kierunek, że tak powiem... 'samochodowy', więc pojęcie mam. Ale doświadczenie mogłoby być większe.
Zn. mat. wybuchowych: 29 - zielony nie jestem, bo sporo czytałem na ten temat.
Wiedza medyczna: 30 - bo potrafię założyć opatrunek i przeprowadzić resuscytację.

Umiejętności: Skradanie, operacje nocne.


Ostatnio zmieniony 09 sie 2014 11:47 przez Ruttwen, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
querto
Post : 09 sie 2014 03:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 8
  • Dołączył: 09.08.2014


Witam wszystkich jako nowy użytkownik forum!

zdrowie: 89 - Staram się prowadzić zdrowy tryb życia.
zwinność: 74 - W tym miejscu jest niestety przeciętnie.
zręczność: 80 - Jestem człowiekiem ogromnych gabarytów, więc jak na mnie to bardzo dobrze.
siła: 90 - Bardzo często chodzę na siłownie i przez mój wzrost bardzo rzucam się w oczy.
Um. dowodzenia: 22 - Z reguły jestem cichy i mam problemy zapanowaniem nad większą grupą.
Inteligencja: 97 - To jest moja najmocniejsza cecha. Jestem filozofem, zrobiłem co najmniej 7 testów na IQ i dużo osób mi mówi że jestem cho*****e inteligentny. U psychologa w dzieciństwie również byłem.
Doświadczenie: 01 - Jak pan wyżej.
Um. strzeleckie: 50 - Moja zguba....
Zn. mechaniki: 10 - No cóż bywało gorzej.
Wiedza medyczna: 79 - Studia medyczne zdaje z ogromnym powodzeniem!

Umiejętności: Walka wręcz (trenuję savate), rzucanie

<EDIT>

Przepraszam że tak późno pisze ale cóż impreza była, a ja za mało wypiłem więc...

_________________
"Do you afraid darkness? Im not. The darkness afraid me....."


*
 
Stridingshadow
Post : 09 sie 2014 11:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


querto pisze:
Um. strzeleckie: 50 - Moja zguba....

Um strzeleckie 50 w realiach JA2 może mieć tylko pacyfista.
Przecież 85 znaczy "trafi w nominalnym zasięgu broni do nieruchomego celu wielkości sylwetki".
Większość indywidualnej broni wojskowej (tj. chamskich karabinów) ma świetne wyważenie, bo ma się z nich strzelać z wolnej ręki.

Jeżeli masz 193cm i ćwiczysz sztuki walki, to pp. mógłbyś trzelać z wolnej ręki nawet z KMu.
Ostatecznie na strzelectwo składają się parametry czysto fizyczne (siła, zręczność, wzrok) psychiczne (cierpliwość, impulsywność, perfekcjonizm itp...) i znajomość techniki/doświadczenie.

Technika to kierować głośny koniec w kierunku czegoś czego nie chcemy więcej oglądać, i miarowo ściągnąć spust.
Dochodzą jeszcze poprawki przy strzelaniu w złych warunkach, na duże odległości itd, ale to wyższa szkoła jazdy.

Gdyby um. strzeleckie osiągalne dla zwykłych śmiertelników były wystarczające do prowadzenia skutecznego ognia(bez wykorzystania atutu jakim jest broń szybkostrzelna z dużym magazynkiem), to piechota morska obstawiałaby dalej przy Springfieldach M1903 a nie M16 i M4, i nie byłoby osobnego szkolenia dla strzelców wyborowych.

_________________
Obrazek


*
 
Ruttwen
Post : 09 sie 2014 11:56
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 122
  • Dołączył: 08.06.2013
  • Skąd: Tychy


Stridingshadow pisze:
Um strzeleckie 50 w realiach JA2 może mieć tylko pacyfista.
Przecież 85 znaczy "trafi w nominalnym zasięgu broni do nieruchomego celu wielkości sylwetki".


Eee, to ja się chyba trochę nie doceniłem. Na pracowni uczy się nas automatycznego przyjmowania pozycji (nakierowywanie broni na cel z zamkniętymi oczami), interpretacji wyników, o technikach ściągania języka spustowego i oddychania nie wspominając, bo to są totalne podstawy. 25m to mały dystans, ale cele są odpowiednio pomniejszone (średnica 5cm).

Czekamy na resztę forumowiczów :P


*
 
Stridingshadow
Post : 09 sie 2014 15:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Ruttwen pisze:
Eee, to ja się chyba trochę nie doceniłem

No przecież w podstawowym JA2 z um. strzeleckimi na poziomie 85 możesz trafić z 20 kratek (metrów) w przeciwnika stojącego na baczność z MP5K bez dodatków.

System celowania i trafień w podstawce jest bardzo prosty (wręcz chamski).
Przecież w podstawce nie da się grać na późniejszych etapach gry bez celowników snajperskich i laserowych.
Z tego co pamiętam laser dawał +20% do podstawowej szansy trafienia bez wydawania dodatkowych pkt. akcji, a optyka +10% za każdy kolejny poziom celowania.

_________________
Obrazek


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron