Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Ruttwen
Post : 19 lis 2013 18:05
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 122
  • Dołączył: 08.06.2013
  • Skąd: Tychy


Zawsze się zastanawiałem, którym państwem byłoby Aruclo, gdyby istniało naprawdę (pomijając fikcyjną nazwę).
Chodzi mi o jak najwięcej wspólnych cech: geografia, ukształtowanie powierzchni, gospodarka (zamożność lub jej brak), konflikty, wielkość państwa, miasta, prowincjonalny charakter etc.

Mimo że wiele oficjalnych informacji podaje, że Arulco jest państwem środkowoamerykańskim, za cholerę mi tam nie pasuje. Ukrywanie się Enrico w Pradze, rumuńskie pochodzenie Deidrianny mogłoby wskazywać, że byłoby to państwo Europejskie. O ile się nie mylę, to w grze chyba nie występuje ani jeden środkowy ani południowy Amerykanin, brakuje też indiańskiego charakteru scenografii.
No nie wiem...
Ja bym stawiał może na jakiś kraj byłej Jugosławii. Co myślicie?


*
 
M'cin
Post : 19 lis 2013 18:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Może zboczenie zawodowe, ale moim zdaniem nigdzie. Na przestrzeni kilkuset km^2 maż roślinność różnych stref klimatycznych, stepy, półpustynie i pustynie, wilgotne lasy zwrotnikowe i podzwrotnikowe, a pod Grumm to jak dobrze widziałem nawet lasy iglaste... Na żadnej planecie nie jest możliwe coś takiego przy obecnych prawach fizyki :>


*
 
micand1989
Post : 19 lis 2013 21:26
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Oprócz klimatu i drobnych szczegółów to najbardziej mi przypomina Serbię i okolice na przełomie XX i XXI wieku.

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Stridingshadow
Post : 19 lis 2013 22:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Ruttwen pisze:
Chodzi mi o jak najwięcej wspólnych cech: geografia, ukształtowanie powierzchni, gospodarka (zamożność lub jej brak), konflikty, wielkość państwa, miasta, prowincjonalny charakter etc.

Ma symulować fikcyjne państewko w Ameryce Łacińskiej.
Typowy Arulkanin jest śniady, wielu NPC i RPC ma hiszpańskojęzyczne imiona i nazwiska.
Napisy np. "base de militar" też są po hiszpańsku.
Klimat jak klimat, roślinność zależy od ukształtowania terenu.
Np. taki Liban ma niecałe 100x50km, a jest tam roślinność egzotyczna (nad morzem palmy, bananowce, trzcina cukrowa) jak i sosnowate (jodła, pinia cedr), w suchszych i górskich rejonach można spotkać krzewy cierniste (swoją drogą bardzo ciekawa roślina, rośnie prawie na suchym kamieniu, nie ma liści, służy tylko do kłucia w nogi) i kaktusy.

Kraj zapewne miał być usytuowany gdzieś w Ameryce Południowej.
Dla przykładu Kolumbia ma iglaki, a jej drzewem narodowym jest palma.

_________________
Obrazek


*
 
M'cin
Post : 20 lis 2013 00:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Zależeć zależy, ale przy Arulcanskiej topografii i rozmiarze aż taka różnorodność nie byłaby możliwa.
Kolumbijskie 'Iglaki' to też bardzo szerokie pojęcie, na Florydzie czy w Meksyku popularne są iglaste Cyprysniki, a jakoś nie za bardzo przypominają roślinności spod Grumm w JA2.
Przerzucanie się rodzajami drzew trochę nie ma sensu, w Polsce masz przykłady Skrzypów czy paproci, a te należą do grup roślin raczej ciepłolubnych. Tak i niektórym sosnowatym daleko pod względem przystosowania klimatycznego do sosny pospolitej.
Raczej tzreba zwrócić uwagę na formacje leśną, w któryej się znajdują - rośliny iglaste w krajach ciepłych raczej nie tworzą zbiorowisk przypominających bory.
Do tego dodam, że najwyraźniejszą (w skali globalnej) różnica pod względem geoekologicznym pomiędzy północą a południem jest brak odpowiednika tajgi na południu.
A i przypomne, że wspominałem o Grumm, las sąsiadujący z przemysłowym miastem portowym nie miałby raczej cech systemu górskiego, szczególnie, że w tej części Arulco.


*
 
Ruttwen
Post : 21 lis 2013 21:45
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 122
  • Dołączył: 08.06.2013
  • Skąd: Tychy


Chodziło mi raczej o luźne skojarzenia, bez wdawania się w aż takie szczegóły.
Pomysł z Libanem i Serbią mi się podoba, ale bardziej by chyba pasowała Czarnogóra - ma pokaźny dostęp do morza.


*
 
micand1989
Post : 21 lis 2013 22:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Ruttwen pisze:
Pomysł z Libanem i Serbią mi się podoba, ale bardziej by chyba pasowała Czarnogóra - ma pokaźny dostęp do morza.

Te zniszczone domy, małe lotniska, bagna, wioski, bieda i wielkie miasto które kontrastuje z resztą kraju.

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Ruttwen
Post : 15 wrz 2014 18:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 122
  • Dołączył: 08.06.2013
  • Skąd: Tychy


Po zapoznaniu się trochę z historią różnych państw, doszedłem do wniosku, że twórcy gry mogli się inspirować wydarzeniami mającymi miejsce w Nikaragui:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Nikaragua# ... Cim_Somozy

Także pod wieloma innymi względami Aruclo przypomina ten kraj.


*
 
Akuma Mortuus
Post : 07 cze 2016 23:14
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 24
  • Dołączył: 28.05.2016


Jak dla mnie nie było by to państwo europejskie. Jakby nie patrzeć, po Arulco grasują tygrysy. Tak więc nasuwa mi się Afryka.


*
 
Wściekły Wąż
Post : 20 cze 2016 03:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 38
  • Dołączył: 20.02.2015
  • Skąd: Zielonka


Ja obstawiam:
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Nauru
Tylko z przed kilkudziesięciu lat. Nim środowisko nie zostało zniszczone przez przemysł. Mamy kilka małych miast. Kopalnie które są głównym źródłem PKB. Niezbyt licznych mieszkańców względnie płaskie ukształtowanie terenu. A pewnie też wiele analogii historycznej.


*
 
fallout152
Post : 21 cze 2016 01:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 121
  • Dołączył: 15.11.2011


Dla mnie to parodia USA. linia brzegowa przypomina zachodnie wybrzeże. Typowe rednecki na wschód od Cambrii + Maddog. W ogóle dużo ludzi którzy wyglądają na Amerykanów bądź Afroamerykanów. A ci wszyscy śniadzi z bed inglisz to jakoś mi tak zawsze wyglądali na stereotypowych latynoskich imigrantów. I jeszcze ta azjatycka sklepikarka w pobliskiej Traconie... Zabrakło jeszcze tylko hinduskiej knajpki.
Wiem, że ta teoria upada w konfrontacji z urbanizacją i sytuacją polityczną kraju, ale od zawsze mam takie przeświadczenie.

_________________
Obrazek


*
 
Wściekły Wąż
Post : 21 cze 2016 13:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 38
  • Dołączył: 20.02.2015
  • Skąd: Zielonka


Nawet nie tyle parodia ale chyba stereotyp państwa Ameryki południowej według obywateli USA. Jak wspominam wszystkie seriale i filmy klasy B z dzieciństwa (czyli przełomu lat 80/90) Tak właśnie przedstawiano Amerykę płd. Zachęcam do zapoznania się z serialami Mc Gyver, Drużyna A, Airwolf, Sea Qest, Grom w raju. Sporo z odcinków ukazuje zmagania bohaterów w upadłych bananowych republikach które są jak żywcem wyjęte z gry.


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron