Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
lukasamd
Post : 15 lip 2010 23:18
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Wydzielone z wątku Jagged Alliance 2 Demo
jagged-alliance-2-demo-t2205.html



No w sumie sam się zastanawiam, co miałoby się tam znaleźć...
Najlepiej to byłoby wrzucić do downloadu w chwili obecnej pełną wersję JA2 (wydawcy nie mamy...).
Dla nas problemem by to nie było, nie licząc niestety prawa :/


*
  WWW
Jaahquubel
Post : 26 lip 2010 17:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1155
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


lukasamd pisze:
Najlepiej to byłoby wrzucić do downloadu w chwili obecnej pełną wersję JA2 (wydawcy nie mamy...).Dla nas problemem by to nie było, nie licząc niestety prawa
Kombinujcie, kombinujcie. Ktoś prawa posiada, można go nagabywać, męczyć, pałować o udostępnienie gry. A jeśli nie JA2, to JA2,5 - jest CD Projekt - jest kogo męczyć.


Ostatnio zmieniony 26 lip 2010 18:09 przez Jaahquubel, łącznie zmieniany 1 raz

*
  WWW
lukasamd
Post : 26 lip 2010 17:50
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Jaahquubel pisze:
A jeśli nie JA2, to JA2,5 - jest CD Projekt - jest kogo męczyć.


No nie wiem, na JA2,5 za bardzo nie postawisz 1.13, a to jest najlepsza rzecz którą teraz można reklamować Jaggedy:
- multiplayer
- większy realizm
- ogrom funkcji
- ogrom wyposażenia
- ogrom ogromu nowości :D


*
  WWW
Jaahquubel
Post : 26 lip 2010 17:55
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1155
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


OK, ja wiem, że 1.13 jest full wypas HD, ale JA2,5 to zawsze coś.
Swoją drogą, i JA2 i JA2,5 mają udostępniony kod źródłowy. Co więc jest obłożone prawami autorskimi, czego nie można opublikować?
A tak w ogóle to zrobił się off-top. Może wydzielisz ten wątek?


*
  WWW
Len
Post : 26 lip 2010 18:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Czasy robienia starych gier za abandonware już minęły, a przynajmniej nie będzie ich już tyle co kiedyś. Dziś w dobie elektronicznej dystrybucji wydawcom opłaca się wrzucić grę (nawet bardzo starą) do takiego Steam czy też autorskiego systemu i czekać aż ktoś kupi. Oni nic na tym nie tracą a zawsze się znajdzie ktoś, kto zechce wydać kilka dolarów na ulubioną grę.


*
  WWW
lukasamd
Post : 26 lip 2010 18:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Jaahquubel pisze:
Swoją drogą, i JA2 i JA2,5 mają udostępniony kod źródłowy. Co więc jest obłożone prawami autorskimi, czego nie można opublikować?


Szczerze to ja nie wiem jak to wygląda. Ściągnąłem pakiet z kodem i jest tam licencja na jakiej opublikowano, niektóre rzeczy sobie jakby nieco zparzeczały:

Cytuj:
This Licensing Agreement does not grant you a license to any of Strategy First's copyrights or patents for anything you might create using any of the information included in the Software.


a niżej:

Cytuj:
In return, you agree:

1. That you will not remove any copyright or other notices from the Software.



Czyli nie mamy prawa do znaków SF, ale nie możemy ich usuwać... ale jak wygląda sprawa ich publikacji?
Ogólnie dużo jest o zastosowaniu, czyli nie mamy prawa do wykorzystania komercyjnego, oczywista sprawa, poza tym nawet nikomu z tu obecnych na tym nie zależy.
O ile dobrze zrozumiałem jeden z punktów, to wszelkie mody powinny być opatrzone informacją o tym, że nie jest to oryginalne oprogramowanie tylko mod (czyli wszystkie mody łamią licencję o ile używały kodu źródłowego)? Ogólnie to przydałby się nam ktoś znający na prawie i język angielski wykorzystywany w licencji.
Gdyby okazało się że pewne zmiany + kompilacja = możliwość udostępnienia za free i w celach niekomercyjnych, to możemy wrzucać.


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie