Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
dzidek1983
Post : 21 sie 2013 08:06
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 29
  • Dołączył: 02.07.2009


Nigdy nie instalowałem modów... chcę spróbować

Co polecacie?
Wymagam tylko aby było stabilnie i bez przegięć w stylu 1 000 000 $ na starcie + wszystkie bronie w 1 skrzyni

Czytałem o AMIMNAS i wersji 1.13...


*
 
hasan_talib
Post : 21 sie 2013 08:49
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 328
  • Dołączył: 25.08.2010


Urban Chaos polecam


*
 
Starchris
Post : 21 sie 2013 10:02
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Vietnam Sog 69.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
dzidek1983
Post : 21 sie 2013 10:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 29
  • Dołączył: 02.07.2009


czy Patch Fixed maps jest potrzebny do Urban Chaos bo nie moge znaleźć żadnego działającego linka do niego...


*
 
micand1989
Post : 21 sie 2013 15:56
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Spróbuj Urban Chaos albo zwykłe 1.13 v4870 (nie AIMNAS - bo niestabilny).

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
dzidek1983
Post : 22 sie 2013 07:30
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 29
  • Dołączył: 02.07.2009


mam pytanko o 1.13

czy jak ściągnąłem od was ze strony wersję z mapami wildfire (też podaje że to najnowsza wersja wg numeracji) to też ma w sobie te najnowsze bugfixy co wersja na zwykłe mapy ja2?


*
 
kaniakstb
Post : 04 paź 2013 21:58
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 2
  • Dołączył: 04.10.2013


Wybaczcie mi jeżeli zamieściłem ten temat nie tam gdzie trzeba, ale na co dzień nie surfuję po forach itp.
W Jagged Alliance 2 grywam od premiery, czyli już ładnych parę lat. Z czasem gra znudziła mnie swoim poziomem trudności, mogłem jednym gościem rozwalać wszystko. Z pomocą przyszedł mi wydany później "Wildfire" gdzie poziom jak na tamte odczucia - znacznie się poprawił. Wildfire dał mi dużo radości, ale po jakimś czasie zauważyłem że wrogowie podobnie jak w 2 części pojawiają się w tych samych miejscach, tak że mogłem na pewniaka chodzić z nożem i wiedziałem kto stoi za rogiem.. Spróbowałem New Classic, ale ta wersja w ogóle do mnie nie przemawiała, dlatego zainstalowałem starszą, dla mnie bardziej realną, mimo wszystko nie mogę się przyzwyczaić do nowego celownika i PA zwiększonych do 100.
Wiem że na pewno wszystko czego szukam znajdę w nowym JA2 1.13, ale pewnie do końca zdziadzieje zanim ukaże się dobra wersja.. Teraz moje pytanie, czy istnieje coś takiego jak Jagged 2 tylko z niesamowitym poziomem trudności i przeciwnikami z losowym rozmieszczeniem / rozmiarem oddziału? Chciałbym wersję która jest niemożliwa do przejścia bez całego oddziału uzbrojonego w dobry sprzęt, ze starymi celownikami, PA/25 i tak dalej, czy może powstało takie coś? który z powstałych modów jest najbardziej zbliżony do moich wizji? pozdrawiam :)


*
 
micand1989
Post : 04 paź 2013 23:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Jest pełno tematów z wyborem moda...

...dałoby radę połączyć to wszystko w jedną pule?

wracając do tematu: Arulco Revisited 1.13

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Winter
Post : 04 paź 2013 23:56
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 29
  • Dołączył: 15.12.2012


Co prawda nie dane mi było jeszcze zagrać, ale z opisu wynika naprawdę zachęcająco:

http://jagged-alliance.pl/artykul364/night-ops-opis-zmian/

Nie ma jakichś zmian w fabule, ale za to jest sporo dodatków i nowości w rozgrywce, jak i dosyć podwyższony poziom trudności.. (można oczywiście dobrać sobie to wszystko do własnych potrzeb).

Dla niektórych plusem może być, iż nie jest to mod na silniku v1.13, tylko modyfikacja wersji klasycznej.


*
 
M'cin
Post : 05 paź 2013 10:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009




*
 
Starchris
Post : 05 paź 2013 22:26
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Jest taki jeden mod, co prawda może nie jest mod, bardziej zapis gry, ale myślę, że daje dokladnie to czego "pragniesz". Po prostu wgraj plik "SaveGame09.sav" do katalogu "SavedGames w Twoim JA2 i spróbuj, może uda Ci się przejść pierwsze kilka map. W każdym sektorze bez wyjątku jest po 32 wrogów. Powodzenia :diabel2:

Załącznik:
8000.zip [469.07 KiB]
Pobrany 158 razy


Obrazek

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
kaniakstb
Post : 06 paź 2013 11:45
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 2
  • Dołączył: 04.10.2013


Wielkie dzięki, zaoszczędziliście mi dużo czasu na szukanie i testowanie samemu, na pewno sprawdzę Arulco Revisited 1.13, i Night Ops, chociaż nie ukrywam że ciekawi mnie ten zapis gry z maksymalną ilością wrogów :) Trzeba czymś zająć ręce w oczekiwaniu na JA2 1.13 :diabel:


*
 
Starchris
Post : 06 paź 2013 19:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Ja jeszcze polecam do tego zapisu poniższego moda, zwiększy Ci rozdzielczość i da opcje drops all items i nic poza tym. Bez opcji drops all items, wątpię, żeby ci starczyło amunicji na tych wszystkich wrogów.

https://jagged-alliance.pl/plik10/

Aż sam z ciekawości spróbuje tego zapisu, zobaczymy gdzie dojdę, sam również lubię klasyczne JA2 z mnóstwem wrogów.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
lukasamd
Post : 20 lut 2014 21:56
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Nie sądziłem, że kiedyś to zrobię ale... podepnę się pod temat.
Panowie, Panie o ile jakieś są... pomóżcie :D Weteran ze mnie chyba, a mam chrapkę aby znowu poczuć to coś. Nie chcę natomiast za bardzo grać w to co już grałem. Co moglibyście mi więc polecić? Od razu uprzedzam, że za sobą mam dosyć sporą listę modów:

- Urban Chaos
- Legion
- Legion 2
- Shady Job
- Deidranna Lives
- Back 2 Business
- Vietnam SOG'69

Do tego oczywiście JA2, UB oraz Wildfire.
Przyznam, że nie wiem po co warto by sięgnąć. New Classic wolałbym nie ruszać, bo to jednak JA2, a ja lubię, gdy jest nowa fabuła. Nie musi być fajerwerków, ale jak są smaczki fabularne to "klękam" i wciąga bez opamiętania. Myślałem o Night Ops, myślałem o Vangeance, myślałem też o Renegade Republic w które kiedyś grałem, a którego nie ukończyłem. Z drugiej strony na pewien sposób wolałbym w miarę możliwości uniknąć styczności z JA2 v1.13, bo jak dla mnie za bardzo udziwnia już i tak dobrą grę.
Interesuje mnie nieco JA2 Metavira, ale nie wiem czy jest już grywalne. Chciałbym poczuć smak JA1, acz oryginał odstrasza mnie wykonaniem i już chyba nigdy się na niego nie zdecyduję.

A więc... co radzicie?


*
  WWW
gonzo_68
Post : 24 lut 2014 23:39
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 114
  • Dołączył: 17.08.2006


Polecam Night Ops (spolszczone) i Vengeance. Rosyjska modyfikacja, to potężna zadyma. Jeśli grasz na poziomie ekspert, to po opanowaniu 3/4 mapy, ruszają zmasowane kontrataki - od 80 do 96 wrogów. Pewne założenia wybieramy podczas instalacji, mogę odpowiedzieć na pytania.
Vengeance to raczej łatwiejsze rozwiązanie - na północy kraju sporo sektorów z powstańcami, którzy się respawnują. Jest też wersja 1.13, ale to Ci raczej nie pasuje.
Napisałeś o Back 2 Business, polecam jego rosyjski tuning - cud, miód i orzeszki. Zrobiłem do niego poradnik, z tłumaczeniem większości tekstów. Poradnik do wersji niemieckiej (podstawowej) wykonany został przez djt i przeze mnie.


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron