Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę   1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Len
Post : 08 wrz 2009 17:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Ciekawostki Jagged Alliance
Na naszej stronie pojawił się artykuł zatytułowany "Ciekawostki Jagged Alliance". To pierwszy taki zbiór najróżniejszych informacji z serii JA, które (gwarantujemy) zainteresują każdego prawdziwego fana. No bo czy wiedzieliście na przykład, że jednego z aktorów podkładających głos pod najemników z A.I.M. oglądaliście w filmie "300"? Albo w jakich filmach zagrał jaggedowy Shadow? A czy wiedzieliście w jakiej ilości sprzedało się JA2: Wildfire i ile nagród zdobyło zaraz po wydaniu? A czy mieliście pojęcie, że Jagged Alliance 2 średnią ocen przewyższa Need For Speed: Undeground? Śmiemy twierdzić, że nie - a to tylko wierzchołek góry lodowej!

Ciekawostki Jagged Alliance - Artykuł


*
  WWW
lukasamd
Post : 08 wrz 2009 18:13
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Muszę przyznać, że nie mam pojęcia skąd Len wygrzebał niektóre z tych informacji - choć nieco już w gry z serii Jagged Alliance gram, o niektórych sprawach tego typu nie miałem najmniejszego pojęcia :D
Przykład: najpierw robili trójwymiarowe obiekty, a następnie zmieniali na potrzeby rzutu izometrycznego... de facto Jagged Alliance 2 było robione jakby miało być grą 3D :D


*
  WWW
Len
Post : 08 wrz 2009 18:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


lukasamd pisze:
Muszę przyznać, że nie mam pojęcia skąd Len wygrzebał niektóre z tych informacji (...) Przykład: najpierw robili trójwymiarowe obiekty, a następnie zmieniali na potrzeby rzutu izometrycznego...

No wiesz, to akurat wygrzebałem z wywiadu z Normanem Olsenem :P Trzeba było czytać, nie ściemniać :D


*
  WWW
lukasamd
Post : 08 wrz 2009 18:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Czy ja mam pamiętać wszystko co jest zawarte we wszystkich artykułach / wywiadach na JACenter? Czyś ty do reszty oszalal? :043:
Grunt w tym, że dzięki temu artykułowi można takie smaczki wyciągnąć na wierzch, dzięki czemu zostają w pamięci na dłużej, w wypadku wywiadu nie to było najważniejsze.


*
  WWW
momo78
Post : 08 wrz 2009 19:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1415
  • Dołączył: 05.11.2007


Ten artykuł jest świetny xD
Oby takich wiecej.
Hehe teraz jak koledzy będą się chwalic jaki to Crysis Warhead zajebisty, ja powiem: -A graliście w JA2 xD?

_________________
I'm afraid.
I'm afraid, Dave.
Dave, my mind is going. I can feel it.
I can feel it. My mind is going. There is no question about it.
I can feel it. I can feel it. I can feel it.
I'm a... fraid.


*
 
Cell
Post : 08 wrz 2009 20:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 500
  • Dołączył: 25.03.2008
  • Skąd: Świdnik


Łoł, gratz, nie myślałem, że tyle tego jest :)

Szacun za włożoną pracę, no i art cudny ;)


*
 
Jaahquubel
Post : 09 wrz 2009 09:36
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Z okazji Dnia testera zgłaszam, że na stronie głównej nie ma linka do tego artykułu.

Sam artykuł ciekawy, acz krótki. Może spodziewałem się więcej po takich zapowiedziach?

Wiem, że głosy postaci w JA2,5UB PL wielu ludziom się nie spodobały, ale chętnie dowiedziałbym się czegoś o aktorze, który podkładał Stogie'go (bo zrobił to fenomenalnie) i Reapera. Wiem, że podkładał też głos portiera w jakiejś grze gangsterskiej. Chyba w Mafii. Niektóre inne głosy też były dobrze zrobione, np. mój ulubiony damski głos z IMP (chyba nr 3, dawno nie grałem).


*
  WWW
Len
Post : 09 wrz 2009 11:14
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


No ja pitole, według Ciebie to jest mało? Wiesz ile lat zbierałem te informacje? :D Zawsze chciałem zrobić taki artykuł, jeszcze na LA miałem go robić ale nie posiadałem wówczas odpowiednio dużo informacji. Jeszcze parę siedzi w mojej głowie ale zabili by mnie gdybym o tym napisał, więc - cierpliwości :D

Jaahquubel pisze:
Wiem, że głosy postaci w JA2,5UB PL wielu ludziom się nie spodobały, ale chętnie dowiedziałbym się czegoś o aktorze, który podkładał Stogie'go (bo zrobił to fenomenalnie) i Reapera.

Problem w tym, że CD Projekt nie zamieścił listy aktorów, ani w creditsach ani nawet w readme. W przypadku tych oryginalnych, posiadałem ich nazwiska więc mogłem wyszukać informacje na ich temat.


*
  WWW
Jaahquubel
Post : 09 wrz 2009 12:14
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Gdyby było w creditsach albo w readme, to bym sobie sam poradził. A że należałoby pytać CD Projekt, to zgłaszam to tutaj. :)

Przejrzałem artykuł jeszcze raz. Kurka, tego nie jest mało, ale jakoś tak mi się szybko czytało, że miałem wrażenie, że są cztery punkty na krzyż.

Czwarty punkt od dołu, przecinek przed "trzecia" jest zbędny.
Siódmy punkt od dołu, jest "Shaun", powinno być "Shauna".
Punkt o aktorze grającym Shadowa proponuję przeredagować, np. tak:
Cytuj:
Mark Camacho, aktor podkładający głos pod Kyle'a "Shadowa" Simmonsa, zagrał Pittsy'ego w filmie Punisher: Strefa Wojny z 2008 r. Jest on zawodowym aktorem, który ma na koncie większe i mniejsze role w ponad 50 pełnometrażowych filmach oraz użyczał głosu na potrzeby takich gier jak Splinter Cell: Chaos Theory czy Prince of Persia: Warrior Within.

Jeśli się za bardzo czepiam, to przepraszam. Zboczenie zawodowe.

A! I jeszcze jedno!
Proponuję dodać informację o tym który twórca gry użyczył swojego wizerunku której postaci. Jest to spisane gdzieś na stronie.


*
  WWW
Len
Post : 09 wrz 2009 12:31
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Jaahquubel pisze:
Przejrzałem artykuł jeszcze raz. Kurka, tego nie jest mało, ale jakoś tak mi się szybko czytało, że miałem wrażenie, że są cztery punkty na krzyż.

Czyli Cię zainteresowało ;)

Jaahquubel pisze:
A! I jeszcze jedno!
Proponuję dodać informację o tym który twórca gry użyczył swojego wizerunku której postaci. Jest to spisane gdzieś na stronie.

Też dobre.

Przy okazji, postaram się dodać nieco informacji o Jagged Alliance 3D, bo młodsi fanatycy od nas mogą nie wiedzieć o co chodzi.


*
  WWW
Len
Post : 05 lut 2010 13:26
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Nowe ciekawostki z Jagged Alliance
Miło mi powiadomić, że mamy długo oczekiwanego newsa, pierwszego w tym roku :D Mało się dzieje, to fakt. Ale postaramy się jakoś zapełnić luki. Dziś zaktualizowaliśmy artykuł "Ciekawostki z Jagged Alliance", który (musicie przyznać) jest niezmiernie ciekawy. Dodaliśmy 15 nowych myślników, z czego jeden z nich ujawnia ilość sprzedanych egzemplarzy serii Jagged Alliance, a kolejne skupiają się głównie na Jagged Alliance 3 oraz Jagged Alliance 3D. Są to w głównej mierze wydarzenia z ostatnich lat, które ja osobiście doskonale pamiętam, no ale nie wszyscy tutaj tak długo trzymają się tej sagi, wiec dla niektórych osób mogą to być zupełnie nowe informacje :) Wszystkich zapraszam do czytania, bo jest naprawdę interesująco.

Ciekawostki z Jagged Alliance - Artykuł


*
  WWW
Jaahquubel
Post : 05 lut 2010 13:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Super!
Dobrze, że uporządkowana jest wiedza o JA3 i JA3D. Nie wiedziałem jak to dokładnie było.

1. Pierwsze zdanie w niusie: "nie wiele" - "niewiele".
2. Czwarte zdanie od końca w niusie - brak przecinka przed "że".
3. Zmuszanie czytelnika do liczenia myślników to nie jest dobry pomysł, tym bardziej, że te myślniki to kwadraciki. Nie można tego ponumerować?
4. Może możnaby dodać informację o tej przeglądarkowej wersji JA?


*
  WWW
Len
Post : 05 lut 2010 14:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Błędy poprawione. Myślałem o oznaczeniu kolorem nowych kwadracików, ale wolałem nie kombinować, a liczyć chyba każdy umie ;) Szczególnie, że chodzi tylko o 13 ostatnich kwadracików, więc liczyć tylko trzeba do 6 od góry, gdzie wciśnięto dwa nowe.

Co do przeglądarkowego JA to myślałem o tym, ale chyba lepiej nie wrzucać tam rzeczy, które wciąż są na etapie "nic-nie-widziałem-nic-nie-słyszałem". Jak już Strategy First ogłosi, że i ten projekt anulował to wtedy dodam odpowiedni kwadracik ;)


*
  WWW
Jaahquubel
Post : 05 lut 2010 15:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Len pisze:
Jak już Strategy First ogłosi, że i ten projekt anulował to wtedy dodam odpowiedni kwadracik

Grunt to optymizm.


*
  WWW
Len
Post : 05 lut 2010 15:47
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


A kto mówił, że JA3 będzie jak sobie sami zrobimy, panie optymisto? :D


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2  Następna


cron