Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
Ruttwen
Post : 25 lis 2013 15:56
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 122
  • Dołączył: 08.06.2013
  • Skąd: Tychy


hasan_talib, 3 dni w grze. W czasie rzeczywistym mi to zajmuje 7-10 dni, czasem dłużej, w zależności od tego, ile gram. Z reguły pod koniec już przedłużam jak mogę i poniżej 10 dni nie schodzę.

Przykładowe przejście:
Zakupy zaczynam od 2 dobrych najemników + 1 tani z wysokim dowodzeniem - wszyscy na 1 dzień + IMP. 3 najlepszych idzie w stronę Drassen, Almy itp. Jeden - z wysokim dowodzeniem - idzie do San Mony okraść Kingpina i wykonać tamtejsze questy (dzięki czemu sprzedaje broń Tony'emu, dostaje od Kyle'a 10 000 $). Pozwalam sobie na przedłużenie kontraktu z najemnikami o kolejne dni.
Tymczasem 2. składem mam już zdobyte Drassen - łącznie z kopalnią, gdzie Ira szkoli już samoobronę. Szukam SkyRidera; potem idę w stronę rakiet Z-P. Po zdobyciu ich podlatuję do Almy, rekrutuję tam Slaya (z uwagi na sympatię do niego, zawszę go stawiam w Almie - takie małe (jedyne!) oszustwo ;) ) oraz Conrada. Dobieram potem tanich najemników (np. Barry, Bull) do szkolenia Samoobrony w Almie. Kiedy podlatuję pod Cambrię jest już noc 1. dnia - a to już niemal 1/3 gry... itd. itd.

Nie mam aktualnie dowodów, bo ze zmianą laptopa wgrałem grę od nowa. Mogę się jedynie "pochwalić" aktualnym Screenem z Wildfire - przechodzę go pierwszy raz i byłoby dużo lepiej, gdybym znalazł Hamousa... Tak czy siak, Screen nie przedstawia dokładnie tego, co napisałem post wyżej, ale z pewnością pokazuje, że to nie jest takie oderwane od rzeczywistości.
3 dni gry są (nie sugerujcie się napisem "dzień 4" - nie ma przecież dnia "0"); 160 000$ na koncie jest (w WF jest więcej kasy, w normalnej wersji mam w tym czasie ok 100 000$), większość RPC jest. Iggy'ego spotkałem w San Monie, ale zapomniałem go zrekrutować :D Zorientowałem się dopiero w Grumm. W zasadzie też już nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zrekrutować Vincenta - tego lekarza z Cambrii, ale musiałbym być w Cambrii...

Obrazek


*
 
SaviolaMaster
Post : 25 lis 2013 16:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 211
  • Dołączył: 23.12.2010


Takie przechodzenie gry mija się z celem, pomija się wtedy większość smaczków, zresztą podstawową wersję faktycznie można przejść bardzo szybko.

Ja natomiast mam dylemat, bo gram sobie aktualnie w AR 1.13 na INSANE (lekko podrasowanym) i teraz tak - kiedy mam 100% Woodland Camo (np. Ghillie) to kiedy leżę na glebie (rzecz jasna tam gdzie on działa), to nawet stojąc o 1 kratkę ode mnie wróg mnie nie widzi - co jest trochę głupie, bo o 1 kratkę już raczej powinien się zorientować - tym bardziej kiedy stoi ich kilku, a nagle jeden serie w head'a wyłapuje ;D.
(nie ma co się specjalnie skradać i używać wyciszonej amunicji - szkoda)
Z drugiej strony kiedy przyjmują oni pozycję stojącą (poniżej 30% Camo) albo stoją na parceli gdzie nie działa ten kamuflaż (czyli jakby byli bez), to nie ma przebacz, kiedy przychodzi bronić miasta chociażby albo zdobywać miasta kolejne (gdzie i tak większość terenu w zdecydowanej większości lokacji to zieleń właśnie) - headshot za headshotem leci we mnie wtedy i po grze (a bronić jakoś muszę tych niedoszkolonych jeszcze milicjantów bo ofermy straszne ;D).

Tutaj pozostawałoby tylko grać starą taktyką, czyli kampienie w kiblu czy innych budynkach - i to też nie zawsze.

To co chciałem osiągnąć na początku (chodzenie w moich czarnych wdziankach bez kamuflażu) wydaje się mieć sens tylko w walkach nocnych - a nie zawsze można bronić się w nocy (kiedy idzie roztrzygnąć to automatycznie to jeszcze, ale kiedy nie to lipa jest).


*
 
Ruttwen
Post : 25 lis 2013 17:50
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 122
  • Dołączył: 08.06.2013
  • Skąd: Tychy


SaviolaMaster pisze:
Takie przechodzenie gry mija się z celem, pomija się wtedy większość smaczków,

Aktualnie to tylko taka tura zapoznawcza z WF. Co nie zmienia faktu, że nie wiedziałbym, co robić tyle dni w Arulco. Ja naprawdę nie mam jakiegoś parcia na atak na Medunę :okulary2:


*
 
SaviolaMaster
Post : 25 lis 2013 18:13
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 211
  • Dołączył: 23.12.2010


Nigdy specjalnie nie patrzyłem ile dni mi się schodzi w Jaggedzie, ale kończę raczej wtedy kiedy już mam wszystko full (samoobrona, sektory, eq dla swoich itp.). Rzecz jasna gram na INSANE, więc trochę dochodzi czasu extra na przetrzymywanie ataków.


*
 
micand1989
Post : 25 lis 2013 20:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


@Ruttwen
Ale w pierwszych 4 dniach to żadnej elity nie spotkałeś? W 1.13 byłoby jeszcze łatwiej. Ze Skyrider-em też trafiłeś sektor za pierwszym razem. Frajdy z zabijania przeciwników słabych i słabo uzbrojonych to chyba nie było?

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Piorun22
Post : 11 kwie 2016 09:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 6
  • Dołączył: 10.04.2016


2-3 Dni
Tryb Expert/mnóstwo broni/sc-fi
Potrzebujemy 3 ekipy 3 osobowe
Zespół 1 Neils + Dimitri + dowolny
Zespół 2 Brain + Red + IMP
Zespół 3 Barry + Ira + dowolny
Ważne by w każdej grupie był minmum 1 włamywacz, 1 saper i 1 najemnik z strzelectwem 85+
Zatrudniamy wszystkich na krótkie kontrakty więc mamy duże możliwości wyboru
Sprzęt zaznaczamy tylko mechanikom żeby wytrychy mieli na starcie.
1. Dzień:
Bezpośrednio z omerty
Zespół 1 Zdobywa Dresen
Zespół 2 Zdobywa Cambrie
Zespół 3 Zdobywa $ w San Monie:
10000 za uwolnienie Marii
15000 Walki na ringu
30000 w kopalni
~7000 w sklepach/barach
15000 w szafce obok kingpina
Zastanawiacie się pewnie jak wyjąć 15k i gogle UV z szafki obok Kingpina bez walki?
Jest na to prosty sposób:
Zabieracie wszystko z szafki i szybko klikacie 'm' by otworzyć laptopa i pochwalić się swoimi domkami w minecrafcie.
Kingpin jest pod takim wrażeniem że zapomina o kradzieży :D :D :D ( ten glitch działa na wszystkch )
Zatrudniamy kilku lepszych najemników za tą kasę
Dalej
Zespół 1 po zdobyciu Dresen idzie na SAMy jednocześnie szukając pilota
Zespół 2 po zdobyciu Cambrii idzie na SAMy i potem na farmerów ( Zależy co znaleźliśmy w Cambrii - jeśli mamy słaby sprzęt to najpierw farmerzy, potem SAMy)
Zespół 3 zdobywa Chitzene i SAMy


2. Dzień - trasa zależy od tego gdzie wylosuje Homousa i jego auto:
Zespół 1 zdobywa Alme ( + Belime , TIxa jeśli spotkali Hamousa i mają samochód )
Zespół 2 zdobywa Estoni, Orta ( + TIxa i Belime jeśli spotkali Hamousa i mają samochód ) lub Tixa+Belime ( jeśli to 3 grupie trafił się samochód )
Zespół 3 zdobywa Grum ( + Estoni i Orta jeśli spotkali Hamousa i mają samochód )

Ignorujemy szkolenie samoobrony , naprawy i targanie złomu na handel, nie ma na to czasu.
W miarę możliwości w miastach zostawiamy po jednym najemniku do obrony ( Najczęściej tych łapanych 'po drodze' Hamousa, Maddoga, Dynamo, nawet Shankiem obronisz miasto tylko amunicji więcej potrzeba xD )
Ważne jest zachowanie energii:
Jeśli wykorzystujemy samochód to wszyscy poza kierowcą śpią ( zmieniamy kierowce co jakiś czas, zawsze na tego z największą ilością energii )
W Helikopterze wszyscy śpią.
Pieszo staramy się tak podróżować by docierać na miejsce godzina X:45-55 min , kilka minut powinno wystarczyć na wyczyszczenie sektora.
Ważne by o X:59 spać, po minucie pobudka i dalej w drogę :-)
Minutowa drzemka daje najemnikom tyle samo co godzinna xD

Grupą z samochodem przebijamy się do Meduny i zdobywamy SAMy 2 dnia w nocy
Możemy oczywiście od razu przejąć Medunę i skończyć grę, ale mając czyste niebo możemy helikopterem zebrać najlepszych Najemników w 1 Zespół Desantowy
Takim zespołem możemy wykonać wszystkie zadania, wyczyścić całą mapę, itd itp

Po zajęciu SAMów w Medunie można dowolnie przeciągać zakończenie: zaczekać na crepitusy na przykład, wybijać pojawiające się nowe oddziały itd itp

Jeśli mamy pecha ( 20% )
Hamous i jego Auto trafi się w tym sektorze najbardziej na południe to nie zdążymy do Meduny 2 dnia
Chyba żeby zrobić Zespół 4 z zadaniem zdobycia Meduny, wtedy do Cambrii razem z Zespół-em 2 a potem przez estoni bezpośrednio na stolicę.


*
 
nemorus
Post : 18 cze 2022 11:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 31
  • Dołączył: 26.07.2014


W dwójce bywało różnie; od speedrunów po posiedzenia, więc tak od 2-3 do +3000 dni. Hah, ale kiedy to było. Ze 20 lat minęło od ostatniego razu.
Gwoli ciekawostki... te 3k nie wystarczały, aby wszyscy rpc w grze osiągnęli maksymalne statystyki. Z tego co pamiętam Len w podstawce jest zbugowany i w ogóle nie zmieniają się jego umiejętności. Nadto z A.I.M/M.E.R.C wypadają przypadkowo najemnicy. "Informacje o śmierci" mogły powtarzać się kilkukrotnie.

Jest jeszcze rozszerzenie "UB", a tam długość rozgrywki dyktował edytor map. Bez niego przez grę się przelatywało.


*
 
amber-coffeeCat
Post : 20 cze 2022 09:14
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 36
  • Dołączył: 04.09.2020


Z Lenem to nie bug, tylko celowo zaimplementowana mechanika.


*
 
nemorus
Post : 22 cze 2022 10:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 31
  • Dołączył: 26.07.2014


Rozwiązanie odczuwalne jako bug, gdyż dotyczy z jakiegoś powodu tylko jednej postaci. Nawet ograniczony umysłowo Bubba czegoś mógł się nauczyć. Gdyby ta "mechanika" była szerzej zastosowana, to ok, zgodzę się, że to coś więcej. Ale nie jest.


*
 
Starchris
Post : 22 cze 2022 21:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Jest jeszcze Larry z MERC, który po wypiciu alkoholu, cofa się w rozwoju. Czyli próbując mu nabić konkretne parametry, to one będą maleć. Tylko, że jego to chyba mało kto bierze.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
nemorus
Post : 22 cze 2022 22:26
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 31
  • Dołączył: 26.07.2014


Larry z tego co pamiętam zmieniał się tylko wtedy, kiedy dostarczono mu substancje odurzające, albo gdy znajdował się w sektorze, gdzie można było znaleźć takowe. Był czysty tak długo, jak się go pilnowało. Niemniej uczył się. A Len nie mógł. Różne źródła podają (sprawdziłem z ciekawości) - włączając BPF - że chodzi o pseudo-zasadę "stare psisko nie nauczy się nowych sztuczek". To tak krzywdzące i głupie stwierdzenie, że dla mnie równie dobrze może nie istnieć. Biorę pod uwagę jeden scenariusz: missclick podczas tworzenia postaci. To niemożliwe, aby człowiek nie mógł się niczego nauczyć. Ale dość już o tym.


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4


cron