Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3
Autor Wiadomość
M'cin
Post : 16 wrz 2021 21:13
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009




*
 
M'cin
Post : 30 lis 2021 22:02
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Mam nadzieję, że nie odkryłem ameryki w konserwie, ale zdaje się, że niemiecki oddział Popware wciąż sprzedaje gry PC i to nie tylko Steam, ale także własny download albo... gry na DVD. W tym, Jagged Alliance 2, dwójka wraz z wildfire.

https://www.topwareshop.com/index.php?i ... &id_lang=4

Zrobiłem zamówienie, zobaczymy, co z tego wyjdzie. Jak nie scam to będę szczęśliwy.


*
 
M'cin
Post : 11 gru 2021 00:08
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Dobra, raport z placu boju.

Paczka dotarła, zawartość zgodna z zamówieniem i na czas. Nie będę się rozpisywał co do szczegółów - moje zachwyty nad zakupem chętni wygooglają na innym forum - tu przejdę do tematu Jagged Alliance, bo to nas interesuje.

Pudełko zawiera elementy graficzne reedycji z serii Replay Now! oraz oznaczenia USK i Pegi. Niestety inaczej niż do starszych gier, które kupiłem, tu nie ma dwustronnej niemiecko-angielskiej obwoluty. Szkoda. Celowo pisze starszych, bo choć większość gier posiada informacje o wydaniu reedycji w 2012, JA2 oraz The I of dragon zostały wydane sporo później - w 2019.

W pudełku mamy Certyfikat licencyjny z kodami PSI (pierwsze słyszę, ale istnieje) oraz Steam do JA2 oraz do Wildfire, dwujęzykową instrukcję, po Niemiecku i Angielsku, no i płytę. Tam, na miejscu instalator do JA2, JA2: Wildfire oraz niesławnego JA2 Classic HD. Na pierwszy ogień idzie klasyk. Do wyboru 4 wersje językowe - Polska, Nagielska, niemiecka i Francuska, a po przegrzebaniu plików płyty także rosyjska. Kusi sprawdzić wszystkie, ale zaczniemy "po naszemu". wersja gry to 1.05R PL, niestety, nie mamy żadnego zaginionego buildu 1.12 Gold po polsku :). Próby odpalenia gry na XP zakończyły się fiaskiem - okazuje się, że "fixy" do działania pod nowszymi Windowsami są już zaaplikowane i tak też twierdzi pudło - wsparcie od Windows 7 w górę. Zadziałało mi za to na Windows Server 2012 (akurat taką miałem wirtualkę pod ręką, a nie chciałem na żywym systemie) alen ie bez interwencji - musiałem recznie ustawić flage kompatybilności na windows XP. Plików niezbędnych do działania na XP nie ma na płycie. W manualu też nie znajdziemy o tym info - to są skany oryginalnych instrukcji w pdf. Pomijając błędy wynikające z wirtualizacji - Jagged dobry jak zawsze :)

Testując dalej:
-JA2 en - wersja 1.03, działa , jedynie fałszywy komunikat o błedzie się pojawił... no ale odpaliło sie i gra :)
-Ja2 pl Wildfire - działa, choć w trybie slo-mo. Wesja 6.04 Build 25.10.05
-Ja2 Wildfire en - 6.04 build 12.01.06 też w slo-mo
- JA2 HD PL - czyli 1.13 7609. No i tyle.

Z tego co widzę, prawa do Unfinished business i JA2 Gold należą do Strategy first, a nie Topware. No, ale u nich nie kupisz w pudełku... ;)

Także, jak widać, Topware w 2019 roku zrobił reedycję w pudle i się nie pochwalił. A kiedyś, jak jeszcze działał oddział pl, to sami by się pochwalili i jeszcze konkurs by był :P


*
 
rafcze1
Post : 28 gru 2021 15:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 5
  • Dołączył: 21.12.2013


Generalnie Jagged Alliance 2 cały czas dostępny jest na gog.com czyli wersja do pobrania, ale bez żadnego programu klienckiego typu steam - czysta instalka. To chyba najwygodniejsza opcja, do tego firmowana przez CD Projekt :)
https://www.gog.com/games?search=jagged ... popularity
I widzę że ceny są bardzo niskie :)


Załączniki:
ja2.png
ja2.png [ 126.86 KiB | Przeglądany 329 razy ]
*
 
marcinl0
Post : 29 gru 2021 15:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 162
  • Dołączył: 03.03.2012


Tylko wersja JA2 UB RU nie da się grać już na ekranie AIM - zgłaszałem ten problem wielokrotnie i nic nie poprawili...

Jedno co to można wykorzystać ciekawe pliki SPEEECH i BATTLESND z tej wersji RU.


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3