Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 198 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna
Autor Wiadomość
Popers
Post : 15 wrz 2008 20:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 596
  • Dołączył: 31.01.2007


Apologetyka to w skrócie obrona chrześcijaństwa, argumentami, jesli dobrze rozumiem tę nazwę.
a Hermeneutyka to chyba interpretacja biblii.


*
 
Olinka
Post : 15 wrz 2008 20:30
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M



_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
Jaahquubel
Post : 16 wrz 2008 20:21
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Olinka pisze:
Ksiażki Dobsona, to juz bardziej psychologia ale widziana przez chrześcijanina.

Chodzi o Dobsona od "Co każda żona chciałaby, aby jej mąż wiedział o kobiecie"? Przeczytałem to niedawno. Niezłe, ale w tym temacie wolę Jacka Pulikowskiego. Co za gość!
Kiedyś czytaliśmy z żoną (jeszcze na długo przed ślubem) "Aby małżeństwo mogło się powieść" Dennisa Soneta. Też godne uwagi. Nie tylko dla narzeczonych. Tę książkę dostałem od księdza od religii na zakończenie roku. W następnym roku, w innej szkole, na wycieczkę do Częstochowy przyniósł cały karton i rozdawał. :-)
Cytuj:
"Listy starego Diabła do młodego" C.S. Luis'a - gorąco polecam

Jeszcze nie czytałem. Moja żona czytała i poleca. W ogóle, C.S.Lewis jest w porzo.

A tak spoza tej tematyki, to czytałem jeszcze "Survival po polsku" Krzysztofa J. Kwiatkowskiego. W porzo, nie licząc wstawek o homeopatii (moim zdaniem mylenie pojęć) i uzdrawianiu (magia, pogaństwo itp.).


*
  WWW
Olinka
Post : 16 wrz 2008 20:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


Temat uzdrawiania to temat rzeka ;)

Tak ten Dobson :)
Jednak nad niego cenie G.Chapmana. Skoroś żonaty to obojgu Wam polecam "Sztuka wyrażania miłosći w małzenstwie" - piec jeżyków miłosci.

Warto przeczytac.

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
Popuś
Post : 18 wrz 2008 09:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 382
  • Dołączył: 01.06.2006
  • Skąd: I tak tu nie trafisz


Olinka pisze:
Cooka zwłaszcza cykl "Czarna Kompania",

Na razie przeczytałem tylko dwie części - najbardziej to mnie śmieszą te imiona czy nazwy miast, dość oryginalne podejście do sprawy ;) Ale cykl zapowiada się na całkiem dobry...
Olinka pisze:
Cała seria Isaka Asimova - wszystko o robotach

Wszystko o robotach, Imperium i Fundacji! Nie ma innej opcji ;)
Olinka pisze:
Oczywiście Frank Herbert "Diuna" i cała reszta sagi o Piaskalach

Czerwiach Pustyni! Czerwiach Pustyni! Nigdy nie lubiłem "dziwnego" przekładu Łozińskiego vel Jerzyńskiego...

Olinka: Polecam cykl "Honor Harrington" pana Davida Webera, może mniej "klimatyczne" od SW (w końcu już sam szyld Star Wars nadaje klimatu), ale IMO równie ciekawe, a i pewnie na wyższym poziomie niż niektóre książki Gwezdnych Wojen ;)


*
  WWW
PPPeter
Post : 18 wrz 2008 10:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 7
  • Dołączył: 19.06.2008
  • Skąd: z siebie (wychodze)




*
 
Olinka
Post : 18 wrz 2008 10:56
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


Popuś pisze:
Olinka: Polecam cykl "Honor Harrington" pana Davida Webera, może mniej "klimatyczne" od SW (w końcu już sam szyld Star Wars nadaje klimatu), ale IMO równie ciekawe, a i pewnie na wyższym poziomie niż niektóre książki Gwezdnych Wojen ;)
a chetnie, chetnie :), zapisane w notesiku :), wielkie dzieki.

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
PPPeter
Post : 18 wrz 2008 11:08
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 7
  • Dołączył: 19.06.2008
  • Skąd: z siebie (wychodze)


Czerwie! Fremeni! A nie jakies piaskale i wolanie.
Panu Lozinskiemu mowimy stanowcze ... "Wujek Staszek" ;)

Popuś pisze:
Olinka: Polecam cykl "Honor Harrington" pana Davida Webera, może mniej "klimatyczne" od SW (w końcu już sam szyld Star Wars nadaje klimatu), ale IMO równie ciekawe, a i pewnie na wyższym poziomie niż niektóre książki Gwezdnych Wojen ;)


A tu to sie podpisuje obiema recyma (a tak, bo w gwiazdach zapisane bylo "recyma"). Horatio Hornblower meets SF i co z tego wyniklo ;)


*
 
Olinka
Post : 18 wrz 2008 11:10
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


PPPeter pisze:
Czerwie! Fremeni! A nie jakies piaskale i wolanie.
Panu Lozinskiemu mowimy stanowcze ... "Wujek Staszek" ;)
Mam oba wydania plus filmy :) też wole Fremenów ale Piaskale mi bardziej leżą :)

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
PPPeter
Post : 18 wrz 2008 11:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 7
  • Dołączył: 19.06.2008
  • Skąd: z siebie (wychodze)


Jakos po przeczytaniu Dune w oryginale nie jestem w stanie zaakceptowac piaskali. No nihuhu ;) Sie nie da.
A polecal ktos rodzimego Grzedowicza? Jak nie to ja to zrobie - 2 pierwsze tomy Pana Lodowego Ogrodu - moze bez zachwytow nad genialnoscia wcielona - ale kawal bardzo dobrego rzemiosla. Sie czyta samo tez ;)
No i oczywiscie najnowsza seria Glena Cooka - czyli Delegatury Nocy. Koncze drugi tom - i nie ma na co marudzic :)


*
 
Olinka
Post : 18 wrz 2008 11:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


PPPeter pisze:
Jakos po przeczytaniu Dune w oryginale nie jestem w stanie zaakceprowac piaskali. No nihuhu ;) Sie nie da.
A polecal ktos rodzimego Grzedowicza? Jak nie to ja to zrobie - 2 pierwsze tomy Pana Lodowego Ogrodu - moze bez zachwytow nad genialnoscia wcielona - ale kawal bardzo dobrego rzemiosla. Sie czyta samo tez ;)
No i oczywiscie najnowsza seria Glena Cooka - czyli Delegatury Nocy. Koncze drugi tom - i nie ma na co marudzic :)
o widzisz musze wybrać sie do ksiegarni i zobaczyc co też Cook wymyślił :) na pewno sie skusze ;) ehhh sa autorzy, których kupuje w ciemno :)

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
PPPeter
Post : 18 wrz 2008 11:50
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 7
  • Dołączył: 19.06.2008
  • Skąd: z siebie (wychodze)




*
 
PPPeter
Post : 18 wrz 2008 12:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 7
  • Dołączył: 19.06.2008
  • Skąd: z siebie (wychodze)


Hmmm Hmmmm
Hmm
Czy to mozliwe, ze nikt do tej pory nie wymienil?
Dan Simmons "Hyperion" i okolica? Anyone?


*
 
lukasamd
Post : 29 lis 2008 10:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Nabyłem ostatnio książkę W. Suworowa "Kontrola" - kupiłem, choć nie czytałem żadnych opisów, a i tytuł niewiele mi powiedział.

Po przeczytaniu 3/4 wiem już, iż jest niesamowicie wymowny - opisuje kształtowanie się oraz działania aparatu kontrolującego w ZSRR NKWD przed drugą wojną światową. Główną fabuła są dzieje jednej z Rosjanek pracujących dla kontroli, Nastii Strzeleckiej.

Oczywiście nie jest to prawdziwa postać, niemniej jednak sądzę, iż książka świetnie oddaje sposób kontrolowania i eliminacji osób mających sporą władzę w ZSRR (min. Wielka Czystka).


*
  WWW
Popers
Post : 29 lis 2008 14:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 596
  • Dołączył: 31.01.2007


dobre dobre. To w "Kontroli" był opis jak strzelali więźniom politycznym w tył głowy nad rowem i jakaś babcia podeszła do egzekutorów żeby jej też dali trochę "popukać" ? :]


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna


cron