Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1670 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1 ... 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112  Następna

W najbliższych wyborach swój głos oddam na
Czas głosowania minął 10 paź 2007 20:16
Prawo i Sprawiedliwość (PiS) 8%  8%  [ 1 ]
Platforma Obywatelska (PO) 69%  69%  [ 9 ]
Lewica i Demokraci (LiD) 8%  8%  [ 1 ]
Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL) 8%  8%  [ 1 ]
Liga Polskich Rodzin (LPR) 8%  8%  [ 1 ]
Samoobrona 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 13
Autor Wiadomość
M'cin
Post : 04 paź 2011 14:56
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


I zamiast tego zbudować nowy pałac? To nie lepiej wprowadzić króla do sejmu :P

Jaahquubel pisze:
Dwa słowa o sondażach.
Wracając do pytania o liczność, dla "przyzwoitych" wyników zazwyczaj liczność wynosi 1000+kilkanaście. Dlatego sondaże robi się na grupie takiej wielkości. Porządne sondaże.


Dokładnie chyba 1024, tak twierdził przynajmniej mój wykładowca od statystyki, tak przynajmniej pamiętam :P Cytował też często zdania "matematyka to sposób okłamywania ludzi przy użyciu liczb". Doktor na MIM UW, swoją drogą :P
A sondaże telefoniczne nie sprawdziły się już w latach 30 w Stanach, gdy dominująca firma badawcza posłużyła się nimi i nie trafiła. Problem oczywisty - nie wszyscy mieli telefon. A dziś? Niby tak, ale "tele-pierdelele" dzwonią głównie na domowe, których ludzie się pozbywają. Czyli ogólnie zgadzam się z przedmówcą :)


*
 
Perry
Post : 04 paź 2011 15:17
Offline
Awatar użytkownika
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 571
  • Dołączył: 09.09.2008
  • Skąd: Old York


M'cin pisze:
I zamiast tego zbudować nowy pałac? To nie lepiej wprowadzić króla do sejmu :P


Nie trzeba budować żadnego pałacu, zamków ci u nas dostatek, pałaców z resztą też, taki Wawel byłby w sam raz, nie dla Lecha tylko dla króla..

Z kolei wprowadzanie króla do sejmu nie przyniosłoby żadnego rezultatu, poza bólem głowy, jakiego by doznawał po każdym posiedzeniu tej instytucji... I myślę, że po pół godziny słuchania tych bzdur ze strony tej bandy złodziei i kłamców, spalił by ten sejm razem z nimi...
Sam chętnie, podałbym mu "pochodnię", krzycząc: "Ten gruby w okularach jeszcze się nie zajął ogniem Wasza Wysokość, czy można by go zabić a potem spalić, pliiiizzzz?"

_________________
Obrazek
"Na jednego zwycięzcę przypada jeden przegrany"


*
 
Len
Post : 04 paź 2011 15:52
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Jaahquubel, nie ma co się rozczulać nad sondażami, bo oczywiste jest że nigdy nie będą w pełni oddawały rzeczywistości. One są tylko po to, żeby pokazać jakie są mniej więcej nastroje. Zresztą, często sondaże tej samej pracowni pokazują co miesiąc wynik różny o 5, a nawet 10% Czy więc 10% Polaków co 4 tygodnie zmienia zdanie? W naszym społeczeństwie wielu jest niekonsekwentnych, ale nie sądzę, żeby aż tyle :P

Zresztą, niemal wszystkie sondaże wskazują nikłe szanse na wejście PSL do sejmu, a oni i tak zawsze wchodzą. Z kolei SLD ma zawsze w sondażach wynik wyższy, niż potem w wyborach, a PO to skacze w górę i w dół. Były przypadki, że jeden sondaż wskazywał nieco ponad 30% dla Platformy, a sondaż innej pracowni w tym samym czasie prawie 50%.

A Palikot święcie przekonany, że wejdzie do rządu, będzie miał znacznie więcej, niż te 8% oraz... wygra te wybory. Jeśli nie oglądaliście wczoraj na TVN 24 spotkania Palikota z Durczokiem to żałujcie, śmiesznie było. Opowiadał już takie bzdury, że Durczok robił miny jakby chciał powiedzieć "Janusz, nie pier^@#" :D


*
  WWW
M'cin
Post : 04 paź 2011 16:19
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Cytuj, chcę wiedzieć! :P


*
 
Perry
Post : 04 paź 2011 16:23
Offline
Awatar użytkownika
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 571
  • Dołączył: 09.09.2008
  • Skąd: Old York


M'cin pisze:
Cytuj, chcę wiedzieć! :P



Nie wiem czy warto..

_________________
Obrazek
"Na jednego zwycięzcę przypada jeden przegrany"


*
 
M'cin
Post : 04 paź 2011 16:47
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Chociażby po to, żeby mieć o nim jakiś zdanie, a nie traktować go jak debila "bo tak".


*
 
Perry
Post : 04 paź 2011 16:52
Offline
Awatar użytkownika
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 571
  • Dołączył: 09.09.2008
  • Skąd: Old York


M'cin pisze:
Chociażby po to, żeby mieć o nim jakiś zdanie, a nie traktować go jak debila "bo tak".



Przeca oni wszyscy to debile, kłamcy i złodzieje.. Panowie "obiecanki cacanki", a po wyborach, "heja kraść od nowa".

_________________
Obrazek
"Na jednego zwycięzcę przypada jeden przegrany"


*
 
Jaahquubel
Post : 04 paź 2011 20:23
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


M'cin pisze:
Dokładnie chyba 1024

1024 to 2^10. Może akurat tyle wyjść, zależy jakie chcesz mieć pozostałe parametry i co badasz, ale nie musi tyle wyjść.
W nielicznych zadaniach, które robiłem na studiach, wychodziło np. po 1014-1017.

M'cin pisze:
"matematyka to sposób okłamywania ludzi przy użyciu liczb". Doktor na MIM UW, swoją drogą :P

Tutaj się gruntownie nie zgadzam.
Na takie teksty to może można poderwać studentkę filologii. Do rozgłaszania jako maksyma to się to nie nadaje.

Len pisze:
One są tylko po to, żeby pokazać jakie są mniej więcej nastroje.
Sęk w tym, że prowadzone w Polsce sondaże nie są w stanie pokazać nawet nastrojów.


*
  WWW
Aver
Post : 04 paź 2011 21:09
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 259
  • Dołączył: 07.04.2010


Jaahquubel pisze:
Sęk w tym, że prowadzone w Polsce sondaże nie są w stanie pokazać nawet nastrojów.


Ciężko żeby przedstawiały cokolwiek skoro niektóre instytuty badawcze sondaż wyborczy przeprowadzają na "Reprezentatywnej grupie Polaków powyżej 16 roku życia". Potem dziwią się ludzie że Palikot ma 10% poparcie skoro OBOB dzwoni do 16 latka i się pyta na kogo będzie głosował, a on odpowiada "Na Palikota bo zalegalizuje maryche". ;)


Mnie natomiast rozbrajają sugestie Kaczyńskiego że Merkel została doprowadzona do władzy w ramach spisku czy czegoś w tym stylu. Nie wyobrażam sobie aby taki człowiek kreował polską politykę zagraniczną.


Ostatnio zmieniony 04 paź 2011 21:11 przez Aver, łącznie zmieniany 2 razy

*
 
Len
Post : 04 paź 2011 23:50
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Aver pisze:
Potem dziwią się ludzie że Palikot ma 10% poparcie skoro OBOB dzwoni do 16 latka i się pyta na kogo będzie głosował, a on odpowiada "Na Palikota bo zalegalizuje maryche". ;)

Palikot miewa fajne pomysły, ale z jego poparciem jest jak z poparciem Korwin-Mikkego. Ich nie popierają ludzie, którzy mają takie same poglądy jak oni, tylko ludzie, którzy mówią "zagłosuję, bo zrobi to i tamto". Dobrym przykładem jest ta marycha ;) Problem jedynie w tym, że ani jeden ani drugi nie powie, co zrobi z następstwami wprowadzenia takiego prawa. A np. w przypadku legalizacji narkotyków (o czym mówił Palikot) są akurat łatwe do przewidzenia.

Aver pisze:
Mnie natomiast rozbrajają sugestie Kaczyńskiego że Merkel została doprowadzona do władzy w ramach spisku czy czegoś w tym stylu. Nie wyobrażam sobie aby taki człowiek kreował polską politykę zagraniczną.

No tak, a Miedwiediew i Putin po to, żeby sprowadzić Tupolewa na ziemię. Niemcy ze Stasi, Rosjanie... sorry - ruski, z NKWD. Ten człowiek sam się dobija. Zastanawiam się co trzeba mieć w głowie, żeby głosować na kogoś takiego. A to jeszcze nic - gdy jeden dziennikarz zadał podobne pytanie jak Ty, Kaczyński stwierdził, że pracuje dla... niemieckiej stacji.

Tak więc, uważaj, bo jak tu wejdzie jakiś fanatyk, to się okaże, że JACenter jest nazistowskie :D


*
  WWW
aszek
Post : 05 paź 2011 03:40
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 260
  • Dołączył: 13.11.2009


Proponuje obejrzeć (jeśli ktoś jeszcze nie widział, no bo niby gdzie) i spokojnie łudzić się dalej... jakto pięknie jeszcze w tym kraiku będzie (po wyborach):

http://www.youtube.com/watch?v=flKRe2ZMI-Y&feature=related

no bo w naszej młodej demokracji to komukolwiek powierzaliśmy władzę na te parę latek to każdy kolejny rząd nas tylko jeszcze lepiej wyj*ł niż poprzedni. Ja abdykuje, bojkotuje i pier*ę dopóki nie trzeba będzie iść ze sztachetami pod Wiejską rozgonić tę bandę co w sumie tylko loga partyjne wymienia (a Polacy się na to wciąż nabierają).

_________________
Obrazek kogo by tu jeszcze sprać, no kogo... ? - Wojmił (brat księcia Mirmiła)


*
 
Perry
Post : 05 paź 2011 12:06
Offline
Awatar użytkownika
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 571
  • Dołączył: 09.09.2008
  • Skąd: Old York


Len pisze:
Dobrym przykładem jest ta marycha Problem jedynie w tym, że ani jeden ani drugi nie powie, co zrobi z następstwami wprowadzenia takiego prawa. A np. w przypadku legalizacji narkotyków (o czym mówił Palikot) są akurat łatwe do przewidzenia.


Marycha to nie narkotyk, tak go nazywają tępi politycy i pokolenie PRLu czyli ludzie, którzy nie mieli nigdy styczności z konopiami. Np, najstarsze zapiski dekretów królewskich z XVII wieku, nie zakazywały uprawy konopii (o czym jest wzmianka nawet w "Potopie" Sienkiewicza).

aszek pisze:
no bo w naszej młodej demokracji to komukolwiek powierzaliśmy władzę na te parę latek to każdy kolejny rząd nas tylko jeszcze lepiej wyj*ł niż poprzedni. Ja abdykuje, bojkotuje i pier*ę dopóki nie trzeba będzie iść ze sztachetami pod Wiejską rozgonić tę bandę co w sumie tylko loga partyjne wymienia (a Polacy się na to wciąż nabierają)


W końcu ktoś zaczyna kumać :one:, więc niech żyje... zgadnijcie sami. ;)

_________________
Obrazek
"Na jednego zwycięzcę przypada jeden przegrany"


*
 
M'cin
Post : 05 paź 2011 21:10
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


@Jaahquubel - Wiem, że zwykło się traktować przysłowia i cycaty jako dogmaty albo odrzucać zupełnie, ale sam podałeś przykład, jak można wykorzystać cyferki w niecnym celu ;)


*
 
Len
Post : 06 paź 2011 08:52
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


A ja cały czas zastanawiam się nad jednym - po co ludzie głosują na PiS? Rozumiem, że można głosować na PO, SLD, PJN, PSL, Palikota, PPP a nawet Korwin Mikkego (choć uważam go za oszołoma), ale nie widzę ani jednego powodu dla którego miałbym sens oddawać swój głos na PiS. Niech mi ktoś poda chociaż jeden powód, nie więcej, tyle wystarczy, bo ja zastanawiałem się długo i nie znalazłem żadnego.

Tylko nie zrozumcie mnie źle. Nie pytam na kogo głosujecie ani nie próbuję nikogo do niczego przekonywać. To wasz wybór. Po prostu nie pojmuję jaki jest cel doprowadzania kogoś takiego jak Kaczyński na fotel premiera. To dla mnie trochę tak, jakby ktoś jeździł przeżartym przez korozję Maluchem, podczas gdy za pieniądze naprawdę niewiele większe może mieć samochód nowocześniejszy o 20 lat...


*
  WWW
micand1989
Post : 06 paź 2011 09:03
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Len pisze:
a nawet Korwin Mikkego (choć uważam go za oszołoma)

Wczoraj albo przedwczoraj apelacja w WSA została odrzucona. A on za cienki w uszach jest żeby wybory miał wetować.
Len pisze:
kogoś takiego jak Kaczyński na fotel premiera

Ja też go nie widzę tam. Po ostatnim evencie z Angelą Merkel to już wogóle się zbłaźnił.


Ja mam problem z tym czy iść czy nie iść na wybory :|
Bo jak pójdę to będe musiał wybrać "mniejsze zło". Bo żadna partia mnie swoimi obiecankami nie przekonała. A jak nie pójdę to będzie że nie mam prawa krytykować innych.

Powiedzcie mi jak wybrnąć z tej sytuacji :\

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów. Przejdź na stronę   Poprzednia   1 ... 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112  Następna