Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1670 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 112  Następna

W najbliższych wyborach swój głos oddam na
Czas głosowania minął 10 paź 2007 20:16
Prawo i Sprawiedliwość (PiS) 8%  8%  [ 1 ]
Platforma Obywatelska (PO) 69%  69%  [ 9 ]
Lewica i Demokraci (LiD) 8%  8%  [ 1 ]
Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL) 8%  8%  [ 1 ]
Liga Polskich Rodzin (LPR) 8%  8%  [ 1 ]
Samoobrona 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 13
Autor Wiadomość
lukasamd
Post : 02 paź 2007 15:47
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Oglądałem debatę i cóż mogę powiedzieć... w moim przekonaniu dużo lepiej wyszedł były prezydent III RP - nie dość że potrafił dosyć dobrze się bronić to zadawał niezłe pytania oraz stwierdzał fakty. Kaczyński tak jak podczas każdej swojej wypowiedzi powtarzał to samo co zwykle - to ONI naprawili Polskę (ehe, jasne...).

Pani Olejniczak również zasługuje na pochwałę - jej pytania były bezbłędne.


*
  WWW
djt
Post : 02 paź 2007 16:37
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 132
  • Dołączył: 14.03.2007
  • Skąd: Północna DOKP :)


Żałuję, ale nie mogłem oglądać debaty.

Cytuj:
Generalnie trzeba przyznać, iż Olek Kwachu wydaję się być bardziej ludzki, naturalny. Facet umie zażartować, a nawet wypić jak przyjdzie co do czego.


Nic bardziej złudnego. Złodziej nie musi się zakradać nocą i kaleczyć język polski by być złodziejem. Kwaśniewskiego wypromowały agencje public relations, gładkie obietnice i reżyserowana debata z Wałęsą. Potem więcej dawał ciała niż można sobie wyobrazić. Pamięta jeszcze ktoś kpiny z całowaniem ziemi kaliskiej? Obietnice oczywiście poszły w niepamięć. W pewnych sytuacjach nie wypada chlać, nawet jeśli się jest kloszardem. Dziwię się, że jeszcze ktoś wierzy temu cwaniaczkowi.

Tragedią zdezorientowanych Polaków jest to, że za bardzo wierzą mediom. Kaczyński, z tego co wyczytałem o debacie, miał w wielu sprawach rację, jeśli chodzi o naprawę kraju. Jednakże gdy cały czas wrzeszczy ktoś na całą Europę i powtarza, co "Kaczory" zrobiły, co robią i co zrobią źle, ośmiesza albo straszy kartoflanym faszyzmem... Zdezorientowani ludzie wierzą.

Znane jest socjologiczne doświadczenie na studentach pewnego uniwersytetu. Wybrano do niego dwudzieścia osób. Dziewiętnastu zostało poinformowanych o celu eksperymentu, jeden był zupełnie nieświadomy. Zaprowadzono wszystkich do pokoju z dużym ekranem. Gdy wyświetlono prosty kształt, np. kwadrat, cała dziewiętnastka utrzymywała, że widzi koło, czyli coś zupełnie przeciwnego. Ten jeden stanowczo zaprzeczał, twierdził, że to nieprawda. Podobnie było jednak z innymi obrazami - cały czas większość powtarzała podobne banialuki.
Po kilkunastu próbach, gdy znów wyświetlono kwadrat, ten jeden dał się przekonać i mimo że kształty były oczywiste, powtarzał to samo co reszta...

Pozdrowienia.

_________________
http://www.michalkiewicz.pl


*
 
Pavcio
Post : 02 paź 2007 17:01
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 252
  • Dołączył: 17.07.2007


djt pisze:
Żałuję, ale nie mogłem oglądać debaty.

Cytuj:
Generalnie trzeba przyznać, iż Olek Kwachu wydaję się być bardziej ludzki, naturalny. Facet umie zażartować, a nawet wypić jak przyjdzie co do czego.


Nic bardziej złudnego. Złodziej nie musi się zakradać nocą i kaleczyć język polski by być złodziejem. Kwaśniewskiego wypromowały agencje public relations, gładkie obietnice i reżyserowana debata z Wałęsą. Potem więcej dawał ciała niż można sobie wyobrazić. Pamięta jeszcze ktoś kpiny z całowaniem ziemi kaliskiej? Obietnice oczywiście poszły w niepamięć. W pewnych sytuacjach nie wypada chlać, nawet jeśli się jest kloszardem. Dziwię się, że jeszcze ktoś wierzy temu cwaniaczkowi.


Nie twierdzę, że mu wierzę (nie ufam mu). Doskonale pamiętam tą sytuację gdy kazał Markowi Siwcowi naśladować ruchy Papieża (choć lat miałem mało). Użyłem słowa "wydaje się", co nie znaczy iż jest w rzeczywistości ludzki i naturalny- tak po prostu jest odbierany przez wielu ludzi, z tym że w mojej opinii jest to sztuczne i zagrane pod kamerę, wykreowane przez wspomniane przez Ciebie agencje Public Relations.

pozdrawiam


*
 
Len
Post : 03 paź 2007 11:31
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Z tym pijaństwem Kwaśniewskiego to jakieś żarty, to że kilka razy wyszedł pijany przed kamery nie oznacza, że pije na każdym kroku. Gdy oglądałem debatę to miałem właśnie takie wrażenie, że były prezydent to człowiek normalny, a Kaczyński zaślepiony władzą myślący tylko o tym jakby tu obejść Kwaśniewskiego i Tuska.

Na mnie nie działają takie gadania o kaczyźmie itp. bo ja wierzę tylko faktom, traktuję to jako żart (dobry zresztą :D). Kwaśniewski nie jest idealny, wiele razy nawalił ale to mnie jakoś nie odrzuca, gdy obok siedzi Kaczyński. W moim przekonaniu on nie powinien być prezydentem i premierem (jedno i to samo :D) również dlatego, że zamiast łączyć - dzieli Polskę.


*
  WWW
djt
Post : 03 paź 2007 15:26
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 132
  • Dołączył: 14.03.2007
  • Skąd: Północna DOKP :)


Cytuj:
A najbardziej rozwalił mnie Kaczor na sam koniec oskarżając poprzedniego prezydenta o układy i wymieniając... Kaczmarka


Chodziło chyba o pytanie Kwaska o tzw. Układy - czy PiS jakieś w końcu znalazło.

Cytat z mojej ulubionej stronki :-)

Cytuj:
Na podstawie materiałów przedstawionych przez prokuraturę nie ulega wątpliwości, że zarówno były minister spraw wewnętrznych pan Kaczmarek, jak i były komendant główny policji pan Kornatowski, za swojego prawdziwego zwierzchnika uważali pana Ryszarda Krauzego. W przeciwnym razie minister spraw wewnętrznych nigdy nie fatygowałby się o północy do hotelu, by złożyć mu meldunek sytuacyjny.


link

Gdzie tu znaleźć dobry humor, jaki gawiedź zaprezentowała na debacie wybuchając w tym momencie śmiechem?

Pozdrowienia.

_________________
http://www.michalkiewicz.pl


*
 
Rhey
Post : 06 paź 2007 16:02
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 18
  • Dołączył: 05.09.2007


Film
Na YouTube znalazłem krótki film zbierający do kupy co lepsze wypowiedzi liderów UPRu. Mi się on bardzo spodobał ale jako sympatyk tej partii nie jestem w tej sprawie obiektywny. Jak wy go oceniacie? Przekonał kogoś do UPRu?


*
 
Sid
Post : 06 paź 2007 16:58
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 72
  • Dołączył: 14.12.2006
  • Skąd: Ostrowiec Św.


Powiem tak - mnie ich program przekonywał, a przynajmniej odpowiadał mi w pewnym stopniu, dopóki chłopcy nie poszli po najmniejszej linii oporu i nie zbratali się z kumplami Romka, Marka i Jurka. To pokazało, że tak naprawdę zależy im na wejściu do Sejmu, a nie na realizowaniu programu (samym LPRem władzy nie przejmą, więc nie ma tu mowy o zasadzie "cel uświęca środki"). Smutne, ale prawdziwe.

_________________
There's a time to live and a time to die
When it's time to meet the maker
There's time to live but isn't it strange
That as soon as you're born you're dying...


*
 
Rhey
Post : 06 paź 2007 17:13
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 18
  • Dołączył: 05.09.2007


Cytuj:
Smutne, ale prawdziwe.

Bo jak wiadomo osiągając we wszystkich wyborach 2-3% aż do końca świata szybciej uda się przejąc władze niż wprowadzając najpierw 5-10 posłów tym samym idąc do następnych wyborów z lepszej pozycji.


*
 
Sid
Post : 06 paź 2007 18:45
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 72
  • Dołączył: 14.12.2006
  • Skąd: Ostrowiec Św.


5-10 posłów to jest IMO wynik łączny, jaki cały LPR osiągnie, a do Sejmu dostanie się góra dwóch posłów z UPR. A co do tej lepszej pozycji, to nie ma co marzyć. Siedząc i nic nie robiąc się głosów nie zdobywa. A to, że UPR celował (odkąd jest z LPR już niestety nie) w ludzi inteligentnych nie przysporzyłoby mu i tak głosów. Chłopcy więc wzięli się za straganiarstwo na obwoźnych tarach dla trzody chlewnej i mohAIR'ów. Gratulacje.

_________________
There's a time to live and a time to die
When it's time to meet the maker
There's time to live but isn't it strange
That as soon as you're born you're dying...


*
 
Rhey
Post : 06 paź 2007 19:10
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 18
  • Dołączył: 05.09.2007


Żeby zmienić coś w kraju trzeba mieć władze i nikt nie może mieć do nich pretensji, że do tej władzy dążą.
Sid pisze:
5-10 posłów to jest IMO wynik łączny, jaki cały LPR osiągnie,

Sondaże dają nam 7% (z wyjątkiem tych w TVPiS) czyli 21 posłów. A ze w wyborach UPR i LPR wypadają lepiej niż w sondażach...
Sid pisze:
Siedząc i nic nie robiąc się głosów nie zdobywa.

Dlatego najwyższy czas żeby ktoś mógł coś zrobić w Parlamencie!
Sid pisze:
Chłopcy więc wzięli się za straganiarstwo na obwoźnych tarach dla trzody chlewnej i mohAIR'ów. Gratulacje.

Przecież startują w wyborach już od kilku lat :P ale niestety nikt w UPRze dywizji czołgów nie ma więc w honorowy a raczej normalny sposób władzy nie zdobędziemy.


*
 
djt
Post : 06 paź 2007 22:22
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 132
  • Dołączył: 14.03.2007
  • Skąd: Północna DOKP :)


Cytuj:
Jak wy go oceniacie? Przekonał kogoś do UPRu?


Unia Polityki Realnej to bardzo oryginalna partia, z ciekawym programem (kiedyś byłem jej zwolennikiem), ale na jej szkodę działa całkowite niemalże zablokowanie w mediach publicznych. Nieliczne informacje, które trafiają do medialnego obiegu są najczęściej albo przeinaczane, albo pokazywane w złym świetle (np. niedawne włóczenie się po sądach JKM za niecenzuralne słowa pod adresem sędziów, co najśmiejszniejsze - słowa jak najbardziej słuszne!).

Gdyby Polska nie była toczona rakiem postkomuny i źle pojmowanego socjalizmu, dla UPR pewnie byłoby miejsce w Sejmie... Choć, kto wie - może tym razem się uda...

Pozdrowienia.

_________________
http://www.michalkiewicz.pl


*
 
lukasamd
Post : 09 paź 2007 04:49
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Teraz tak nieco żartem- jeżeli ktoś nie może się zdecydować to może czas aby wybór padł na partię :lol:


*
  WWW
XBARTEKX
Post : 09 paź 2007 14:49
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 629
  • Dołączył: 12.05.2007
  • Skąd: Kurów


Szkoda że nie moge głosować zagłosowałbym na jakąś małą paritę. Myślałem o partii kobiet ale boje sie że polska stanie sie państwem feministycznym :].


*
  WWW
Sid
Post : 09 paź 2007 16:15
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 72
  • Dołączył: 14.12.2006
  • Skąd: Ostrowiec Św.


Partia Kobiet o ile pamiętam nie startuje w wyborach, gdyż spóźniła się ze zgłoszeniem komitetu wyborczego. Nie masz się więc co martwić.

_________________
There's a time to live and a time to die
When it's time to meet the maker
There's time to live but isn't it strange
That as soon as you're born you're dying...


*
 
XBARTEKX
Post : 09 paź 2007 16:27
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 629
  • Dołączył: 12.05.2007
  • Skąd: Kurów


Hehe widzicie. A mimo to i tak mam szczęście bo mam nadzieje że kiedy przyjdzie mój czas na głosowanie to już sie jakoś ustatkuje i będzie na kogo głosować :].


*
  WWW
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów. Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 112  Następna


cron