Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1670 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 112  Następna

W najbliższych wyborach swój głos oddam na
Czas głosowania minął 10 paź 2007 20:16
Prawo i Sprawiedliwość (PiS) 8%  8%  [ 1 ]
Platforma Obywatelska (PO) 69%  69%  [ 9 ]
Lewica i Demokraci (LiD) 8%  8%  [ 1 ]
Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL) 8%  8%  [ 1 ]
Liga Polskich Rodzin (LPR) 8%  8%  [ 1 ]
Samoobrona 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 13
Autor Wiadomość
djt
Post : 21 wrz 2007 10:11
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 132
  • Dołączył: 14.03.2007
  • Skąd: Północna DOKP :)


Kochani Forumowicze, spójrzmy na politykę szerzej. Moim zdaniem wszystkie utyskiwania na PiS nie mają sensu. Dlaczego?

Po pierwsze - musimy się pogodzić z tym, że nie posiadamy prawdziwie polskich polityków i elity intelektualnej. Kręgosłup naszej polskości w dosłownym tego słowa znaczeniu przetrącił nam komunizm i socjalizm.
Żaden kraj w Europie podczas ostatniej wojny nie poniósł takich strat w stosunku do ilości mieszkańców, jak Polska. Dodatkowo komuniści wytłukli to, co z przedwojennych i wojennych "diamentów" II RP pozostało. Bez przywództwa byliśmy łatwym celem. Pomimo tego, komuna nie mogła sobie z naszymi dziadkami i rodzicami poradzić. Stąd protesty, manifestacje, strajki... I tu właśnie tkwi problem, o którym poniżej.

Po drugie - jako Polacy jesteśmy podzieleni na dwa obozy i to od lat; ostatni raz daliśmy jako jeden Naród czadu w sierpniu 1980 r., ale osoby ówcześnie odpowiedzialne i na stanowiskach (zarówno w PZPR jak i w opozycji) ze strachu przed, jak to ówcześnie określano, "ekstremą patriotyczną" (jak np. najbardziej chyba znani pp Gwiazdowie, p. Walentynowicz i wiele innych, dziś zapomnianych osób), sprzedały jedyną naszą szansę na budowę uczciwego Państwa Polskiego za trzydzieści srebrników Okrągłego Stołu.
Połowa społeczeństwa uznała to za zwykłą zdradę (i co najgorsze, miała rację - bo był to zwykły skok na kasę), stąd podział w na dwie grupy polityczne - jedna popierała uzgodnienia z Magdalenki i uznawała je za słuszne, druga chciała ten błąd naprawić. W pierwszą grupę wpisują się wszystkie partie lewicowe oraz liberalno - prawicowe, jakie działały na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat, w drugą - niemalże wszystkie partie centro-prawicowe (między innymi właśnie Porozumienie Centrum, protoplasta dzisiejszego PiSu) i różnego rodzaju efemerydy i partyjki konserwatywno-patriotyczne.
Stosunkowo niedawno do zwolenników obydwu stronnictw NIESTETY dołączyły massmedia, kierunek liberalno-prawicowo-lewicowy obrały stacje prywatne (TVN, Polsat, większość gazet i czasopism, wydawana głównie zagranicznym sumptem), kierunek centroprawicowy i konserwatywny - telewizja publiczna (choć tu występowały wahania - zależy kto rządził :-)) i gros mediów z polskim kapitałem oraz polonijnych (TV Trwam, Radio Maryja, Nasz Dziennik, żeby wymienić najbardziej znane).

Podkreślenia są celowe.

Razem stawia to Polaków w bardzo niekorzystnej sytuacji. Szczególnie mam tu na myśli młodych Rodaków, którzy (bez obrazy) są niestety bardziej łatwowierni politycznie, niż młodzież jeszcze kilkanaście lat temu. Włączając tv i czytając co nieco bombardowani są dwoma różnymi politycznymi światami, każdy ma swoje racje - ale też każdy popełnia błędy. Rzecz w tym, aby te błędy pamiętać i wyciągać wnioski. Śledzę politykę od kilkunastu lat i wierzcie mi; to co dzisiaj widzimy w mediach jako "podłe", "faszystowskie", "bezwstydne" zagrania władzy są NICZYM w porównaniu z aferami za rządów Mazowieckiego, Suchockiej, Pawlaka. Cimoszewicza, Millera, Buzka... A wtedy współrządzili Ci, którzy dzisiaj krzyczą i krytykują Kaczyńskich, PiS, Radio Maryja...

Troszkę się rozpisałem, ale prościej tego wyłuszczyć się chyba nie da :-)

Pozdrowienia.

_________________
http://www.michalkiewicz.pl


*
 
nemrod
Post : 21 wrz 2007 10:59
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


I ja dorzucę swoje 3 gr, bo widzę, że każdy ma zapędy filozoficzno-politologiczne.

IMO system idealny nie istnieje, a co najwyżej można niwelować jego błędy i tworzyć najprzyjaźniejszą dla mas kombinację ustaw, idei, ograniczeń, praw, zakazów itp. itd. Powoli ludzkość radzi sobie coraz lepiej, ale nigdy nie osiągnie perfekcji przez to, że człowiek posiada...rozum!
Ja porównam to do nieustannego dążenia skorupy naszej planety do całkowitego wyrównania swojej powierzchni. Płyty tektoniczne się przemieszczają, zderzają się ze sobą tworząc góry (konflikty), a czasem wybuchnie jakiś wulkan, czy uderzy fala tsunami (mamy wojny). Później po zniszczeniach wszystko wraca do normy i za jakiś czas jest następny kataklizm.
A co z tym rozumem? Każdy człowiek jest inny i do całkowitej zgody z innym nigdy nie dojdzie. Nie pozwala mu na to indywidualizm i zdolność myślenia. Nawet bliźniaki jednojajowe nigdy do końca się nie zgodzą (ekhm....wyszła mi aluzja :P ). Niby demokracja jest najlepsza, bo człowiek ma największą swobodę. Ale czy nie za dużą? Kiedyś swobody były ograniczone, w domu zwykłej rodziny panowała dyscyplina i nie było tylu szajbusów, co dzisiaj. Chociaż zboczeńcy i wywrotowcy zawsze byli, tyle że dziś są oni bardziej niż kiedyś potępiani. Rozwój ustroju IMO idzie nierozłącznie z rozwojem technologicznym i umysłowym ludzkości i każde innowacje naukowe nie mogą się kłócić z filozoficznymi, a filozoficzne z naukowymi, bo mamy mieszankę wybuchową. Chyba trochę zacząłem fantazjować, ale co mi tam.
I jeszcze słowo odnośnie wielkich tego świata, czyli władców, bogaczy i naukowców. Mamy ciągle pretensje do polityków, że są chciwi, źli itp. IMO w naturze człowieka leży żądza władzy i chęć wpływania na innych. Nawet najbardziej honorowy i szlachetny człowiek kiedy dorwie się do pociągania za sznureczki zacznie łamać nawet swoje zasady, bo wie że ma niepowtarzalną szansę zaistnieć. To samo tyczy się bogaczy, którzy mimo grubego portfela cały czas starają się go powiększyć. Apetyt rośnie w miarę jedzenia. To wszystko wina/zasługa rozumu. A naukowcy? Wszystko to co was otacza, architektura, elektronika, środki transportu, energia - te rzeczy wymyśla 0,00001% ludzi (właśnie naukowcy i wynalazcy), 60% z tego korzysta, a reszta świata albo głoduje albo wojuje.
Byłoby na tyle.

_________________
.


*
 
XBARTEKX
Post : 22 wrz 2007 19:14
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 629
  • Dołączył: 12.05.2007
  • Skąd: Kurów


Tak na marginesie nikomu sie chyba tych długich postów nie chce czytać :].

djt pisze:
Po pierwsze - musimy się pogodzić z tym, że nie posiadamy prawdziwie polskich polityków i elity intelektualnej. Kręgosłup naszej polskości w dosłownym tego słowa znaczeniu przetrącił nam komunizm i socjalizm.


Święte słowa. Już nawet jak spytałem kolege: Ten nóż na pewno jest ostry?? On odpowiedział: Tępy jak Wałęsa :D. Po prostu moim zdaniem polityk powinien mieć pokończone szkoły wyższe a nie taki Rumek wyjęty z pola na ministra edukacji :}.


*
  WWW
lukasamd
Post : 22 wrz 2007 19:53
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


XBARTEKX pisze:
Tak na marginesie nikomu sie chyba tych długich postów nie chce czytać :].


Co niektórzy są bardziej ambitni i:

a) piszą dłuższe posty
b) piszą sensowne posty
b) potrafią czytać nawet długi posty

więc nie pisz głupot (prawie jak zwykle) tylko coś bardziej na temat :>


*
  WWW
XBARTEKX
Post : 22 wrz 2007 20:09
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 629
  • Dołączył: 12.05.2007
  • Skąd: Kurów


lukasamd pisze:
XBARTEKX napisał/a:
Tak na marginesie nikomu sie chyba tych długich postów nie chce czytać :] .


Co niektórzy są bardziej ambitni i:

a) piszą dłuższe posty
b) piszą sensowne posty
b) potrafią czytać nawet długi posty

więc nie pisz głupot (prawie jak zwykle) tylko coś bardziej na temat :>


Tak na marginesie czytałeś co dalej napisałem :]. Bo to był margines :D.


*
  WWW
Bartek0511
Post : 22 wrz 2007 20:14
Offline
Awatar użytkownika
Porucznik
Porucznik
  • Posty: 1043
  • Dołączył: 11.07.2006


XBARTEKX pisze:
Tak na marginesie czytałeś co dalej napisałem . Bo to był margines


tak na marginesie, czytałeś regulamin czy ci bana wlepić ?


*
 
Rhey
Post : 22 wrz 2007 21:34
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 18
  • Dołączył: 05.09.2007


XBARTEKX pisze:
powinien mieć pokończone szkoły wyższe a nie taki Rumek wyjęty z pola na ministra edukacji :}

To chyba nie najlepszy przykład :P
nemrod pisze:
Niby demokracja jest najlepsza, bo człowiek ma największą swobodę. Ale czy nie za dużą? Kiedyś swobody były ograniczone,

Największe? Jedyną swobodą przypisaną do demokracji jest wolność do wrzucania kartki do urny. W rzeczywistości obywatel jest podawany ścisłej kontroli przez państwową biurokracje. Nawet niby jedna z podstawowych swobód tego systemu wolność słowa jest ostatnio ograniczana przez tyranie poprawności politycznej.


*
 
djt
Post : 23 wrz 2007 13:28
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 132
  • Dołączył: 14.03.2007
  • Skąd: Północna DOKP :)


Cytuj:
Tak na marginesie nikomu sie chyba tych długich postów nie chce czytać


[OT]

Przypomina mi się dyskusja (listowna) jaką swego czasu przeprowadzał znany Smuggler (redaktor CDA) z czytelnikiem krytykującym jego czasopismo. Ów mlodzian skrytykował wszystko - recenzje, podpisy pod zdjęciami, układ graficzny itd. (jako plus wskazując panienki na grafikach ;) ), po czym z rozbrajającą szczerością: "Ale nie chciało mi się tych wszystkich tekstów czytać"...

Bartek, nie czytaj długich tekstów. Będziesz w przyszłości podpisywał umowę np. o wydzierżawienie mieszkania, a właściciel wpisze gdzieś na końcu, że może Cię bez powodu wyrzucić - Ty tego nawet nie zauważysz, bo "nie chce mi się czytać". Żaden sąd Twoich pretensji nie uzna - przecież podpisałeś, w trzech egzemplarzach, wiedziałeś co podpisujesz...

Koniec OT :-)

Cytuj:
Po prostu moim zdaniem polityk powinien mieć pokończone szkoły wyższe a nie taki Rumek wyjęty z pola na ministra edukacji


PAN Giertych ma wyższe wykształcenie i był nauczycielem. Nie jest lubiany, bo często podejmował niepopularne, acz konieczne decyzje, które podjęte powinny być już dawno temu. Swoje zrobiło także jego początkowe niedoświadczenie (jak np. bubel amnestii maturalnej), a przede wszystkim tendencyjne, nastawione WYŁĄCZNIE na krytykę media. Jakikolwiek głos poparcia był przedstawiany jako sprzyjanie jakiemuś wariatowi i pieniaczowi, co daje niestety efekty - jak powyżej.

Cytuj:
Jedyną swobodą przypisaną do demokracji jest wolność do wrzucania kartki do urny.


Mylisz się, Rhey. Dziś swobód jest za dużo, zerknąć wystarczy do Internetu. Przed wojną publiczne naśmiewanie się z np. nazwiska Prezydenta Rzeczpospolitej było karane sądownie i za aprobatą większości społeczeństwa. Dziś takie działania są zwyczajnie wyśmiewane, wolno wyśmiewać się z każdego i wszystkiego. To jest po prostu chore i niczemu dobremu nie służy, a już na pewno nie Państwu Polskiemu i naszym Rodakom.

Co do poprawności politycznej - tu akurat masz rację. Młodzież żydowska z Izraela na wycieczce w Polsce doszczętnie zniszczyła pokoje w jednym z hoteli w Krakowie, było o tym głośno swego czasu. Jak myślicie, poskarżył się ktoś organizatorom? Nie, bo Ci którzy próbowali tego wcześniej (historia się powtarzała), otrzymali jeszcze słowne pogróżki od ochrony tych żydowskich wandali, a poinformowani o tym włodarze miasta nabrali wody w usta, bojąc się oskarżeń o antysemityzm... Spróbowalibyście jako Polacy czegoś takiego w Izraelu - skonczyłoby się w najlepszym wypadku grzywną i wydaleniem z kraju, a w Polsce ambasador Izraela wrzeszczałby do utraty tchu o Polakach - antysemitach.

Pozdrowienia.

_________________
http://www.michalkiewicz.pl


*
 
XBARTEKX
Post : 23 wrz 2007 16:55
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 629
  • Dołączył: 12.05.2007
  • Skąd: Kurów


Kurde nie wiem jak to zrobiłem ale przeczytałem do końca.

Djt drogi policz sobie polityków bez wykstzałcenia sprawujących wysokie funkcje lub tych co je kiedyś sprawowali :]. To zobaczysz jaką tam mamy elite intelektualną a Rumek był przykładem swego rodzaju :D. Może akurat spudłowanym ale. No na przyład Andrew Lepper bokser i rolnik i oto jaki to intelektualista :D.


*
  WWW
djt
Post : 23 wrz 2007 20:54
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 132
  • Dołączył: 14.03.2007
  • Skąd: Północna DOKP :)


Nie chodzi o to, jakie kto ma wykształcenie. Politykiem może być nawet bezdomny, jeśli się w danej dziedzinie bardzo dobrze orientuje (np. słuzbie zdrowia - inna sprawa, że to raczej niemożliwe). Chodzi o czyny - jakie one są, czy służą Państwu Polskiemu, czy też mu szkodzą.

Lepper nie był bokserem. Rolnikiem w sumie też nie. Skąd masz takie dziwne informacje?

_________________
http://www.michalkiewicz.pl


*
 
Rhey
Post : 23 wrz 2007 23:31
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 18
  • Dołączył: 05.09.2007


djt pisze:
Lepper nie był bokserem. Rolnikiem w sumie też nie. Skąd masz takie dziwne informacje?

Pewnie z tej wypowiedzi Leppera.
Cytuj:
Ja trenowałem boks i zapasy. Ludzie! To by było wstyd gdybym komuś kiedyś w gębę nie dał albo ktoś mnie nie dał. Ja też dostałem nieraz. Co ja jestem jakiś świętoszek? Kto by taki przewrót zrobił w Polsce jak nie człowiek, który w życiu coś tam zrobił.

:lol2: :lol2: :lol2:


*
 
Len
Post : 01 paź 2007 20:21
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Oglądał ktoś debatę Kwaśniewski vs. Kaczyński?

Czy wy też macie wrażenie, że Kaczyński zgrywał cwaniaka? Tak jakby chciał udać, że nie jest zestresowany ale wyluzowany. Trudno mi cokolwiek powiedzieć, gdy słuchałem wypowiedzi Kaczyńskiego to jakoś nic nie czułem - to są puste słowa, puste obiecanki, które już znamy i puste oskarżenia bez pokrycia.

Kwaśniewski jest mądrzejszy o doświadczenie. Kwaśniewski wie co mówi bo 10 lat był prezydentem.

A najbardziej rozwalił mnie Kaczor na sam koniec oskarżając poprzedniego prezydenta o układy i wymieniając... Kaczmarka xD


*
  WWW
Pavcio
Post : 01 paź 2007 20:40
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 252
  • Dołączył: 17.07.2007


Generalnie trzeba przyznać, iż Olek Kwachu wydaję się być bardziej ludzki, naturalny. Facet umie zażartować, a nawet wypić jak przyjdzie co do czego. Jest to absolutne przeciwieństwo Jarka, który w mojej opinii wydaję się być zaślepiony władzą, przekonaniem o słuszności swojego postępowania.


*
 
Rhey
Post : 01 paź 2007 22:12
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 18
  • Dołączył: 05.09.2007


Dla mnie to była to rozmowa dwóch cwaniaczków bez żadnych wyrazistych poglądów(przynajmniej takich w które by wierzyli) którzy z braku innych możliwości muszą gadać o niczym. Krótko mówiąc obaj dalej wzbudzają we mnie abominacje (haha szpanuje :P !).


*
 
Sid
Post : 02 paź 2007 14:06
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 72
  • Dołączył: 14.12.2006
  • Skąd: Ostrowiec Św.


Co do Kaczmarka, to powstał przecież nawet pewien dowcip, o tym, że Jaruś wpisuje w rubryce zawód: "Kaczmarek" ;) .

Co do samej debaty, to nasi chłopcy chyba zapatrzyli się na amerykańskich polityków i zamiast od dawien dawna zapowiadanej merytorycznej debaty, były cwaniackie przepychanki, mające na celu ośmieszenie przeciwnika. Cytując Waldemara Pawlaka:

Cytuj:
Panowie, możemy się z tego śmiać, ale to się dzieje naprawdę!

_________________
There's a time to live and a time to die
When it's time to meet the maker
There's time to live but isn't it strange
That as soon as you're born you're dying...


*
 
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów. Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 112  Następna