Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1670 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5 ... 112  Następna

W najbliższych wyborach swój głos oddam na
Czas głosowania minął 10 paź 2007 20:16
Prawo i Sprawiedliwość (PiS) 8%  8%  [ 1 ]
Platforma Obywatelska (PO) 69%  69%  [ 9 ]
Lewica i Demokraci (LiD) 8%  8%  [ 1 ]
Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL) 8%  8%  [ 1 ]
Liga Polskich Rodzin (LPR) 8%  8%  [ 1 ]
Samoobrona 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 13
Autor Wiadomość
Grizzli
Post : 19 paź 2006 18:40
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 267
  • Dołączył: 02.08.2006
  • Skąd: że :)


Według mnie najlepszym ustrojem dla polaków byłby jakis totalitarny lub autototalitarny bo jak się da im demokracje i "wolną rękę" to z Polski zrobi sie burdel i chaos. Nawet Piłsudzki mówił że Polaków trzeba trzymac "twardą ręką". Historia lubi się powtarzac- dzieje się prawie to samo gdy szlachta rządziła Polską i doszło do tego że nam zrobili zabory :(: :|

_________________
"Losing my sight Losing my mind Wish somebody would tell me I'm fine"


*
  WWW
lukasamd
Post : 20 paź 2006 04:39
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Masz całkowitą rację - kiedy w Polsce władzę sprawowali królowi i to oni kierowali praktycznie wszystkim kraj był bogaty, ludziom żyło się lepiej itp. Ale nie bo oni (część zamożna) chcieli prawa głosu - no i mamy teraz efekty takiego "myślenia".


*
  WWW
Len
Post : 21 paź 2006 13:08
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Grizzli pisze:
Według mnie najlepszym ustrojem dla polaków byłby jakis totalitarny lub autototalitarny bo jak się da im demokracje i "wolną rękę" to z Polski zrobi sie burdel i chaos.

Chaos niekoniecznie musi oznaczać coś złego, no ale takie już skojarzenie ludzi :]


*
  WWW
Rhey
Post : 17 wrz 2007 16:18
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 18
  • Dołączył: 05.09.2007


Cytuj:
Wiem że to moze i nudny temat

Polityka nudnym tematem? A co może być ciekawszego???!!! Te wszystkie intrygi, łapówki, procesy, no i oczywiście programy od których zależy jak będzie się żyło w naszym kraju (że o wojnach nie wspomnę). Jak można uważać że to nieciekawy temat? :zdziw:


*
 
XBARTEKX
Post : 17 wrz 2007 19:31
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 629
  • Dołączył: 12.05.2007
  • Skąd: Kurów


Rhey pisze:
Cytat:
Wiem że to moze i nudny temat

Polityka nudnym tematem? A co może być ciekawszego???!!! Te wszystkie intrygi, łapówki, procesy, no i oczywiście programy od których zależy jak będzie się żyło w naszym kraju (że o wojnach nie wspomnę). Jak można uważać że to nieciekawy temat? :zdziw:


Do Lukasa. Polska polityka NIGDY NIE JEST NUDNA :}.

Do Rheya no ja bym nie nazwał polityki kinem akcji lecz kabaretem. Bo jakby nie mówić jak sie śmiałem z tekstów jednego dziesiątoplanowego posła Pisu to chyba nikt go nie słuchał cały czas na sali można było słyszeć gwar i naprawde głośne gadanie aż Marszalek ich uspokajał ;]. Więc chyba politycy śmieją się z samych siebie :]. Nie ma co. Ale po prostu to co oni mówią do siebie to zalewa :].Albo polecam pooglądać Szymona Majewskiego rozmowy w tłoku :]. Zawsze tam sie można pośmiać z tego co już jest śmieszne ;].


*
  WWW
Rhey
Post : 17 wrz 2007 22:54
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 18
  • Dołączył: 05.09.2007


Cytuj:
Do Rheya no ja bym nie nazwał polityki kinem akcji lecz kabaretem.

Politykę możemy podzielić na dwie części tą którą pokazują w telewizji i tą której dowiadujemy się z TV i tą o której dowiadujemy się z odtajnionych akt wywiadu i kontrwywiadu. Nie muszę chyba mówić która jest ciekawsza.
Cytuj:
cały czas na sali można było słyszeć gwar i naprawde głośne gadanie aż Marszalek ich uspokajał ;]

Mi się nawet ten bezład podoba. Przypomina mi lekcje w gimnazjum. :P


*
 
Sid
Post : 18 wrz 2007 08:29
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 72
  • Dołączył: 14.12.2006
  • Skąd: Ostrowiec Św.


IMO demokracja chyli się ku upadkowi. Raz już ją próbowano wprowadzić (starożytny Rzym i Grecja) i wiadomo co z tego wyszło. Problemem jest to, że demokracja to rządy większości - obojętnie czy to większość inteligencka czy rolnicza. U nas niestety zawsze przeważał ten drugi pogląd. Poza tym - im więcej ludzi na świecie, tym trudniej ich opanować, bo tłum jak wiadomo jest głupi. A nie dość, że wymykają się spod kontroli, to jeszcze mają w ręku narzędzie władzy. Co nam pozostaje? God Save the King! ;)

_________________
There's a time to live and a time to die
When it's time to meet the maker
There's time to live but isn't it strange
That as soon as you're born you're dying...


*
 
Rhey
Post : 18 wrz 2007 14:28
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 18
  • Dołączył: 05.09.2007


Muszę ci zmartwić ale demokracja umarła już dawno teraz na świecie panuje Ochlokracja - rządy bezrozumnego tłumu. O demokracji możemy mówić w XIXw. USA kiedy żeby zagłosować w wyborach trzeba było zapłacić podatek wyborczy i zdać egzamin z wiedzy o konstytucji.


*
 
Sid
Post : 18 wrz 2007 15:06
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 72
  • Dołączył: 14.12.2006
  • Skąd: Ostrowiec Św.


Z tym to się nie do końca zgadzam. Ty uważasz, że to co jest dzisiaj to tylko parodia demokracji, a ja uważam, że jest ona po prostu inna (płacenie podatku i zdawanie egzaminów to jakby nie mówić jakiś warunek, a demokracja sama w sobie daje bezwarunkowe prawo wyborcze, nawet jeśli ktoś jest idiotą). Dla mnie nie jest to zresztą ważne, bo IMO demokracja w ogóle nie jest dobrą metodą sprawowania rządów, przynajmniej nie przy dużej liczbie ludności (na poziomie państw wielkości powiatów to może jeszcze by się jakoś sprawdziło, gdyby głosowanie było jawne i nakazywałoby poparcie swojego głosu wyjaśnieniem na walnym zgromadzeniu).

_________________
There's a time to live and a time to die
When it's time to meet the maker
There's time to live but isn't it strange
That as soon as you're born you're dying...


*
 
lukasamd
Post : 18 wrz 2007 15:58
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


No ale czy jest coś lepszego? Jak to się mawia demokracja jest zła ale nikt nie wymyślił niczego lepszego chociaż... moim zdaniem najlepszym ustrojem byłby... komunizm. Nie chodzi mi o socjalizm z którym ludzie stykali się do tej pory - czy ktokolwiek słyszał o PRAWDZIWYM komuniście? Może zaliczmy do nich Janosika i Robin Hooda ( :lol: ) ale tak naprawdę to komunizmu na świecie jeszcze nie było.

Jest jednak pewien problem - tego ustroju nie da się zrealizować ponieważ już nawet 2 osoby to 2 charaktery -> 2 zdania -> możliwość kłótni i zazdrości = sprzeczność z zasadami komunizmu.

Demokracja nie byłaby zła gdyby wprowadzić w niej pewne ograniczenia (choć wtedy będzie zaprzeczała samej sobie więc wszystko i tak jest bez sensu).


*
  WWW
Sid
Post : 18 wrz 2007 16:09
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 72
  • Dołączył: 14.12.2006
  • Skąd: Ostrowiec Św.


Co do komunizmu, to też nad tym sporo myślałem (nawet wyskrobałem referat na ten temat, jak znajdę to przytoczę), ale IMO komunizm jest możliwy tylko w takim wypadku jaki obserwujemy np. w grze Deus Ex (jedno z zakończeń gry taki motyw przedstawia). Chodzi mi o to, że tym "władcą" byłby... komputer. Oczywiście nie zwyczajny, tylko myśląca super-machina, jaka istnieje we ww. Deus Ex. Sprawa prosta - komputer nigdy się nie myli, może na raz przewidywać tysiące rozwiązań i wybierać to najlepsze, no i nie zna nienawiści, żądzy władzy i nie ma własnych poglądów społeczno-politycznych. Komunizm wcale nie musi być ustrojem nietolerancji, bo tolerancyjność zależy tylko od ludzi władzy. A jak ludzi władzy brak, to i nie ma problemu.

Chociaż może jest jeden... po prostu nie dysponujemy jeszcze takimi technologiami ;) . Ale za parę lat, kto wie...

_________________
There's a time to live and a time to die
When it's time to meet the maker
There's time to live but isn't it strange
That as soon as you're born you're dying...


*
 
Rhey
Post : 18 wrz 2007 16:52
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 18
  • Dołączył: 05.09.2007


Wasz wybór ja komunizmu nigdy nie zaakceptuje jest systemem całkowicie niemoralnym i niszczącym wszelką kreatywność. Na szczęście nigdy nie doczekamy sie wprowadzenia go w życie. Problemem komunizmu nie jest to że nie mamy jakiejś super maszyny która mogłaby nami rządzić tylko to ze ludzie nie są maszynami które mogłyby w takim systemie działać.


*
 
Sid
Post : 18 wrz 2007 17:38
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 72
  • Dołączył: 14.12.2006
  • Skąd: Ostrowiec Św.


Coś mi się wydaje, że opierasz się na tym "znanym" szeroko komunizmie, który próbowano wprowadzić w Bloku Wschodnim. Tak naprawdę, to nie można tego nazywać komunizmem. To był leninizm, stalinizm, a później realny socjalizm. Radzę poczytać Marksa - on miał całkiem sporo fajnych pomysłów. Myślę, że połączenie paru z nich z tolerancyjnymi poglądami społecznymi i ekonomicznymi (nie musisz koniecznie być robotnikiem) dałyby całkiem wymierne zyski.

A co do tego, że ludzie nie są maszynami, to popatrz po prawdziwym świecie. Większość ludzkości pracuje tak jak i pracowałaby za socjalizmu, tyle, że inne trochę są zasady ekonomiczne. Komunizm niekoniecznie prowadzi do zakładania "ludzkich farm".

_________________
There's a time to live and a time to die
When it's time to meet the maker
There's time to live but isn't it strange
That as soon as you're born you're dying...


*
 
Rhey
Post : 18 wrz 2007 18:08
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 18
  • Dołączył: 05.09.2007


Cytuj:
A co do tego, że ludzie nie są maszynami, to popatrz po prawdziwym świecie. Większość ludzkości pracuje tak jak i pracowałaby za socjalizmu, tyle, że inne trochę są zasady ekonomiczne.

Ludzie pracują dla zaspokojenia swoich pragnień. By zbudować prawdziwy komunizm musielibyśmy wyrzec się swoich potrzeb i ambicji i pracować tylko dla dobra ogółu.
Cytuj:
on miał całkiem sporo fajnych pomysłów

Może kilka wymienisz?


*
 
XBARTEKX
Post : 18 wrz 2007 19:42
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 629
  • Dołączył: 12.05.2007
  • Skąd: Kurów


A tak schodząc na margines to wiecie ze we Francji i Angli te wojny Prawica vs Lewica były zaraz po drugiej wojnie ;]. Czyli policzcie sobie ile lat mamy cofnięcia :).


*
  WWW
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów. Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5 ... 112  Następna