Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
spiryt
Post : 18 sie 2010 19:26
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 446
  • Dołączył: 27.03.2008


Mam problem włączam komputer pisze mi coś o krytycznym błędzie bla bla bla i mam 2 opcje uruchom system windows normalnie lub uruchom jakieś tam narzędzie sam już nie pamiętam jakie daj uruchom normalnie i takie coś druga opcja też nie działa niby coś się tam ładuje i jakiś błąd i wyłącza mi komputer próbowałem przy starcie F8>ostatnia dobra konfiguracja i nadal ten niebieski ekran poradzono mi żebym skasował C:\Windows\system32\codeintegrity\Bootcat.cache włożyłem płytę z win7 przy starcie dałem F12 potem hard disk i nadal mam te 2 opcje do wyboru. Hiren's BootCD nie zadziałał więc zostaje mi konsola odzyskiwania (praca w trybie tekstowym) ale nie wiem jak ją uruchomić i skasować ten plik ktoś z was by mógł mi to opisać jak to zrobić ?


Załączniki:
20100814019.jpg
20100814019.jpg [ 234.57 KiB | Przeglądany 6179 razy ]

_________________
"Szczęście okazało się dziwką, a ja klientem bez portfela"
Max Payne

Tak. Da się zauważyć, że ten świat od jakiegoś dłuższego czasu działa w systemie Pay-to-win.
*
 
Starchris
Post : 18 sie 2010 22:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


spiryt pisze:
poradzono mi żebym skasował C:\Windows\system32\codeintegrity\Bootcat.cache


To poprawnie Ci polecono. To ten właśnie plik uniemożliwia Ci poprawny start twojego systemu. Albo się w jakiś sposób uszkodził albo zmienił rozmiar na niepoprawny.

Przy włożeniu płyty instalacyjnej windows 7 nie używaj klawisza F12 tylko zacznij nową instalację i na początku będzie opcja "napraw system" (zdjęcie pierwsze) - to w żadnej mierze nie oznacza, że on Ci będzie instalował system. On będzie coś tam próbował naprawiać ale po jakichś maks 5 do 10 minutach pojawi Ci się komunikat, czy mu się udało naprawić czy nie. Czy mu się uda czy nie, po tej próbie naprawy wyskoczy możliwość wejścia w ustawienia zaawansowane (zdjęcie drugie) i dopiero tam będziesz miał dostęp do czystego programu DOS (zdjęcie trzecie), w którym możesz zrobić wszystko. Jak nie pamiętasz komend to wpisujesz help i wszystko Ci wyskakuje.

Nie wiem, którą wersję masz Hiren Boot'a ale ja mam 9.9 i w nim jest możliwość włączenia miniXp. Jak mini xp nie włączy Ci systemu w interfejsie uproszczonego windowsa Xp (czasem się włącza dobrych kilka minut) to znaczy, że nie może dostać się do danych znajdujących się na dysku twardym. Czyli dysk jest przez jakiś plik blokowany (właśnie najprawdopodobniej przez przez plik bootcat.cache).

Jak masz możliwość, to przełóż dysk do innego komputera i sprawdź czy działa. Jak działa to spróbuj usunąć plik bootcat.cache.


Załączniki:
mbr03a.jpg
mbr03a.jpg [ 43.83 KiB | Przeglądany 6171 razy ]
windows-7-startup-repair-10a.jpg
windows-7-startup-repair-10a.jpg [ 42.15 KiB | Przeglądany 6171 razy ]
05a.jpg
05a.jpg [ 54.81 KiB | Przeglądany 6171 razy ]

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


Ostatnio zmieniony 18 sie 2010 22:18 przez Starchris, łącznie zmieniany 2 razy
*
 
spiryt
Post : 18 sie 2010 22:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 446
  • Dołączył: 27.03.2008



_________________
"Szczęście okazało się dziwką, a ja klientem bez portfela"
Max Payne

Tak. Da się zauważyć, że ten świat od jakiegoś dłuższego czasu działa w systemie Pay-to-win.


*
 
Starchris
Post : 18 sie 2010 23:30
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


ściągnąć tę poprawkę możesz stąd: http://support.microsoft.com/hotfix/KBH ... n-us#step1

Aczkolwiek to jest typowa poprawka systemu Windows 7, więc jak masz włączone automatyczne aktualizacje, to już pewnie dawno masz ją zainstalowaną na komputerze. Ja bym ją na pewno zainstalował ze względu na to, że zmniejszy (nie zniweluje całkowicie) ilość sytuacji po których wystąłpiłby błąd taki jak u Ciebie.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


Ostatnio zmieniony 18 sie 2010 23:30 przez Starchris, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
lukasamd
Post : 19 sie 2010 15:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Nie ma czegoś takiego, jak poprawka, w którą warto inwestować:
- po to jest Windows Update, aby było włączone i pobierało wszelkie dostępne aktualizacje
- po to jest Przywracanie Systemu (w Windows 7 nazywane również Ochrona Systemu), aby było włączone i w razie jakieś awarii umożliwiało nam szybkie przywrócenie do stanu używalności

Ja wiem, w poradach itp. często piszą, aby i to i to wyłączyć w celu przyśpieszenia. Tyle, że to będzie jakiś ułamek 1% wydajności, a w razie czego pozostajemy "na lodzie" :)


*
  WWW
michalrozek
Post : 16 maja 2012 22:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 0
  • Dołączył: 16.05.2012


witam i bardzo przepraszam za odświeżenie tematu
mam taki sam problem, system nie chce się w żaden sposób uruchomić, zatrzymuje się na ekranie "uruchamianie systemu windows".
Tak jak tutaj polecono usunąłem plik Bootcat.cache za pomocą wiersza poleceń (nie byłem pewien czy mi się udało, ponieważ jestem trochę zielony w tym), niestety nie pomogło. Miałem wydzieloną wcześniej dodatkową partycję, a więc zainstalowałem na niej Windowsa 7 (mam obecnie na dysku 2 systemy windows 7) i udało mi się uruchomić komputer, upewniłem się czy faktycznie usunąłem plik bootcat.cache i faktycznie- pliku nie było. Uruchomiłem już komputer, jednak zależy mi na uruchomieniu poprzedniego Windowsa. Bardzo proszę o pomoc


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron