Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę   1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Ming
Post : 04 cze 2010 15:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 153
  • Dołączył: 08.09.2008
  • Skąd: Staszów


Witam.
Mam problem z kierownicą do komputera, jest to Supercharged Superme z Manty. Jest to nie pierwszy raz, 3 razy mi się tak działo ale za każdym razem naprawiała się sama przy którymś włączeniu komputera. Gram sobie a tu nagle kierownica przestaje dział. Cały czas pali się na niej czerwone światełko, czyli tak jak trzeba, ale nie działa. No więc wyłączam komputer, odłączam, włączam, włączam komputer, pali się zielone światełko. Powinno się palić przez chwilę, potem przeskoczyć samo na czerwone, a pali się cały czas i do tego nie mogę zmienić trybu na Analog żeby się zapaliło czerwone i żeby można było grać :| Do tego komputer wykrywa ją jako jakieś urządzenie ale nie rozpoznaje jej jako kierownicy. Wchodząc w panel sterowania/drukarki i inny sprzęt/kontrolery gier, nie ma jej tam, a powinna być jako Dougle Vibration Controler. Czy może coś nie łączyć :?: Powiem jeszcze, że od dłuższego czasu nie działa mi wajcha od biegów. Kierownica ma już 5 lat ale jest świetna, dobrze leży w rękach i ma okładziny z materiału skóropodobnego.
Trochę to skomplikowane, proszę o pomoc i z góry dziękuję.

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 04 cze 2010 15:03 przez Ming, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
lukasamd
Post : 04 cze 2010 16:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Wszystkie sterowniki (o ile jakieś były) masz zainstalowane?
Spróbuj w menadżerze urządzeń wyłączyć oszczędzanie energii na złączach USB, choć wątpię, aby to coś dało.


*
  WWW
Ming
Post : 04 cze 2010 17:54
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 153
  • Dołączył: 08.09.2008
  • Skąd: Staszów


Cytuj:
Wszystkie sterowniki (o ile jakieś były) masz zainstalowane?

Na płytce są 3 sterowniki. Wczoraj wszystkie przeinstalowałem.
Cytuj:
Spróbuj w menadżerze urządzeń wyłączyć oszczędzanie energii na złączach USB, choć wątpię, aby to coś dało.

Gdzie to dokładnie jest. Menadżer urządzeń i co dalej :?:

_________________
Obrazek


*
 
lukasamd
Post : 04 cze 2010 19:49
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Ming pisze:
Gdzie to dokładnie jest. Menadżer urządzeń i co dalej


Przechodzisz do zakładki Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej, a potem w każdym hubie właściwości -> zakładka zarządzanie energią.
Odznaczasz pole "zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania energii"


*
  WWW
Len
Post : 04 cze 2010 21:49
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Z kierownicami w ogóle jest niezła jazda. Raz, że czasem ciężko je należycie ustawić bo możliwości jest sporo. A dwa, że modele poniżej 200zł mają tendencję do wyłączania się lub przestawiania. U mnie na ten przykład czasem zdarza się, że punkt centralny przesuwa się w prawo. Powoduje to oczywiście automatyczne skręcanie samochodu w lewo, mimo że fizycznie kierownica ustawiona jest prosto. Wtedy muszę przerwać grę i skręcić kierownicą do oporu w obie strony, wtedy znów centruje się poprawnie ale gorzej jest kiedy ścigam się z kolegami przez sieć, bo zwyczajnie nie da się włączyć pauzy, a koledzy drą się, że na prostej w nich wjeżdżam :D


*
  WWW
Ming
Post : 05 cze 2010 08:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 153
  • Dołączył: 08.09.2008
  • Skąd: Staszów


Len u mnie jest wszystko to samo. Kierownicę mam od nowości a kosztowała ok 160 zł.
lukasamd jak narazie nic to nie dało.
Ale czym to jest spowodowane. Przecież jeszcze rok temu tak nie było.

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 05 cze 2010 09:05 przez Ming, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Len
Post : 05 cze 2010 23:37
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Hehe, u mnie też nic nie było a potem nagle zaczynała skręcać. Nie dość, że potrafią ku naszemu zaskoczeniu zmienić punkt centralny (powodując skręcanie samochodu) to jeszcze trzeba im ustawiać martwe pole, bo nie potrafią się idealnie ustawić (fizycznie) w centralnym punkcie. Na precyzyjną kierownicę trzeba by trochę wydać.

Ja z początku myślałem, że coś się popsuło. Brat podczas grania lubi trzaskać we wszystko, co się da, a kierownica jest jednak dość delikatna. Marudziłem gościowi z supportu aż w końcu ręce im opadły i przysłali mi zupełnie nową, za darmo i to nie żądając wysyłki starej. Kilka dni później dowiedziałem się, że stara kierownica nie była uszkodzona, ona po prostu tak ma. I tym sposobem mam dwie sprawne kierownice, z czego jedną za darmo xD


*
  WWW
Ajzol
Post : 06 cze 2010 00:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 25
  • Dołączył: 27.05.2010


Ja kupie sobie Logitecha G25. Uparłem się i kit, że kosztuje tysiaka (najtaniej 700 widziałem):P Chce wystartować w WRSMP w RBR. Do tego jest potrzebne dobre kółko. Żadne tanie kierownice nie oddają realizmu i przyjemności z jazdy.


*
 
Ming
Post : 06 cze 2010 08:19
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 153
  • Dołączył: 08.09.2008
  • Skąd: Staszów


Czyli co, najlepiej kipić nową :?: Bo do tej nie mam już siły. Jak tak ma być gdy wyjdzie Test Drive Unlimited 2 to już se wole kupić nową. Co byście doradzili w granicach 300zł :?:

_________________
Obrazek


*
 
Sir Kalach
Post : 06 cze 2010 11:18
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 60
  • Dołączył: 26.08.2007
  • Skąd: Kraków


http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/Logitech_Formula_Force_EX-781.html - lecąc cenowo w górę pierwsza kierownica która zaczyna się liczyć.

Obok zwycięzcy to drugi markowy produkt w teście. Jakość wykonania urządzenia nie jest może bardzo dobra, ale wszystko jest na swoim miejscu i sprawia solidne wrażenie. Zastrzeżenia można mieć jedynie do stosunkowo małych manetek zmiany biegów. Koło kierownicy ma kąt obrotu wynoszący 200 stopni. Jest to wynik daleki od rzeczywistego kąta obrotu kierownic stosowanych w samochodach, ale wystarczający, aby przy szybkich manewrach nie odczuwać ciągłego dobijania, które potrafi dać się we znaki przy urządzeniach o kącie obrotu 180 stopni. Logitech poprawnie współpracował ze wszystkimi testowymi grami, a wrażenia z działania systemu sprzężenia zwrotnego były poprawne.

Według Skąpca kupisz już za lekko ponad 200 zł. Sam się do niej przymierzam właśnie przed TDU2. Na razie upgrade kompa.


*
 
Len
Post : 06 cze 2010 14:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Ming, kierownicę po prostu musisz zrozumieć. Ja już się nauczyłem wszystkich psikusów jakie sprawia mi moja i nie mam z nią problemów, bo po prostu wiem jak się z nią obchodzić. Ale przyznam, że z początku też miałem jej dosyć. Jednak, ściganie się na klawiaturze za pomocą strzałek jest strasznie nudne i łatwe, a jakoś szkoda mi kilkuset złotych na porządną kierownicę.


*
  WWW
Ming
Post : 06 cze 2010 14:27
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 153
  • Dołączył: 08.09.2008
  • Skąd: Staszów


Ale co ja jej mam zrobić jak od dwóch tygodni nie da się grać bo jej nie wykrywa komp i jeszcze sie świeci to pierońskie zielone światełko.

_________________
Obrazek


*
 
Ming
Post : 11 cze 2010 14:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 153
  • Dołączył: 08.09.2008
  • Skąd: Staszów


Wyptrzyłem w jednym sklepie taką kierownicę. Za 250 zł. Profesional Carbon Racer z Tracera.
Co o tym myślicie, można kupować :?: Jest to taka kierownica na jaką czekałem od tygodnia :D Przywieźli też takiego samego Superchargera jak miałem :okulary2:


Załączniki:
tracer-trk-v12-professional-carbonracer.157092.2.jpg
tracer-trk-v12-professional-carbonracer.157092.2.jpg [ 36.46 KiB | Przeglądany 1449 razy ]

_________________
Obrazek
*
 
Len
Post : 11 cze 2010 15:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Ja tam się za bardzo nie znam, kupiłem jaka była, z Logitecha, też za ok. 250zł. Ale Tracer nie brzmi mi zbyt pewnie.


*
  WWW
Ming
Post : 12 cze 2010 13:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 153
  • Dołączył: 08.09.2008
  • Skąd: Staszów


Tracer to raczej niezła firma. Coś w stylu Manty. Mam z Tracera głośniki i jestem z nich zadowolony. A PETARDE MAJĄ :!: :!: :!:
Jak odwale na full to sie szyby trzęsą :D

--- Dodano: 12 cze 2010 13:52 ---

Może i Tracer to nie najlepsza firma ale jeśli chodzi o wzór kierownicy, to jest to :!: I tak, mam plan :P Kupię ją pod koniec sierpnia, bo wtedy jest zniżka na wszystko o 30% :P , to wyjdzie gdześ poniżej 200zł i wezme sobie przedłuże gwarancję do 4 lat, dopłacę z 80zł, i bedzie spokój :D :D :D

_________________
Obrazek


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2  Następna


cron