Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
lukasamd
Post : 09 kwie 2010 15:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Trudno chyba było nie słyszeć o "aferze" z planowaną budową nowego meczetu w Polsce, która budzi dużo wątpliwości i niepokojów. Wczoraj natknąłem się również przypadkowo na ciekawą debatę na łamach programu Warto rozmawiać w TVP. Sam nie jestem za bardzo w temacie, choć na blogach znajomych czytałem kilka(naście) wpisów dotyczących problemu muzułmanów i islamu w Europie Zachodniej.

Dlaczego problemu? Jakby to powiedzieć... w naszym kraju są różni imigranci: na targach nie brakuje Romów czy Wietnamczyków, kresy wschodnie pełne są natomiast Ukraińców, ale wszyscy oni jakoś potrafią przystosować się do systemu i zasad panujących w państwie, w którym się znajdują (mówię ogólnikowo, oczywiście nie przeczę, że niektórzy nie potrafią, ale czy każdy z nas przestrzega prawa?). Z relacji wielu osób i analizy zachowań społeczności muzułmańskich w innych krajach europejskich można powiedzieć, że oni tego nie potrafią. Niestety, ale mają śmietnik u siebie (dosłowny, byłem w Egipcie i nigdzie jeszcze takiego syfu nie widziałem) i muszą go przynosić razem ze sobą. Nie potrafią się dostosować, więc siłowo i/lub demograficznie zaczynają dominować...

Pół biedy, gdyby to było coś cywilizowanego, ale wystarczy spojrzeć na zasady prawa szariatu:
- żona od Ciebie odejdzie, możesz ją zabić (poprawka: powinieneś, ze względu na honor)
- kobieta zostanie zgwałcona, może zostać zabita
- seks pozamałżeński - ukamienowanie (oczywiście dotyczy kobiet)
- kradzież - ucinanie rąk
- kradzież na innowiercy nie jest kradzieżą (czyli muzułmanin może okraść np. chrześcijanina i jeżeli sąd działa na prawie szariatu, to sprawy nie było)

To tylko kilka, bardzo mało znaczących przykładów. Trzy pierwsze ukazują jednak, że nie jest to z pewnością demokratyczne i równe prawo, lecz całkowita dyskryminacja kobiet i podporządkowanie ich mężczyzną. Zresztą, całe prawo opiera się i zakłada na podporządkowaniu religii... Co więcej, w wypadku jakichś sprzeczek oni nie wychodzą z pięściami, lecz z nożami, toporami itp (co widać np. podczas różnego rodzaju protestów).
Nie wiem jak wy, ale ja nie jestem w stanie czegoś takiego uznać za normalne. Nie ma problemu, jeżeli ktoś przyjeżdża do nas i mieszka, ale nie wpiernicza się z własnymi zasadami dotyczącymi innych osób. Niestety, oni tego nie potrafią i w wypadku Europy Zachodniej (szczególnie Francja, Anglia) już widać bardzo silny wpływ "kultury" islamu na rdzennych mieszkańców, politykę i gospodarkę.


Nie ukrywam, że choć wychowałem się we wierze katolickiej, wyrzekam się jej bo jest kłamliwa i złamanego grosza nie warta. Uważam jednak, że jest cywilizowaną religią, która potrafi się zmieniać. Zresztą, nawet we wspomnianej debacie zauważono, że chrześcijaństwo przeszło przez oświecenie, przez reformację. W wypadku islamu ciągle stoi się w miejscu, wiekach ciemnych...
Czy powinniśmy się przed nimi "bronić"? Moim zdaniem, stanowczo tak. Oczywiście polska to państwo demokratyczne i konstytucja min. gwarantuje wolność wyznania, ale wolałbym, aby żadnych przywilejów nie było, zaś wszelkie próby wchodzenia z butami w nasze prawa powinny być od razu i bezlitośnie tłumione.
Jeżeli uznacie mnie za osobę nietolerancyjną, przeczytajcie nieco o szariacie i "religii pokoju", lecz nie ze strony propagandowej, ale osób, które naprawdę miały z nią do czynienia.
Nieco chaotycznie, ale mam nadzieję, że na wstęp do ciekawego tematu wystarczy.


*
  WWW
Pavcio
Post : 09 kwie 2010 15:26
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 252
  • Dołączył: 17.07.2007


Wiec tak. Z pogladow jestem nacjonalista. Jestem zwolennikiem panstw jednolitych pod wzgledem narodowym i etniczny. Jednoczesnie uwazam, ze dobrze jest, gdy sa pewne mniejszosci, bo to zapobiega szowinizmowi, pomaga poznac kulture obca, pomaga gospodarce. Czyli na oko 95% Polski to Polacy, reszta inne narodowosci. Historia pokazuje ze zbyt duze mniejszosci stwarzaja problemy, i ich brak tez. Mi tam jak na razie Muzulmanie nie przeszkadzaja


lukasamd pisze:
- żona od Ciebie odejdzie, możesz ją zabić (poprawka: powinieneś, ze względu na honor)
- kobieta zostanie zgwałcona, może zostać zabita
- seks pozamałżeński - ukamienowanie (oczywiście dotyczy kobiet)
- kradzież - ucinanie rąk
- kradzież na innowiercy nie jest kradzieżą (czyli muzułmanin może okraść np. chrześcijanina i jeżeli sąd działa na prawie szariatu, to sprawy nie było)


Takie zachowanie podpada pod K.k. Religii nie znam, wiec nie bede sie wypowiadal. Z Muzulmanami nie mialem nigdy do czynienia. Jesli chodzi o wyznanie innych ludzi, nie obchodzi mnie ono, bo "Cogitationis poenam nemo patitur". I tak powinno być. Problem bedzie wtedy, gdy myslenie zacznie wchodzic w czyny karalne. Nie uważam Cie za nietolerancyjnego. Nie wiem czy Muzułmanie nie potrafia/nie chca/nie beda potrafili/nie beda chcieli dostosowac sie do naszego prawa i systemu, ale mysle ze w razie ewentualnych problemow jestesmy w stanie sobie poradzic z "niesubordynacja"- nie znalazlem lepszego slowa.


*
 
Len
Post : 09 kwie 2010 19:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Zawsze powtarzam - Polska to katolicki kraj. Jesteś wyznawcą innej religii - dostosuj się. Nie masz zamiaru? To wypierdalaj.

I też nie wiem w czym problem, Wietnamczyków u nas nie brakuje, Rumunów jeszcze więcej, Ukraińców, Czeczenów, Gruzinów i Białorusinów na wschodzie jest cała masa. Ich wszystkich jest więcej niż Muzułmanów, a mimo to nie plują się na wszystkie strony. Oni nas nazywają niewiernymi, tylko dlatego że wierzymy w innego Boga niż oni. Mówią tak i jednocześnie chcą, żebyśmy my ich tolerowali. No sorry, ale coś za coś.

Druga sprawa - obawy i uprzedzenia co do religii z bliskiego wschodu. Słyszymy o zamachu terrorystycznym, kto jest winnym? No oczywiście muzułmanin (czy kto tam jeszcze...), na drugi tydzień znowu samobójczy zamach, kilkudziesięciu zabitych. Zamachowiec? Miał turban na głowie. Niedługo potem kolejny zamach na cywili. Kto jest winnym? Ten kto zawsze. Obawy więc są uzasadnione. Czy słyszeliście kiedyś o chrześcijanie wysadzającym się w powietrze i zabijającym niewinnych ludzi tylko dlatego, że są z innej religii? Albo Buddystach lub innych?

lukasamd pisze:
Pół biedy, gdyby to było coś cywilizowanego, ale wystarczy spojrzeć na zasady prawa szariatu:
- żona od Ciebie odejdzie, możesz ją zabić (poprawka: powinieneś, ze względu na honor)
- kobieta zostanie zgwałcona, może zostać zabita
- seks pozamałżeński - ukamienowanie (oczywiście dotyczy kobiet)
- kradzież - ucinanie rąk
- kradzież na innowiercy nie jest kradzieżą (czyli muzułmanin może okraść np. chrześcijanina i jeżeli sąd działa na prawie szariatu, to sprawy nie było)

Zupełnie jak u nas jakieś... 1000 lat temu?


*
  WWW
Pavcio
Post : 09 kwie 2010 20:08
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 252
  • Dołączył: 17.07.2007


Jeśli kraj=panstwo, Polska nie jest katolicka.
Jesli kraj=ojczyzna, to uważamy sie za katolików. Czy nimi jestesmy, inna sprawa. Jeśli to my decydujemy, to tak, Polska to katolicki kraj, ale jeśli to nasze życie decyduje czy jestesmy katolikami (ergo czy jestesmy katolickim krajem), to nie mam pewnosci.


*
 
lukasamd
Post : 10 kwie 2010 17:05
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Len pisze:
I też nie wiem w czym problem, Wietnamczyków u nas nie brakuje, Rumunów jeszcze więcej, Ukraińców, Czeczenów, Gruzinów i Białorusinów na wschodzie jest cała masa. Ich wszystkich jest więcej niż Muzułmanów, a mimo to nie plują się na wszystkie strony.


Poczytaj, co potrafią zrobić właśnie wyznawcy islamu :) Oni się nie dostosowują, tylko zmieniają wszystko na swoje, bowiem zasady ich religii odbijają się na wszystkich aspektach życia, więc siłą rzeczy, nie łamiąc swoich praw, nie są w stanie dostosować się do np. naszego prawa świeckiego.
Na razie jest ich mało, ale we Francji też kiedyś było mało... spodobało im się tam no i teraz są miejscowości, gdzie "mniejszość" muzułmańska stanowi nawet 40% mieszkańców...

Len pisze:
Zupełnie jak u nas jakieś... 1000 lat temu?


No dokładnie... ale u nich nadal jest to samo i szybko się nie zmieni, bo reformatorzy... wróć, osoby starające się coś zmienić, idą na stryczek :]


*
  WWW
GrU
Post : 10 kwie 2010 17:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 258
  • Dołączył: 04.03.2008


Meczety w Polsce/Europie proszę bardzo zaraz po wybudowaniu kościołów/bazyliki w jednym z krajów muzułmańskich. w sumie mogę zacytować kolegę
Cytuj:
Jesteś wyznawcą innej religii - dostosuj się. Nie masz zamiaru? To wypierdalaj.

z tym że dla mnie już na starcie mogą wracać do siebie i też jestem (jakkolwiek to dziwnie brzmi) za zachowaniem czystości rasowej.
Też jestem katolikiem (mimo że Bóg w tej religii mówił coś o wolnej woli to zostałem wciągnięty mając 1 miesiąc życia ?) to raczej nie wierzącym i tym bardziej nie praktykującym. W takie dni jak dzisiaj czy wojny czy terroryści Bóg ma urlop ?

_________________
Jeżeli historia nas czegoś uczy, to tego, że każdego można zabić


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron