Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Zhenia
Post : 23 mar 2010 21:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 175
  • Dołączył: 09.05.2009


Witam.
Mój problem polega na tym, że nagle przestał działac monitor. A dokładnie migała lampka, jakby był ciągle wyłączony, a pecet działał. Długo nie myśląc docisnąłem kartę graficzną. Nie pomogło. Zauważyłem, że brakuje jednego "zęba" na wtyczce monitora, więc załatwiłem inny. Komp dalej "nie widział" monitora. Pozamieniałem kolejnością kości RAM - monitor odpalił, ale przestał widziec... klawiaturę (na USB), nie mogłem wejśc do Windy bo ciągle uruchamiał się ponownie a w menu poleceń (trybów - normalny, awaryjny itp) nie dało się strzałkami wybrac trybu. Udało mi się go uruchomic na jednej kości RAMU, teraz na dwóch, ale nie da się uruchomic na wszystkich kościach (trzech). Co mam zrobic by działał poprawnie? Jeśli odpalam na trzech to "nie widzi" monitora...


*
 
Stridingshadow
Post : 24 mar 2010 00:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Ja się nie znam, ale stawiam, że albo wirus, albo uszkodzona 'p(ł)yta główna'.

_________________
Obrazek


*
 
aszek
Post : 24 mar 2010 01:08
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 260
  • Dołączył: 13.11.2009


Takie 'niewyjaśnione' awarię powoduje albo zasilacz albo wyeksploatowana płyta główna. Na początek sprawdź sobie stan kondensatorów na płycie głównej (obok procesora) czy nie spuchły, a jeśli nie spuchły to sprawdź jakie napięcia daje zasilacz bo z czasem zasilacz się zużywa i napięcia na liniach spadają (a tolerancja jest bardzo niewielka: 2-5%). Napięcia na liniach zasilacza (12V, 5V, 3.3V) sprawdź miernikiem (pod obciążeniem) a nie jakimś monitorem programowym.

_________________
Obrazek kogo by tu jeszcze sprać, no kogo... ? - Wojmił (brat księcia Mirmiła)


*
 
wierzba
Post : 24 mar 2010 14:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 209
  • Dołączył: 06.02.2010
  • Skąd: Legnica


jak by byl zasilacz to by sie odpalil ale resetowal by sie sam z siebie komp. musi plyta siadla


*
 
lukasamd
Post : 24 mar 2010 16:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Bardzo możliwe, że rzeczywiście coś z płytą. Sprawdzenie kondensatorów to pierwszy krok, potem można sprawdzać resztę (np. odłączać napędy, opcjonalne karty itp.).
Skoro piszesz, że nie śmiga na 3 kostkach pamięci, to spróbuj je sprawdzić w innym komputerze.

Poza tym napisz, czy na 1/2 sprawuje się stabilnie - sprawdź to np. w memtest albo orthos. Oczywiście sprawdź kilka kombinacji.
Uszkodzona kość pamięci może doprowadzić komputer do niezłych wariactw ;)


*
  WWW
Len
Post : 24 mar 2010 19:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Ja wam dam nieocenioną radę - jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze xD


*
  WWW
lukasamd
Post : 24 mar 2010 20:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


No tak, komputer żąda okupu w zamian za możliwość jego użytkowania :D


*
  WWW
Zhenia
Post : 25 mar 2010 18:47
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 175
  • Dołączył: 09.05.2009


Dziękuję wszystkim za pomoc... postaram się jakoś poradzić sobie we własnym zakresie, bo komputera nie opłaca się naprawiać. Na szczęście JA nie ma wielkich wymagań, ale Brygadę będę musiał sobie przez jakiś czas podarować. Jeszcze raz dziękuję!


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron