Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
lukasamd
Post : 06 lis 2009 19:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Dokładnie 22. października zadebiutował nowy system Microsoftu. Wersja RTM pojawiła się już w lipcu, więc sporo osób za pośrednictwem... hm... pewnych serwisów (:D) zdążyła się w niego zaopatrzyć już wtedy. Ja postanowiłem kupić system, i zrobiłem to w przedsprzedaży, gdzie było znacznie bardziej opłacalnie.

Z systemu korzystam już drugi tydzień i nie mam mu nic do zarzucenia - wszystko działa szybko, nareszcie można niemal całkowicie usunąć np. Internet Explorera, zaś pasek zadań z podglądem Aero Peek to po prostu majstersztyk w dziedzinie wygody obsługi. Co dziwne, ostatnio zacząłem nawet używać gadżetów (widgetów) do instalowania na pulpicie, a jak wiecie, jestem przecież fanatykiem optymalizacji / minimalizacji... skoro to im się udało, to już coś znaczy :D

Czy ktoś jeszcze używa nowego systemu MS'a? Jeżeli tak, możecie podzielicie się swoim zdaniem? :P


*
  WWW
momo78
Post : 06 lis 2009 19:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1415
  • Dołączył: 05.11.2007


Ja go używałem trochę, ale wróciłem do XP.
Zbyt wybajerzony jak dla mnie.
BTW. Najlepsze jest trzepanie okienek xD

_________________
I'm afraid.
I'm afraid, Dave.
Dave, my mind is going. I can feel it.
I can feel it. My mind is going. There is no question about it.
I can feel it. I can feel it. I can feel it.
I'm a... fraid.


*
 
Jaahquubel
Post : 10 lis 2009 14:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Ja bym sobie go chętnie obejrzał. Kupić nie kupię, bo na swoim sprzęcie i tak używam Ubuntu, ale może jak dadzą w pracy, to zainstaluję.

Co to znaczy trzepanie okienek?


*
  WWW
lukasamd
Post : 10 lis 2009 15:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Dziwnie to momo78 ujął, ale ciężko sprecyzować inaczej :D
Załóżmy, że masz otwarte jednocześnie 10, albo i 15 różnych okien, cały ekran po prostu nimi zasypany. Co prawda można kliknąć przycisk od pokazania pulpitu, ale nie zawsze jest to najwygodniejsza metoda - np. gdy chcemy mieć jedno nas interesujące otwarte. Wystarczy kursorem najechać na górną krawędź interesującego nas okna, złapać je i "zatrząść" na lewo i prawo - cała reszta automatycznie się schowa. W wypadku linuxów tata sytuacja nie występuje (tzn. miliard okien nas przytłacza), a wszystko dzięki wielu pulpitom... tego nadal mi w windach brakuje.

Coraz częściej używam tego, co na początku mnie dręczyło - automatycznego dopasowywania okien do boków. Gdy złapiemy np. za okno eksploratora z wyświetlonym folderem i przejedziemy na prawą / lewą / górną krawędź ekranu, to zostanie ono automatycznie dopasowane (na lewej i prawej po 50% ekranu, w wypadku góry efekt maksymalizacji).


*
  WWW
Jaahquubel
Post : 10 lis 2009 15:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


W Windowsie XP można zapodać sobie wiele pulpitów (i parę innych rzeczy, nieraz bardziej przydatnych niż ten bajer) poprzez PowerToys for Windows XP. Jest to oficjalna aplikacja Microsoftu. Nie wyobrażam sobie pracy z XP bez paru drobiazgów włączonych dzięki niej.
Sama opcja wielu pulpitów działa słabo, jakoś tak niestabilnie. Wyłączyłem ją.

Co do otrząsania się z nadmiaru okien - dobre. Nie wiem, czy w KDE lub Compizie jest coś takiego. W Gnome'ie, któego używam, chyba nie, a może i szkoda. Wiele pulpitów to nie to samo.

Inna rzecz, że w Linuksie są programy wygodne i wielofunkcyjne, także do mojej pracy wystarczają cztery okna, w tym Tlen i Opera (z samosprawdzającą się pocztą) w tle na wszelki wypadek.

Tak czy śmak, uruchomienie raz na jakiś czas Visty (jak już naprawdę potrzebny jest Windows) na moim laptopie to sprawa bardzo bolesna, tym bardziej, że mam wersję anglojęzyczną...


*
  WWW
lukasamd
Post : 10 lis 2009 16:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Dobrze skonfigurowana Vista w wersji SP2 działa stabilniej i szybciej niż Windows XP, i wcale nie chodzi mi o rezygnowanie z wodotrysków, bo one maja małe znaczenie. Windows 7 jest od niej nieco szybszy, ogólnie dołączone oprogramowanie również spełnia swoje zadanie więcej niż przyzwoicie - dla przeciętnego użytkownika IE8 + WMP + WMC + Wordpad wystarczy, zaś ochronę zapewnia systemowy firewall (tu poczyniono ogromne postępy) oraz Defender.


*
  WWW
Popers
Post : 10 lis 2009 17:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 596
  • Dołączył: 31.01.2007


hmmm, ja póki co czekam spokojnie. Na siódemkę kiedyś się na pewno przestawię, ale póki co się do Viśty przyzwyczaiłem i nie widzę sensu zmiany, skoro wszystko działa jak należy ( system leci bez zarzutów od 10 miesięcy)


*
 
konrado9
Post : 16 maja 2010 18:54
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 52
  • Dołączył: 11.05.2010


JA jestem cały czas na WIN 7 od roku jak kopiłem nowy sprzęt , WIN XP coś nie chodził dobrze z dyskiem błedy moze dla tego ze sata lub stery wgrałem nic nie dało ,
Z użytkowania Win 7 jestem zadowolony Dla laptopów super sprawa bo nie zamula tak jak czyni to vista
Także polecam


*
 
lukasamd
Post : 16 maja 2010 19:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


konrado9 pisze:
Dla laptopów super sprawa bo nie zamula tak jak czyni to vista


Jak się potrafi zaktualizować i dosłownie kilka prostych rzeczy ustawić, to Vista chodzi tak samo Seven
No ale nie, ludzie i tak nażekają, choć nie mają zielonego pojęcia co i jak :/

Z nowym lapem miałem Win7 Pro, więc box poszedł na allegro. Ogólnie po kilku miesiącach używania nie mam żadnych zastrzeżeń do tego systemu. Wygodny, zmiany w interfejsie odczuwalne i przeszkadzają tylko na samym początku, później jest już znacznie lepiej niż w poprzednich systemach.
Szkoda tylko, że wszystko tak uprościli i do niektórych zaawansowanych rzeczy trzeba się dokopywać.


*
  WWW
konrado9
Post : 16 maja 2010 19:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 52
  • Dołączył: 11.05.2010


Wiem ze się da ale dziwnie w tedy wygląda vista , i jakoś tak dziwnie chodzi po wyłączasz wiele funkcji ale coś za coś


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron