Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę   1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Stridingshadow
Post : 17 sie 2009 10:55
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Postanowiłem założyć na forum nowy temat, tyczący się głupoty niektórych użytkowników internetu.
Jak wiadomo każdy kto ma komputer może wejść na forum i gadać, nie znamy ani jego wieku, ani wykształcenia ani stanu zdrowia umysłowego (:
Często gęsto zdarzają się na różnych forach ciekawe indywidua.
Czasem walą takimi komentarzami że kopara opada (:
Chciałbym przytoczyć wydarzenie które ostatnio miało miejsce na łamach pewnego szmatławego forum.

Tematem była polska obecność wojskowa w Afganistanie, ponieważ forum jest szmatławe to 95% komentarzy podpadała pod 1 z 2 kategorii:
A. "Mordercy, najemnicy, siepacze, jadą dla kasy, oby wrócili w puszkach na konserwy i workach na śmieci!"
B. "Bohaterowie, demokracja, walka o wolność, nam nikt nie pomógł w 1939, wroga bij zabij zanim coś zrobi, zwalczanie terroryzmu"
Krótko mówiąc śmietnik.

Ale podczas dyskusji jeden z użytkowników (ze względu na nazwę tematu zmienię jego ksywę, dajmy na to że to Don Pedro z Krainy Deszczowców) przytoczył taką opinię:
<Don Pedro>: "Wojsko jest od strzelania a Pan Bóg kule nosi"
<Stridingshadow>: "Panie, Pan Bóg kule nosił w XVII wieku, wtedy trzeba było strzelać salwami z gęstej tyraliery żeby cokolwiek trafić, teraz osobista broń piechoty jest celna nawet na 500-600m."
<Don Pedro>: "Cośtam cośtam nie wierzysz w Boga".
<Stridingshadow>: "Wierzę w Boga ale Bóg dał nam wolną wolę i nie wpływa na to jak leci pocisk, ludzie potrafią strzelać na bardzo duże odległości, nawet 2430m bo to jest rekord, nie chowaj się za Bogiem kiedy kogoś zabijasz, nowoczesna broń pozwala trafić bez Boskiej Ingerencji."
<Don Pedro>: "Cośtam cośtam właściwie to cośtam i nie zasłaniam się Bogiem a rekord to 2650m i właśnie z Afganu i to kapral Rob Furlong."
<Stridingshadow>: "2650 ale jardów, czyli ok 2430m, wypada żebyś wiedział co czytasz" (na marginesie dodam że jard to 3 stopy po ok 30,3cn czyli razem ok 0.9m.)
<Don Pedro>: "Cośtam cośtam jeśli już to 2900m"
<Stridingshadow>: "Panie, jak jeden jard to mniej niż jeden metr to 2650jardów to mniej niż 2650m a zatem mniej niż 2900m :/"
To jest straszne jacy ludzie wypowiadają się na forach, schodzą z tematu, korzystają z pokrętnej logiki byle tylko udowodnić komuś swoją rację, są zamknięci na argumenty.

Piszcie tu o Waszych eskapadach z sieci (:

_________________
Obrazek


*
 
deidrannarulez
Post : 17 sie 2009 14:59
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 135
  • Dołączył: 21.07.2009


Na forum jest gdzieś, nie wiem gdzie post "JA to totalne gówno", czy coś takiego. Ja nie wiem jaki jest sens wchodzić na forum gry której się nie lubi bo skoro jej się nie lubi to się w nią nie gra a jak się w nią nie gra to co mozna o niej wiedzieć?

Ja też nie lubię paru gier i co mnie one obchodzą? Jak się ma za duzo wolnego czasu to lepiej dowiedzieć sie o takiej czegoś konkretnego a nie pisać coś co tylko pokazuje, że się nie ma o niej zielonego pojęcia. Ja rozumiem, że np. dziewczyna może nie lubieć symulatora lotów samolotem(np. moja siostra :) ), ale ja nie wymagam żeby ktoś się zainteresował tym co go nie interesuje, tylko po co jeszcze z własnej woli w tym siedzieć? Lepiej wejść na forum takiej, ktorą się lubi. WW siostra też nie wiedziała co ja widzę w JA ale wykazała się dobrą chęcią i potem sama siedziała całe wakacje przy JA. :D Może i przynudzam ale też mi się coś robi jak czytam podobne posty jak ktoś pisze i sie nie zna albo nie wykazuje się większą inteligencja. :/

_________________
"Nie chodź utartymi drogami, bo się pośliźniesz"


Ostatnio zmieniony 17 sie 2009 15:08 przez deidrannarulez, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Stridingshadow
Post : 17 sie 2009 15:02
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


deidrannarulez pisze:
Na forum jest gdzieś, nie wiem gdzie post "JA to totalne gówno", czy coś takiego. Ja nie wiem jaki jest sens wchodzić na forum gry której się nie lubi bo skoro jej się nie lubi to się w nią nie gra a jak się w nią nie gra to co mozna o niej wiedzieć?

Wiesz, są gusta i guściki, dla jednych ważna jest tylko grafa a dla innych nie tylko grafa.
Może ktoś leczy swoje kompleksy?

_________________
Obrazek


*
 
spiryt
Post : 17 sie 2009 15:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 446
  • Dołączył: 27.03.2008


Był na yt jeden koment do filmu ''Psy 2 Ak74 + zapałki'' autor specjalnie napisał ak 74 bo na filmie był tantal i chciał zobaczyć jak ci "eksperci" będą się wypowiadać trafił się taki jeden spec co napisał że to M16 z granatnikiem do dziś mam z tego polew.
Albo z jakiegoś innego forum że z Ak 47 dobry strzelec może trafić z 500 M w monetę oczywiście z PSO1 ale to i tak nie możliwe :)

_________________
"Szczęście okazało się dziwką, a ja klientem bez portfela"
Max Payne

Tak. Da się zauważyć, że ten świat od jakiegoś dłuższego czasu działa w systemie Pay-to-win.


*
 
Jaahquubel
Post : 17 sie 2009 15:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Stridingshadow pisze:
Może ktoś leczy swoje kompleksy?

Mam wrażenie, że to już teraz główna funkcja internetu. Przynajmniej w Polsce. Ponoć są na świecie takie kraje, gdzie nie ma aż takiej chamówy.

Ja kocham wypowiedzi, w których ktoś mówi o swoich poglądach (kluczowe tu słowo) i kończy to czymś w stylu:
"Taka jest prawda. Jeśli uważasz inaczej, to świadczy o (i tu pada ciąg inwektyw)."


*
  WWW
Stridingshadow
Post : 17 sie 2009 15:36
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


spiryt pisze:
Albo z jakiegoś innego forum że z Ak 47 dobry strzelec może trafić z 500 M w monetę oczywiście z PSO1 ale to i tak nie możliwe

Cóż, głupich nie sieją. AK-47 przede wszystkim nie ma szyny montażowej (w żadnej wersji).
Dopiero różne warianty AKM (a takżę AK-74 i młodsze konstrukcje) występują z szyną boczną do celowników (to na dobry początek).
AK jest dobrą bronią, niestety nawet w trybie półautomatycznym jego celność jest upośledzona przez niezbyt długą chromowaną lufę (cóż, przynajmniej nie zardzewieje).
Nie chce mi się liczyć (ale może Jaahquubel pomoże bezbolesną trygonometrią) ile wynosi w cm odchylenie o 1 minutę kąta od celu na 500m, jednak spodziewam się że tak dużych monet nie było i nie ma (:
Tymczasem AK-47 ma rozrzut rzędu 4-5minut kąta.
Trafienie z 500m w monetę z jakiegokolwiek karabinu (może być wychuchany karabin wyborowy nawet z amunicją samonaprowadzającą) byłoby nie lada wyczynem.

Jaahquubel pisze:
Ja kocham wypowiedzi, w których ktoś mówi o swoich poglądach (kluczowe tu słowo) i kończy to czymś w stylu:
"Taka jest prawda. Jeśli uważasz inaczej, to świadczy o (i tu pada ciąg inwektyw)."

O tak, "zgadzasz się albo jesteś bura *uka" (powiedzmy Buka) :D
Na niektórych forach jak ludziom kończą się argumenty to zaczyna się rzucanie błotem (już bez argumentów).

_________________
Obrazek


*
 
lukasamd
Post : 17 sie 2009 18:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Hm... dla mnie głupotą w sieci jest chociażby:
- Nasza Klasa
- Facebook
- Fotka
- od pewnego czasu deviantART
- wszelkiego typu czaterie na bezensowne tematy.

Serwisów społecznościowych nie lubię: ludzie wiecznie by się tam zapraszali / oceniali / prezentowali / pozdrawiali itp. i bynajmniej nie widzę w tym żadnego sensu. Przy takiej ilości i tak nie zostaną "zauważeni".


*
  WWW
spiryt
Post : 17 sie 2009 18:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 446
  • Dołączył: 27.03.2008


Zapomniałeś jeszcze o Epulsie ;)

_________________
"Szczęście okazało się dziwką, a ja klientem bez portfela"
Max Payne

Tak. Da się zauważyć, że ten świat od jakiegoś dłuższego czasu działa w systemie Pay-to-win.


*
 
Stridingshadow
Post : 17 sie 2009 18:47
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


lukasamd pisze:
Hm... dla mnie głupotą w sieci jest chociażby:
- Nasza Klasa
- Facebook
- Fotka
- od pewnego czasu deviantART
- wszelkiego typu czaterie na bezensowne tematy.


Nasza Klasa to totalna ściera
Na deviantARTcie widziałem tylko zdjęcia koleżanki (dobre)
Fotki nie znam ale Facebook'a lubię, ułatwia utrzymanie kontaktu ze znajomymi z zagranicy.

_________________
Obrazek


*
 
Len
Post : 17 sie 2009 18:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Ja nie lubię jak ktoś uogólnia, że w internecie to samo chamstwo i nic więcej. W ten sposób powstają opinie takich ludzi jak J. Kaczyński (tzn. takich, którzy nie znają się na internecie), że internauci to leniwi pijacy, którzy cały dzień piszą głupie komentarze. To oczywiście mocna przesada w której jest ziarno prawdy. Sęk w tym, że najbardziej aktywni są ci, którym internet dopiero podłączono. Ci, którzy potrafią wyrazić swoje zdanie w sposób sensowny i rzeczowy najczęściej ograniczają się do przeczytania artykułu i tłumaczenia "nie będę pisał komentarzy bo tam same pajace". No a jak mają tam nie być pajace skoro wszyscy inni nie chcą wyrażać swojego zdania? Dlatego ja zawsze piszę komentarze na interesujące mnie tematy, i robię to w sposób normalny. Chociaż 1/10 opinii będzie się nadawała do przeczytania, inaczej się tego nie wyleczy.

A co do konkretnych sytuacji. Pamiętam jak kiedyś czytałem opinie nt pewnej części serii filmów "Piła". Otóż pewien jegomość stwierdził, że film jest lipny bo... za mało flaków. Cóż...


*
  WWW
Stridingshadow
Post : 17 sie 2009 19:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Len pisze:
Pamiętam jak kiedyś czytałem opinie nt pewnej części serii filmów "Piła". Otóż pewien jegomość stwierdził, że film jest lipny bo... za mało flaków. Cóż...

Wiesz, dla mnie 2 1.13 z najnowszym update'm z SVN'u + DBB Cosplay w najnowszej wersji jest ciągle za mało realistyczne :P

_________________
Obrazek


*
 
Jaahquubel
Post : 18 sie 2009 09:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Stridingshadow pisze:
[(ale może Jaahquubel pomoże bezbolesną trygonometrią) ile wynosi w cm odchylenie o 1 minutę kąta od celu na 500m, jednak spodziewam się że tak dużych monet nie było i nie ma (:
Tymczasem AK-47 ma rozrzut rzędu 4-5 minut kąta.

Ależ proszę:
1 minuta kątowa - ok. 14,54 cm,
5 minut kątowych - ok. 72,72 cm.
(Obliczenia z kalkulatora Windows.)
Może więc chodziło o obraz Claude'a Moneta?


*
  WWW
Stridingshadow
Post : 18 sie 2009 09:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Jaahquubel pisze:
Ależ proszę:
1 minuta kątowa - ok. 14,54 cm,
5 minut kątowych - ok. 72,72 cm.
(Obliczenia z kalkulatora Windows.)
Może więc chodziło o obraz Claude'a Moneta?

Good point, szkoda byłoby strzelać do obrażów Monet'a.
Swoją drogą, nawet w obraz Moneta ciężko byłoby trafić bo owe 72.72cm na 500m to rozrzut jaki będzie miała broń wycelowana w sam środek czegokolwiek i unieruchomiona w imadle, tymczasem ów strzelec nie ma imadła ani celownika optycznego (bo brak szyny).
Może Monet malował panoramy?
BTW: dzięki za fatygę (:

_________________
Obrazek


*
 
Jaahquubel
Post : 18 sie 2009 10:10
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Całą masę głupot mieliśmy przy okazji rocznicy pierwszego lądowania na Księżycu. Miodne teorie spiskowe (ogólnie lubię posłuchać o teoriach spiskowych, ale nie tu) o tym, że Amerykany w kosmos nie poleciały...


*
  WWW
deidrannarulez
Post : 18 sie 2009 12:14
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 135
  • Dołączył: 21.07.2009


Tak, rzeczywiście było coś takiego. Jakiś facet tłumaczył nawet jak oni to zrobili po kolei żeby wyglądało że to na księżycu. Podobno nakręcili to na ziemi, cała łączność to też z jakiegoś punktu na ziemi... Może poszukać fragmentów rakiety w kosmosie? Jakby coś znależli to wtedy nikt by nie zaprzeczał, że ten lot się odbył. No ale równie dobrze można powiedzieć, że w ostatniej chwili Amerykańcy wystrzelili pseudo- fragmenty w kosmos... Pewnie wszystkie części już pospalały się w atmosferach naszej i innych planet.

_________________
"Nie chodź utartymi drogami, bo się pośliźniesz"


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2  Następna


cron