Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
Jaahquubel
Post : 23 maja 2011 10:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


1. Koniec świata i kalendarz Majów (Czerwców też) już tu przerabialiśmy. Nieobecnych wówczas odsyłam: co-ci-w-duszy-gra-t1702-30.html#p34120
2. Koniec świata 21 grudnia 2012 jest prawdopodobny. Tak samo jak koniec świata 20 grudnia 2012, koniec świata 22 grudnia 2012...
Tak czy inaczej, trzeba żyć ze świadomością, że każdy nasz dzień może być ostatnim - nie koniecznie w skali globalnej, wystarczy dobrze rozpędzona w kierunku głowy cegła albo inny wypadek.
3. Strachu przed końcem świata nie rozumiem. Co może się stać nieboszczykowi?
4.
Stridingshadow pisze:
Wszystkie tego typu opowieści o odtworzeniu gatunku z 1 zachowanej pary, należy wrzucić między bajki ze względu na tzw. zjawisko 'bottleneck' Mówiąc wielkim skrótem: pula genów w populacji powstałej z dwojga osobników byłaby tak uboga, że istniałoby bardzo duże ryzyko wymarcia populacji podczas pierwszej (i każdej kolejnej) selekcji.
Dobrze pamiętam, że potrzeba jakichś 35 tysięcy osób?
5.
Len pisze:
Jak śmiesz heretyku, ateisto i sługusie Putina głosić takie bzdurne bzdury! Na stos!
Mam dziwne wrażenie, że uległeś stereotypom, Len.
W Biblii jest napisane, że Adam i Ewa byli pierwszymi stworzonymi przez Boga ludźmi, ale nie jest napisane, że jedynymi. Wręcz przeciwnie, choć nie wprost (Rdz 4). A i tak opisy stworzenia człowieka nie zostały spisane w celu objaśnienia historii świata, ale w celach nauki o Bogu: o tym, że wszechświat nie wziął się z niczego, że nie jest przypadkiem, o tym, że człowiek jest wyjątkowym stworzeniem itp.
6.
Stridingshadow pisze:
JollyBuszko pisze:
bo NFZ dał wąskie limity

NFZ daje takie limity i takie warunki leczenia, żeby się czasem nie wykosztować.
Co się tyczy rehabilitacji, to w RP najczęściej trzeba dorzucić do tego sporo z własnej kieszeni (żeby efekt końcowy był zadowalający).
Koniec offtopu.
Lazaret na Was czeka.


Ostatnio zmieniony 23 maja 2011 10:32 przez Jaahquubel, łącznie zmieniany 1 raz

*
  WWW
Len
Post : 23 maja 2011 11:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Jaahquubel pisze:
Cytuj:
Jak śmiesz heretyku, ateisto i sługusie Putina głosić takie bzdurne bzdury! Na stos!

Mam dziwne wrażenie, że uległeś stereotypom, Len.
W Biblii jest napisane, że Adam i Ewa byli pierwszymi stworzonymi przez Boga ludźmi, ale nie jest napisane, że jedynymi. Wręcz przeciwnie, choć nie wprost (Rdz 4). A i tak opisy stworzenia człowieka nie zostały spisane w celu objaśnienia historii świata, ale w celach nauki o Bogu: o tym, że wszechświat nie wziął się z niczego, że nie jest przypadkiem, o tym, że człowiek jest wyjątkowym stworzeniem itp.

Ja po prostu się nabijałem z ludzi dla których był tylko Adam i Ewa i koniec kropka, a wszelkie dyskusje na ten temat i próby negowania to jawne wyznawanie kultu szatana. Dużo jest takich, a mi to po prostu lotto :)


*
  WWW
Stridingshadow
Post : 23 maja 2011 12:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Jaahquubel pisze:
Dobrze pamiętam, że potrzeba jakichś 35 tysięcy osób?

Nie jestem aż tak dobry z genetyki, ale należy przyjąć, że żadna liczba nie powinna być sztywna.
Nawet większa populacja może wyginąć przy zbyt natarczywej i ostrej selekcji, a pewnie i z mniejszej da się odtworzyć gatunek, oczywiście kosztem tysięcy lat.

Np. takie gepardy przeżyły bottleneck podczas ostatniej epoki lodowcowej.
Ze względu na ich niską różnorodność genetyczną wtedy, są one bardzo nieróżnorodne genetycznie także dziś.
To nasuwa obawy zagrożenia gatunku wyginięciem przy kolejnym bottleneck'u.
Należy nadmienić, ze do niskiej różnorodności gepardów miał przyczynić się chów wsobny (występujący zresztą u zwierząt) właśnie podczas ost. bottlenecku.

_________________
Obrazek


*
 
Jaahquubel
Post : 23 maja 2011 17:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Len pisze:
Ja po prostu się nabijałem z ludzi dla których był tylko Adam i Ewa i koniec kropka, a wszelkie dyskusje na ten temat i próby negowania to jawne wyznawanie kultu szatana.

No to miałem mylne wrażenie.


*
  WWW
Stridingshadow
Post : 23 maja 2011 19:45
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


A ja chciałem zwrócić uwagę, że odrodzenie gatunku (w tym ludzkiego) z jednej pary, to dość popularny wątek jeśli chodzi o różne wierzenia.
Np. w mitologii nordyckiej przyjmuje się, że po zmierzchu bogów (i całym następczym bałaganie) świat miałby odrodzić się na nowo, a gatunek ludzki miałby zostać odtworzony przez jedną parę.

Nie obrażając niczyich uczuć religijnych, to dogłębna analiza różnych wierzeń (szczególnie pod kątem interpretacji psychologicznej różnych ich wspólnych i unikatowych wątków) wykazałaby, że wszyscy boimy się, oczekujemy, i szukamy podobnych rzeczy (a wszystkie wierzenia przechodzą przez podobne etapy na przestrzeni wieków itp. zmian).

Koniec końców nie dalej jak w liceum śmialiśmy się, że może Bóg stworzył człowieka, ale to człowiek (Platon) wymyślił Boga*.

*Chodzi tu oczywiście o odniesienie się do jednej nadrzędnej siły sprawczej jako wytłumaczenia dla początku i porządku wszystkiego co jest.

_________________
Obrazek


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1 ... 3, 4, 5, 6, 7


cron