Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5, 6

Z jakiej korzystasz przeglądarki?
Opera 24%  24%  [ 16 ]
Firefox 55%  55%  [ 36 ]
Maxthon 2%  2%  [ 1 ]
Internet Explorer 11%  11%  [ 7 ]
Netscape 0%  0%  [ 0 ]
K-Meleon 3%  3%  [ 2 ]
Korzystam z innej przeglądarki 6%  6%  [ 4 ]
Liczba głosów : 66
Autor Wiadomość
Jaahquubel
Post : 10 kwie 2011 16:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1155
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Jeśli masz zapamiętany login i hasło do GMaila w menedżerze haseł, to logowanie poprzez naciśnięcie chyba można załatwić zwykłym przyciskiem użyszkodnika. Pomyślę.


*
  WWW
Van
Post : 11 kwie 2011 09:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 159
  • Dołączył: 05.04.2011


Co do głównego wątku:

Osobiście korzystam z Firefoksa, który jest mi niezbędny do przeglądania sieci z powodu raczej unikalnych dla Fx dodatków chroniących moją prywatność i znacznie ułatwiających codzienne surfowanie po necie.

Cenię też sobie Operę, jednak z powodu przyzwyczajenia do określonej konfiguracji pozostaję przy Firefoksie i zestawie sprawdzonych addonów. Podejrzewam, że po konkretnej konfiguracji Opera mogłaby mi zaprezentować jakieś 90% funkcjonalności prezentowanej przez Fx + dodatkowo feature'y unikalne dla niej, tymczasowo jednak korzystam z niej jedynie jako z przeglądarki dodatkowej.

Google Chrome ani jego forka, Chromium jakoś do tej pory nie miałem chęci wypróbować. Staram się uniezależniać od produktów Google na tyle, na ile to możliwe.

Korzystałem też raczej przejściowo z kilku wyjątkowo mało popularnych przeglądarek, głównie linuksowych - Iceweasel, Midori, NetSurf, Arora, Epiphany, Konqueror, rekonq.


*
 
Jaahquubel
Post : 12 kwie 2011 12:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1155
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Jaahquubel pisze:
Jeśli masz zapamiętany login i hasło do GMaila w menedżerze haseł, to logowanie poprzez naciśnięcie chyba można załatwić zwykłym przyciskiem użyszkodnika. Pomyślę.

Kolega Saskatchewan pomógł mi zrobić taki przycisk. Efekt na jego blogu: http://my.opera.com/Saskatchewan/blog/2011/04/01/polecenia-opery?cid=58580662#comment58580662 - dwie wersje przycisku (różne ikony). Wystarczy przeciągnąć na pasek narzędzi. W razie potrzeby można zmienić parametr przy "Delay".


Ostatnio zmieniony 12 kwie 2011 12:04 przez Jaahquubel, łącznie zmieniany 1 raz

*
  WWW
lukasamd
Post : 12 kwie 2011 12:24
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


U mnie problemem jest fakt, iż wbudowanego managera haseł nie używam (w żadnej przeglądarce). Od haseł mam Last Pass.


*
  WWW
Jaahquubel
Post : 12 kwie 2011 12:27
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1155
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Jak więc miałoby działać to rozszerzenie, którego szukasz? Przechodzić na stronę GMaila, zaciągać hasło z Last Pass i dopiero się logować?


*
  WWW
lukasamd
Post : 12 kwie 2011 12:31
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Mieć własną bazę haseł. W Firefoxie mam Webmail Managera - teoretycznie korzysta on z managera haseł Firefoxa, ale ten jest zupełnie wyłączony, ręcznie jak i po instalacji Last Pass'a. GMail Checker do Opery korzysta z AuthSub, po logowaniu na koncie google udzielam mu dostępu do gmaila, ale mimo to nie loguje.

BTW. W końcu jest sensowny Adblock dla Opery! :D


*
  WWW
Jaahquubel
Post : 12 kwie 2011 12:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1155
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


lukasamd pisze:
GMail Checker do Opery korzysta z AuthSub, po logowaniu na koncie google udzielam mu dostępu do gmaila

A tego to nawet nie rozumiem. :)
lukasamd pisze:
W końcu jest sensowny Adblock dla Opery!

Niektórzy (nie tu) może więc skończą trolować.


*
  WWW
lukasamd
Post : 21 kwie 2011 18:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Gdyby się ktoś zastanawiał jak przyśpieszyć Firefoxa to polecam instalację wydania Aurora, czyli wczesnej wersji Firefox 5:
http://www.mozilla.com/pl/firefox/channel/

Używam z kilkoma dodatkami, jest póki co bardzo stabilna a bierze znacznie mniej pamięci i mniej męczy procesor niż FF4, nie mówiąc już o FF3.6
Jak to wydadzą w czerwcu to będzie niezłe zamieszanie chyba, a do końca roku ma być Firefox 7 :)


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5, 6