Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 453 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31  Następna

Jakie filmy wolisz?
Sensacyjne 20%  20%  [ 10 ]
Komediowe 10%  10%  [ 5 ]
Dramaty 4%  4%  [ 2 ]
Horrory 12%  12%  [ 6 ]
Rysunkowe 0%  0%  [ 0 ]
Musicale 0%  0%  [ 0 ]
Science-Fiction 18%  18%  [ 9 ]
Fantasy 12%  12%  [ 6 ]
Wszystkie po troche 25%  25%  [ 13 ]
Liczba głosów : 51
Autor Wiadomość
M'cin
Post : 03 mar 2011 19:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


A ja tam lektorów właśnie preferuję. słyszę ich i słyszę też oryginalne głosy zsynchronizowane z ruchem ust, dużo lepiej niż (pfuj!) dubbing, który udaje się tylko w kreskówkach :)


*
 
wierzba
Post : 03 mar 2011 20:55
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 209
  • Dołączył: 06.02.2010
  • Skąd: Legnica


Mam pytanie dotyczące "Sali Tortur". Czy jest fajny??


*
 
GrU
Post : 06 mar 2011 02:05
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 258
  • Dołączył: 04.03.2008


Po "Oficerach" I "pitbullu" spodziewałem się czegoś dobrego po nowym serialu TVP o policji. "Instynkt" - aktora nie pasuje, ten tytułowy instynkty ma lepszy niż Kojak Columbo i Monk razem wzięci + posiada jakieś paranormalne zdolności podczas rozmowy z innymi?, muzyka też nie pasuje, prokurator to jakiś debil, znowu pokazują obraz policji kochającej i szanującej podejrzanych, stołeczna rozmawia z 6 osobami i wszystkie są zamieszanie w (durną) sprawę. FilmWeb podaje że to nie sc-fi tylko "2011 | Polska | Kryminał". Ostatni minus reżyserem jest Vega, facet od Pitbulla więc tym bardziej się fajerwerków spodziewałem a tu taka padaka :(


Dodano: 06 mar 2011 02:05


_________________
Jeżeli historia nas czegoś uczy, to tego, że każdego można zabić


*
 
Stridingshadow
Post : 06 mar 2011 11:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


@Jaahquubel, wiem że post napisałeś dość dawno temu, ale ja przeczytałem go dopiero dziś.
Przyznam, że za tę interpretację, fani Starych Łormsów roznieśliby Cię na 'lekkich szablach' (nawiązując do tłumaczeń).
Jaahquubel pisze:
Bardzo dobre zobrazowanie człowieka staczającego się w zło na przykładzie Anakina

De facto Anakin miał mieć z jednej strony silną więź z mocą, a z drugiej spore problemy natury psychicznej.
Był od początku bardzo ambitny i nieuważny, w pewnym momencie zaczęło mu zależeć tylko na potędze, co wykorzystał Palpatine (później Imperator), by przeciągnąć go na swoją stronę.

Jaahquubel pisze:
ludzi dobrych, ale nieudolnych, ślepych,którzy nie dali rady w ważnym momencie (rycerze, zwłaszcza Obi Wan)

Obi Wan (oprócz tego, że uchodzi za jednego z największych Jedi w historii SW) był tylko nauczycielem Anakina (a nie jego niańką).
Kiedy Anakin zaczął schodzić na ciemną stronę, był już 'dorosłym' Jedi, i miał nawet własnych padawanów (nie ma tego w filmie, ale w danych oficjalnych z jakichś tam książek, kreskówek i komiksów należy tak wnioskować), przez co był już w znacznym stopniu poza wpływem dawnych nauczycieli (choć bardziej z wyboru i ze względu na swój charakter).

Jeżeli chodzi o klęskę Jedi, to plan Palpatine'a był po prostu dobry.
Palpatine wykorzystał ślepą wierność żołnierzy-klonów oraz awaryjny rozkaz 66, żeby wyeliminować Jedi.
Ze swoimi planami ukrywał się do samego końca, a oddział wysłany, by go aresztować, był po prostu za słaby.

Jaahquubel pisze:
złej kobiety (patrz: Mądrość Syracha, o której kiedyś było w wątku hoomorystycznym) na przykładzie Padme

Padme była zmartwiona zmianą zachowania Anakina, i kiedy powiedziała mu to w twarz, to on ją zabił.
Gdzież Ci ona zła?

_________________
Obrazek


*
 
Jaahquubel
Post : 07 mar 2011 01:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Stridingshadow pisze:
Obi Wan (oprócz tego, że uchodzi za jednego z największych Jedi w historii SW) był tylko nauczycielem Anakina (a nie jego niańką).Kiedy Anakin zaczął schodzić na ciemną stronę, był już 'dorosłym' Jedi, i miał nawet własnych padawanów (nie ma tego w filmie, ale w danych oficjalnych z jakichś tam książek, kreskówek i komiksów należy tak wnioskować), przez co był już w znacznym stopniu poza wpływem dawnych nauczycieli (choć bardziej z wyboru i ze względu na swój charakter).

OK, ale co zakon, to zakon. Jakaś tam "wzajemna adoracja" musiała mieć miejsce. Powinni byli (Obi Wan i Yoda) wyczuć/zauważyć/dowiedzieć się od Mocy/cokolwiek, że Anakin wygląda jakoś "niewyraźnie". Po jakiego grzyba ten zakon, jak jeden drugiego nie chroni przed przejściem na ciemną stronę mocy?

Stridingshadow pisze:
Padme była zmartwiona zmianą zachowania Anakina, i kiedy powiedziała mu to w twarz, to on ją zabił.Gdzież Ci ona zła?

Jakieś półtora epizodu wcześniej?
Jak wiadomo, że się za rycerza Jedi nie wychodzi za mąż, to się nie wychodzi. Jak się widzi, że rycerz Jedi coś się za bardzo podoba (i vice versa), to się reaguje odpowiednio, aby nie brnąć w sytuację, z której nie ma dobrego rozwiązania. Jak się widzi, że bliska osoba wycięła całą wioskę z zemsty za porwanie matki, to też się odpowiednio reaguje, aby nie pozwolić jej się stoczyć, w tym przypadku na ciemną stronę mocy.

Więcej nie pamiętam, bo to było dawno temu. I szukać tego mojego wpisu mi się nie chce. :)

Dodam jeszcze natomiast, że Luke w 6. epizodzie mi zaimponował. Nie uciekał, tylko poszedł prosto do Vadera. Stanął twarzą w twarz z niebezpieczeństwem, dla ratowania innych. Tak się powinien facet zachować!


*
  WWW
Wigen
Post : 07 mar 2011 16:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1324
  • Dołączył: 30.01.2007
  • Skąd: Warszawa


lukasamd pisze:
Jakiś czas temu (raczej większy niż miesiąc) leciał nietypowy film dotyczący skrupulatnie planowanej akcji terrorystycznej. Nie pamiętam jak zwie się główny aktor, ale może ktoś skojarzy po opisie: główny bohater jest wdowcem, jego żona pracowała w FBI (albo CIA), zginęła podczas źle przeprowadzonej akcji. On przez to popadł nieco w lekką paranoję o teoriach spiskowych. Ma miłych sąsiadów, ale zaczyna podejrzewać ich o szykowanie akcji terrorystycznej, jakiejś na naprawdę dużą skalę. Wg. otoczenia coraz dziwniej się zachowuje, ale okazuje się, że ma rację (z powodu splotu nieszczęśliwych wypadków ginie min. jego znajoma podczas śledzenia sąsiadów).
Co jak dla mnie wyróżnia ten film? Zupełnie nieoczekiwany koniec - kto oglądał, pewnie też go nieźle zdziwił.


Zasięgnąłem języka na innym forum i uzyskałem odpowiedź na Twoje pytanie. Ten film to: "Arlington Road"

http://www.filmweb.pl/film/Arlington+Road-1999-3928


*
 
lukasamd
Post : 09 mar 2011 22:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Właśnie leci "Wrzesień" na TVN 7 - oglądał / ogląda ktoś?
Trudno powiedzieć, czy to film sensacyjny, czy też lekki dokument - opis zemsty Izraela za masakrę na ich sportowcach w Monachium.
Kiedyś już oglądałem (bez obaw, nie popełnię tego błędu co ostatnio), ale nawet nie wiedziałem, że grał w nim odtwórca Bonda w nowych filmach tej serii ;)


*
  WWW
Olinka
Post : 17 mar 2011 00:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


Jaahquubel pisze:
OK, ale co zakon, to zakon. Jakaś tam "wzajemna adoracja" musiała mieć miejsce. Powinni byli (Obi Wan i Yoda) wyczuć/zauważyć/dowiedzieć się od Mocy/cokolwiek, że Anakin wygląda jakoś "niewyraźnie". Po jakiego grzyba ten zakon, jak jeden drugiego nie chroni przed przejściem na ciemną stronę mocy?
Yoda od początku wiedział i podkreślał to, że przyszłość Anakina nie jest pewna, że dużo w nim strachu. Cały czas wyczuwał wahania, zaburzenia mocy w Anakinie. Być może Zakon kierował się tym specyficznym rozumieniem wolności (coś jak Bóg wobec nas). Każdy odpowiada za siebie i podejmuje wybory.

Jaahquubel pisze:
Jakieś półtora epizodu wcześniej?
Jak wiadomo, że się za rycerza Jedi nie wychodzi za mąż, to się nie wychodzi. Jak się widzi, że rycerz Jedi coś się za bardzo podoba (i vice versa), to się reaguje odpowiednio, aby nie brnąć w sytuację, z której nie ma dobrego rozwiązania. Jak się widzi, że bliska osoba wycięła całą wioskę z zemsty za porwanie matki, to też się odpowiednio reaguje, aby nie pozwolić jej się stoczyć, w tym przypadku na ciemną stronę mocy.
ojej no wiesz co jakbyś nigdy zakochany nie był :) Padme "walczyła" z uczuciem, Anakin również. Cóż nie wszystko da się tak czarno-białe. Dobrze by było bo wiadomo uniknęłoby się problemów. No ale życie takie nie jest.

Jaahquubel pisze:
Dodam jeszcze natomiast, że Luke w 6. epizodzie mi zaimponował. Nie uciekał, tylko poszedł prosto do Vadera. Stanął twarzą w twarz z niebezpieczeństwem, dla ratowania innych. Tak się powinien facet zachować!
No i widzisz z tego powyższego związku wyrósł prawdziwy Jedi, tak naprawdę największy Mistrz Zakonu.


@Stridingshadow W ksiażkach nie ale w serialu Anakim ma Padawana co jest niezgodne z kanonem ponieważ nigdy nie został Rycerzem. To również było przyczynkiem do przejścia na ciemna stronę. Palpatin był świetnym manipulantem.

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
GrU
Post : 03 kwie 2011 17:39
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 258
  • Dołączył: 04.03.2008


mam pytanie do forumowiczów o opinie na temat "Essential Killing" film obsypany nagrodami (np. najlepszy film polski 2010 ...), a według mnie zasługuje tylko na złotą malinę, no chyba że on jest tak głęboki że aż mnie przerasta ..., (aktora z plakatu pojawiła się w filmie na 3 minuty hah fenomen)
ps:
po scenie z matką z niemowlakiem chciałem już zakończyć oglądanie - Bear Grylls nie dorasta mu do pięt

_________________
Jeżeli historia nas czegoś uczy, to tego, że każdego można zabić


Ostatnio zmieniony 03 kwie 2011 17:42 przez GrU, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Aver
Post : 03 kwie 2011 17:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 259
  • Dołączył: 07.04.2010


Ten film dostał nagrody za temat. Aktualnie wśród artystów modne jest opowiadanie o biednych terrorystach poszkodowanych przez los.


*
 
lukasamd
Post : 19 kwie 2011 23:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Właśnie oglądam na Polsacie "Braterstwo Broni" - Południowokoreański film wojenny z 2004 roku.
Nie będę zdradzał co i jak. Powiem tylko, że nie spodziewałem się takiej produkcji z tamtych rejonów.


*
  WWW
Aver
Post : 20 kwie 2011 07:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 259
  • Dołączył: 07.04.2010


Ja już dawno temu to widziałem na HBO i mi się średnio podobał. Nawet fajny, ale cały czas było czuć że to plan filmowy.


*
 
Perry
Post : 20 kwie 2011 11:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 571
  • Dołączył: 09.09.2008
  • Skąd: Old York


Polecam wszystkim zwariowana produkcję Quentina Tarantino pt. "Bękarty Wojny" (Inglorious Bastards). Dobra obsada i ciekawa fabuła zwłaszcza w scenie z kijem baseballowym :D . Hugo Stiglitz to mój idol!!! :diabel:

_________________
Obrazek
"Na jednego zwycięzcę przypada jeden przegrany"


*
 
Jaahquubel
Post : 28 paź 2011 14:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony




Ostatnio zmieniony 28 paź 2011 14:35 przez Jaahquubel, łącznie zmieniany 3 razy

*
  WWW
Jaahquubel
Post : 10 lis 2011 21:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Świetny film dziś obejrzałem. Obejrzałem go wcześniej, niż planowałem, bo jako że jest to dobry film, chodzi na niego mało ludzi i w repertuarze Cinema City (do którego miałem talon, po polsku voucher) jest tylko do jutra.
Film ten to "Elitarni 2 - Ostatnie starcie". Brazylijski film akcji o policji, mafii i polityce. Takie połączenie przypomina troche stary polski serial "Ekstradycja", ale sama fabuła już mi się tak nie kojarzyła.
Świetnie zagrany, zrealizowany film. Ciekawy od początku do końca. Bardzo dopracowany scenariusz, wszystko w filmie ma sens, wszystko trzyma się kupy. Film potrafi zaskoczyć - nie jest do bólu przewidywalny.
Ponoć film jest lepszy od pierwszej części. Ja jedynki nie widziałem, ale, po dzisiejszym seansie, chcę.


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31  Następna