Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
momo78
Post : 16 sie 2008 12:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1415
  • Dołączył: 05.11.2007


Łatwo jest spiracić jakąś grę, czy program trudniej zapłącić za czyjś wysiłek.
Jestem piratem, mam mnóstwo pirackiego oprogramowania, gdyby mnie udupili, to nie wyszedł bym z kicia do końca tego milenium(albo dostałbym kilka lat dożywocia xD).
Do tej pory łamanie prawa jakoś mi nie przeszkadzało, przecież wszyscy ściągają, każdy znajomy to pirat.
Najbardziej w piratach(grach, nie ludziach) wkurzało mnie to, że prawie wogole nie da się grać na necie, a jak już jest jakiś sposób, to gra sie 1na1, po uprzednim posciąganiu tony niepotrzebnych plikow i "kraków".
Właśnie chciaem sobie pograć z kumplem w NFS UNDERGROUND 2 przez hamachi na LANie, ubawiłem się dłuuugo, i nie udało się zagrać.
Z ciekawości zajrzałem na Allegro, w jakiej cenie jest ta gierka, szok 25 zł za jedynke i dwójkę(uzywane, ale z key'em). Żadnych problemów z multi, właczasz i masz pełno serwerów, bez kombinowania. Tak samo np. PreOrder Fallouta 3 - 118 zł , Ed. Kolekcjonerska - 150zł.
Zdałem sobie sprawę, że można spiracić grę, ale nie dość, że to karane, to jeszcze otrzymujemy tylko kilka procent gry, bo większość gier naprawdę pokazuje swoje pazury w MULTI.
Kończę z piraceniem, dopóki nie zacząłem zarabiać nie wiedziałem jak to jest jak kradną twoją pracę.
Najpierw upgrade kompa, później kupuje juz tylko oryginały.

_________________
I'm afraid.
I'm afraid, Dave.
Dave, my mind is going. I can feel it.
I can feel it. My mind is going. There is no question about it.
I can feel it. I can feel it. I can feel it.
I'm a... fraid.


Ostatnio zmieniony 16 sie 2008 17:27 przez momo78, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
lukasamd
Post : 16 sie 2008 12:45
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


A gry, te naprawde dobre ale może nie nowości są w naprawde świetnych cenach - ostatnio miałem okazję to kupiłem:

- Sagę Fallout
- Sagę Settlers (1,2,3,4)
- Civilization 3 (+ oba dodatki)

Całość za zaledwie 60zł! A to przecież 12 gier w sumie (licząc dodatki)! Po 5zł za legalną grę...

Kiedyś człowiek się na to inaczej patrzył, im starszy jest tym większymi kwotami obraca i te 20-30zł na oryginalną grę to wcale nie dużo... a pudełko jest, a gwarancja jest, a multi jest. Ale co najważniejsze - jest satysfakcja :)


*
  WWW
mtl
Post : 16 sie 2008 13:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 954
  • Dołączył: 12.06.2006


A ja powiem tak: piraciłem, pirace i będę piracił. Po prostu. Mam też parę oryginałów, ale to gry, które naprawdę na to zasługują (czyli Fallout, Jagged i Commandos). Przez multi dużo nie gram, a jeżeli już gram to w Counter-Strike: Source i Day Of Defeat: Source (które też mam pirackie, ale serwerów jest dość :P). Jakoś trudno mi przychodzi kupno gry, która już dawno leży na moim dysku i szczerze mówiąc się "kurzy" - więcej jak 3h dziennie nie gram (no chyba, że coś mnie naprawdę wciągnie, ale to się już dawno nie zdarzyło - patrz wyżej wymienione oryginały).

_________________
"There are two kinds of people in the world, my friend.
Those who have a loaded gun and those who dig. You dig!"


*
 
nemrod
Post : 16 sie 2008 14:37
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


Tak w sumie to mam wiecej oryginalow niz piratow, ale wiekszosc z czasopism :) . IMO jest ludziom tak latwo piracic, bo samo skopiowanie danych, ktorych nawet nie da sie dotknac, ciezko uznac za zlodziejstwo. Fizycznie nikomu nic nie zabralismy. Jednak staram sie czasem wczuc w skore tworcow i mysle, ze jednak warto kupic gry oryginalne, chociaz te, ktore naprawde spraily nam wiele radosci. Od jakiegos czasu staram sie kupowac gry oryginalne i wcale nie uwazam tego za marnotrastwo pieniedzy.


*
 
Pavcio
Post : 16 sie 2008 15:21
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 252
  • Dołączył: 17.07.2007


A ja powiem tak: nie mam żadnych wyrzutów sumienia. Świadomie łamię prawo (a dla beki powiem, że będę to studiował). Gdybym miał wyrzuty sumienia, to bym tego nie robił.A jak by mnie złapali, to prędzej duża kara pieniężna, zawiasy, ewentualnie krótki wyrok, ale na pewno nic długiego. Niedawno zapukali do mnie policjanci- z deczka nerw był, ale okazało się, że pytali w innej sprawie niż mój komputer.


*
 
zadra666
Post : 16 sie 2008 16:56
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 796
  • Dołączył: 23.11.2007
  • Skąd: Rozpoznanie


Pavcio pisze:
A ja powiem tak: nie mam żadnych wyrzutów sumienia. Świadomie łamię prawo


Hmmm za takie nastawienie należało by obcinać TO i owo .....
No cóż ...człowiek,który kradnie , nie żałuje tego jest dla mnie zwykłym śmieciem. Wiem jak smakuje zdobycie legala . Te miesiące zbierania kasy ...
Ja też piraciłem , i to całkiem do niedawna;/ Źle się z tym czułem .....więc skończyłem !

_________________
...


Ostatnio zmieniony 01 sty 1970 01:00 przez zadra666, łącznie zmieniany 2 razy

*
 
mtl
Post : 16 sie 2008 17:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 954
  • Dołączył: 12.06.2006


zadra666 pisze:
Pavcio pisze:
A ja powiem tak: nie mam żadnych wyrzutów sumienia. Świadomie łamię prawo


Hmmm za takie nastawienie należało by obcinać TO i owo ..... (...) Źle się z tym czułem .....więc skończyłem !


Taaa... Mogę się założyć, że w przeciągu ostatniego miesiąca pobrałeś chociaż jedną grę/film, choć i tak się do tego pewnie nie przyznasz. Nie zapominaj też, że na tym forum zabronione jest obrażanie innych użytkowników.

_________________
"There are two kinds of people in the world, my friend.
Those who have a loaded gun and those who dig. You dig!"


*
 
zadra666
Post : 16 sie 2008 19:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 796
  • Dołączył: 23.11.2007
  • Skąd: Rozpoznanie


Czy mówienie o sposobie "kary" jest obrazą ? Jeszcze mowa ubrana w ładne słówka?

A tu Cię moteel zadziwię , bo jestem na tym polu czyściutki jak łza :) I to wcale nie jest kłamstwo.

_________________
...


*
 
Len
Post : 16 sie 2008 22:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Ja mam piraty i nie jestem z tego dumny. Wolałbym, żeby ich nie było. W miarę możliwości staram się kupować oryginały ale nie mam na to wystarczających funduszy. Moim minusem jest to, że zbyt szybko przechodzę gry (i to przedłużając jak się da - jaka fajna rzeka!).

Piractwa nie popieram i wkurzają mnie ludzie, którzy mówią "po co mam wydawać pieniądze skoro mogę mieć za darmo?". No fakt, coś w tym jest. No bo po co mam kupować dom skoro mogę z niego wywalić jakiś ludzi? :D


*
  WWW
GrU
Post : 16 sie 2008 22:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 258
  • Dołączył: 04.03.2008


a widzisz to zależy
bo
wiesz że jak wywalisz kogoś z domu to za 10 min policja będzie, a "piraci" wiedzą że zassają tony danych z torrentów czy popularnych ostano p2m i im gówno co kto zrobi.

Co do piractwa, dema czy recenzje nie dają pełnego obrazu gry, muszę sam zobaczyć dotknąć efektu końcowego, gry blizza (sc, d2, w3) w ciemno kupuje orginały, tak samo rok w rok fm.

Dzięki testom (piractwo, ściąganie zwał jak zwał) np zobaczyłem jakim shitem jest NFS prostreet, Wiedźmin tak pirat, gra mi się nie wkręciła, ale że Polak też potrafi to kupiłem 3x oryginał (2 dla kuzynów na gwiazdkę, i jeden u mnie stoi nawet nie rozpakowany).

Wszyscy piracą, nie wierzę obrońcą oryginałów z CDA, czy ludziom którzy mówią że mają same oryginał, bo czy zassanie gry która ma 7 giga, czy mp3 która ma 3 mega to taka sama kradzież, dlatego nie pierd..... za przeproszeniem panowie moi

Kiedy idę kupić buty to widzę jak wyglądają mogę je dotknąć z zewnątrz i od środka, jak się popsują to jest gwarancja, a jak wydam kupę kasy na grę (nie mówię o starociach za 30 zł) która twórca oczywiście zachwala, jakiś recenzent mówi że super, a w demach jest pokazywane to co najlepsze to, nie mogę zwrócić gry tylko dlatego że okazałą się bublem.

Ściągam, gram, jak super kupuje org, jak bubel usuwam

PS:
Oświadczam że powyższa wypowiedź jest wytworem mojej bujnej fantazji i nie może zostać w żaden sposób wykorzystana przeciwko mnie w sprawach łamania prawa.

_________________
Jeżeli historia nas czegoś uczy, to tego, że każdego można zabić


*
 
Len
Post : 16 sie 2008 22:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


GrU pisze:
Wszyscy piracą, nie wierzę obrońcą oryginałów z CDA, czy ludziom którzy mówią że mają same oryginał, bo czy zassanie gry która ma 7 giga, czy mp3 która ma 3 mega to taka sama kradzież, dlatego nie pierd..... za przeproszeniem panowie moi

Oni zwyczajnie NIE MUSZĄ. Każdego miesiąca dostają mnóstwo gier do recenzji. Wiadomo, granie dla recenzji to nie to samo. Ale w wolnym czasie zawsze mogą powrócić do gry. Ja sam ostatnio dostałem trochę oryginałów, które teraz czekają aż poświęcę im nieco więcej wolnego czasu.


*
  WWW
GrU
Post : 17 sie 2008 09:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 258
  • Dołączył: 04.03.2008


Tylko że niektóre są przeznaczone do zainstalowania tylko na 1 PC, czyli zgrania tej gry na 5 PC w redakcji to łamanie prawa, zabranie jej do domu i zgranie sobie, łamanie prawa. Tylko to jest tak, jakby takie pismo powiedziało że sobie "pożyczają" to tak samo jakby polityk powiedział że bierze w łapę za załatwianie czegoś.

_________________
Jeżeli historia nas czegoś uczy, to tego, że każdego można zabić


*
 
Cell
Post : 17 sie 2008 11:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 500
  • Dołączył: 25.03.2008
  • Skąd: Świdnik


Ja mam na PC sporo piratów (zanim podniesiecie łom - czytajcie dalej), ale więcej oryginałów. Jest ich na prawde sporo, a pozatym przybrałem sprytną taktyke "stopniowego czyszczenia", otóż w miare każdej następnej wizyty w Media kupuje reedeycje gier, które mam obecnie na dysku. Naprzykład teraz zamierzam kupić Antologie Blizzard i Złotą edycje Warcrafta. A jeszcze później kupie sobie Worms Forts i Fahreint, a jeszcze później Max Payne... Ma świetlaną przszłość :) Piracenia nie popieram i sam nie jestem dumny z tego, że owe piraty mam.


A co do grania w redakcjach na kilku PeCet... Oni pewnie zwyczajnie mają jakieś przywileje. Tak jak policjanci nie mają ograniczeń na nie których drogach, a zwykły cywil jak wjedzie w to samo miejsce z nie dozwoloną prędkością, to złamie prawo. :]


*
 
GrU
Post : 17 sie 2008 14:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 258
  • Dołączył: 04.03.2008


Tylko że policjant nie krzyczy na głos że sobie po mieście 120 km/h smiga bez konsekwencji, a oni krzyczą jacy to oni anty-piraci ...

_________________
Jeżeli historia nas czegoś uczy, to tego, że każdego można zabić


*
 
Olinka
Post : 22 wrz 2008 13:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


To bardzo trudny temat.
Sama przeszłam przez posiadanie gier do ich używania faktycznego.
Argument o namacalnej wartosci gry czyli za nim kupie najpierw pogram i zobaczę czy warta jest tego... nie przemawia do mnie.
Sa demka gier, recenzje w CDA.
Można naprawdę bedac graczem ogranym wiedzieć juz czy dana gea bedzie "lezała".
Imo oczywiscie.
Argument braku pieniedzy tez do mnie nie trafia ponieważ... nie trzeba mieć wszystkich gier swiata. Wystarczy kupować te które naszym zdaniem sa tego warte.

Duzo gier ukazuje sie w gazetach koputerowych i w tej chwili to sa dobre gry.
Warto czasem poczekac i nabyc swoja orginałkę imo.

Nic nie usprawiedliwia piractwa.

Ale w zasadzie co to jest piractwo?
W duzej mierze nie chodzi o nas, zwykłych użytkowników PC.
Chodzi o przemysł.
O ściaganie, przegrywanie, kopiowanie na skale o jakiej my, mam nadzieje :) nie myślimy nawet.

Mysle, że tak naprawdę to jest problem.
Ale skoro o jednostce mowa to ok.
Muzyka.
Ściaganie mp3.
Powiem szczerze mam duzo płyt swojej ulubionek muzyki. Kolekcjonuje je od lat i dużo jeszcze przede mną. Moze tu bardziej widać skutek piratowania. Kiedy kupuje płyte CD autorowi jej płacę jakaś tam cześć za jego/jej usługi. Umila m iczas :).
Wiem, że zazwyczaj mały odsetek tego do niej/niego wpływa ale to juz nie mój probelm.
Tu jakosbardziej namacalnie jestem w stanie sobie wyobrazic co czucmozę okradany piosenkarz.

Poza tym nie wiem ile mozna mieć mp3.
Ile ich słuchac tak naprawdę.
Słucham muzyki by jej słuchać a nie by grała non stop wiec aż tyle jej nie potrzebuje, chyba.

Trudny temat.
Jednak jestem na TAK za kupowaniem i płąceniem za usługi.

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4, 5  Następna