Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę   1, 2  Następna

Czy oglądasz Milionerów?
Tak 27%  27%  [ 3 ]
Nie 0%  0%  [ 0 ]
Oglądam jak mam czas 45%  45%  [ 5 ]
Nie interesuje mnie to 27%  27%  [ 3 ]
Liczba głosów : 11
Autor Wiadomość
Wigen
Post : 17 lut 2008 00:37
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1324
  • Dołączył: 30.01.2007
  • Skąd: Warszawa


Milionerzy to teleturniej który nadawany jest przez telewizje TVN. Jego emisja zaczęła się 3 września 1999r. aż do 26 stycznia 2003r. Główną nagrodą jest 1.000.000 zł. Naszą polską wersję Milionerów prowadzi znany Wam z Tańca z gwiazdami Hubert Urbański. Polska edycja powstała na brytyjskim odpowiedniku czyli "Who Want's to be a Millionaire". Powstała ona rok przed polskimi Milionerami

W dość krótkim czasie Milionerzy stali się najpopularniejszym teleturniejem w telewizji ponieważ aż tak wysokiej sumy wygranej nie gwarantował żaden teleturniej. Rekord oglądalności poszczególnych odcinków to 6 mln widzów przed telewizorami. Nowa edycja programu trafiła na ekrany telewizorów 19 stycznia 2008. Zrezygnowano z liczby pytań jakie dzieliły graczy od głównej wygranej. W starej edycji było 15 pytań w tej zaś jest ich tylko 12. Zmieniono wygraną pieniężną jaką można było uzyskać za dobrą odpowiedź na pierwsze pytanie ze 100 na 500 zł. nie zmienił się natomiast układ kół ratunkowych. 50:50 (pół na pół), telefon do przyjaciela oraz pytanie do publiczności zgromadzonej w studiu. Liczba odcinków teleturnieju to aż 537 odcinków w latach 1999-2003.

Do tej pory w polskiej edycji Milionerów padły 3 wygrane których kwota to 500.000 (stara edycja programu). W nowej edycji padły 2 wygrane po 125.000 zł.


*
 
momo78
Post : 17 lut 2008 08:02
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1415
  • Dołączył: 05.11.2007


jakos nie lubie teleturniejów i nie interesuje mnie to.
ale jak kiedys przez przypadek zobacze to mozna sie posmiac z ludzkiej tępoty. :diabel:

_________________
I'm afraid.
I'm afraid, Dave.
Dave, my mind is going. I can feel it.
I can feel it. My mind is going. There is no question about it.
I can feel it. I can feel it. I can feel it.
I'm a... fraid.


*
 
Popuś
Post : 17 lut 2008 09:21
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 382
  • Dołączył: 01.06.2006
  • Skąd: I tak tu nie trafisz


Jak szła ta pierwsza edycja to oglądałem, a teraz już jakoś mnie nie ciągnie. Jak tam się podostawali niektórzy ludzie to nie mam pojęcia, chyba jako "maskotki"... Ogólnie teleturniej jeden z lepszych, jakie emitowano w TV.


*
  WWW
lukasamd
Post : 17 lut 2008 10:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Też tak sądzę, ja zaznaczyłem w ankiecie to co najbardziej do mnie pasuje czyli "Oglądam jak mam czas". IMO klimat tego programu tworzy w największej mierze postać samego Urbańskiego, jak dla mnie to jeden z najlepszych prezenterów w TV.

Swoją drogą, ciekawe czy kiedykolwiek padnie wygrana 1.000.000 zł.


*
  WWW
Pavcio
Post : 17 lut 2008 10:47
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 252
  • Dołączył: 17.07.2007


Ja się zgłosiłem, nawet zadzwonili, ale ostatecznie kicha.


*
 
Len
Post : 18 lut 2008 14:59
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Jak trafię to zawsze oglądam, podoba mi się. Oglądałem kilka lat temu i oglądam teraz. Ale miliona nikt nie wygra, pamiętacie jak kilka lat temu jeden gość wygrał 500 tys.? Kiedy dostał ostatnie pytanie - znał odpowiedź, ale powiedział, że ryzyko było zbyt duże. I z tego względu, nikt nie zaryzykuje aż tyle.


*
  WWW
nemrod
Post : 21 lut 2008 14:49
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


Jest to chyba jedyny teleturniej, ktory lubie ogladac. Zreszta zawsze chcialem w nim wystapic i wygrac mase kasy :D . Niestety teraz nie moge, ale i tak przyznam, ze to jest moje marzenie, aby tam wystapic.

Len pisze:
Ale miliona nikt nie wygra, pamiętacie jak kilka lat temu jeden gość wygrał 500 tys.? Kiedy dostał ostatnie pytanie - znał odpowiedź, ale powiedział, że ryzyko było zbyt duże. I z tego względu, nikt nie zaryzykuje aż tyle.


Jak to nie wygra? U nas jeszcze nikt nie wygral, ale w zagranicznych edycjach ta sztuka udawala sie ludziom wielokrotnie. Byl nawet przypadek, ze gracz przy pytaniu za milion wzial telefon do przyjeciela tylko po to, zeby mu powiedziec ze zaraz wygra milion. IMO nie ma czegos takiego jak ryzyko w tej grze. Oczywiscie lepiej zostac na 500 tys. niz zle odpowiedziec i miec "tylko" 40 tys. Kasa jak wiadomo kusi, ale to jest tylko zabawa, choc o wielka stawke i niekiedy wlasna przyszlosc. Zreszta latwiej nam mowic, gdy nie siedzielismy u Huberta i nie odpowiadalismy na pytania za wielkie pieniadze.

_________________
.


*
 
Len
Post : 22 lut 2008 10:19
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Ale to za granicą, zobacz jak u nas ludzie rzadko dochodzą do ostatnich pytań. U nas nie zarabia się tyle, stąd ta ostrożność. Każdy woli wziąć te kilkadziesiąt tysięcy niż ryzykować utratę.


*
  WWW
Wigen
Post : 31 mar 2008 21:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1324
  • Dołączył: 30.01.2007
  • Skąd: Warszawa


lukasamd pisze:
Swoją drogą, ciekawe czy kiedykolwiek padnie wygrana 1.000.000 zł.


I tu muszę cię pocieszyć. Otóż jak pewnie wszyscy słyszeli w polskich Milionerach może paść pierwsza wygrana w kwocie miliona złotych. Posiadaczką (jeżeli dobrze odpowie na pytanie :)) tych pieniędzy może sie stać pewna studentka Architektury z miasta Łódź. Ma ona bowiem do wykorzystania jeszcze dwa koła ratunkowe (pytanie do publiczności i pół na pół) i jedno pytanie do gwarantowanego miliona. Oby się udało. Trzymamy za tą Panią kciuki. :)


*
 
GrU
Post : 31 mar 2008 22:26
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 258
  • Dołączył: 04.03.2008


i ma "dopiero" 21 lat ...

Lubie milionerów, tez oglądam jak mam wolna chwile
Urbański zaplusował u mnie 2 razy
1 podczas "wyprawy Robinson" jak zjadł jakieś obrzydliwe małe stworzonko
2 jak odszedł z "tańca z gwiazdami" bo chciał więcej a milionerów i tak dostał

dlatego i teleturniej i prowadzącego raczej na pozytyw

_________________
Jeżeli historia nas czegoś uczy, to tego, że każdego można zabić


*
 
Len
Post : 01 kwie 2008 13:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Wigen: Owszem, ale nie przesadzałbym z pochwałami dla niej. Moim zdaniem jest mądra ale nie tak bardzo jak wielu jej poprzedników. Moim zdaniem ma niesamowite szczęście, znałem odpowiedź niemalże na wszystkie pytania jakie jej zadano, choć nie jestem taki mądry :)


*
  WWW
Wigen
Post : 05 kwie 2008 17:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1324
  • Dołączył: 30.01.2007
  • Skąd: Warszawa


No i stało się. Główna nagroda nie padała niestety. Uczestniczka zrezygnowała i zabrała do domu pół miliona złotych. Pytanie które padło było oczywiście bardzo proste. A brzmiało ono tak:

"Kto jest mistrzem tego samego oręża, w jakim specjalizowała się mitologiczna Artemida?"

A. Zorro
B. Legolas
C. Don Kichot
D. Longinus Podbipięta

Chodziło oczywiście o odpowiedź B czyli Legolas.


*
 
momo78
Post : 05 kwie 2008 18:05
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1415
  • Dołączył: 05.11.2007


Wigen pisze:
Chodziło oczywiście o odpowiedź B czyli Legolas.

czyli dokładniej łuk czyż nie??

_________________
I'm afraid.
I'm afraid, Dave.
Dave, my mind is going. I can feel it.
I can feel it. My mind is going. There is no question about it.
I can feel it. I can feel it. I can feel it.
I'm a... fraid.


*
 
lukasamd
Post : 05 kwie 2008 18:30
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Wigen pisze:
No i stało się. Główna nagroda nie padała niestety. Uczestniczka zrezygnowała i zabrała do domu pół miliona złotych. Pytanie które padło było oczywiście bardzo proste.


Według mnie nie można tak mówić, przecież nie każdy lubi a nawet nie każdy czytał czy choćby oglądał Władcę Pierścieni, dla jednego pytanie jest proste, drugi nie ma pojęcia o co chodzi.

Ja odpowiedziałbym na to pytanie ale gdybym był w takiej sytuacji jak ona, raczej na pewno również wziąłbym pół miliona i poszedłbym do domu - po co być zachłannym - 500.000zł to i tak dosłownie astronomiczna kwota ;)


*
  WWW
Cell
Post : 05 kwie 2008 18:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 500
  • Dołączył: 25.03.2008
  • Skąd: Świdnik


No cóż stało się ale ten nowy zawodnik równierz dobrze sobie radzi może jemu się uda

:diabel: :jupi: :diabel: :jupi: :diabel: :jupi: :diabel: :jupi: :diabel: :jupi: :diabel: :jupi:


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2  Następna