Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
lukasamd
Post : 29 gru 2010 20:18
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Uznałem, że na tak niewielkie i mało aktywne forum jak JAC nie jest to potrzebne - znacznie większe serwisy nie korzystają z takich dodatków, a funkcjonują mimo to.


*
  WWW
momo78
Post : 30 gru 2010 00:24
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1415
  • Dołączył: 05.11.2007


Nie widziałem, żeby ktoś się na to skarżył, a ja sam używałem tego ciągle.
Dobre było...

_________________
I'm afraid.
I'm afraid, Dave.
Dave, my mind is going. I can feel it.
I can feel it. My mind is going. There is no question about it.
I can feel it. I can feel it. I can feel it.
I'm a... fraid.


*
 
Starchris
Post : 30 gru 2010 01:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


To, że forum jest niewielkie i mało aktywne nie ma tutaj nic do rzeczy. Ta opcja była bardzo potrzebna ponieważ można było znaleźć ostatnie tematy w jednym miejscu i to w jednej chwili. Przedtem trzeba było błąkać się po całym forum aby je znaleźć. Przecież po to była ta opcja aby ułatwić wszystkim korzystanie z forum. Poza tym to była młodziutka opcja jeszcze w tym roku wprowadzona i moim zdaniem znakomicie się spisywała. A to że inne większe serwisy nie mają takiej opcji to ich strata. Nie trzeba daleko szukać, popatrz się Bear's Pit Forum. Tam trzeba wchodzić w każdy dział osobno, aby dowiedzieć się o nowych postach i trwa to tyle, że ja podziękowałem aktywności na tamtym forum.

Ja poczułem dosłownie, że się odgrywasz na wszystkich, za to że jest chwilowo mało aktywności na forum (a przecież to nie jest nasza wina) i postanowiłeś, że za kare usuniesz nam tę opcję.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


Ostatnio zmieniony 30 gru 2010 01:36 przez Starchris, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
lukasamd
Post : 30 gru 2010 09:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Starchris pisze:
Przedtem trzeba było błąkać się po całym forum aby je znaleźć.


Biorąc pod uwagę moje starania o wdrożenie innej funkcji zakończone pełnym sukcesem nie mogę się zgodzić. Od wyszukiwania nowych postów jest funkcja Nieprzeczytane posty dostępna na stronie głównej forum, jeżeli takowe istnieją - gdy zachodzi taka sytuacja, przed linkiem "Tematy bez odpowiedzi" pojawia się jeszcze jeden służący właśnie do szybkiego wyszukiwania nieprzeczytanych.
Jest to o wiele wygodniejsze niż tabelka, bo pokazuje posty niezależnie od czasu napisania. Konkretny przykład: nie ma nas na forum 2 dni w ciągu których napisano 20 postów (takie suche dni jakie są ostatnio). W tabelce na stronie głównej forum można zobaczyć max 10 a i to trzeba pomyśleć, czy już czasem ich nie widzieliśmy. Wyszukiwarka pokaże nam natomiast wszystkie tematy z postami jakie nie zostały przez nas przeczytane (+ linki bezpośrednio do pierwszych takich postów).


Starchris pisze:
Nie trzeba daleko szukać, popatrz się Bear's Pit Forum. Tam trzeba wchodzić w każdy dział osobno, aby dowiedzieć się o nowych postach i trwa to tyle, że ja podziękowałem aktywności na tamtym forum.


No mnie też się to bardzo nie podoba, w ogóle ich forum jest nieintuicyjne bo postawione na jakimś egzotycznym silniku.
U nas nawet bez wyszukiwarki błądzić jednak nie trzeba - działy z nowymi postami są podświetlane tzn. zamiast standardowej ikonki wyświetla się taka:
Obrazek
wtedy można wejść do działu i w nim w takim sam sposób są oznaczone tematy z nowymi postami.

Starchris pisze:
Ja poczułem dosłownie, że się odgrywasz na wszystkich, za to że jest chwilowo mało aktywności na forum (a przecież to nie jest nasza wina) i postanowiłeś, że za kare usuniesz nam tę opcję.


Gdybym miał się odgrywać, to na pewno nie przepisałbym kodu odpowiedzialnego za ankiety na kompatybilny z aktualną wersją serwisu i nie wrzucałbym aktualnych plików do downloadu :)
Wywaliłem, bo na serwisie jest taki spis, no i zajmuje to bardzo dużo miejsca. U mnie na lapie przy 1600x900px było ok, ale teraz pracuję na innym i stwierdziłem, że jak to dodawałem to chyba zapomniałem o innych użytkownikach.
Podobnie obecnie zastanawiam się czy z szybkiej odpowiedzi nie wywalić emotek - gdy dyskusje są na poziomie, to i tak korzystamy tylko z tych podstawowych, czyż nie? Lepiej więcej miejsca na post, bo tego często brakuje.


*
  WWW
Olinka
Post : 10 sty 2011 14:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


Starchris pisze:
Dlaczego 10 ostatnich tematów zostało skasowanych ze strony głównej forum. To było zdecydowanie na plus i bardzo funkcjonalne.

Podpinam sie pod pytanie i podpisuje pod zdaniem :)

A tak mi sie to nie podobało, na poczatku :)

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
hasan_talib
Post : 10 sty 2011 14:50
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 328
  • Dołączył: 25.08.2010


Wiesz, Olinka, lukasamd gdzieś po drodze napisał, że od tego jest opcja "nieprzeczytane posty". W sumie to przyznaję mu rację ;-)


*
 
lukasamd
Post : 10 sty 2011 15:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Tak, właśnie po to jest taka opcja, która w porównaniu do innych for na phpBB3 u nas została nieco ulepszona - link jest pokazywany tylko wtedy, gdy faktycznie jakieś nieprzeczytane posty istnieją. Od usunięcia tabelki minęły prawie 2 tygodnie, podczas których jakoś zbyt wiele głosów sprzeciwu nie było, a więc z pewnością szybko ona nie wróci :)


*
  WWW
Olinka
Post : 10 sty 2011 15:06
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


hasan_talib pisze:
Wiesz, Olinka, lukasamd gdzieś po drodze napisał, że od tego jest opcja "nieprzeczytane posty". W sumie to przyznaję mu rację ;-)
A wiem, wiem.. całe zycie z niej korzystam.

Ale tu sie przyzwyczaiłam (jedyne takie Forum gdzie wystepuje/wało 10 najpopularniejszych tematów od razu na dzien dobry), nie, nie upieram sie tak tylko marudze :)

A jesli chodzi o pretensje i dwa tygodnie to własciwie mnie tu nie było nawet dłuzej.
Toteż pisze dzisiaj, własnie nadrabiam "nieprzeczytane posty"

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
lukasamd
Post : 10 sty 2011 15:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Olinka pisze:
A jesli chodzi o pretensje i dwa tygodnie to własciwie mnie tu nie było nawet dłuzej.
Toteż pisze dzisiaj, własnie nadrabiam "nieprzeczytane posty"


Nie no, jakie pretensje? Przecież ja nic nikomu nie mówię :D
Po prostu, było - nie ma. Może i dobrze, bo coś ostatnio szaleją statystyki i postów i rejestracji. Czyżby tamto "przysłaniało" za bardzo faktyczną treść? No nie wiem. Grunt, że taka tabelka jest jeszcze na stronie głównej serwisu.


*
  WWW
Olinka
Post : 10 sty 2011 15:30
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


lukasamd pisze:
Olinka pisze:
A jesli chodzi o pretensje i dwa tygodnie to własciwie mnie tu nie było nawet dłuzej.
Toteż pisze dzisiaj, własnie nadrabiam "nieprzeczytane posty"


Nie no, jakie pretensje? Przecież ja nic nikomu nie mówię :D
Po prostu, było - nie ma. Może i dobrze, bo coś ostatnio szaleją statystyki i postów i rejestracji. Czyżby tamto "przysłaniało" za bardzo faktyczną treść? No nie wiem. Grunt, że taka tabelka jest jeszcze na stronie głównej serwisu.
Lukasie kochany :)

to o pretensjach to do mnie odnosiłam, ze niby mam ale nie mam :) przeciez :)

A ja mysle, że to chyba jest jakos zwiazane z np zakonczeniem semestrów w edukacji.
Nie jestem pewna bo w tym nie siedze od dawna ale jakos tak mi sie widzi.
oceny chyba juz w wiekszosci szkół powystawiane.

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


Ostatnio zmieniony 10 sty 2011 15:31 przez Olinka, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Len
Post : 10 sty 2011 16:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


lukasamd pisze:
Po prostu, było - nie ma. Może i dobrze, bo coś ostatnio szaleją statystyki i postów i rejestracji. Czyżby tamto "przysłaniało" za bardzo faktyczną treść? No nie wiem. Grunt, że taka tabelka jest jeszcze na stronie głównej serwisu.

Też o tym myślałem. Problem polegał na tym, że tabelka wyświetlała 10 ostatnich tematów, tylko 10. Niektórzy tak bardzo się przyzwyczaili, że korzystali tylko z niej. Przez to tematy, które były szybko wypychane z tabelki świeciły potem pustkami. Odnoszę wrażenie, że teraz się to zrównoważyło.


*
  WWW
lukasamd
Post : 10 sty 2011 17:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


No to teraz chcą czy nie chcą, muszą korzystać z opcji dedykowanej do czegoś takiego = szukania nieprzeczytanych postów i korzystania z ikonek działów :) Poza tym rotator ważnych elementów (niezbędnik najemnika) w aktualnej wersji wygląda znacznie lepiej. Na TBP jest podobnie i spełnia swoje zadanie świetnie, w przeciwieństwie do reszty forum :)


*
  WWW
micand1989
Post : 30 sty 2011 10:43
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Nowy problem

Nie mogę wysyłać PW

jak napisze i chce wysłać to przenosi wiadomość do folderu "Do wysłania" i tam leży i gnije. Dziś jest 30 stycznia a mam wiadomości wysłane z 25 stycznia. Już 5 dni leżą i nie pomaga włączenie opcji "ważne".

Proszę o szybką pomoc.PZDR

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
lukasamd
Post : 30 sty 2011 12:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


To jest w pełni prawidłowe działanie.
Wysyłasz PW, trafia ono do folderu "Do wysłania" i odbiorca zostaje powiadomiony emailem o nowej wiadomości.
Gdy wejdzie na forum i przeczyta Twoją wiadomość, zostanie ona w Twoim panelu przeniesiona do folderu "Wysłane".

Krótko mówiąc:
Jeżeli masz jakieś wiadomości w folderze "Do wysłania", to znaczy że adresaci jeszcze ich nie przeglądali.


*
  WWW
micand1989
Post : 30 sty 2011 19:56
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


lukasamd pisze:
To jest w pełni prawidłowe działanie.
Wysyłasz PW, trafia ono do folderu "Do wysłania" i odbiorca zostaje powiadomiony emailem o nowej wiadomości.
Gdy wejdzie na forum i przeczyta Twoją wiadomość, zostanie ona w Twoim panelu przeniesiona do folderu "Wysłane".

Krótko mówiąc:
Jeżeli masz jakieś wiadomości w folderze "Do wysłania", to znaczy że adresaci jeszcze ich nie przeglądali.


dzięki wielkie ;) za tłumaczenie oczywiście ;) masz +

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna


cron